Biblija vs Kuran gde je bolje objašnjeno?

ono sto pise na pocetku satrog zaveta mora pratiti i logiku kasnijih tekstova starog zaveta. Ne moze jednom da se govori o jednom bogu a par stranica dalje, u bibliji, da se govori o vise bogova.
To mi mirise na podvalu, propagandu, ispiranje mozga............
Ти очигледно да Библију ниси ни отворио а судиш како није лепо написана. Не иде то тако.
 
najmanje 10 puta procitao i ANALIZIRAO bibliju.
ono sto pise na pocetku satrog zaveta mora pratiti i logiku kasnijih tekstova starog zaveta. Ne moze jednom da se govori o jednom bogu a par stranica dalje, u bibliji, da se govori o vise bogova.
To mi mirise na podvalu, propagandu, ispiranje mozga............
nisu jevreji imali pojma, mislili su da su andjeli bogovi, kao onaj pali sto je umislio da je bog, pa zato tako pise zbunjujuce, na primer jednom pise da se jakov rvao sa bogom, a potom pise sa andjelom
 
nisu jevreji imali pojma, mislili su da su andjeli bogovi, kao onaj pali sto je umislio da je bog, pa zato tako pise zbunjujuce, na primer jednom pise da se jakov rvao sa bogom, a potom pise sa andjelom
Тумачења су кључ, рецимо као она део о потопу, постоје два извештаја која се могу јасно оделити и разликовати везано за Ноја и потоп.
Са друге стране Израиљски народ је био склон политеизму (као и сви народи оног времена). Ни данас неки људи не могу да схвате Свету Тројицу, зато се само у назнакама Света Тројица јавља у Старом Завету.
Њима је био велики напредак да схвате монотеизам, као и да се јасно одвоји добро стварање (за разлику од Енума Елиша и сличних митова).
Такође Библијски писац је јасно планете ставио на руб, зато је и Сунце стављено тек касније као створено, да би се нагласило да се обожава створитељ а не небеска тела.
Стари Завет има и друге специфичности, па као и све захтева тумачење.
Ако се чита пажљиво, види се да је Бог дошао да спасе и друге људе, није дошао само да спасе Израиљски народ. То се у пуној мери открива у Новом Завету.
 
nisu jevreji imali pojma, mislili su da su andjeli bogovi, kao onaj pali sto je umislio da je bog, pa zato tako pise zbunjujuce, na primer jednom pise da se jakov rvao sa bogom, a potom pise sa andjelom
ipak, treba uzeti u obzir da su pre par iljada godina izraelske obavestajne sluzbe bile tek organizovane, bez iskustva u muvanju i ispiranju mozga .........pa su ovake greske bile logicne.
Danas im se to ne bi dogodilo. Pogledaj COVID19...........isplanirano skoro bez greske.
 
Kuran pojma nema o radjanju. Zapravo Alah ne poznaje Biologiju, i tvrdi da se u toku zaceca ploda prvo stvaraju kosti, pa onda oko kostiju izrasta meso.
Sto je apsolutno netacno, kosti i misici na nima srastaju zajedno.

Nemoj da neki admin slucajno moderise nesto jer cu da citiram stih.

ti uopste ja mislim da ne znas sa u Kuranu pise.

i tvrdi da se u toku zaceca ploda prvo stvaraju kosti, pa onda oko kostiju izrasta meso.

to i nauka kaze, Kuran je totalno uskladjen sa naukom
108755367_1190546217989814_5184962527613570810_n.png
 
Meni je najjaca astronomija u Kuranu. Sunce zalazi u neku baru, i to mjesto se nalazi negdje na Zemlji i do njega moze da se dodje.

blage ti veze nemas sta Kuran kaze

evo ja kao musliman koji izucavam islam 30 godina kazem ti direktno da ti blage vez enemas sta pricas osim sto pokupis gluposti sa antiislamskih stranica i mislis da znas.

Sunce zalazi u neku baru, i to mjesto se nalazi negdje na Zemlji i do njega moze da se dodje
hajde nadji taj ajet gdje to jasno pise da sunce zalazi fizicki u neku baru...moze li


ako mislis da mi doneses ajet gdje Zulkarnejn dolazi u predvecerje kada dolazi na plazu i vidi zalazk sunca, pa m use cini kao da zalzazi u more....hajde sad dones taj ajet i reci nam da fizicki stvarno sunce zalazi na osnovu rijeci covjeka kojem se cini kao da sunce ulazi u more.

znaci po toj logici , ja kad kazem sunce je zaslo iza planine, to znaci po tebi da sam ja mislio da se sunce spustilo na zemlju i sakrilo fizicki iza planine :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

de ne brukajte se ...sa ovim glupostima.
 
