BUDJENJE KOMUNISTICKOG POKRETA U SRBIJI!

nekima su oduzimali da bi i drugi imali sta da jedu koji nemaju nista.svima jednako!!to je ideja komunizma!!Po cemu je komunisticka partija extremisticka?da li je bila extremisticka kad je vodila narodooslobodilacku revoluciju?nekima je bitnije da imaju za sebe,a druge ko j...!
Нису комунисти водили никакву борбу...већ народ, од којих нико није знао да постоје комунисти до 1944
 
da,da,a zasto su streljali silne partizane i komuniste pored tog naroda ako nije niko za njih znao?
О чему ти..Какво стрељање....па нацисти стрељали народ, због оних из шуме који су се зезали глумили герилу..баш лепо..од њих..што су се борили преко грбаче народа..па после иси тај народ опљачкали узимајући брашно, кокоши, месо и др..одма после рата...када су били веома богати..и њиве родне..
 
strasno!!zezali se u sumi.mislim sta reci na ovo?a sta su trebali?da ostave nekolicini da imaju jesti a ostale pustiti da crknu od gladi?jesu to trebali?koliko je bilo samo primera skrivanja hrane,stoke,da se ne bi uzelo.narod je ucestvovao u ustanku,da!ali nisu ucestvovali kao pojedinci.svako ko se borio za oslobodjenje je bio ili u partizanskom ili cetnickom pokretu u zavisnosti od opredeljenja.
 
narod je prepoznao pravi pokret otpora i usao u njega?otkud to odjednom taj partizanski pokret tako dobio na snazi 1944 ako se za njega nije znalo i cak pobegli kralj predao vrhovnu vlast i potvrdio da je jedini pokret za oslobodjenje partizanski pokret.

narod je isao tamo gde je mogao da dobije oruzje...nasi dobrotvori britanci su odlucili tako jer su nacionalisti skapirali da je besmisleno tj.da narod uzaludno gine.."oslobodili" su nas sovjeti ako nisi znao..komunjare su nas oslobodile od naprednih i slobodoumnih ljudi..ne svih,neki su uspeli i da pobegnu..
 
berislav83
-------------
Јес ,лупи, јел боли истина?
И немој мени о томе...Јасеновац партизани држали у окружењеу много времена, и чекали да усташе побију све Србе и Јевреје па да га као ослобађају...а за Крагујевац ко је крив, јер вредило онолико Србских и Циганских живота за два немца која су нослили вечеру?

ИСТИНА..отиђи до Јасеновца и Градине па гледај усташко-комунистичке злочине
 
ne moram da idem do jasenovca i gradine imam u sopstvenoj porodici ljude koji su bili u logorima i koji su spaseni zahvaljujuci pokretu otpora.to sto ti pises je za povracanje!jedan deda mi je bio u logoru u nemackoj.odeveden sa 15 godina,drugi deda ja odveden u logor sarvar u madjarskoj sa 12 godina kada su mu u kucu upali madjarski vojnici sa bajonetima i celu porodicu mu strpali u marveni magon,i baka koja je sa 6 godina takodje bila u logoru kao i cela njena porodica blizu novog sada.zato nema potrebe da mi pricas o jasenovcu.dedin rodjeni brat koji je za vereme rata imao 20 godina i radio je kod madjarske porodice kao sluga pobegao je i otisao u partizane da se bori za slobodu i zato nemoj da pljujes po tim stvarima.
 
dobrostojeci,najbrojnija zemlja sveta vec,sad ce uskoro 60 godina,kako je pobedila socijalisticka revolucija u kini i ne vidim da su nesto debelo nadrljali.cak,sve vise napreduju i postaju ekonomska i vojna sila broj jedan.ne vidim sta je tu lose?
Pricas bajke (kao i svi komunisti).
Znas li koliko je miliona Kineza stradalo u toj revoluciji ?
Znas li kako zivi kineski seljak i radnik (van Pekinga, Sangaja...) ?
Radnik u fabrici je bukvalno rob, bedno placen. Otud jeftini proizvodi.
Znas li kad ce to postati "ekonomska i vojna sila broj jedan" ? Nikad,a mozda i kasnije !
Kineskinjama je zabranjeno da radjaju vise od jednog deteta.
Macku i psa nigde ne mozes da vidis. Sve se pojede.
U kini se izvrsi vise smrtnih kazni nego u ostatku sveta. I od toga prave biznis prodajuci organe.
Sve sto je uspesno i velelepno u Kini su izgradile strane kompanije.
Multinacionalne korporacije su podigle kinesku privredu.
Isto tako mogu i da je (po potrebi) srozaju.
 
dobrotvori..to je bio sarkazam..britanci su organizovale 27-mi mart,ne komunisti..to je posleratna propaganda kojom su nam ispirali mozak..moji dedovi su se borili za obe strane..doduse ovaj sto je bio rojalista se vratio 43-ce..pa je onda isao u logor..pa se vratio da ga komunjare uniste do kraja..
 
to sto si napisao su gluposti!i toj revoluciji je stradalo naroda kao i u svakom drugom ratu,kao i u svakoj borbi za slobodu?znam kako zivi kineski seljak ili radnik,ali znam i to da nesto mnogo mi ne napredujemo.narodna republika kina je vec sad vojna sila broj jedan to treba da shvatis,a i vrlo je blizu da postane i ekonomska sila broj jedan.kineskinjama je zabranjeno da radjaju vise dece zbog prenaselljenosti zbog velike brojnosti stanovnistva.na primer kod nas ka d se zena zaposljava pitaju je prvo da li ce da radja uskoro a ako je odgovor potvrdan ne dobija posao.E to je robovski.osim sto se mozda jedu macke i psi mada mislim da vise to ne rade jeli su se skakavci,bube itd....kao i u italiji veoma slican meni.a smrtne kazne se vrse eto naprimer i za korupciju kao sto bi trebali i kod nas da uvedu.kinesku privredu nisu stvorile multinacionalne kompanije vec su te kompanije dosle zarad svog profita,a taj profit dobija i narodna republika kina.to se zove liberalizacija trzista.
 

Back
Top