Bog je na nebu?

Govoreći o Carstvu Božjem onom fariseju, Isus je rekao, citiram:
Carstvo Božije ne dolazi na vidljiv način. Niti će se reći: Evo ga ovdje, ili eno ga ondje; jer gle, Carstvo Božije unutra je u vama". (Luka 17: 20,21)
Carstvo nebesko je unutrašnje stanje, a ne spoljno okruženje. To je unutrašnje stanje razvoja koje čovek može da stekne.
Ne radi se o vremenu i prostoru, o kada i gde, jer to je iznad čoveka, uvek kao njegova mogućnost "višeg".
Da sa hristom.zapoceto bozije carstvo na zemlji .Davanje nama po blagodeti.
 
Govoreći o Carstvu Božjem onom fariseju, Isus je rekao, citiram:
Carstvo Božije ne dolazi na vidljiv način. Niti će se reći: Evo ga ovdje, ili eno ga ondje; jer gle, Carstvo Božije unutra je u vama". (Luka 17: 20,21)
Carstvo nebesko je unutrašnje stanje, a ne spoljno okruženje. To je unutrašnje stanje razvoja koje čovek može da stekne.
Ne radi se o vremenu i prostoru, o kada i gde, jer to je iznad čoveka, uvek kao njegova mogućnost "višeg".
carstvo božije je unutar, a carstvo nebesko je spolja van nas. zato i ištemo taj spoljni faktor da se useli jer je objektivniji i smireniji.
 
Kada je čovek osvojio nebo, pojavio se talas ateizma. Eto, nikakvog Boga
gore nema i nema potrebe zaluđivati se takvim idejama. Boga nema. A ja
nekako mislim da je baš bilo korisno da se razočaraju oni koji su mislili da
Bog doslovno sedi na oblaku. Jedan tako nerazvijen oblik vere, ne mora ni
da postoji. Pa i posmatranje zvezda, galaksija. Boga nisu videli, znači nema
ga. Sama ideja da su potisnuli Boga i da ga neprestano potiskuju sve dalje
i dalje, je dečije smešna.
Prvo su neki duhovi obitavali po rekama, kamenju.....
Onda su poceli ti duhovi (i po neki bog) da obitavaju po totemima i ostalim idolima.
Sledeci korak je bio stavljanje bogova na nepristupacna mesta (vrhovi planina, daleki krajevi.....)
Prirodno sledeci korak je bilo nebo.
Baksuzni ljudi su sva ova mesta i stvari dokucili, proucili, dosegli.........nigde tih duhova, bogova i ostalih sandzama.
E sada je nadjeno jedno mesto za obitavanja bogova vrlo nezgodno za osvojit.
U pitanju je transcedencija (masta). Moram da priznam tesko za osvojiti mada ne treba potcenjivati baksuzne ljude.z:lol:
 
Prvo su neki duhovi obitavali po rekama, kamenju.....
Onda su poceli ti duhovi (i po neki bog) da obitavaju po totemima i ostalim idolima.
Sledeci korak je bio stavljanje bogova na nepristupacna mesta (vrhovi planina, daleki krajevi.....)
Prirodno sledeci korak je bilo nebo.
Baksuzni ljudi su sva ova mesta i stvari dokucili, proucili, dosegli.........nigde tih duhova, bogova i ostalih sandzama.
E sada je nadjeno jedno mesto za obitavanja bogova vrlo nezgodno za osvojit.
U pitanju je transcedencija (masta). Moram da priznam tesko za osvojiti mada ne treba potcenjivati baksuzne ljude.z:lol:
Kada doživiš izlazak sunca, jel to mašta?
 
E sada je nadjeno jedno mesto za obitavanja bogova vrlo nezgodno za osvojit.
U pitanju je transcedencija (masta). Moram da priznam tesko za osvojiti mada ne treba potcenjivati baksuzne ljude.z:lol:
Ништа није"сада нађено" одувек је тако. Баксузи могу да виде и нађу само оно што траже.
 
Nije da sudim ali to ti mnogo govori o ovom narodu ...
Naime skoro milion u SNS-u posle toliko godina od pada Berlinskog zida mnogo govori.
Не мешај бабе и жабе, говори о политици. Пошто су сличне цифре чланства очитавали сви сем Чеде и Шећероског и сви се изређали на власти.
 
