Kafana Caffe "Na psihoterapiji kod čika Frojda" 3

Slažem se, mada ne mogu da ih razumem, iako i ja još zvanično imam dijagnozu depresije.

Nije prirodno da se neko pomiri sa sudbinom, da mu je stalno loše, da je stalno depresivan, nervozan...Ali, poštujem to, teško se izlazi iz svake zone komfora.

Ja sam izašla iz moje poslovne zone komfora i gorko se pokajala. Ne mogu da se setim šta sam sve pisala u uvodnom postu u temi "Mobing", ali kad razmišljam sa ove vremenske distance zaključujem da sam sama kriva za taj mobing.

Prošlo je od tada desetak godina ili malo više a ja se ponekad pitam zašto sam tako uradila i da li bih možda još radila da nisam menjala radno mesto.
 
Bilo je dosta interesantinh pitanja. Mada ja mislim da bas i nije nesto mnogo simetricno uradjeno. Ali pozdravljam inicijativu. Mislim da ovakve stvari mogu da se jos automatizuju i skupljaju u vremenu pa da se pravi presek. Mislim da stalno budu aktivne.

Mislim da smo mi tehnolozi odavno zavrsili svoj posao, sad treba drustvenjaci da preuzmu stvari i da iskoriste svu ovu tehnologiju da ustanove sta je BUG u coveku a pogotovo sta je BUG u SRPSKOM coveku (i zeni nista manje) :)
 
Anthony-de-mello-svjesnost.jpg


:kafaz:
 

Prilozi

  • Anthony-de-mello-svjesnost-348x215.jpg
    Anthony-de-mello-svjesnost-348x215.jpg
    16,2 KB · Pregleda: 2
izvinite doktore mora da prilegnem - mogu na kanabe?

Menjam dr dok se ne vrati sa godišnjeg. Molim vas da prvo vidim vašu kreditnu karticu, pre nego što legnete na kanabe :hahaha: -čitam trenutno knjigu "Moja godina odmora i opuštanja- Otesa Mošfleg i tu jedna psihijatrica prvo traži da vidi ček pa onda priča sa pacijentima..

Samo vas molim da što pre završimo pregled jer nije preporučljivo da se ostaje dugo na kanabetu..

PS. Smejem se jer je taj lik psih komičan u celom romanu..

Osnovna tema romana je kritika modernog društva i potreba da se bude u trendu..Glavna junakinja koja ide kod te psih ne želi da bude u trendu..i tabletomanka je.
 
Poslednja izmena:
Menjam dr dok se ne vrati sa godišnjeg. Molim vas da prvo vidim vašu kreditnu karticu, pre nego što legnete na kanabe :hahaha: -čitam trenutno knjigu "Moja godina odmora i opuštanja- Otesa Mošfleg i tu jedna psihijatrica prvo traži da vidi ček pa onda priča sa pacijentima..

Samo vas molim da što pre završimo pregled jer nije preporučljivo da se ostaje dugo na kanabetu..

PS. Smejem se jer je taj lik psih komičan u celom romanu..

Osnovna tema romana je kritika modernog društva i potreba da se bude u trendu..Glavna junakinja koja ide kod te psih ne želi da bude u trendu..i tabletomanka je.
evo kartica na mobilnom

zaintrigirala si me da uzmem knjigu da citam kad se negde upustim na odmor - zvuci savrseno

kanabe: ja sam samo malo 'teo da prilegnem da opruzim koske i mozak, brckanje po mozgu nije potrebno, totalno je zbrckan ionako, nepopravljivo nerazbrckavajuce.
 
Nasao narucio i jos neke dve potencijalno interesantne

Ovu knjigu sam dobila kao nagradu za najlepšu Božićnu priču u Fejsbuk grupi "Riznica knjiga "- to je "knjiška grupa" na Fejsu..i tu su brojni izazovi, nagrade, darivanje knjiga.
Cestitam za nagradu!

