Чему нетрпељивост другосрбијанаца према Русији?

A jel to neka (nacionalna) obaveza da se voli RuZija? Ono u smislu, majka i otac se puno vole, a RuZija najvise?
Od malih nogu je tako....Kad god se na olimpijadi gleda gimnastika, atletika uvek se navija za Rusiju...Gledaju se ruske bajke, vole ruski pisci itd...Ali nakaradni sistem se ne voli koliko i nas...

Па не знам баш. Ево један пример. Зарате Србија и Русија. Ратоваће Срби и Руси. Не Кинези и Јапанци.
Ne zive u Rusiji samo pripadnici ruskog naroda, kao sto ni u Srbiji ne zive samo pripadnici srpskog naroda.
1999. u mom vodu je bio i Mađar i Bošnjak i Vlah i Bugarin. Svi smo ratovali na strani Srbije.

Слажем се са тобом са свим, осим да су нам природни савезници, поготово када је политика у питању.

Od svoje geografske lokacije ne možeš da pobegneš. Ako su svi u okruženju u EU/NATO, onda su to tvoji saveznici. Naravno, mi zbog sporova iz prošlosti biramo inat, valjda je to lakše nego da se ti sporovi rešavaju. U Evropi je svako ratovao sa svakim pa su našli način da sarađuju. Dođu nove generacije, ide se dalje. Jedino Srbi uvek počinju razgovor sa "e, taj je tad i tad uradio to i to... pa sad ja kao pravi Srbin moram da ga mrzim iako to nema veze sa mnom". Srpska posla ;)

Od svoje geografske lokacije ne možeš da pobegneš. Ako su svi u okruženju u EU/NATO, onda su to tvoji saveznici. Naravno, mi zbog sporova iz prošlosti biramo inat, valjda je to lakše nego da se ti sporovi rešavaju. U Evropi je svako ratovao sa svakim pa su našli način da sarađuju. Dođu nove generacije, ide se dalje. Jedino Srbi uvek počinju razgovor sa "e, taj je tad i tad uradio to i to... pa sad ja kao pravi Srbin moram da ga mrzim iako to nema veze sa mnom". Srpska posla ;)
Saja da ti kazem nesto, Ako neko meni cepa drzavu i teritoriju, to mi nije saveznik

Poslednja izmena od moderatora:
A koje spomenike nacistima diže sadašnja ukrajinska vlast? Vrv misliš na one spomenike Banderi koji je nacista isto koliko i Drža koji ima svoje spomenike širom Srbije.

E vidis ovde se vac nalazimo na raskrsnici, moralnoj, politickoj...tebi je Banderas isto kao Draza....isto kao Pavelic...Draza koga su odlikovali Ameri na koje ti svrsavas.... K*ramo vas do kraja ustashe...ne bitno da li ste hrvatske ili ukrajinske.

Back