Bože spasi nas od tvojih sledbenika

Tek kada se Bogu obraćamo sa Oče, bez ikakvih ideja o tome ko,
šta i kakav je on, obraćamo se istom Bogu. Inače se svako obraća
nekoj svojoj ideji o Bogu, a ne njemu. I svi veruju da je baš njihova
ideja jedina ispravna, a ne vide da je to samo koncept, a ne Bog,
jer Bog se ne može uklopiti ni u jedan koncept.

Pa od takvih koji su uzeli tapiju na Boga, on zaista treba da nas
sačuva. Jer, nije rečeno ''Budi hrišćanin, jehovin svedok ili budista
i otvoriće ti se'', nego ''Molite i daće vam se; tražite i naći ćete;
kucajte i otvoriće vam se. Jer svako ko moli dobiva, i ko traži
nalazi, i otvoriće se onom koji kuca.''
Ma ko je vlasnik ove parole onaj ko se oseca ugrozen od strane tih nekih za koje smatra da su neka zla bica il mu je cilj da napravi drugu religiju da mazne tapiju boga o kojoj pricas u svoje ruke .Glavno nista dobronamerno.aj sad pravoslavac da napise tako mesto.Sta reci za njega.Laza.
 
Postoji samo iskreno. Iz srca. Kako god, Oce, Boze, Tvorcu...prepoznace se iskrenost. Svaka osoba mora da zna i oseti...ne postoji formula. Obracanje Bogu je individualno, puno emocija, tajno....da dusi bude lakse, da nadje pravi put.
iskrenosti, moje najvece iskusenje,
hvala ti sto me ne napusti;
srce cepam, novi dom ti nudim,
jeziku sad nek' druguju zubi
 
images



il_570xN.2057461746_5e38.jpg

Nabasala sam na jednu ateističku molitvu. Pa ono, ako ih Bog ne
spasi od svojih sledbenika, ko će...


Znači i ateisti veruju u Boga. :lol:

Kako se vama ovo čini? Kako je uopšte došlo do toga da se
ljudi osećaju ugrođenima od sledbenika Boga?
Mislim da ovo vise ne vazi za hriscanstvo, sa obzirom da su hriscanske drzave - sekularne.
No u islamskim drzavama, pazi se.
 
ne.
ti kazes da oni imaju pogresan koncept - o ocu, i ja se slazem tu.
pa onda kazes: samo da je otac, i to je to.
znaci, da kontradiktoris sama sebi, jer ima vise oceva, isto mozes da pogresis kao i oni.
nemaju svi istog oca, moramo da budemo jasni ko je ciji, ili je Hristov i nas, ili nije.
Kako nemaju svi istog oca? Ti veruješ da postoji više stvoritelja?
 
Sad mi objasni da li znaš šta znači reč koncept i sa čim si se tačno
složio u mom prethodnom postu, da se ne vrtimo u krug.
slozio sam se drugde sa tobom, ali na ovoj temi nisam - ne obracamo se istom bogu
Ili možda veruješ da je i đavo stvoritelj?
sta ja znam da li je djavo kojima je otac i njihov stvoritelj

Oče, bez ikakvih ideja o tome ko,
šta i kakav je on
, obraćamo se istom Bogu
moramo da imamo ideju ko, sta i kakav je, ako je istinit onda OK, ali ako je laza, jer djavo je otac lazi, onda nije isti Bog. nije isti koncept, ... ali recimo da razumem kada kazes OTAC,OCINSTVO za tebe je to sve isti koncept

p.s. stari zavet ima koncept mnogih bogova, pa koji je iznad, koji ima koju teritoriju, jahvi zapao izrael itd, znaci posle se iskristalisala ideja vrhovnog boga, a i u drugim religijama, mitovima i sl.
ali morali su da se izbore, ko je ko, ko kosi, a ko vodu nosi, itd, ko je Svevisnji npr. ili, ciji tata je jaci
 
