Jedan Bog ili?

Vrlo dobar ja znam o čemu pričam, ali tvoje površno poznavanje pisma ti ne dopušta da shvatiš suštinu Hristove nauke...
Sa druge strane si sklona selektivnom čitanju pisma i direktnom ignorisanju Hristovih reči koje se ne uklapaju u sliku Boga kakvog si stvorila u svojoj glavi.... Otuda odbacivanje i izvrtanje jasnih Hristovih reči.

Hrist je pre svih i pre svega i najbolje poznaje Oca. I njemu nikako Otac ne šapuće na uvo šta će reći, niti je On napamet naučio šta će pričati kada se rodi...
Hrist zna volju svoga Oca i to nam i prenosi. Eonima godina je pored Oca i da ga ne poznaje?!

Pa ti svog supruga upoznaš za nekoliko desetina godina i znaš šta voli šta Ne i možeš preneti bilo kome kakav je tvoj suprug u stvari...i niko ga ne može bolje poznavati od tebe, čak ni majka koja ga je rodila...

Vi se ovde zamrsite ko pile u kučine kada treba objasniti neobjašnjivo trojstvo. Pa je onda Hrist Otac...ali u stvari nije Otac već je Sin...Pa može da bude ali i nije...pa i sami više pojma nemate o čemu pričate i ništa vam nije jasno a drugom bi da objasnite...

Suština Hristovog dolaska je Bog Otac i da nam predstavi Oca, a ne sebe. I Hrist ne veliča sebe i ne miri nas sa sobom, već sa Ocem... Čiju volju svakako zna najbolje...
SVE je dobio od Oca, bar 1000 puta je ponovio ...Moć, vlast i da ne nabrajam...

Sam primer Apostola koji su nastavili da govore Hristove reči, bez da ih izvrću kao Ti...Ako je rekao da je sve dobio od Oca, Apostoli su isto potvrdili...
Nigde ne kažu...ma Hrist to priča iz zemaljske ponižene perspektive, kao Ti što radiš...
Nema za njih tih perspektiva...ima samo Hristova reč koju su u slovo nastavili da prenose, bez trunke izvrtanja...

''Bog je glava Hristu''...kaže Pavle.

Pa koji Bog ima iznad Hrista, daj mi odgovori na ovo važno pitanje?

Ne zaboravi da je Hrist u Nebeskoj slavi, dok ovo Pavle govori i reci zar je moguće da ima neko veći od Hrista u Nebeskom uređenju...a Pavle kaže da ima...
Pa ko kaze da je sin otac.Pa bas da tako neko misli stvarno sta reci
 
Ne zaboravi da je Hrist u Nebeskoj slavi, dok ovo Pavle govori i reci zar je moguće da ima neko veći od Hrista u Nebeskom uređenju...a Pavle kaže da ima...
Opet si sastav napisao. Vidi, neću ni da čitam. Zamaram mozak bez potrebe.
Napravi eksperiment ako hoćeš. Nemaš šta da izgubiš osim iluzije..
 
Opet si sastav napisao. Vidi, neću ni da čitam. Zamaram mozak bez potrebe.
Napravi eksperiment ako hoćeš. Nemaš šta da izgubiš osim iluzije..
Nemaš odgovor...zato se i ne upuštaš u zreliju diskusiju.
Jel' ja tvrdim da mu šapuće? Ne.

Ali ne mogu ni da izvrnem Hristovu reč i da kažem da je ta nauka njegova a ne Očeva...
 
Nemaš odgovor...zato se i ne upuštaš u zreliju diskusiju.
Jel' ja tvrdim da mu šapuće? Ne.

Ali ne mogu ni da izvrnem Hristovu reč i da kažem da je ta nauka njegova a ne Očeva...
Nisam ni ja izvrnula reč i rekla da nauka nije očeva. Ti samo ne čitaš šta
pišem, a tražiš ''zrelu diskusiju''.
Ako je nešto lako proverljivo, onda samo proveriš. Što nećeš da proveriš?
 
Šta da proverim i zašto?

Kakve veze to ima sa ovim o čemu pričamo...namerno kao i uvek razvodnjavaš razgovor...
Da proveriš kako izgleda razgovor u kome ti neko treći govori šta da kažeš.
Ne, nisi rekao da mu je šaputao, nego si rekao da mu je govorio. Ne razvodnjavam,
nego prostim eksperimentom možeš proveriti koliko je to blesavo.
 
Da proveriš kako izgleda razgovor u kome ti neko treći govori šta da kažeš.
Ne, nisi rekao da mu je šaputao, nego si rekao da mu je govorio. Ne razvodnjavam,
nego prostim eksperimentom možeš proveriti koliko je to blesavo.
Ja sve što kažem sam čuo od Hrista...tako da to nisu moje reči...
Ja pre svega verujem tim rečima.

I ne mislim kao ti, da mu svo vreme na uvo govori šta će reći i to sam objasnio gore a ti preskočila u čitanju..

Jovan 12,49Jer ja od sebe ne govorih, nego otac koji me posla on mi dade zapovijest šta ću kazati i šta ću govoriti.
 
Ja sve što kažem sam čuo od Hrista...tako da to nisu moje reči...
Ja pre svega verujem tim rečima.

I ne mislim kao ti, da mu svo vreme na uvo govori šta će reći i to sam objasnio gore a ti preskočila u čitanju..

Jovan 12,49Jer ja od sebe ne govorih, nego otac koji me posla on mi dade zapovijest šta ću kazati i šta ću govoriti.
Ti veruješ njegovim rečima selektivno. Prvo si protumačio jednotu kao jedinstvo,
a onda i ovo nije baš tako kako je rečeno nego kako si ti objasnio. Pa najbolje
da su tebi dali Bibliju da pišeš. Onda bi ti sve bilo kako ti hoćeš..
 
Ti veruješ njegovim rečima selektivno. Prvo si protumačio jednotu kao jedinstvo,
a onda i ovo nije baš tako kako je rečeno nego kako si ti objasnio. Pa najbolje
da su tebi dali Bibliju da pišeš. Onda bi ti sve bilo kako ti hoćeš..
Objasnio sam ti bolje od bilo kog teologa...:)

Jasnim i prostim rečima rečeno da može svako razumeti...

A rekoh, pa nije z'goreg ponoviti...pogledaj praktičan život Apostola, gde se jasno i uvek Otac nalazi iznad Sina pa i u nebeskom uređenju...
 
Objasnio sam ti bolje od bilo kog teologa...:)

Jasnim i prostim rečima rečeno da može svako razumeti...

A rekoh, pa nije z'goreg ponoviti...pogledaj praktičan život Apostola, gde se jasno i uvek Otac nalazi iznad Sina pa i u nebeskom uređenju...
Ma rekoh ja, bolje i od pisaca Biblije ti sve znaš. Kako bi ti to sve lepše napisao,
da nikakve zabune više ne bude. :lol:
 

Back
Top