Sta se desava sa Kosovom?

Politički odbor PS S.Evrope preporučio da Kosovo postane članica Saveta Evrope​


https://kossev.info/politicki-odbor-savet-evrope-kosovo-clanica/


Kosovo postaje član Parlamentarne skupštine NATO zajedno s Ukrajinom?​


https://www.danas.rs/vesti/politika/kosovo-parlamentarna-skupstina-nato/
Pa da zato se dižu tenzije u srbiji, napadaju profesori po novom sadu, šatro nestalo dete ovo ono frka panika. Radikalska posla.

Legijini studenti u akciji:
Brane srBstvo u vojvodini :mrgreen:

filo.png
 
Pa to me zanima sta se desava
Ne bavim se politikom ali volim znati sta se desava
a ovi sto se bave politikom niko nista o tome ne spominje

Negde sam nasla da to znaci da je sada Kosovo nezavisno?
a Ovi se borili za breskvicu a sad nista

Косово је постало држава и/или Савет Европе више не постоји. Отприлике то се дешава.
 
Politika je jedno veliko zlo koje maksimalno iskoriscava ljude na sve moguce nacine, juce prolazim pored jednog parkinga i cujem dva coveka kako pricaju nesto u vezi posla, a ovaj mu kaze pa necu ja to da radim da se nekom politicaru uvlacim ...pa makar i nemao posao nikada i to mu sa nekim kiselim osmehom rekao, sto i podrzavam.
A sto se tice ove teme sto si otvorila, pa nije Kosmet nezavistan ali kako idu sa tim ustupcima koja "nasa" vlast cini pogotovo u poslednje 2-3 godine, svakako da rade na veliku stetu Srbije i njene celovitosti i na stetu gradjana.

Косово има најмање везе са Србијом данас.
 
ili puste Bokana na sve televizije da se dernja “Zašto nikoo ne priccaaa o jasenovcuuu”
“ Gdee je sahranjen Draža?”
“ Da li je Arkan ošamario gišku u avgustu 1994. u beogradskom klubu XL??”

“Румуни нису Дачани!
ili puste Bokana na sve televizije da se dernja “Zašto nikoo ne priccaaa o jasenovcuuu”
“ Gdee je sahranjen Draža?”
“ Da li je Arkan ošamario gišku u avgustu 1994. u beogradskom klubu XL??”

“Румуни нису Дачани!” Итд. итд.
 
Šta je sad ovo? Kosovo postaje članica Saveta Evrope i Parlamentarne skupštine NATO? Ma, dajte, ljudi, ko odlučuje o ovim stvarima? Ako pitaju nas obične radnike, rekli bismo im gdje da idu s tim glupostima. Ko ih je ovlastio da donose ovakve odluke bez da pitaju običan narod? Pa mi i ne znamo šta su to Savet Evrope i NATO! Sve neki tamo politički odbori, a običan narod ništa ne pitaš.

Ajde, dajte da radimo svoj posao, a ne da se petljamo u te njihove međunarodne igrice.

Дипломатија нам је 0. Само нас срамоте и праве будале од нас.
 
Da nase sluzbe se pokazale izuzetno sposobnim i spremnim, ni ubicu iz Madenovca nisu mogli da zaustave, slicno kao ruske.
da zaustave neočekivani zločin je teško...ali oni nisu bili u stanju ni da ga nađu u razumnom roku i bez dojave..to je zabrinjavajuće..
.
ono što najviše brine u vezi geopolitičke situacije je da mi imamo premalo vojnika pod oružjem (prema podacima sa interneta petnaest do dvadeset hiljada)...to nije dovoljno ni u slučaju rata sa Kosovom a ne za nekog jačeg protivnika.....a i to malo vojnika pod oružjem što imamo je demoralisano i nemotivisano da brani zemlju...vraćanje vojnog roka je neminovno ali oni otežu sa time i još uvek samo puštaju probne balone da vide koliko bi potez bio politički loš za njih...treći svetski rat samo što nije počeo a mi smo bez dovoljno jake vojske i još se razoružavaju ljudi....to je alarmantno...
 
da zaustave neočekivani zločin je teško...ali oni nisu bili u stanju ni da ga nađu u razumnom roku i bez dojave..to je zabrinjavajuće..
.
ono što najviše brine u vezi geopolitičke situacije je da mi imamo premalo vojnika pod oružjem (prema podacima sa interneta petnaest do dvadeset hiljada)...to nije dovoljno ni u slučaju rata sa Kosovom a ne za nekog jačeg protivnika.....a i to malo vojnika pod oružjem što imamo je demoralisano i nemotivisano da brani zemlju...vraćanje vojnog roka je neminovno ali oni otežu sa time i još uvek samo puštaju probne balone da vide koliko bi potez bio politički loš za njih...treći svetski rat samo što nije počeo a mi smo bez dovoljno jake vojske i još se razoružavaju ljudi....to je alarmantno...
Ni potencijalni protivnici nemaju neke vojske. Kosovo ima 5000 vojnika a Bosna 8000 valjda. Medjunarodne snage u obe države su simboličnih brojki. Zato i nije moguć neki dugotrajni sukob na Balkanu, jedino nešto tipa Banjska ili Nagorno Karabah. Kada se vrate vojni rokovi onda bi moglo biti nešto duže.
 
