Битка на Лијевче пољу.

Kako Srbi danas gledaju na ovu bitku? Da li se govori o njoj? Jel ona prešućena ili se potencira?

У бици су највише настадали Херцеговци, од њих 1000 свега можда око 100 се извукло, јер су били претходница Црногорцима и били су здробљени од стране комуниста и усташа.
Црногораца је много мање изгинуло, негде око 200 људи.
Укратко-Ђуришић је склопио споразум са Секулом Дрљевићем и стао под његову команду, Секула је хтео да изврши притисак на Ђуришића јер је одбио да се војска пребаци преко Саве и придружи усташама.
Србијанци су отишли код Драже, од 7000 Црногораца, Ђуришић се повукао на другу обалу реке Врбас са 1200, 5500 је отишло у Босанску Градишку и преформрано у Црногорску народну војску, Ђуриршић је касније заробљен од усташа и са 150 официра и подофицира који су се декларисали као Срби убијен у Јасеновцу, а остатак његове војске придружен у Црногорску народну војску...
 
Kako su Ustaše tako lako razmontirali Četnike? Bolja borbena spremnost ili...?

Усташе су у ову борбу бацили све,чак и оклоп и авијацију,Господину Генералу усташке војнице Метикошу је изузетно било стало да што више четника побије а да их што мање оде у ,,Црногорску војску,,.
Друго,четници су имали само лако аутоматско наоружање са минимално муниције и било их је неколико пута мање.

 
E sad pitanje....

Zasto je mnogo vise ustasa doslo do Zapada od cetnika?

Da li je razlog da su bolji borci ili da su svi cetnici presli u partizane?

Тако што их Западни Савезници нису враћали партизанима, сем у Блајбургу, већ су их пуштали да беже и помагали их у томе.
А они који су остали су прелазили у партизане, далеко више него што су то четници радили.
Да не говоримо да су усташе биле бројније од четника 1945-само од глади и болести је у Босанској голготи умрло 20 000 четника...
 
Тако што их Западни Савезници нису враћали партизанима, сем у Блајбургу, већ су их пуштали да беже и помагали их у томе.
А они који су остали су прелазили у партизане, далеко више него што су то четници радили.
Да не говоримо да су усташе биле бројније од четника 1945-само од глади и болести је у Босанској голготи умрло 20 000 четника...

Stani malo...

Englezi i Ameri pustali ustase a cetnike ubijali?

Ustase prelazilo u partizane a cetnici ne?

 
Ne samo glupih pitanja nego ima i glupih ljudi...

Cetnik s Ozrena i ustasa iz Tuzle imaju istu razdaljinu cak je cetnik u prednosti ako se krecu prema Zapadu

Усташа из Тузле има логистику све до Словеније, а четник са Озрена мора да прође преко територије коју контролишу усташе.
 
Stani malo...

Englezi i Ameri pustali ustase a cetnike ubijali?

Ustase prelazilo u partizane a cetnici ne?

Јел ти читаш нешто?
Са изузетком Блајбурга, Западни савезници су пуштали усташе.
Са изузетком Кочевског рога, Западни савезници су пуштали четнике.
Више је усташа и домобрана прешло у партизане него четника.
На крају, колега ccaterpillar je лепо рекао-усташе су имале логистику за бежање, четници не...
 
E sad pitanje....

Zasto je mnogo vise ustasa doslo do Zapada od cetnika?

Da li je razlog da su bolji borci ili da su svi cetnici presli u partizane?

Pa zato sto partizani u ustasama nisu videli neprijatelje nego nezvanicne saveznike u borbi sa srpskim nacionalnim pokretom otpora. Zajedno su ih napadali i imali neki precutni dogovor o nenapadanju sa ustasama. To je moje misljenje kao laika a ne istoricara.
 
Dragi moji mitomani, u Bosni niko nije iz ustasa mogao u partizane dok su cetnici, pogotovu Ozren i sa sireg tuzlanskog kraja masovno prelazilo partizanima bez problema, za vise info studirajte Rodoljuba Colakovica.

Jeste li culi za Odzak? I kako su se partizani ponijeli prema njima?

Jeste li culi za poslijeratno postupanje sa Kalesijom, Sirokim Brijegom, Odzakom, Cazinom i Citlukom?

Manite se mitomanije udara u vugla...
 
Dragi moji mitomani, u Bosni niko nije iz ustasa mogao u partizane dok su cetnici, pogotovu Ozren i sa sireg tuzlanskog kraja masovno prelazilo partizanima bez problema, za vise info studirajte Rodoljuba Colakovica.

Jeste li culi za Odzak? I kako su se partizani ponijeli prema njima?

Jeste li culi za poslijeratno postupanje sa Kalesijom, Sirokim Brijegom, Odzakom, Cazinom i Citlukom?

Manite se mitomanije udara u vugla...

Смрди много на лој ово твоје писаније још од првог поста.
Прво и основно момак,усташе јесу одступали на запад,четници нису,само део њих.
Главнина је наступала на Исток,ка Србији.
Број једних односно других је неупоредив.
Помињеш Озрен,па како је завршио Цвијетин Тодић?
Ја немам мишљење да су партизани и усташе имали неку сарадњу,било је извесних догађаја 1942 и то је све.
Што се Оџака тиче,Он је само један пример тврдог става локалних усташа,већином хрвата,муслимани су били превртљиви и врло непоуздани војници.
 
