Чему нетрпељивост другосрбијанаца према Русији?

Ти си то већ једном рекао и ја ти кажем да има истине у томе као што сам ти и тада рекао, колико се сећам, али итекако и дакако мислим и сматрам да, држава и народ иду руку под руку. Косово је пример

Ne, narod nije isto sto i drzava.
Narod moze da se poistoveti sa otadzbinom. A ti jos ne kapiras razliku izmedju otadzbine i drzave.

Drzava je ono sto trenutna vlast napravi od otadzbine.

Dakle, drzava nije narod, vec samo onaj deo naroda koji podrzava vlast.
Tako da, danas, drzava Srbija nije srpski narod, vec onih 20-25% koji podrzavaju ovu nakaradnu vlast i cine ovo, sta god to bilo danas.

Zato, u vezi teme, kada neko mrzi rusku drzavu, mrzi drzavu kakva je sad a ne ruski narod.
Ako i dalje ne kapiras, onda se uclani u SNS - imaces blistavu karijeru.
 
To je odgovor Tihiju koji prodaje fore kako eto Srbi treba da bore protiv zlog zapada a zapravo svi srbi odoše na zapad. Jbg, volimo da nas manipulišu, da nam usađuju tripove kako su nam neprijatelji oni koji to nisu. Samo za vašu informaciju, inat ne čuva teritorije, nego pametna politika. A to je pre svega da ne dozvoliš da na nekoj teritoriji imaš 90% stranaca. Srbi beže sa Kosova decenijama, svako ko može, a ovde se ubismo da dokažemo kako je to naša teritorija. Sačuvati teritoriju na kojoj nemaš narod prosto nije moguće. Ali dobro, valjda je lakše tražiti krivce u drugima. Lakše je reći "oteli nam" nego "pobegli nam svi ljudi odatle".
ово само српски душманин може да каже

шта се то десило 1974 те ?
-срушио се дојучерашњи устав који је у свом начељу и првом члану исказивао да је југославија нераскидива територија или се варам ? па се новим променама донело право свакој републици на самоопредељење или легализација сепаратистичких планова?

на кога једино је устав из 74те деловао деструктивно ?

- искључиво на Србију, поделио ју је на три дјела. Како ?
-Покрајине имају право вета на сваку одлуку Београда која им се не допада.
-Београд губи надлежност над приштином и новим садом у власти, судству, полицији .

-Покрајине добијају право гласа као остале републике па постају практично државе у држави
Чудом ли чуда , деструктивно само на Србију ? :mazi:

После рушења устава 1974 и доношења ових нових
малигних промена шиотарски другови на челу са аземом власијем се оглушавају на притиске и протеривања срба са КиМ . После 1980 бујају отворени шиптарски захтеви за републиком , и још већи притисци на србе широм КиМ , где се исељавање све више наставља. Власт и судство се на то оглушава, власт и судство су због тога и дати 1974 у руке приштини независно од београда.

чести нападаи на овјску полицију, као и терористички напади по касарнама широм сфрј од стране шиптара су постајали све чешћи.

када је то дошло до ''гуше'' да срби више не могу да издрже тај притисак и терор по косову , онда су се дигли масовним протестима и то се пренело по читавој србији. срби су морали вратити надлежности пре 1974 , тј пре новог устава.

то су управо и чекали аутори устава из 74 - да почну кмечати, ало СРБИ РУШЕ УСТАВ ЕЈ АЛООО! СРПСКА ХЕГЕМОНИЈА!

када су он исрушили устав 1974 који је говорио да је југославија нераскидива заједница , то није било рушење устава јел ?


јасно је да сваки несрбин покушава замаскирати причу протеривања срба са косова.
у тој твојој причи није само једно јасно- док сви срби тобож сами иду са косова још деценијама уназад (због лоших услова живота) , па како онда то косово није опустошено скроз?
како нијесу сви оданде отишли , апсолутно сви ?

како то да су доле остали углавном шиптари ? и да они који оду на запад се врате (после епизода диловања дроге и злата по западу) ?

ви несрби кад лажете заборавите на границе пристојности... да барем мало лажете...






 
Ne, narod nije isto sto i drzava.
Narod moze da se poistoveti sa otadzbinom. A ti jos ne kapiras razliku izmedju otadzbine i drzave.

