Biblija vs Kuran gde je bolje objašnjeno?

Schrodinger

Poznat
Poruka
8.744
Evo ovi citati jasno isticu razliku izmedju "njih" i "Njega", a koja je u Bibliji enigmaticna:

22:5 O ljudi, kako možete sumnjati u oživljenje – pa, Mi vas stvaramo od zemlje (Adam), zatim od kapi sjemena, potom od ugruška(pijavica embrio faza), zatim od grude mesa vidljivih i nevidljivih udova, da vam pokažemo moć Našu! A u materice smještamo šta hoćemo, do roka određenog, zatim činimo da se kao dojenčad rađate i da poslije do muževnog doba uzrastate; jedni od vas umiru, a drugi duboku starost doživljavaju, pa začas zaboravljaju ono što saznaju. I ti vidiš zemlju kako je zamrla, ali kad na nju kišu spustimo, ona ustrepće i uzbuja, i iz nje iznikne svakovrsno bilje prekrasno,

6 zato što je Allah, baš On, zaista, istina, i što je On kadar mrtve oživiti, i što On sve može
7 i što će Čas oživljenja, u to nema sumnje, doći i što će Allah one u grobovima oživiti.


7:57 On je Taj koji šalje vjetrove kao radosnu vijest milosti Svoje; a kad oni pokrenu teške oblake, Mi ih prema mrtvom predjelu potjeramo, pa na njega kišu spustimo i učinimo da uz njenu pomoć rastu plodovi svakovrsni; isto ćemo tako mrtve oživiti, opametite se!

Dakle jasan zakljucak je da su coveka stvorili "oni" po svom liku a ne sam Allah ili Jehova ili sveto trojstvo.
“Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi”
 
Pitao sam AI koja knjiga je preciznija i kaze

Jezik i prijevodi: Kuran je originalno napisan na arapskom jeziku, dok Biblija ima različite dijelove napisane na hebrejskom, aramejskom i grčkom jeziku. Kada se prevode na druge jezike, mogu se pojaviti interpretativne razlike i gubitak nijansi značenja.
Stil i sadržaj: Kuran se ističe svojim poetskim stilom i jasnoćom poruke, dok Biblija sadrži različite knjige i tekstove koji variraju u stilu, žanru i poruci. Različiti dijelovi Biblije mogu biti istorijski, narativni, propovjednički ili proročki.
Autorstvo i vjerovanje: Kuran se smatra direktnim Božjim otkrivenjem posredstvom Muhameda, dok Biblija sadrži tekstove koje su pisali različiti autori tokom vremena, uključujući proroke, apostole i druge pisce. Stoga, preciznost Kuranu se često pripisuje Božjem nadahnuću, dok Biblija, iako se takođe smatra svetim tekstom, nosi pečat ljudskog autora.
Teološka interpretacija: Tumačenje i razumijevanje Kuranu se temelji na tumačenju islamskih učenjaka i tradicije, dok Biblija podliježe interpretaciji različitih hrišćanskih denominacija, teologa i struja.
Uloga u vjeri: Za muslimane, Kuran ima centralnu ulogu kao konačni izvor vjere i prakse. Za hrišćane, Biblija je takođe sveti tekst, ali važnost i interpretacija varira između različitih denominacija.

Prakticno svih pet kriterijuma u prilog Kuranu.
 
22:5 O ljudi, kako možete sumnjati u oživljenje – pa, Mi vas stvaramo od zemlje (Adam),
otvoris bibliju i u cugu shvatis da je koran obican plagijat - to je i kraj price, nema dalje, samo je pitanje u kom % je plagirao 50% mozda i 75% cak, ali zasigurno bar 25%
6 zato što je Allah, baš On, zaista, istina, i što je On kadar mrtve oživiti, i što On sve može
7 i što će Čas oživljenja, u to nema sumnje, doći i što će Allah one u grobovima oživiti.
plagijat 100% - SVE PREPISANO IZ BIBLIJE
 
Stil i sadržaj: Kuran se ističe svojim poetskim stilom i jasnoćom poruke, dok Biblija sadrži različite knjige i tekstove koji variraju u stilu, žanru i poruci. Različiti dijelovi Biblije mogu biti istorijski, narativni, propovjednički ili proročki
Biblja obuhvata stari i novi zavet i vekove ako ne milenijume, razne autore, dok je koran 1 autor koji je plagirao bibliju odjednom, neka je imao pesnickog duha, sve ostalo je plagijat
 
Evo ovi citati jasno isticu razliku izmedju "njih" i "Njega", a koja je u Bibliji enigmaticna:

22:5 O ljudi, kako možete sumnjati u oživljenje – pa, Mi vas stvaramo od zemlje (Adam), zatim od kapi sjemena, potom od ugruška(pijavica embrio faza), zatim od grude mesa vidljivih i nevidljivih udova, da vam pokažemo moć Našu! A u materice smještamo šta hoćemo, do roka određenog, zatim činimo da se kao dojenčad rađate i da poslije do muževnog doba uzrastate; jedni od vas umiru, a drugi duboku starost doživljavaju, pa začas zaboravljaju ono što saznaju. I ti vidiš zemlju kako je zamrla, ali kad na nju kišu spustimo, ona ustrepće i uzbuja, i iz nje iznikne svakovrsno bilje prekrasno,

6 zato što je Allah, baš On, zaista, istina, i što je On kadar mrtve oživiti, i što On sve može
7 i što će Čas oživljenja, u to nema sumnje, doći i što će Allah one u grobovima oživiti.


7:57 On je Taj koji šalje vjetrove kao radosnu vijest milosti Svoje; a kad oni pokrenu teške oblake, Mi ih prema mrtvom predjelu potjeramo, pa na njega kišu spustimo i učinimo da uz njenu pomoć rastu plodovi svakovrsni; isto ćemo tako mrtve oživiti, opametite se!

Dakle jasan zakljucak je da su coveka stvorili "oni" po svom liku a ne sam Allah ili Jehova ili sveto trojstvo.
Kuran pojma nema o radjanju. Zapravo Alah ne poznaje Biologiju, i tvrdi da se u toku zaceca ploda prvo stvaraju kosti, pa onda oko kostiju izrasta meso.
Sto je apsolutno netacno, kosti i misici na nima srastaju zajedno.

Nemoj da neki admin slucajno moderise nesto jer cu da citiram stih.
 
Evo ovi citati jasno isticu razliku izmedju "njih" i "Njega", a koja je u Bibliji enigmaticna:

22:5 O ljudi, kako možete sumnjati u oživljenje – pa, Mi vas stvaramo od zemlje (Adam), zatim od kapi sjemena, potom od ugruška(pijavica embrio faza), zatim od grude mesa vidljivih i nevidljivih udova, da vam pokažemo moć Našu! A u materice smještamo šta hoćemo, do roka određenog, zatim činimo da se kao dojenčad rađate i da poslije do muževnog doba uzrastate; jedni od vas umiru, a drugi duboku starost doživljavaju, pa začas zaboravljaju ono što saznaju. I ti vidiš zemlju kako je zamrla, ali kad na nju kišu spustimo, ona ustrepće i uzbuja, i iz nje iznikne svakovrsno bilje prekrasno,

6 zato što je Allah, baš On, zaista, istina, i što je On kadar mrtve oživiti, i što On sve može
7 i što će Čas oživljenja, u to nema sumnje, doći i što će Allah one u grobovima oživiti.


7:57 On je Taj koji šalje vjetrove kao radosnu vijest milosti Svoje; a kad oni pokrenu teške oblake, Mi ih prema mrtvom predjelu potjeramo, pa na njega kišu spustimo i učinimo da uz njenu pomoć rastu plodovi svakovrsni; isto ćemo tako mrtve oživiti, opametite se!

Dakle jasan zakljucak je da su coveka stvorili "oni" po svom liku a ne sam Allah ili Jehova ili sveto trojstvo.

 
postuje prvooznacenost Biblijsku
prvooznacenost je eufemizam za plagiranje te iste prvooznacene
oni kojima je zaista stalo da se priblize porijeklu svega ovako ili onako ne polemisu o vjerodostojnost i dualizmu.
polimisemo mi sve, ili se ne pojavljujemo na forumima, ne znam sta ti zapravo trazis od nas, da cutimo, da ne pisemo uopste o verodostojnosti i dualizmu? izmastao si, druskane
 
"mi vas stvaramo od zemlje.........." ?????
Ko mi ? Zar nije jedan Bog ?
I koga "vas" , kad je Bozja zamisao bila da stvori samo Adama a Eva je napravljena bez prethodnog plana, kada je Bog video da je Adam usamljen......tek tada je dosao na ideju da Adamu pokloni "drugaricu".

Biblija, kao i Koran su idealno sredstvo za otupljivanje "stada". Ako i dalje budem trazio logiku u Bibliji, necu vise znati ni kako se zovem.
 
