Чему нетрпељивост другосрбијанаца према Русији?

Ne zbog sporova, već zbog bombi. Teško je narodu da zaboravi mesece bombardovanja od strane EU i NATO... zato je Rusija zemlja koju glorifikuju, mada ta ista Rusija nije ništa uradila kada se to dešavalo. Njoj je to oprošteno, ali EU i NATO teže malo.
Tacno, nasuprot Zapadu, Rusija nije nista uradila da te unisti i okupira ti teritoriju i da nastavlja da ti preti i ucenjuje do danasnjeg dana.
Kukanje za Zapadom je isto kao da te neko silovao a ti ga molis da to ponovi kriveci druge sto to nisu sprecili. Gde je tu mozak?
Cak i mala deca razumeju kada ih majke savetuju da se klone losih ljudi koji im zele zlo.
:)

Другосрбијанци највише мрзе Србију, зато мрзе све који Србији желе добро.
Зато воле НАТО и НДХ.

Чанак, Шормаз, Тадић, ОбрадовиЧ, Трифуновић, Тепићка, Стпротић и сл.

Зашто? Ту менталну девијацију ни најбољи психолози не могу да објасне.

U stvarnom svetu ti kolektivi stvarani odozgo-nadole ne znace nista. Sluze za narative, pricanje bajki i zamajavanje naroda. U stvarnom svetu, te recenice nemaju nikakvu referencu, ti pojmovi koje te recenice grade ne posotoje. Zasto ne postoje je jako dublja i duga tema.

A sto se tice pitanja, mi izdajnici srpstva ne mrzimo gradjane Rusije, naprotiv, oni su najvece zrtve FSB diktature, i dugorocno ce najebati od njih najvise.
U stvarnosti filoputini vole Ajfon i Mercedes, baš kao i Lažrov.
Mnogo je to debeo obraz.

Ауторска

Чему одбојност и нетрпељивост према народу нама блиском по вери, језику и пореклу, култури и баштини, већа него према општем западу са којим се сукобљавамо кроз повест учестало?

Многи од вас се сећају 1999., још пре него што сам ја рођен.

Нису ни Руси нама потпуно увек били пријатељи, иако јесу у већини времена. Али било како било, бар нас нису бомбардовали, не отимају нам КиМ, не условљавају нас ни за шта. Не помажу да се Срби терају из Крајине, БиХ и са КиМ. То ради запад. Зашто и како, не разумем?

Такође, слажем се да има људи којима је Русија дража од Србије и то ми је такође скроз погрешно. Али, чему мржња према Русима који су нам много бољи него ЕУ-НАТО?

Djavo ih tera na to.

Oni su u sluzbi sotone licno.

U II sv ratu?
A i to nije poenta. Poenta je da ne treba da gledamo iskljucivo u smislu " a ko nam je pomogao?" jer istorija govori o interesima a ne o ljubavi. Stoji, rusi su nam srodniji narod i treba da imamo to u vidu. Ali, nasi interesi prvo.

Kako su na pomogli? Tako sto su bombardovali sve srpske gradove a ustaski nijedan?

Bila je nedelja, 16. april 1944. pravoslavni Uskrs.
Pošto su već oguglali na zvuk sirene za vazdušnu opasnost koja je ratnih godina često odzvanjala okupiranim gradom, Beograđanima je dan počeo gotovo kao i svaki drugi.
Iako su krajičkom oka sporadično bacali pogled ka nebu, nadali su se da će praznik provesti u miru.
Tako je bilo i u ulici Zeke Buljubaše, na zvezdarskom naselju Bulbulder - roditelji su spremali po kući, dok su se deca igrala napolju i kucala uskršnjim jajima.
A onda se sve promenilo u jednom trenutku.
„Prema bakinom sećanju, bombarderi su se pojavili na nebu iz pravca opservatorije i Zvezdarske šume, a deca su navijala ,Naši, naši!'", govori za BBC na srpskom Nikola Milikić, istoričar kustos Istorijskog muzeja Srbije i unuk Mirjane Milikić, rođene Krstić, tada srednjoškolke i svedokinje događaja.

Njen brat Živojin je u ličnim beleškama zapisao da je video oboreni saveznički avion i posadu kako iskače sa padobranima.
„Sledećeg čega se seća jeste da je iz aviona počelo da ispada nešto što je za malog Živojina ličilo na flaše.
„Nekoliko trenutaka kasnije začulo se karakteristično fijukanje bombi", prepričava istoričar.
Otac Dobrivoje je istrčao na ulicu i viknuo „lezi!", što su deca i učinila.
Tela su im, navodi Živojin u spisima, odskakala „desetak centimetara od snažnih detonacija", dok je ulicu „preplavio oblak šuta i prašina".
Tako je počelo najteže savezničko bombardovanje okupiranog Beograda u Drugom svetskom ratu, u kojem je prema zvaničnim procenama poginulo skoro 800 ljudi, uz veliku materijalnu štetu.
Bio je to prvi u nizu udara američke i britanske avijacije, koji će se ponoviti još nekoliko puta do kraja rata.