FB nisam vise clan nekoliko poslednjih godina. Meta me nece as is.

Radnja se dešava u Americi 2000.godine. Planiram da nastavim sa čitanjem kad odem sa neta.
Iskreno u poslednje vreme lakse citam knjige na mob nego sa papira
Mogu da ponesem vise knjiga odjednom i da ih citam paralelno

Citanje je samo pitanje vremena koje treba stvoriti za to
 
Ne znam dal su dobre to cu da znam kad ih procitam
Ne pratim nikog za knjige tako nemam bas cesto preporuke
Procitam sta su napisali pa ako me zanima prica ili zaintrigira nesto drugo uzmem da citam

Poslednja knjiga koja me je totalno izula je problem tri tela SF nekog kineza ne znam ime napamet kniga je malo teska za citanje ali ima za svakoga ponesto ako i se i ne razume sve o cemu se radi ima dosta fantasticnih naucnih teorija u njoj matematike fizike cestica i gravitacije apstraknog racunarstva kompjuterskih igara a potka je price je tezak komunizam u kini i zena naucnica i njena prica kroz sve te periode drustvenih promena. Svakih nekoliko strana neka ideja za koju nikad ranije cuo nisam. A pogotovo opisi kine o kojoj zapravo nista ne znamo.
I najludji zakljucak koji sam ikad procitao igde:

“On Earth, humankind can step onto another continent, and without a thought, destroy the kindred civilizations found there through warfare and disease. But when they gaze up at the stars, they turn sentimental and believe that if extraterrestrial intelligences exist, they must be civilizations bound by universal, noble, moral constraints, as if cherishing and loving different forms of life are parts of a self-evident universal code of conduct. I think it should be precisely the opposite: Let’s turn the kindness we show toward the stars to members of the human race on Earth”
― Liu Cixin, The Three-Body Problem

Nasao - ne znam dal je prevedena kod nas
 
kakvu sam glupost uradio,sam sebe bi išamarao
ne mogu da verujem
godinama traje moja borba da majku izčupam iz depresije
od totalne biljke pred smrt,uspeo sam je nekako vratiti u život
život,ma nije to život,to se samo tako zove
ona je u strahu svaki dan,boji se bukvalno svega,taj strah joj jede život ,ali ne samo njen već i moj
5 stepenika na jednoj relaciji kojom šetamo svaki dan,ej usranih 5 stepenika...
do pre mesec dana sama je prelazila preko njih,počeo sam da joj pomažem dodajući joj ruku
koja sam budala
juče mi padne na pamet da se opet sama popne
jednu nogu je stavila na stepenik,drugu nije smela da prebaci
tražila je moju ruku
rekoh joj možeš i moraš sama,počela je da se trese,spustila ruke na stepenice i prešla ih kao životinja na 4 noge.Kada je došla do zadnjeg,petog,nije smela ni da se podigne
Vikao sam joj možeš,hajde,digni se,ustani
Strah je bio jači.
Ja sam kriv što se pogoršalo,ja i ta moja prokleta ruka što je htela da joj pomogne,ne znajući kuda to vodi
Moram misliti o svemu,svakoj reči koju izgovorim,svakoj sitnici koju uradim,jedan momenat nepažnje može biti koban po nju i ponovo je vratiti u vegetativno stanje
Moram biti jak,jači
Kako je sve ovo teško...
ej bre usranih 5 stepenica
 
Da, redovno. Ima terapiju, dajem joj lekove ujutro i uveče. Onzapin, zoloft, lorazepam. Jedini izlaz iz takve depresije su lekovi i šetnja, fizičke aktivnosti, naravno uz redovno održavanje lične higijene. Upravo smo stigli iz šetnje, kukala je, bunila se, pravila scene, ali se dvaput popela i spustila niz tih 5 stepenica, i još prešla 5km,zajedno sa mnom.
 

Back
Top