Poslednja izmena:

sta ja znam da li je djavo kojima je otac i njihov stvoritelj
Na ovo nemam komentar. :confused:
moramo da imamo ideju ko, sta i kakav je, ako je istinit onda OK, ali ako je laza, jer djavo je otac lazi, onda nije isti Bog. nije isti koncept, ... ali recimo da razumem kada kazes OTAC,OCINSTVO za tebe je to sve isti koncept

p.s. stari zavet ima koncept mnogih bogova, pa koji je iznad, koji ima koju teritoriju, jahvi zapao izrael itd, znaci posle se iskristalisala ideja vrhovnog boga, a i u drugim religijama, mitovima i sl.
ali morali su da se izbore, ko je ko, ko kosi, a ko vodu nosi, itd, ko je Svevisnji npr. ili, ciji tata je jaci
Ne postoji ispravan koncept o Bogu, jer se Bog ne može uklopiti ni u kakav
koncept.
 
pa, da oni imaju pogresan [slazem se], ali ti kazem da kao sto oni imaju, tako i ti imas pogresan

oni se pozivaju na oca, ti se pozivas, kako se razlikujete? ti kazes isti koncept, samo bi da se ubrojis u hriscane, ali bez ideje ko, sta i kakav je NAS OTAC

ja kazem, nece da moze tako.
Šta znači to ubrojati se u hrišćane? Izjasniti se na forumu kao hrišćanin?
 
Ne postoji ispravan koncept o Bogu, jer se Bog ne može uklopiti ni u kakav
koncept.
mi hriscani mislimo da moze, pa sveta Trojica su koncept, pa kada kaze bolje je za vas da ja odem, jer ako ne odem Branitelj-Utesitelj neće doći k vama

pa onda rimokatolici kazi i od sina da izlazi, a sin ga samo salje

sve su ti to koncepti, neki se i suprotstavljaju
Šta znači to ubrojati se u hrišćane? Izjasniti se na forumu kao hrišćanin?
pa, da, ali na osnuvu necega, krstenja, ispovedanja vere itd, a ne samo na lepe oci
 
mi hriscani mislimo da moze, pa sveta Trojica su koncept, pa kada kaze bolje je za vas da ja odem, jer ako ne odem Branitelj-Utesitelj neće doći k vama

pa onda rimokatolici kazi i od sina da izlazi, a sin ga samo salje

sve su ti to koncepti, neki se i suprotstavljaju

pa, da, ali na osnuvu necega, krstenja, ispovedanja vere itd, a ne samo na lepe oci
Onda Sveti Maksim Ispovednik nije hrišćanin? Jer on smatra da je Bog izvan
svakog koncepta.

Nisam se izjasnila kao hrišćanka. Ti fantaziraš gore nego anajada..
 
Onda Sveti Maksim Ispovednik nije hrišćanin? Jer on smatra da je Bog izvan
svakog koncepta.
citiraj, pa da vidimo, a za svetu Trojicu ti rekoh, ako Oni nisu KONCEPT, onda koncepti ni ne postoje, samo je problem sto ljudi slabo razumevaju i taj koncept
Nisam se izjasnila kao hrišćanka. Ti fantaziraš gore nego anajada..
onda prestani da hriscanima solis pamet, vec se smatraj da si sama osoljena
 
Pošto nisi nova na forumu, pretpostavljam da je to retoričko pitanje. :lol:
:mrgreen: moguce je da sam na pogresnoj temi postavio ovo, evo ovde treba,... ima da nam se poklonite do zemlje :mrgreen:
As Jonathan Turley reports, MSNBC host Joy Reid led this effort by declaring that “White Christians” are racists who want minorities to “bow down” to them.

Reid asked about this manifest racism of white Christians in a conversation with Robert “Robbie” Jones, the president and founder of Public Religion Research Institute (PRRI) and author of “The Hidden Roots of White Supremacy.”

Reid explained to anyone who was confused about their white Christian neighbors:


She later added


Watch: Maddow Melts Down Over "Rise Of Fascism"; Joy Reid Says Trump Iowa Caucus Landslide Proves White Christians Are Racists


"What they’re saying is, 'We own this country, and everyone will bow down to us'...”
 

Back
Top