Jel Biblija izmenjena?

Nes ne verujem da je toliko ljudi jelo, pilo sa izmisljenim likom, apostole cak imas i na vikipediji da su postojali kao istorijske licnosti (oni su najvise vremena provodili sa Isusom), bilo je mnogo ljudi koji su svedocili njegovim cudima, i ti opet mislis da je sve izmisljeno?
Da su jeli, pili jesu sigurno. A sto se tice "cuda", barem bi jedno bilo zabelezeno u istoriji ali nema pa nema.
Biblija ti je konglomerat bajke, malo istorije, mnogo preuzetih stvari iz starijih religija........
 
Ne znam. Džizus je govorio aramejskim jezikom. "Pravi" jevreji govore hibru. Nema preklapanja.
Sveznajuci je znao i marsovski jezik sta je problem
A da li .je aramejski bio zajednicki jezik jevrejskog naroda u to vreme, zar Pontije Pilot ne bi napisao onaj natpis ovo je car jevrejski na aramejskom kako bi ga ljudi mogli procitati? Napisao ga je na hebrejskom. jer su ljudi govorili i razumeli hebrejski.
 
Sveznajuci je znao i marsovski jezik sta je problem
A da li .je aramejski bio zajednicki jezik jevrejskog naroda u to vreme, zar Pontije Pilot ne bi napisao onaj natpis ovo je car jevrejski na aramejskom kako bi ga ljudi mogli procitati? Napisao ga je na hebrejskom. jer su ljudi govorili i razumeli hebrejski.
Ne znam ni to. Ja komentarišem uglavnom po logici stvari.
Znam da aremejski nije isti kao hibru. To znam.
 
Da su jeli, pili jesu sigurno. A sto se tice "cuda", barem bi jedno bilo zabelezeno u istoriji ali nema pa nema.
Biblija ti je konglomerat bajke, malo istorije, mnogo preuzetih stvari iz starijih religija........
Ta cuda je cinio samo Isus, mada bilo je par puta gde su neki sveti ljudi cinili slicna cuda. Dal je bese Sveti Ilija vaskrso nekog? 🤔 Opet imamo kroz bibliju da su ljudi uz Boziju pomoc cinili cuda, ali niko nije mogao da vaskrsava ljude, samo Bog u materijalnom obliku (Isus).
 
Jedino što znam je da je Isus postojao i potvrdio neke tekstove iz Starog zaveta.
Jesus never existed. No contemporary historian of that era ever mentions him, Gospels did not show up until the middle of the 2nd century of the common era, and more than likely the cult of the dead Jew on the stick is a mixture of the old sun cults, the cult of Julius Caesar which was popular in the early first century, with Jew embellishments.
 

Back
Top