Nigdje u ajetu ne piše da se Zulkarnejnu ČINI.
Учинило се човеку, јако сунце га ударило у главу. :lol:

Нек ми опросте браћа муслимани, које јако волим и поштујем, чему је сам брат Маки сведок, али морао сам ово да напишем. :)
 
Ajet glasi ovako po Durakovićevom prevodu Kur'ana.
"Pa kada stiže tamo gdje zahodi sunce, utvrdi kako ono zahodi u nekakav izvor mutni, i nađe da se uz izvor ljudi nekakvi nalaze. 'Zulkarnejne'', rekosmo mu, ''hoćeš li ih kazniti ili ćeš prema njima lijepo ophoditi se?''" (el-Kahf 86).

Nigdje ni originalni arapski tekst ne implicira da se Zulkarnejnu bilo šta učinilo već tekst tretira to njegovo otkriće kao pouzdano.
 
najmanje 10 puta procitao i ANALIZIRAO bibliju.
.pa su ovake greske bile logicne.
bez ljutnje, ali mislim da nisi ti to najbolje savladao, nisam ni ja 100%, zapravo niko nije, dosta toga se ne cita kako treba, ja sto ne znam priznam, ali dosta gresaka sam pronasao kod drugih, ima dosta otvorenih pitanja, ne treba ih zatvarati ako ne znamo kako
 
bez ljutnje, ali mislim da nisi ti to najbolje savladao, nisam ni ja 100%, zapravo niko nije, dosta toga se ne cita kako treba, ja sto ne znam priznam, ali dosta gresaka sam pronasao kod drugih, ima dosta otvorenih pitanja, ne treba ih zatvarati ako ne znamo kako
pa kakva je to knjiga ako ni posle 10 puta "ne razumemo" o cemu se radi ?
Osim ako je biblija i pisana da se ne razume i da se moze tumaciti kako kome odgovara.
Uzevsi u obzir poreklo knjige, ko su autori , narod i dogadjaji koji se obradjuju u bibliji, nije tesko pretpostaviti i celu filozofiju a janpre razlog nastanka biblije.
Nadam se da cemo obojica prisustvovati finalu otkrica najvece zablude (prevare) covecanstva ...........a to je fenomen Hrista i biblije.
Cela ta "ideja" pada u vodu unistenjem unipolarnog sveta na cijem celu je dinastija koja kroji sudbinu ljudske civilizacije vec pola milenijuma.
Pola je vec isplivalo na videlo.
 
pa kakva je to knjiga ako ni posle 10 puta "ne razumemo" o cemu se radi ?
Osim ako je biblija i pisana da se ne razume i da se moze tumaciti kako kome odgovara.
Uzevsi u obzir poreklo knjige, ko su autori , narod i dogadjaji koji se obradjuju u bibliji, nije tesko pretpostaviti i celu filozofiju a janpre razlog nastanka biblije.
Nadam se da cemo obojica prisustvovati finalu otkrica najvece zablude (prevare) covecanstva ...........a to je fenomen Hrista i biblije.
Cela ta "ideja" pada u vodu unistenjem unipolarnog sveta na cijem celu je dinastija koja kroji sudbinu ljudske civilizacije vec pola milenijuma.
Pola je vec isplivalo na videlo.
ja ne ocekujem nikakva epohalna nova saznanja do kojih vec nismo dosli, samo ih ignorisemo, konkretno ovo iz mog potpisa;
pokusavam tebe da dokucim, sta to ti konkretno ocekujes NOVO da otkrijemo?
znaci mi hriscani cemo opstati, ma sta vi izmuljali, tipa fenomenologije - mi ne mislimo da smo prevareni, Hristos je nas zivot, prvo put i istina, a bibliji pristupamo analiticki, kriticki cak, dok joj se neki klanjaju kao nepogresivoj, ja ne. Za mene je samo Hristos nepogresiv, a biblija je kao biblioteka knjiga, ima svega i svacega, treba znati kako sa njom.
 
ja ne ocekujem nikakva epohalna nova saznanja do kojih vec nismo dosli, samo ih ignorisemo, konkretno ovo iz mog potpisa;
pokusavam tebe da dokucim, sta to ti konkretno ocekujes NOVO da otkrijemo?
ja licno nista.........sve mi je otkriveno.
Al ja nisam jedini na svetu..............ima ih na milijarde koji se jos uvek klanjaju isusu, "otkrovenjima", svetom Iliji, zadusnicama..................koji cekaju oslobodjenje svoje psihe od "malignog uticaja jevreja".
 