Drzava je ono sto trenutna vlast napravi od otadzbine.

Dakle, drzava nije narod, vec samo onaj deo naroda koji podrzava vlast.
Tako da, danas, drzava Srbija nije srpski narod, vec onih 20-25% koji podrzavaju ovu nakaradnu vlast i cine ovo, sta god to bilo danas.

Zato, u vezi teme, kada neko mrzi rusku drzavu, mrzi drzavu kakva je sad a ne ruski narod.
Ako i dalje ne kapiras, onda se uclani u SNS - imaces blistavu karijeru.
имам неколико питања за тебе лично:

-држава је крварила, српски народ је био под усташким и турским ножем поново , почетком деведесетих . Да ли си тада учествовао у рату крваврећи гаће за српски род? (1991 - 1995)

да ли си учествовао 1988 - 1999 ?

ако јеси, тачно ми наведи где, и документуј. можеш на пвт као што сам и ја онима које је занимало. Не признајем учествовање у рату 1999 рецимо у Сонти , или некој припиздини по Војводини .... Само линије фронта.


ако пак нијеси учествовао ти лично јер ти фалило годиница, онда да видимо документацију твог оца , стрица ?
јесу ли они крварили гаће по првим линијам за српски род током поновног амбиса 1991 -1995 ?



А потом ћемо да видим ода ли ти уопште можеш нешто да ''прдуцкаш'' из припиздине (док тамо мењаш кибле) нама овђе у Србији .
Који нијесмо утекли из ње.
Ни сада, ни када је било најгоре.

Знаш то је елемнтарна култура. Која се стиче од малих ногу, васпитањем. Да се не мјешаш из припиздине. Ти забиј нос у њемачку.
А овђе дођи као сваки скоројевић и гастарбајтер да се куршиш с еврићи па потом опет паљба њемачка да мењаш кибле...

то што ти покушаваш сталним тролањем да раздвојиш државу од народа и константно покушавајући да пљујеш по путину све говори о теби.

а за све остале знајте да русофобија није примарна мржња ових несрба (другосрбијанаца, лачних никова који су наводно ''срби'')

примарна мржња је СРБОФОБИЈА
, која доводи до русофобије.


дакле РУСОФОБИЈА је секундарна мржња или ствар код ових несрба и српских душмана.

примарна мржња је према србима.



то немојте смицати са ума. желе пропаст русије како би се српски заштитник и онај који не допушта да се британске резолуције спроводе већ удара вето на њих, па онда турцима очи закрве од мржње и лудила према русији...


мрзе нас, то је примарна мржња сваког овог створа који овде исказује нетрпељивост према русији.
 
Причамо о спољној политици. Колико Срба на КиМ ових месеци ни динаре немају а камо ли гријање?
Spoljna politika Rusije go penis, autogol za crvenim kartonom i penalom.

Kakve veze ima grijanje na KiM, ko sa grijanjem u Laponiji, nidje veze sa temom.
 
русија је тек са путином коначно постал оно што је била некада у време царске русије.

тада је 1914 ушла у рат због нас, против аустроугарске . и ако јој није одговарало време (због неуспеха у рату са јапаном,реорганизације восјке и надолазећег комунизма)
регент А карађоршевић се обратио руском цару (пркео велепосланства у београду са поруком) - ''судбина србије сада зависи само од русије'' !!

и шта је био одговор Русије ?

у року два дана Русија објављује рат аустроугарској! улази у рат са њом и отвара форнт са њом. док србији шаље огромну помоћ у оружју санитету храни...

то аустроугарске слуге хрвати и бошњаци наравно не поштују јер су им претци били коњушари аустроугара који су клали у њихово име. за хрвате и муслимане аустроугари нијесу колонизатори но тобож господска раја...
као што им то бјеху и турци.


да није ибло помоћи русоје 1914 ми не би издржали прве две године рата најодлучујуће и били би збрисани у старту, нестали би са мапе света за свагда.

србин то не заборавља.

после тога долази до пада царства у русији, и промене уређења. од тада до 2000 било је свакаквих на челу русије, па и католика...
оних који су поклањали руску територију укрјаини у име совјетског братства и љубави... не чуди ништа тада н ируски поглед на србију.

