ЦИРКУС СА ШИПТАРИМА !

jomini:
Nisam mamuran, nisam ništa slavio. Nije bilo povoda. A što se tiče Tesle, nešto se ne sećam ovakvihkomentara. Samo još heroj ili junak nije bio.

Тај геније ЈЕСТЕ Србин - који је примио САД држављанство, ја не знам да је било ко било када спорио, то су чињенице, дакле АМЕРИКАНАЦ СРПСКОГ ПОРЕКЛА, али коме је домовина Аустроугарска а не 'рватска како би желеле усташе које га такође присвајају (у његово време НИЈЕ постојала држава 'рватска). 8-)

Рођен је у селу Смиљане СРПСКОМ СЕЛУ - отац му је био ПРАВОСЛАВНИ СВЕШТЕНИК - а ако ти се то не свиђа, баш ме брига......
 
jomini:
Tesla. Činjenica je da je on Amerikanac srpskog porekla. Ko to ovde priznaje sebi osim možda 5 ljudi?

Pa ja ne znam s kim ti pricas o tome, ali nisam upoznao nikog ko to dovodi u pitanje. Nego su ljudi, onako, ponosni na njega vise u tom nekom smislu istog duha, porekla i jezika. Ne znam koliko znas o Tesli, ali taj je do kraja zivota govorio da je Srbin, da je ponosan sto je napravio veliko delo kao delo jednog Srbina (direktno citiram), pisao cak i u ozbiljnijoj starosti pesme u duhu Cika-Jove kojeg je jako voleo i postovao (inace, prvi neon u Cikagu, ti je cirilicni ZMAJ, Teslin eksperiment i omaz Cika-Jovi, verovatno to nisi znao). I zasto bih se ja odricao Tesle, ako on vec nije Srpstva (pritom ne dovodeci u pitanje njegov pasos)?
Uostalom, i Jevreji u svetu svi smatraju Ajnstajna svojim, ili Sigera, recimo. Potpuno normalno.
 
eremita:
Тај геније ЈЕСТЕ Србин - који је примио САД држављанство, ја не знам да је било ко било када спорио, то су чињенице, дакле АМЕРИКАНАЦ СРПСКОГ ПОРЕКЛА, али коме је домовина Аустроугарска а не 'рватска како би желеле усташе које га такође присвајају (у његово време НИЈЕ постојала држава 'рватска). 8-)

Рођен је у селу Смиљане СРПСКОМ СЕЛУ - отац му је био ПРАВОСЛАВНИ СВЕШТЕНИК - а ако ти се то не свиђа, баш ме брига......
Smiljan, ne Smiljane. I nema šta da mi se sviđa ili ne. Čoveka i njegov rad poštujem koliko god je to moguće, ne znam odakle ti ovo na kraju, al' 'ajd... I opet se porediš sa Hrvatima i posle rečenice Amerikanac srpskog porekla pišeš sve ovo, da je ipak Srbin. Ebi ga Eremita... Tu dolazimo do veze sa temom i onog mog posta oko kojeg smo počeli pričati... Već viđeno i viđamo na ovim prostorima.

Velika mana. Kočnica.

Ma šta kočnica, SIDRO!!!
 
Sunchaser:
Pa ja ne znam s kim ti pricas o tome, ali nisam upoznao nikog ko to dovodi u pitanje. Nego su ljudi, onako, ponosni na njega vise u tom nekom smislu istog duha, porekla i jezika. Ne znam koliko znas o Tesli, ali taj je do kraja zivota govorio da je Srbin, da je ponosan sto je napravio veliko delo kao delo jednog Srbina (direktno citiram), pisao cak i pesme u duhu Cika-Jove kojeg je kako voleo i postovao (inace, prvi neon u Cikagu, ti je cirilicni ZMAJ, Teslin eksperiment i omaz Cika-Jovi, verovatno to nisi znao). I zasto bih se ja odricao Tesle, ako on vec nije Srpstva (pritom ne dovodeci u pitanje njegov pasos)?
Uostalom, i Jevreji u svetu svi smatraju Ajnstajna svojim, ili Sigera, recimo. Potpuno normalno.
Ne treba se odricati, ali besmisleno je pričati i ubeđivati se sa nekakvim Hrvatima, koji su, blago rečeno, smešni u većini zdravorazumskih diskusija. Dokle god se ubeđujemo s njima, slaba je tu razlika.

Ovo poslednje o Ajnštajnu i Jevrejima je ista stvar...
 
jomini:
Smiljan, ne Smiljane. I nema šta da mi se sviđa ili ne. Čoveka i njegov rad poštujem koliko god je to moguće, ne znam odakle ti ovo na kraju, al' 'ajd... I opet se porediš sa Hrvatima i posle rečenice Amerikanac srpskog porekla pišeš sve ovo, da je ipak Srbin. Ebi ga Eremita... Tu dolazimo do veze sa temom i onog mog posta oko kojeg smo počeli pričati... Već viđeno i viđamo na ovim prostorima.

Velika mana. Kočnica.

Ma šta kočnica, SIDRO!!!

Мени је жао али ти уопште не разлилкујеш шта то значи узети ДРЖАВЉАНСТВО, а шта то значи бити ПРИПАДНИК НЕКЕ НАЦИЈЕ ИЛИ НАРОДА.........по твом
тумачењу сваки Србин који је узео САД држављанство ВИШЕ НИЈЕ СРБИН...
е те форе МАЧКУ О РЕП........

