Mizandrija i Mizoginija na internetu

Dakle, mržnja prema muškarcima i mržnja prema ženama. Tema se treba baviti pitanje kako to da se na internetu može naći tako veliki broj ljudi koji mrzi suprotni pol i dehumanizuje ga na najmorbidniji način? Kakva je to latentna mržnja koja se krije u ljudima i koji je tu uzrok?
Nije to samo na internetu, nego se ovde ima više hrabrosti da se to 'ispljune' . Obično oni koji su u nekom trenutku svog života bili povređeni od druge strane razvijaju tu mržnju i generalizuju . Ne umeju da je prevaziđu i nekako se hrane njome ..
 
Dakle, mržnja prema muškarcima i mržnja prema ženama. Tema se treba baviti pitanje kako to da se na internetu može naći tako veliki broj ljudi koji mrzi suprotni pol i dehumanizuje ga na najmorbidniji način? Kakva je to latentna mržnja koja se krije u ljudima i koji je tu uzrok?
Volim manje ili više, ali nikog ne mrzim.
Iskreno, ne mogu da podnesem puno puta, jedva izdržavam, ali moram.
Ovo je više sve prekardašilo.
Bilo je granica kao Kosta, kao sad Danka...
Znam da na ovom svetu nisam da počinim ikakvo zlo, ali...
Bolno je i traumatično.
Hoću da Dino Dvornik dođe po mene što pre.
 
Opet ta tema, to smo prožvakali 100 x :D
Ne bih znao. Baš me zanima.

Volim manje ili više, ali nikog ne mrzim.
Iskreno, ne mogu da podnesem puno puta, jedva izdržavam, ali moram.
Ovo je više sve prekardašilo.
Mržnja je manje više preopterećenost drugim čovekom koji te je povredio.

Nije to samo na internetu, nego se ovde ima više hrabrosti da se to 'ispljune' . Obično oni koji su u nekom trenutku svog života bili povređeni od druge strane razvijaju tu mržnju i generalizuju . Ne umeju da je prevaziđu i nekako se hrane njome ..
Ok, jeste forum (internet) platforma da se anonimno sve to iskaže ali je bitno saznati - zašto? To je takva generalizacija..
 
Мизогинија, хомофобија, трансфобија и слични термини си политички термини који служе као градивни елемент друштвено прихваћених предрасуда.

Ваља бити пажљив са закључцима а посебно са оптужбама.
 
Ako se otvori pet tema, na primer, o ženama koje umesto da rađaju idu na posao, pa se na toj temi javi 10 muškaraca koji uz podršku temi, još ispljuju žene koje pokušavaju da budu uspešne u svom poslu, ja ne znam kako bi to moglo da se nazove generalizacija. Ili ako se otvori tema da su muškarci superiorniji po nekom osnovu, pa se jave žene koje to opovrgavaju na najružniji način, ne shvatam kako podržati takve stavove i praviti se da su to samo politički termini i da u stvari oni tako ne misle zaista..
 
Dakle, mržnja prema muškarcima i mržnja prema ženama. Tema se treba baviti pitanje kako to da se na internetu može naći tako veliki broj ljudi koji mrzi suprotni pol i dehumanizuje ga na najmorbidniji način? Kakva je to latentna mržnja koja se krije u ljudima i koji je tu uzrok?
...i sama sam se pitala isto, zakljucila sam da nema tu mrznje samo ljutnja, tuga...
Kad covek voli a bude izigran, on je ljut, tuzan, besan vise na sebe nego na druge a net je idealno mesto
da se ispuca...niko bitan to ne vidi niti cuje njegovo emotivno pucanje, idealka...
Nije to ni toliko lose, masu puta sam slusala psihologe kako pricaju o tome da covek mora iz sebe naglas da
izbacuje taj neki pritajeni bes da ne bi doslo do vecih problema...
 

Back
Top