Dragi moji mitomani, u Bosni niko nije iz ustasa mogao u partizane dok su cetnici, pogotovu Ozren i sa sireg tuzlanskog kraja masovno prelazilo partizanima bez problema, za vise info studirajte Rodoljuba Colakovica.

Jeste li culi za Odzak? I kako su se partizani ponijeli prema njima?

Jeste li culi za poslijeratno postupanje sa Kalesijom, Sirokim Brijegom, Odzakom, Cazinom i Citlukom?

Manite se mitomanije udara u vugla...

Неки делимичан списак партизанских јединица са великим или бар пристојним процентом бивших усташа и домобрана.
Загребачки корпус, 10 000 бивших усташа и домобрана
Славонски корпус, нарочито његова 12. славонска дивизија
16. муслиманска бригада
20. романијска бригада
53. дивизија
Осми далматински корпус, пред крај рата, када је доста хрватских легионара прешло у партизане
37. санџачка дивизија, ако у усташе рачунамо и муслиманску милицију Старог Раса и Црне горе
29. херцеговачка дивизија
Итд, итд...

- - - - - - - - - -

Ја немам мишљење да су партизани и усташе имали неку сарадњу,било је извесних догађаја 1942 и то је све

Нећеш веровати колико много материјала сам нашао у партизанским Зборницима...
 
Dragi moji mitomani, u Bosni niko nije iz ustasa mogao u partizane dok su cetnici, pogotovu Ozren i sa sireg tuzlanskog kraja masovno prelazilo partizanima bez problema, za vise info studirajte Rodoljuba Colakovica.

Jeste li culi za Odzak? I kako su se partizani ponijeli prema njima?

Jeste li culi za poslijeratno postupanje sa Kalesijom, Sirokim Brijegom, Odzakom, Cazinom i Citlukom?

Manite se mitomanije udara u vugla...

Pa pripadnici Handžar divizije iz muslimanskih mjesta sa Majevice su masovno prešli u partizane... o tome i komunistički pisci pišu...

- - - - - - - - - -

Смрди много на лој ово твоје писаније још од првог поста.
Прво и основно момак,усташе јесу одступали на запад,четници нису,само део њих.
Главнина је наступала на Исток,ка Србији.
Број једних односно других је неупоредив.
Помињеш Озрен,па како је завршио Цвијетин Тодић?
Ја немам мишљење да су партизани и усташе имали неку сарадњу,било је извесних догађаја 1942 и то је све.
Што се Оџака тиче,Он је само један пример тврдог става локалних усташа,већином хрвата,муслимани су били превртљиви и врло непоуздани војници.

Zajedno su nastupali protiv Dangića...
 
Смрди много на лој ово твоје писаније још од првог поста.
Прво и основно момак,усташе јесу одступали на запад,четници нису,само део њих.
Главнина је наступала на Исток,ка Србији.
Број једних односно других је неупоредив.
Помињеш Озрен,па како је завршио Цвијетин Тодић?
Ја немам мишљење да су партизани и усташе имали неку сарадњу,било је извесних догађаја 1942 и то је све.
Што се Оџака тиче,Он је само један пример тврдог става локалних усташа,већином хрвата,муслимани су били превртљиви и врло непоуздани војници.

Muslimani prevrtljivi vojnici? Hahaha jesu jesu imanih 10 miliona i dodju narodi od 2 miliona i pobucaju ih ko krme masnu vrecu...

Mitomane hvala ti za smijanje od srca...

Naravno ko je bio poznat po klanju i po zlocinima bio je sudjen ali mitomane kuda su stupali dalje iz Srbije ti cetnici? Ne razumijem poentu...
 
Неки делимичан списак партизанских јединица са великим или бар пристојним процентом бивших усташа и домобрана.
Загребачки корпус, 10 000 бивших усташа и домобрана
Славонски корпус, нарочито његова 12. славонска дивизија
16. муслиманска бригада
20. романијска бригада
53. дивизија
Осми далматински корпус, пред крај рата, када је доста хрватских легионара прешло у партизане
37. санџачка дивизија, ако у усташе рачунамо и муслиманску милицију Старог Раса и Црне горе
29. херцеговачка дивизија
Итд, итд...

- - - - - - - - - -



Нећеш веровати колико много материјала сам нашао у партизанским Зборницима...

Ako moze izvor o prelasku ustasa u BiH u partizane...

Ne moras mi knjigu linkati ali ime knjige i pisac bi mi bili dovoljni...
 
Dragi moji mitomani, u Bosni niko nije iz ustasa mogao u partizane dok su cetnici, pogotovu Ozren i sa sireg tuzlanskog kraja masovno prelazilo partizanima bez problema, za vise info studirajte Rodoljuba Colakovica.
Овај ти је поуздан до мога.....
Комуњара од главе до пете, заслужан између осталог што је у Рогатици формиран први партизански одред у источној Босни, пошто је Југословенска војска са Дангићем на челу ослободила град, и то од заробљених усташа и припадника муслиманских милиција.:dash:

О томе да је цела партизанска Санска оперативна група формирана од пребега из усташа и Зеленог кадра Хуске Миљковића ваљда знаш и сам, не иде да се ишчуђаваш.
 

Back
Top