Поготово што БИТИ АМЕРИКАНАЦ НЕ ЗНАЧИ припадати "америчкој нацији", јер то је више него смешно - Америка је ГЕОГРАФСКИ А НЕ НАЦИОНАЛНИ ПОЈАМ !
 
jomini:
Ne treba se odricati, ali besmisleno je pričati i ubeđivati se sa nekakvim Hrvatima, koji su, blago rečeno, smešni u većini zdravorazumskih diskusija. Dokle god se ubeđujemo s njima, slaba je tu razlika.

Ovo poslednje o Ajnštajnu i Jevrejima je ista stvar...


Slazem se za Hrvate i ubedjivanje. Ali nije to bila tema ovde, a i nisam se nikad s njjima ubedjivao oko Tesle. SAD-drzavljanstvo stoji ali da ne mesamo zabe i babe. Americki identitet je mnogo komplikovana stvar, od trenutka dok su tamo poceli da pristizu brodovi sa raznih strana. Dakle, Amerikanci su sve pomalo, i svi su pomalo Amerikanci. Moj pradeda je, recimo, bio Amerikanac, skoro ceo zivot tamo, ali ne verujem da ga je emotivno pogadjao Alamo ili Getisburg, nego Kosovo, Misar, Vucji Do, Nevesinjska puska, Cer, Kajmakcalan... Isto vazi i za nekog komsiju tog mog pradede, takodje Amera, samo sa Sicilije, iz Korka, iz Letonije ili sa Peloponeza... U Teslino vreme se melting pot kuvao, sad je to vec druga prica, sto je normalno. Toliko od mene oko ovoga, nadam se da smo se razumeli na kraju.
 
Sunchaser:
Slazem se za Hrvate i ubedjivanje. Ali nije to bila tema ovde, a i nisam se nikad s njjima ubedjivao oko Tesle. SAD-drzavljanstvo stoji ali da ne mesamo zabe i babe. Americki identitet je mnogo komplikovana stvar, od trenutka dok su tamo poceli da pristizu brodovi sa raznih strana. Dakle, Amerikanci su sve pomalo, i svi su pomalo Amerikanci. Moj pradeda je, recimo, bio Amerikanac, skoro ceo zivot tamo, ali ne verujem da ga je emotivno pogadjao Alamo ili Getisburg, nego Kosovo, Misar, Vucji Do, Nevesinjska puska, Cer, Kajmakcalan... Isto vazi i za nekog komsiju tog mog pradede, takodje Amera, samo sa Sicilije, iz Korka, iz Letonije ili sa Peloponeza... U Teslino vreme se melting pot kuvao, sad je to vec druga prica, sto je normalno. Toliko od mene oko ovoga, nadam se da smo se razumeli na kraju.
Svi su došli od nekuda, složićeš se. Ore 200, 300 900, 2700 7000 godina.... Nebitno...
 
eremita:
Корнер, Обер, ти и још неки НА СВАКУ ТЕМУ БАЦАТЕ ПЕТАРДЕ ??? Зашто ???
Овде се мирно и сталожено расправља - шта вам није ПРАВО ??? 8-)
Nemoj eremita,nemoj molim te...ti to isto radis i na svojim temam.


Ako tebi nije isto to sto su neki srpski politicari pricali budalastine tipa "Bog je Srbin" i "Srbi najstariji narod na svetu" i slicne budalastine i ovo sa Aleksandrom da je bio Siptar,onda me zaobidji. Stavi me na IGNORE!

No,Aleksandra samo mi i Makedonci zovemo Makedonski,a ceo svet ga zove Veliki. Ajde,Makedonce razumem,ali zasto i mi?


OK,ovo sa Aleksandrom Siptarom je ORTODOXNA BUDALASTINA,to je svima jasno!
Kao i one fore nekih rumunskih naucnika,diletanata,koji su tvrdili da je Tesla RUMUN! EJJJJ!
Nikolae Teslae!
Ima takvih ispada na svakih par godina.
 
radeyuyuyu:
..pitanje za sve:
kako se zovu prve dve drzave nastale na teritoriji balkana (a mozda i sire ne znam tacno, saopstite i te podatke)...nekada davno davno davno.....pre hrista.....i gde su tacno nastale????????

Koga boli **** za to. (Jedna je Grcka i za mene u Evropi SVE pocinje od Stare Grcke,delimicno organizovane horde po vukoyebinama ne racunam)
Kad god i gde god da su nastale jasno je da nisu vredele qrcu cim nisu ni opstale da ih iko pominje,igde.
 
Korner zastavica:
No,Aleksandra samo mi i Makedonci zovemo Makedonski,a ceo svet ga zove Veliki. Ajde,Makedonce razumem,ali zasto i mi?
Пре овако епохалних закључака обавести се шта је све у историјском и географском смислу Македонија.

Свакако то није само ово што вероватно, ограничено, под тим подразумеваш (територију бивше југ. републике).

Иначе, не знам ко то и овде, озбиљан, не зове Александра - Великим.

(А ово "Македонски" је много чешће у необавезном говору).
 

Back
Top