Чему нетрпељивост другосрбијанаца према Русији?

U naslovu si stavio netrpeljivost prema Rusiji, a opisujes ruski narod.
To nisu iste stvari.
Recimo, meni se drzava Rusija gadi kakva je danas. A ruski narod mi je drag, i svi moji prijatelji Rusi, s kojima se bas aktivno druzim, isto misljenje imaju o svojoj drzavi. Gadi im se ono u sta se pretvorila, gadi im se Putin, gade im se svi oni svoji sunarodnici koji se ponasaju kao sto se SNS-ovci ponasaju u Srbiji.

Mlad si, i trebalo bi da prvo naucis da razlikujes pojmove otadzbina i drzava, a onda i da umes da razdvojis pojam naroda od pojma drzave.

Narod je mnogo starija i ozbiljnija prica.
Drzava je samo trenutno politicko-drustveno uredjenje odredjene teritorije.
Види има истине али дакако, ја то нисам написао из своје младости и незнанства. Ипак, народ и јесте држава, држава и јесте народ, једно без другог не може и не иде.

Чему одбојност и нетрпељивост према Украјинцима, народу нама блиском по вери, језику и пореклу, култури и баштини

Nema odbojnosti prema Ukrajincima, samo prema onima koji u nacistima vide svoje idole i identitet.

ne moze meni biti blizi Ukrajinac koji se borio za SS od Rusa koji se borio protiv

И као треће, сви показатељи стандарда живота, на западу падају и види се да је тај њихов састав вредности назадан. Можда није био, сада јесте
Da BDP-a je oko nule , realno u martu će se videti da su u recesiji.

Ја не разумем одакле нам потреба за још једном поделом, као да их мало имамо... И шта је то што човека карактерише као прво или другосрбијанца..?
Другосрбијанац је западњак, еврофил, натофил, припадник НВО пропагандног дејства. Једнако су ми немили, као крајњи десничари. Премда ја сам десничар али мислим да сам умерен или чак блажи на тој линији.

Razlike u sistemu vrednosti.

Rusija je najveci i najnotorniji bastion zatucanosti i konzervativnosti - bukvalno citava nacionalna ideja RF je ''ubi edera'' (ili bilo koga ko nije pravoslavac/sloven/militarista/imperijalista).

I trampova Amerika je vrlo neomiljena svakom iole modernom i progresivnom.
1709832773512.png

Ма не ни то, него стопа депресије, пад IQ код младих, стопа пада квалитета живота, стопа развода итд итд

Bolje ti je da po tome ne uporedjujes Rusiju sa Zapadom, ako si rusofil koji ima cilj da predstavi da je Rusija zdrava drustvena sredina.

Bolje ti je da po tome ne uporedjujes Rusiju sa Zapadom, ako si rusofil koji ima cilj da predstavi da je Rusija zdrava drustvena sredina.

Tako je...Rusija nije zdrava drustvena sredina ali Zapad koji hoce da ukine rec majka jeste, Zapad gde muskarac moze da "zatrudni"

Hvala vam, ja cu biti "bolestan" onda.

Ne mora se biti drugosrbijanac da bi se gledalo po činjenicama, a ne po simpatijama. Činjenice su da je je Putin kod kuće pobio ili strpao u zatvor sve značajnije Ruse koje se s njim ne slažu, a nisu uspeli da pobegnu. Takođe je činjenica da je napao i okupirao delove Gruzije i Ukrajine, a to su međunarodno priznate suverene države.
Sve to silno ratovanje naravno nanosi celoj Evropi ogromnu štetu, a mi smo deo te iste Evrope.
Који су то најзначајнији Руси?

Ма не ни то, него стопа депресије, пад IQ код младих, стопа пада квалитета живота, стопа развода итд итд
Nerešivi sunovrat recesije pred kojima se nalaze zemlje EU povućiće sa sobom gomilu problema i sukoba u društvu .

Русија је до недавно била под огромним утицајем запада као и све послекомунистичке земље....укључујући и нас

Такође, нисам нужно русофил. Само, у избору запад-исток, бирам исток из знаних разлога.

Види има истине али дакако, ја то нисам написао из своје младости и незнанства. Ипак, народ и јесте држава, држава и јесте народ, једно без другог не може и не иде.
Moze. I ide.

Причамо о спољној политици
Америка нам даје привиђење због огромно несразмерног броја богатства милијардера и поново, огромног броја људи који не живе никако, или живе у гету

Back