To veze nema sa obrazom (moralom).
To je stvar ukusa kao sto Natofili vole Huawei i voze KIA (Chery) jer je jeftinije i bolje.

Nitko normalan ne želi Huawei bez Google servisa. To uzimaju samo pametni ravnozemljaši koji se ponose svojom domišljatošću.
KIA je jeftinija, ne bolja. I ako baš želiš, bolji value for money.
I nitko normalan, čak ni nitko lud, ne kupuje Ladu.

Nitko normalan ne želi Huawei bez Google servisa. To uzimaju samo pametni ravnozemljaši koji se ponose svojom domišljatošću.
KIA je jeftinija, ne bolja. I ako baš želiš, bolji value for money.
I nitko normalan, čak ni nitko lud, ne kupuje Ladu.

I kakve to veze ima sa "obrazom" odnosno moralom i sa temom ovog posta?
Eto ja vozim SUV Chery i imam Huawei mobile, sasvim sam zadovoljan i
boli me kuraccc za zapadni materijalni status anxiety.

Ја не мрзим Русију, али не видим зашто сам дужан да подржавам сваки њихов наопак потез заувек "јер нису боНбардовали Србе".

То у ствари није најбољи начин да се оцењују државе.

Ја не мрзим Русију, али не видим зашто сам дужан да подржавам сваки њихов наопак потез заувек "јер нису боНбардовали Србе".

То у ствари није најбољи начин да се оцењују државе.
Zamena teza.
Pitanje treba da glasi: Zasto sam duzan da podrzavam i smatram nekoga prijateljem ko me je bombardovao, okupirao mi deo drzave, przio nam decu po porodilistima, non stop me ucenjuje i preti mi sankcijama sa namerom da nas unisti?
Odgovor je: Zato sto ili nemas mozga ili si mazohista koji uziva kada ga siluju.

Ne zive u Rusiji samo pripadnici ruskog naroda, kao sto ni u Srbiji ne zive samo pripadnici srpskog naroda.
1999. u mom vodu je bio i Mađar i Bošnjak i Vlah i Bugarin. Svi smo ratovali na strani Srbije.
Наравно али ће стање у војсци бити бар приближно стању односа народа у држави. Дакле, 80+% срба и руса. И чечени ратују у украјини

Od svoje geografske lokacije ne možeš da pobegneš. Ako su svi u okruženju u EU/NATO, onda su to tvoji saveznici. Naravno, mi zbog sporova iz prošlosti biramo inat, valjda je to lakše nego da se ti sporovi rešavaju. U Evropi je svako ratovao sa svakim pa su našli način da sarađuju. Dođu nove generacije, ide se dalje. Jedino Srbi uvek počinju razgovor sa "e, taj je tad i tad uradio to i to... pa sad ja kao pravi Srbin moram da ga mrzim iako to nema veze sa mnom". Srpska posla ;)
Брате ја причам о нечему што се дешава сад. Не може ми савезник бити онај који подржава и дозвољава насиље над мојим народом, признаје КиМ, условљава Србију, уводи нам неке пздарије и са тиме нас такође условљава, па онда још и бомбардује Југославију, РС па чак и избегличке колоне у РСК. Не само да нас бомбардују, већ и осиромашеним уранијумом!

А шта то значи, ако је неко у околини окупиран, и ми требамо бити?

Извини брате, ниси ништа нужно погрешно рекао али ипак имам доста противтврдњи..

Od svoje geografske lokacije ne možeš da pobegneš. Ako su svi u okruženju u EU/NATO, onda su to tvoji saveznici. Naravno, mi zbog sporova iz prošlosti biramo inat, valjda je to lakše nego da se ti sporovi rešavaju. U Evropi je svako ratovao sa svakim pa su našli način da sarađuju. Dođu nove generacije, ide se dalje. Jedino Srbi uvek počinju razgovor sa "e, taj je tad i tad uradio to i to... pa sad ja kao pravi Srbin moram da ga mrzim iako to nema veze sa mnom". Srpska posla ;)

Nisu moji saveznici

Ako su svi u regionu saveznici nacista i satanista sa zapada ili sluge ne znaci da ja treba da budem

Vidis ti si ovaj sto dize ZIEG HEIL sa drugima

Ja sam ovaj drugi

558f2e056bb3f75d600810a8

Back