Polako , ne mesaj milion komunista u celoj Jugi sa milion samo u Srbiji danas sa tek 6 miliona stanovnika.
Којих милион комуниста? Шта причаш? Дачић би сам владао да та цифра има неке везе. Стоји само да је преко партијске књижице некако и могуће доћи до запослења јер се од Тите опробани рецепт није мењао. Као ни фискална политика. Рећи да је то слика народа је врло погрешно.
 
Na kakvo se nebo misli, kada se kaže da je Bog na nebu?
pa ne na atmosfersko
koji sidje to je onaj koji i izidje više svih nebesa da ispuni sve.

Biblija i znanost - Ovako bi izgledalo treće nebo gdje Bog ...

https://www.facebook.com › photos

·Translate this page

Nov 22, 2020 — Gle, nebo i nebo nad nebesima ne mogu te obuhvatiti, kamoli ovaj Dom što sam ga ja sagradio!“ /2. Ljetopisa 6,18 „Kada gledam tvoja nebesa, ...
 
Postoji nebo i zemlja u duhovnom svetu, u svetu uma.

Pa Hristos kaže da je carstvo nebesko tu u nama, Ako postoji nebo kao deo našega uma onda bog živi na tom nebu. Bogovi žive na nebu a zemlja je njihovo podnožje. Ajde malo slikovito da pričamo: plavetnilo koje vidimo iznad svojih glava je proizvod prelamanja Sunčeve svetlosti u atmosveri, a vazdušni omotač počinje već tamo gde se završava zemlja, kada stojimo na zemlji mi smo svojom glavom već na nebu jer smo glavom u atmosveri.

E tako je i u duhovnom svetu; leva moždana hemisvera koja je intelektualna predstavlja zemlju našega uma a desna moždana hemisvera predstavlja nebo našega uma. Te dve hemisvere ne misle isto i mi često svojom pažnjom budemo na nebu a više na zemlji jer se u svetu favorizuje intelektualni način mišljenja.

Za nas ideje koje dolaze sa neba načega uma izgledaju kao gluposti pa se često dešava da za neku ideju koja je došla sa neba našega uma kažemo; kakve sve gluposti meni padaju na pamet.

I mi slušajući ideje koje dolaze od našega intelekta svoju pažnju posvećujemo njima i naš presto kao božanskog bića je na zemlji našega uma, tako mi nismo božansko biće nego smo stvorenje. A da bi se rodili kao božansko biće treba da svoj predsto postavimo na nebu našega uma i da naša pažnja bude posvećena našim nebeskim mislima.

Jer naše nebeske misli su anđeli a zemaljske su demoni našega uma.Tako je Božiji presto na nebu, tako i mi treba da sednemo sa desne strane oca i da svoj presto postavimo na nebu svoga uma, da se rodimo kao sinovi oca našeg koji je na nebu našega uma. Ali ljudi koji ne razumeju Božansko biće gledaju na matreiju i na materijalno nebo misleći da je Bog tamo negde daleko od njih i neznajući da njihov otac živi u njima samima.
 
Poslednja izmena:
Bog na nebu, kum na zemlji.
Onošta radi Bog na nebu to radi kum na zemlji, Kada dođe do pokajanja i čovek počne da se duhovno hrani telom Hristovim čitajući bibliju i počne da pije krv hristovu koja je duhovno vino ljubavi, tada taj čovek biva duhovno kršten promenm karaktera, jer u duhovnom svetu imati ime znači imati karakter da si dobar, milostiv, zahvalan.....a tu promenu imena karaktera čoveku daje bog, A kršetenje koje se obavlja u crkvi gde kum daje ime detetu je samo slika duhovnog krštenja koje dolazi od Boga koji živi na nebu našega uma.
 
To su komunisti.

м'јок

за време Каражорђевижа су били Карађоржевићи ..за време Обреновића .. Обровићевци

за време Хитлера

Хотијевци Балисти Усташе Белогардејци Недижевци Љотићевци ....

све су ти били .. па и 'комунисти'

у октобру су постали 'демократе'... сада су АВовисти ...
 

Back
Top