после 2000 русија се према србији понаша сасвим другачије.
путин је истицао да се срамоти руских власти током 99те. као и оних почетком 90их јер су жмурели над страдањем србије и српског народа.

но , доласком путина, русија поново успоставља своју снагу у односу на свет. своје приоритете. своје пријатеље.

то је проблем овима овде на крсти и другосрбијанцима - несрбима.

што мајка русија, или сестра русија, неће више допустити да српски род сатру.
републиак српска неће нестати јер је русија ту.


е то је оно што жуља сваког , ко пљује по русији...
 
Opet autistični stavovi vas bosanaca, da je Srbin samo onaj koji šilji kožuricu na Rusiju i taj napaćeni narod.
и онај који не говори
''ниђе везе'' ''грИјање''

и пре свега није србоффоб, под један.

јер та мржња према нама изазива ону другу мржњу, мржњу према нашим пријатељима и заштитницима- русији.

:mazi:
 
A koje spomenike nacistima diže sadašnja ukrajinska vlast? Vrv misliš na one spomenike Banderi koji je nacista isto koliko i Drža koji ima svoje spomenike širom Srbije.
Бандера и Дража су неупоредиви. Бандера је имао профашистичку идеологију.
 
Vidi, ništa te ne razumem. Ajde malo skrati misao, pričaj razgovetnije i konkretnije. Mada iskreno ne vidim što bi se bavili 1974 godinom? Sad je 2024 godina.
одлично ти разумеш.

када умеш кењати и лагати како срби са косова нису протеривани никада већ од давно напуштају својевољно то косово...

па сам те само подсетио на исељавање срба са косова због притисака крајем седамдесетих поечтком и средином соамдесетих уз благодет новуг сецесионистичког устава из 1974

да га није било , да се није рушио претходни устав не би било н ирушења југе а ни делења србије на три дела 1974

тако да је све од тада , а ти би као и сваки несрбин желео да ствари посматрамо без тога наравно... :mazi:
 
да га није било , да се није рушио претходни устав не би било н ирушења југе а ни делења србије на три дела 1974

E jbg, ja sad treba da čitam ustav iz 1974... samo mi još to fali u životu. Evo, malo sam pogledao, nigde ne piše da Srbi trebaju da se iseljavaju. Ustav je samo napravio decentralizaciju. Narodi nisu uspeli da nađu zajednički jezik i tu nema šta dalje da se radi. Isto bi bilo i da ustav nije promenjen, ne možeš silom da držiš ljude na okupu ako ne žele tu da budu. U fazonu, ajde da imamo Staljinizam u državi da se ne bi raspala.
 
Zamena teza.
Pitanje treba da glasi: Zasto sam duzan da podrzavam i smatram nekoga prijateljem ko me je bombardovao, okupirao mi deo drzave, przio nam decu po porodilistima, non stop me ucenjuje i preti mi sankcijama sa namerom da nas unisti?
Odgovor je: Zato sto ili nemas mozga ili si mazohista koji uziva kada ga siluju.
:)

Наравно да волим и подржавам људе са којима живим и радим и проводим време. То су моји пријатељи, и више од тога. Њихове културе су највише културе овог света, и ја сам њихов поштовалац.

Твоја идеја да треба некакве српске камионџије попут тебе да ценим више од жене са којом живим и људи са којима радим су само још једна твоја сасвим промашена идеја; али наравно твој живот је само скуп промашених идеја.
 
E jbg, ja sad treba da čitam ustav iz 1974... samo mi još to fali u životu. Evo, malo sam pogledao, nigde ne piše da Srbi trebaju da se iseljavaju. Ustav je samo napravio decentralizaciju. Narodi nisu uspeli da nađu zajednički jezik i tu nema šta dalje da se radi. Isto bi bilo i da ustav nije promenjen, ne možeš silom da držiš ljude na okupu ako ne žele tu da budu. U fazonu, ajde da imamo Staljinizam u državi da se ne bi raspala.

On se iz Hercegovine razume sta je bilo na Kosovu kao sto se ja razumem u balet.

Ako ne pocne da ti prica o slucaju Martinovic, dobro si prosao.

