Blagodatni oganj - čudo ili podvala?

I šta si pokazao osim da osoba koja ulazi u grobnicu tvrdi da je u pitanju čudo?
ja bih voleo da verujem kao i unazad 20+ godina, autor topic-a je pitao za misljenje takodje, pored toga sto sam sve pratio godinama dok sam verovao

sada samo pitam koja je svrha, ako je ranija da se krstasi skinu sa grbace - u vojnom smislu, da se ide u jerusalim na poklonjenje, na hadziluk - i meni je to super, eto sada smo utvrdili da se sveti oganj pojavljuje iz stene, da ne tvrdi neko da dolazi sa neba

muslimani imaju svoj crni kamen, cabu, a mi imamo nas svetlosni, svako se klanja svome kamenu, steni...pa ja to volim, pisao sam o tome vadio citate, cek da ih nadjem... evo ovde npr - samo da odbijemo ove skeptiuke, cije sam stanoviste i zauzeo, da se zna zasto i kako sve, a ne tamo neki beli fosfor
KAMEN
1. Mojsijeva 28,18-22 A kamen ovaj koji utvrdih biće dom Božiji;...
Knjiga Isusa Navina 4,3-5-8-9-20 ...i uzeše 12 kamena isred Jordana, kako beše rekao Gospod Isusu, prema broju plemena Izrailjevih; ...
Knjiga Isusa Navina 24,26-27 ...evo, kamen ovaj neka vam bude svedočanstvo, jer je čuo sve reči Gospodnje koje nam je govorio; ...
Isaija 28,...16... kamen izabran, kamen od ugla, skupocen, temelj tvrd;...
Psalam 118, ""...22... Kamen koji odbaciše zidari, posta glava od ugla (Matej 21,42; Marko 12,10; Luka 20,17) ...
Matej 21,44 I ko padne na ovaj kamen, razbiće se, a na koga on padne satrće ga (Luka 20,18).
Dela 4,11 ... i nema ni u jednome drugome spasenja.
Efescima 2,20-22 Nazidani na temelju apostola i proroka, gde je ugaoni kamen sam Isus Hristos, na kome sva gradjevina, skladno spojena, raste u hram sveti u Gospodu, u koga se i vi zajedno ugradjujete u obitalište Božije u Duhu.
Matej 7, ...24-27 ...čovekom mudrim koji sazida kuću svoju na kamenu. ...čoveku ludom koji sazida kuću svoju na pesku. ...

KAMEN ZA SPOTICANJE I STENA ZA SABLAZAN
Isaija 8,14-18 I biće vam svetinja, a kamen za spoticanje i stena za sablazan (1. Petrova 2,7)... Evo ja i deca...
Rimljanima 9,30-33 ...Zato što ne tražiše od vere, nego od dela zakona, jer se spotakoše o kamen spoticanja,...

O isti kamen spoticanja se spotiču i danas npr. tzv. adventisti, tj. subotari, ali, gle, oni su i najzaludjeniji lažnim otkrivenjem.
dugo ga je sastavljao, vekovima ljudi nisu mogli da se dogovore sta da udje u pismo, a sta da se izostavi - vi ste dosli na gotovo, pa mislite da je pismo palo s kruske, sa neba - nije, nego su se ljudi sastajali, od mnogo pisanija da ustanove koja su bogonadahnuta, a koja su u rangu rasela, milera, vajtove, da se odbace
 
meni su rekli da se ne igram sa vatrom da se ne upiskim kao mali, ali neki drugi decu provode kroz vatru, no-no

imas dva svedoka grka, svestenika koji kazu da je prevera, meni dosta, i vreme je da javi izraelcima da se taj cirkus ZABRANI, treba jos neko da strada
problem je što nema dokaza. jer da ima svako bi sam proverio (jer nije potrebna skupa oprema) ovako rekla kazala
 
problem je što nema dokaza. jer da ima svako bi sam proverio (jer nije potrebna skupa oprema) ovako rekla kazala
i tebi i @Maki! -ju priznajem da ne znam sta je ovde istina, znaci da moram da odem na lice mesta pa onda da zakljucim
na temi sam se potrudio da premotavam ove videe i gledam i citam, kako bih autoru teme dao msiljenje, koje je trazio

sada mi je najbitnije da nije sa neba, vec iz te stene da izbija

mozda je opciono da se veruje, kao kada rece ako hocete verovati, on je ilija - za krstitelja, a on kaze da nije ilija
 