pa kakva je to knjiga ako ni posle 10 puta "ne razumemo" o cemu se radi ?
Osim ako je biblija i pisana da se ne razume i da se moze tumaciti kako kome odgovara.
Uzevsi u obzir poreklo knjige, ko su autori , narod i dogadjaji koji se obradjuju u bibliji, nije tesko pretpostaviti i celu filozofiju a janpre razlog nastanka biblije.
Nadam se da cemo obojica prisustvovati finalu otkrica najvece zablude (prevare) covecanstva ...........a to je fenomen Hrista i biblije.
Cela ta "ideja" pada u vodu unistenjem unipolarnog sveta na cijem celu je dinastija koja kroji sudbinu ljudske civilizacije vec pola milenijuma.
Pola je vec isplivalo na videlo.
Najveća prevara su religija i crkve. Fenomen hrista postoji mnogo vekova pre isusa i označava neku višu svest. Narod treba da se probudi. Zamisli samo kako bi ljudi podneli "istinu" da nas je neka druga civilizacija stvorila, da smo stvoreni da budemo robovi, da je ovo sve matrix i da zivimo u simulaciji, što je vrlo vrlo moguće. Ko bi to prihvatio kad je učen od malih nogu navučen na religiju i bilbiju i neke tamo svece koje mora da štuje...
 
ja licno nista.........sve mi je otkriveno.
Al ja nisam jedini na svetu..............ima ih na milijarde koji se jos uvek klanjaju isusu, "otkrovenjima", svetom Iliji, zadusnicama..................koji cekaju oslobodjenje svoje psihe od "malignog uticaja jevreja".
vidis ja nemam kompleks od jevreja, da su tunguzani isto bih na njih gledao, nit' mislim da su nesto posebno, nit' mi nesto smetaju, al' mislim da ih je onaj jahve zahebao, no mene on kao hriscanina ne obavezuje, ma i nema ga u mojoj bibliji, Hristos ga ni ne pominje
 
Nigdje u ajetu ne piše da se Zulkarnejnu ČINI.

pise, jer pise, vidjeti, vidio je.

a kome se to ne cini od nas kada smo na plazi i sunca zalazi, kao da ulazi u more...to je obicna pojava na svijetu.....

ali budale hoce da izmisljaju probleme pa kazu, to Kuran stvarno tvrdi da sunce ulazi u more :hahaha: :hahaha: :hahaha: pa eto kao i ja kad kazem da se sunce zaslo iza zgrade...reci da mislim da je sunce spustilo se iza zgrade i sakrilo se tu negdje blizu podruma :hahaha::hahaha:
 
vidis ja nemam kompleks od jevreja, da su tunguzani isto bih na njih gledao, nit' mislim da su nesto posebno, nit' mi nesto smetaju, al' mislim da ih je onaj jahve zahebao, no mene on kao hriscanina ne obavezuje, ma i nema ga u mojoj bibliji, Hristos ga ni ne pominje
a jesmo li svesni da mozemo doziveti nuklearnu kataklizmu...............svakako ne radi rusa il kineza, pa cak ni zbog amerikanaca ?
 
pise, jer pise, vidjeti, vidio je.

a kome se to ne cini od nas kada smo na plazi i sunca zalazi, kao da ulazi u more...to je obicna pojava na svijetu.....

ali budale hoce da izmisljaju probleme pa kazu, to Kuran stvarno tvrdi da sunce ulazi u more :hahaha: :hahaha: :hahaha: pa eto kao i ja kad kazem da se sunce zaslo iza zgrade...reci da mislim da je sunce spustilo se iza zgrade i sakrilo se tu negdje blizu podruma :hahaha::hahaha:
Preciznije piše "pronašao je" ili "utvrdio je". Dakle još jače se ističe da nije optička varka.
 
Imamo ovaj hadis koji jasno pokazuje da u ranom islamu Zulkarnejnovo otkriće nije smatrano prividom već realnošću:

"Narrated Abu Dharr:
I was sitting behind the Messenger of Allah (ﷺ) who was riding a donkey while the sun was setting. He asked: Do you know where this sets ? I replied: Allah and his Apostle know best. He said: It sets in a spring of warm water (Hamiyah).
"
https://sunnah.com/abudawud:4002
Hadis je ocijenjen kao pouzdan u lancu prenosilaca.
 

1- The word used by the Qur’an:

I have given the translation of Abdullah Yusuf Ali above. The word he translated as “found” is وجد i.e. ‘wajada.’ This word is used to describe the perception. See the proof from the Edward William Lane’s Lexicon.

https://1.***************/-WMf6BCvhrBY/TYuzdmDFdHI/AAAAAAAAASk/7AEhUeBcaIM/s1600/lane+wajada+one.JPG

And further he writes;
https://4.***************/-u5HW5BBYigM/TYuzl-K3_sI/AAAAAAAAASs/FlynWmSX-VM/s1600/lane+wajada+two.JPG

Edward William Lane’s Arabic-English Lexicon p. 2924

So the word ‘wajada’ refers to perception through any one of the five senses.

https://www.letmeturnthetables.com/2011/03/sun-sets-in-murky-water-as-per-quran.html
 

Back
Top