To pokušavaju prikriti da kao piše da se Zulkarnejnu UČINILO da Sunce zalazi.
Jeste ali "prorok" u Hadisu govori da to mjesto postoji i da cak tamo ima ljudi koji zive. Dakle radi se o fuzickoj lokaciji a nikako nekoj imaginaciji ili stilskoj figuri.

Zvezde padalice su rakete kojima Alah gadja demone koji pokusavaju da ga prisluskuju 😂
 
Evo ovi citati jasno isticu razliku izmedju "njih" i "Njega", a koja je u Bibliji enigmaticna:

22:5 O ljudi, kako možete sumnjati u oživljenje – pa, Mi vas stvaramo od zemlje (Adam), zatim od kapi sjemena, potom od ugruška(pijavica embrio faza), zatim od grude mesa vidljivih i nevidljivih udova, da vam pokažemo moć Našu! A u materice smještamo šta hoćemo, do roka određenog, zatim činimo da se kao dojenčad rađate i da poslije do muževnog doba uzrastate; jedni od vas umiru, a drugi duboku starost doživljavaju, pa začas zaboravljaju ono što saznaju. I ti vidiš zemlju kako je zamrla, ali kad na nju kišu spustimo, ona ustrepće i uzbuja, i iz nje iznikne svakovrsno bilje prekrasno,

6 zato što je Allah, baš On, zaista, istina, i što je On kadar mrtve oživiti, i što On sve može
7 i što će Čas oživljenja, u to nema sumnje, doći i što će Allah one u grobovima oživiti.


7:57 On je Taj koji šalje vjetrove kao radosnu vijest milosti Svoje; a kad oni pokrenu teške oblake, Mi ih prema mrtvom predjelu potjeramo, pa na njega kišu spustimo i učinimo da uz njenu pomoć rastu plodovi svakovrsni; isto ćemo tako mrtve oživiti, opametite se!

Dakle jasan zakljucak je da su coveka stvorili "oni" po svom liku a ne sam Allah ili Jehova ili sveto trojstvo.
Ти пишеш а ниси ни отворио Библију. Не иде то тако. Отвори барем оно о чему пишеш па прочитај. Овако је баш ружно.
 
Jezik i prijevodi: Kuran je originalno napisan na arapskom jeziku, dok Biblija ima različite dijelove napisane na hebrejskom, aramejskom i grčkom jeziku. Kada se prevode na druge jezike, mogu se pojaviti interpretativne razlike i gubitak nijansi značenja.
Stil i sadržaj: Kuran se ističe svojim poetskim stilom i jasnoćom poruke, dok Biblija sadrži različite knjige i tekstove koji variraju u stilu, žanru i poruci. Različiti dijelovi Biblije mogu biti istorijski, narativni, propovjednički ili proročki.
Прво - мали део Старог Завета је писан на арамејском. У питању су дакле два комплетна текста, један јеврејски а други грчки.
Онај који је куцао није очигледно знао да је арамејски врста јеврејског, па онда долазимо на два текста Старог Завета и један текст Новог Завета.
Ово везано за Куран су глупости, јел у питању опис једног дела или вредносни суд ?
Неко је намерно побркао лончиће.
Проста претрага преко интернета доводи до тога да има више Курана, дакле текст се разликује.
Дакле није све баш тако црно бело
 
"mi vas stvaramo od zemlje.........." ?????
Ko mi ? Zar nije jedan Bog ?
Шта пише на почетку Старог Завета, јеси прочитао стварање човека ?

Biblija, kao i Koran su idealno sredstvo za otupljivanje "stada". Ako i dalje budem trazio logiku u Bibliji, necu vise znati ni kako se zovem.
Мислиш да је боље да лепо пише да је Бог трансцендентно биће, да за њега нема јуче и сутра, да постоји само данас, да је непроменљив, па да скратимо тај Стари Завет.
Мислиш да би једно кратко објашњење о Богу било сврсисходније ?
Него знаш ли шта је антропоморфни приказ Бога ?
 
Шта пише на почетку Старог Завета, јеси прочитао стварање човека ?


Мислиш да је боље да лепо пише да је Бог трансцендентно биће, да за њега нема јуче и сутра, да постоји само данас, да је непроменљив, па да скратимо тај Стари Завет.
Мислиш да би једно кратко објашњење о Богу било сврсисходније ?
Него знаш ли шта је антропоморфни приказ Бога ?
ono sto pise na pocetku satrog zaveta mora pratiti i logiku kasnijih tekstova starog zaveta. Ne moze jednom da se govori o jednom bogu a par stranica dalje, u bibliji, da se govori o vise bogova.
To mi mirise na podvalu, propagandu, ispiranje mozga............
 

Back
Top