A jesi onda lak na promjeni mišljenja @bas kao. Ajd zapitaj se kako je moguće da nijednom nisu promašili caku. Zašto nijedan patrijarh nije javno rekao u silnim vijekovima da su njegovi prethodnici sve izmislili? Svi bili lažovi? A to što izbija iz stijene ne znači da nije sa neba. Nevidljiva Božija blagodat (a ponekad bude i vidljiva ali ne uvijek) silazi sa neba u stijenu a iz stijene onda patrijarh pali svoje svijeće. Tako opisuje i ruski monah koji je u 12. vijeku prisustovao obredu.
 
i tebi i @Maki! -ju priznajem da ne znam sta je ovde istina, znaci da moram da odem na lice mesta pa onda da zakljucim
na temi sam se potrudio da premotravam ove videe i gledam i citam

sada mi je najbitnije da nije sa neba, vec iz te stene da izbija
pusti bradu i uzmi običnu sveću, zapali je i stavi pod bradu i rešiš zagonetku.
zašto o nečemu teoretisati kad može na licu mesta da se dokaže da je neka prevara.
 
pusti bradu i uzmi običnu sveću, zapali je i stavi pod bradu i rešiš zagonetku.
zašto o nečemu teoretisati kad može na licu mesta da se dokaže da je neka prevara.
ponecu na hadz, onaj digitalni sto meri temperaturu, pa cemo videti da li je samo 42 stepena temperatura plamena, samo moram da budem sto blize, da ne istekne vreme - da je zaista samo 42 stepena, pa zadrzali bi bar 5-10 sekundi ne pomerajuci plamen ispod bbrade, ruke itd
a to sto se poikazuje, pa sale svi oni pomeraju ili ruku ili plamen, ne zadrzavaju ga duze od pola sekunde, samo ona devojka sa cvikerima zadrza duze na majci dugih rukava, svi ostali maze i sklanjaju plamen, manje od po sekunde su izlozeni, a kamoli 10-ak sekundi ako je zaista samo 42 stepena temperatura - ajde ne zasmejavaj me kao ovaj darkmoon, sve ja to mogu sa obicnim nesvetim plamenovima, svecama, pa secamo se restrikacija struje mi stariji imali smo sveca i sveca
 
ponecu na hadz, onaj digitalni sto meri temperaturu, pa cemo videti da li je samo 42 stepena temperatura plamena, samo moram da budem sto blize, da ne istekne vreme - da je zaista samo 42 stepena, pa zadrzali bi bar 5-10 sekundi ne pomerajuci plamen ispod bbrade, ruke itd
a to sto se poikazuje, pa sale svi oni pomeraju ili ruku ili plamen, ne zadrzavaju ga duze od pola sekunde, samo ona devojka sa cvikerima zadrza duze na majci dugih rukava, svi ostali maze i sklanjaju plamen, manje od po sekunde su izlozeni, a kamoli 10-ak sekundi ako je zaista samo 42 stepena temperatura - ajde ne zasmejavaj me kao ovaj darkmoon, sve ja to mogu sa obicnim nesvetim plamenovima, svecama, pa secamo se restrikacija struje mi stariji imali smo sveca i sveca
uradi i snimi se, rekoh već, to je jedini dokaz da je neki trik. al cvrc niko ne sme.
 
Imamo i slučaj da je jedan stub u crkvi sila Blagodatnog ognja raspukla. U 16. vijeku su Jermeni potplatili Osmanlije da njima prepuste grobnicu i ceremonija Blagodatnog ognja međutim nisu uspjeli već je Blagodatni oganj izašao iz jednog stuba u crkvi i to opet pravoslavnom patrijarhu. Kad se to desilo jedan od muslimana koji je bio u crkvu kao čuvar je postao pravoslavac i postradao kao novomučenik.

Evo fotografija stuba:
1710702019737.png


Grčki profesor Georgije A. Papadopulos je analizirao pukotinu i zaključio da je pukotina nastala pražnjenjem električne energije što je nemoguće objasniti prirodnim putem jer pričamo o 16. vijeku kad nije bilo struje po crkvama.
 
