bogat momak i zaljubljen u siromašnu devojku

Dragi moji,
da li možete sebe da zamislite u situaciji da ste jako bogati,da imate sve,novca koliko Vam volja,kuće,stanove,idete u najskuplje restorane,provodite se,ali se zaljubljujete iznenada,umesto u devojku koja ima slično bogatstvo,zaljubljujete se u siromašnu devojku.
Šta se onda dogadja?Da li biste muvali tu devojku siromašnu?Da li biste je oženili i imali sa njom decu?,uprkos što Vam se društvo ruga,što želite baš tu devojku,a ne neku bogatu?A i devojka se recimo zaljubila u Vas,iako je iz siromašne familije.Da Ii biste jurili da nadjete pošto-poto bogatu devojku,samo da ne bi bili izloženi uticaju podsmeha društva?A šta biste radili da roditelji Vaši bogati ne žele da budete sa takvom devojkom,koja je siromašna?Da li biste ostali sa njom,oženili je i napravili joj decu,ili biste poslušali roditelje i tražili bogatašicu?
Evo... spremam se ta spavanjac, pa ću da zamišljam: bogatstvo, roditelje, izloženost podsmehu društva, koje se ionako podsmeva svemu - bogatstvu, isto kao i siromaštvu.
Ako sam toliko bogat da imam sve što mi treba, šta će mi dodatno bogatsvo?
Pišem, a ni sam ne znam čemu...
monolog na pročitano...
spavanjac!
 
Pre svega mislim na ono uslovno rečeno pravilo da ljudi koji unaprede svoj materijalni status uspevaju da reše i brojne druge probleme, pa se nekako lakše izbore i sa emotivnim problemima, krene ih na svim poljima, pa i u ljubavi. Tako da loš materijalni položaj može i da se poboljša ukoliko to nekoga opterećuje.
A šta ako idalje ne može recimo devojka sama da poboljša svoju finansijsku situaciju?Na primer da ima platu 21000?A mladić ima 4000 evra?Roditelji ne žele takvu devojku za snaju,jer nije puna novca
 
Nekada su takve situacije bile kao dobar dan, međutim u današnje vreme se dobro vodi računa ko se s kim muva, uzima se u obzir materijalno stanje na startu i te neprijatnosti i nesporazumi koji su tema ove tvoje teme su sve ređi.
To je sve ok,ali šta ako je devojka lepa,dobra i nema finansije i zaljubite se u nju,zar biste onda zbog toga što je familija Vaša ne želi za snaju,radije našli neku bogatu?Šta bi bilo i da društvo ismeva Vas,jer ste se zaljubili u siromašnu?Kako biste postupili?
 
Pa ja nisam merodavan, pošto baš i nisam materijal za ženidbe i ozbiljnija povezivanja :lol:, ali recimo da sam pristalica poštovanja sopstvenih želja i donošenja sopstvenih odluka, ma šta porodica i bližnji o tome mislili.
Pa znači da biste u ovoj situaciji postupili tako što biste oženili siromašnu devojku,jer Vas ne zanima šta drugi govore o tome.
 
Ja bih da se osamimo negde na planini sa stadom koza i lozimo smederevca
Dobro,shvaticu ovo kao šalu.Situacija je data na temu današnjice,ne mora da bude planina.Šta ako živite u gradskoj sredini,a desi Vam se ova situacija?Upoznajete siromašnu devojku i šta radite dalje?Stvori se ljubav izmedju nje i Vas,volite se.Da li biste je i oženili,napravioi joj decu,a recimo Vi ste bogati.Vaša majka na primer i društvo ne prihvataju,majka da ozenite siromašnu,a društvo Vam se smeje zbog toga.Kako postupate?Koga slušate sebe ili druge u ovoj situaciji?Zamislite to.
 
Ja sam ozbiljan
U redu-Ali recimo da nije gradska sredina u pitanju?Kako biste?Upoznajete siromašnu devojku i šta radite dalje?Stvori se ljubav izmedju nje i Vas,volite se.Da li biste je i oženili,napravilii joj decu,a recimo Vi ste bogati.Vaša majka na primer i društvo ne prihvataju,majka da ozenite siromašnu,a društvo Vam se smeje zbog toga.Kako postupate?Koga slušate sebe ili druge u ovoj situaciji?Zamislite to.
 

Back
Top