da zaustave neočekivani zločin je teško...ali oni nisu bili u stanju ni da ga nađu u razumnom roku i bez dojave..to je zabrinjavajuće..
.
ono što najviše brine u vezi geopolitičke situacije je da mi imamo premalo vojnika pod oružjem (prema podacima sa interneta petnaest do dvadeset hiljada)...to nije dovoljno ni u slučaju rata sa Kosovom a ne za nekog jačeg protivnika.....a i to malo vojnika pod oružjem što imamo je demoralisano i nemotivisano da brani zemlju...vraćanje vojnog roka je neminovno ali oni otežu sa time i još uvek samo puštaju probne balone da vide koliko bi potez bio politički loš za njih...treći svetski rat samo što nije počeo a mi smo bez dovoljno jake vojske i još se razoružavaju ljudi....to je alarmantno...
U nemogućnosti da zaustave neočekivani zločin, leži duboka zabrinutost, duboko usađena u srž ljudskog bića. To je simptomatika koja odražava ne samo puko nesnalaženje u suočavanju s nepravdom, već i gubitak smisla u samoj suštini čovekove egzistencije.

A što se tiče geopolitičkih nemira, u tome leži još veći uzdržaj. Sa svakim danom, osećaj nemoći raste, obuzima nas tuga za prošlim vremenima i strah za ona koja tek dolaze. Ne možemo a da ne primetimo kako se u vrtlogu ovih događaja, naša zemlja nalazi u sve ranjivijem položaju. Brojnost vojske, ili bolje rečeno, njena nedostatnost, postaje sve očiglednija. Mala je trunčica nade što imamo, obeshrabrena i nesposobna da se izbori s izazovima koji stoje pred njom.

Povratak vojnog roka se čini kao neizbežna sudbina, ali vlasti oklevaju, oklevaju da preduzmu korake ka toj neophodnoj promeni. Razmatrajući političke implikacije, oni se upuštaju u igru probnih balona, ali to samo otkriva duboku krizu duha koja vlada u našoj zemlji. Treći svetski rat visi nad nama poput Damoklovog mača, a mi stojimo nemoćni, goloruki i razdirani unutrašnjim sukobima.

Ovo je ne samo alarmantno, već i duboko uznemirujuće. Ono što je potrebno nije samo povratak vojnog roka, već i preoblikovanje svesti, obnavljanje vere u snagu zajedništva i hrabrosti. Jer samo tako možemo nadati se izlasku iz ovog mračnog labirinta i susretu sa svetlim obzorjem koje se, možda, krije iza ugla.
 
Nazalost istina oko Kosmeta je vrlo surova, realno vecinu Srba zabole za Kosovo (pogotovo sad kad je granulo sunce i krenule da se pune bašte kafića), ono odavno vec prezvakana tema koja ih zanima kao lanski sneg, samo ih je blam da to priznaju jer plase se reakcije i osude okoline, mislim ljudi danas kakvi su ono zabole ih i za rodjenu decu ili roditelje a ne za Kosovo, a politicari Kosovo koriste samo za prazne fraze, u propagandne svrhe i za sakupljanje jeftinih političkih poena, a oni jadni ljudi što žive dole ono samo neka im je Bog u pomoći.
Sreća je naša što su se geopolitičke okolnosti promenile pa Šiptari više nemaju podršku spolja kao pre i što i oni masovno napuštaju Kosmet, pa tako srećom ni oni više nemaju kapacitet ni volje da ratuju sa nama.
Inače na nama je da nikako ne priznajemo Kosovo (a srećom ko god je na vlasti niko tako nešto ne bi smeo da uradi, barem ne zvanično i formalno) i da ignorišemo sve ucene, a sad taj problem tako zamrznut ce trajati verovatno jos decenijama, što reče onda beše onaj navijač Zvezde na Maksimiru 91-ve , oni kao oće da se otcepe a mi im kao nedamo, tako da verovatno će trajati to jos dugo i dugo vremene slično kao što su Indija i Pakistan u konfliktu (a delimično i Kina se umešala malo kasnije) oko oblasti Kašmira još od 1947. ili kao što su Grčka i Turka u konliktu oko Kipra još tamo od 60-ih, 70-ih godina prošlog veka, pa tako ćemo verovatno i mi biti u konfliktu sa Šipcima oko Kosmeta još ko zna koliko decenija.
 

Back
Top