Grčki profesor Georgije A. Papadopulos je analizirao pukotinu i zaključio da je pukotina nastala pražnjenjem električne energije što je nemoguće objasniti prirodnim putem jer pričamo o 16. vijeku kad nije bilo struje po crkvama.
a elektricnu energiju vrlo lako objasnjavamo u 16 veku?

maki, ne glupiraj se.
CEGA JE TAJ PROFESOR, LAGARIJA? DA NIJE OVAJ:

George Papadopoulos Dies; Greek Coup Leader Was 80

 
Pa ne objašnjavamo. To i jeste poenta. Odakle baš tu električna energija kod pravoslavnog patrijarha. Šta je patrijarh bio u X Menima pa imao moći da proizvede struju?
daj mi link na tog "profesora", jer meni izlaze samo pucisti i ini, nema profesora elektricne energije koji tvrdi da je bilo u 16 veku

o100 mu munja i gromova, zar je tesla izumeo naizmenicunu struju u 16 veku? maki, zasmejavas me. ko je proizveo srtuju, koja struja, gde? opalio grom u stub, ne glupiraj se, opali i u drvo,. pa ga raspoluti!
 
Pa nije profesor iz 16. vijeka pobogu. Moderni profesor koji je analizirao pukotinu u stubu.
pa salim se, samo kako je dosao do saznanja da je elektricna struja, i cega je on profesor, imas neki link? jel grom mogao da bude eletricno praznjenje? daj nam profesora tog, ne mogu da ga najdem, mislim ako nije neka sprdacina

ovo tvoje je sve u rangu pukne grom, a pagani kazu bog groma, isto i taj stub koji je pukao od groma - PAGANSTINA, SUJEVERJE, danas bar imamo nauku koja sve objasni, zato i trazim tog profesora, da vidimo sta je tacno rekao, nije li taj stub bio puki gromobran?
 
Poslednja izmena:
pa salim se, samo kako je dosao do saznanja da je elektricna struja, i cega je on profesor, imas neki link? jel grom mogao da bude eletricno praznjenje? daj nam profesora tog, ne mogu da ga najdem
https://www.google.rs/books/edition/Fracture_Mechanics/2YPuBwAAQBAJ?hl=bs&gbpv=0
Evo ti knjiga koju je on pisao na temu fizike pukotina dakle čovjek zna o čemu priča. Nije tu obrađivao pukotinu u Jerusalimu već mu je poslan mejl sa HD slikama pukotine i on je odgovorio kako je odgovorio. Ovo je link gdje možeš pročitati njegov odgovor i obrazloženje:
https://www.skarlakidis.gr/en/book-deskription/18--1579-.html
 
https://www.google.rs/books/edition/Fracture_Mechanics/2YPuBwAAQBAJ?hl=bs&gbpv=0
Evo ti knjiga koju je on pisao na temu fizike pukotina dakle čovjek zna o čemu priča. Nije tu obrađivao pukotinu u Jerusalimu već mu je poslan mejl sa HD slikama pukotine i on je odgovorio kako je odgovorio. Ovo je link gdje možeš pročitati njegov odgovor i obrazloženje:
https://www.skarlakidis.gr/en/book-deskription/18--1579-.html
Professor Papadopoulos, having examined the photographs, judged that the fracture of the column was indeed caused by an electrical discharge which occurred simultaneously with a seismic wave directed upwards. This combined pressure on the column – electrical discharge plus seismic wave – he believes to be inexplicable and he consequently arrived at the conclusion that “one could only speak of a miracle.”

udario grom i bi i zemljotres, zato ga zove cudom, kako se potrefilo u isto vreme

By examining the fracture from the photographs, we could conclude that it is a result of combined pressure: a combination of electrical discharge (probably a strong lightning bolt) and a large seismic tremor.
 
A da inače zemljotresi su onako selektivni pa pogode samo jedan stub? A grom i zemljotres idu u isto vrijeme uvijek jel da?

I have no reason to doubt the Munich Library manuscript dated to 1634 which gives an account of the miraculous manner of the rupture of the column as well as what ensued: that the Greek patriarch used this Fire to light his candle. I do not believe it is possible to doubt a miracle and especially where there are related accounts.

Jasno kao dan. Znači akademski profesor potvrđuje čudesnost ognja.
 
A jesi onda lak na promjeni mišljenja @bas kao. Ajd zapitaj se kako je moguće da nijednom nisu promašili caku. Zašto nijedan patrijarh nije javno rekao u silnim vijekovima da su njegovi prethodnici sve izmislili? Svi bili lažovi? A to što izbija iz stijene ne znači da nije sa neba. Nevidljiva Božija blagodat (a ponekad bude i vidljiva ali ne uvijek) silazi sa neba u stijenu a iz stijene onda patrijarh pali svoje svijeće. Tako opisuje i ruski monah koji je u 12. vijeku prisustovao obredu.
Zar nema tunel ka nebu kroz koji dolazi vatra?
 

Back
Top