Treba izbegavati dijalog sa sizofrenicarima, veruj mi.
 
E jbg, ja sad treba da čitam ustav iz 1974... samo mi još to fali u životu. Evo, malo sam pogledao, nigde ne piše da Srbi trebaju da se iseljavaju. Ustav je samo napravio decentralizaciju. Narodi nisu uspeli da nađu zajednički jezik i tu nema šta dalje da se radi. Isto bi bilo i da ustav nije promenjen, ne možeš silom da držiš ljude na okupu ako ne žele tu da budu. U fazonu, ajde da imamo Staljinizam u državi da se ne bi raspala.
Ovako priča samo nesrbin.
Pro enom ustava 74te Kosovo je oteto iz srbije.

Čuj narodi nisu uspeli da nadju jezik...
Jel to znači ako naši gastarbajteri ili kolonisti u Australija i nemačkoj mogu da jednom mogu da otcepe deo nemačke ili Australije?

Kako da ne...


Vidi u hrvatskoj su krajini dopustili da se otcepi jer toboz narodi ne nadjoše zajednici jezik?


Rušenjem ustava 1974 i promenom po štetu srbije pokrenut je proces otimanja kosova...

Nas Srbe zaboli patka za mišljenje vas nesrba.
 
Mozda ima i neki Kinez i Japanac.

Gradjani Srbije/Rusije su konkretne, racionalne kategorije, koje mozes da definises i tacno oznacis sta su, kada govoris o tome tu nema mnogo zabune.

Srbi/Rusi su neke pesnicke kategorije. To je za nekog ovo, pa za drugog je ono, pa jedan misli ovo kada kaze te reci, treci misli ono, itd.

To sto vi niste nauceni da govorite u racionalnim, nego u pesnickim kategorijama govori dosta puno o sludjenosti i pomahnitalosti drustva.
Боже сачувај шта читам. Па да нема народа не би било ни држава. Грађани Србије су, такође, 80+% Срби
 
Ne, narod nije isto sto i drzava.
Narod moze da se poistoveti sa otadzbinom. A ti jos ne kapiras razliku izmedju otadzbine i drzave.

Drzava je ono sto trenutna vlast napravi od otadzbine.

Dakle, drzava nije narod, vec samo onaj deo naroda koji podrzava vlast.
Tako da, danas, drzava Srbija nije srpski narod, vec onih 20-25% koji podrzavaju ovu nakaradnu vlast i cine ovo, sta god to bilo danas.

Zato, u vezi teme, kada neko mrzi rusku drzavu, mrzi drzavu kakva je sad a ne ruski narod.
Ako i dalje ne kapiras, onda se uclani u SNS - imaces blistavu karijeru.
Дај брт, вама је свима овде на форуму после година најјачи аргумент СНС, сендвичи, ово-оно када неко мени хоће да удари противтврдњу...
 
Дај брт, вама је свима овде на форуму после година најјачи аргумент СНС, сендвичи, ово-оно када неко мени хоће да удари противтврдњу...
Ja ti lepo objasnim, ti teras svoje. Tako upravo radi ekipa koja podrzava ovog maloumnog Vucica i njegov SNS.
Ne znam sta da ti kazem 🤷‍♂️
 
Наравно да волим и подржавам људе са којима живим и радим и проводим време. То су моји пријатељи, и више од тога. Њихове културе су највише културе овог света, и ја сам њихов поштовалац.

Твоја идеја да треба некакве српске камионџије попут тебе да ценим више од жене са којом живим и људи са којима радим су само још једна твоја сасвим промашена идеја; али наравно твој живот је само скуп промашених идеја.


Sudeći po broju postova ti provodiš vreme na krstarici.

Naravno da će svako ceniti ljude po njihovim kvalitetima i naklonosti, a ne po nacionalnosti. I ja većinu osoba nesrpske nacionalnosti koje poznajem cenim više od tebe.

Problem nastaje kad kulture deliš na "više" i "niže", odnosno diskriminišeš ljude na osnovu pripadnosti nekoj kulturi ili naciji. Tendencija da mrziš soptvenu kulturu, a nekritički hvališ ostale je devijacija koja se opisuje različitim terminima u psihijatriji i sociologiji.
 

Back
Top