Ateisti odgovaraju na vasa pitanja!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Robert Bruce, Bob Monroe, David Icke, Echart Tolle, Billy Carson...svi su mi oni otvorili oči da probam stvari koje običan smrtnik ne zna ni da postoje, stvari kao Astralna Projekcija i manipulacija energijom. Jedno je čitati bilbiju i slušati popove i verovati im na reč, dok ovi ljudi što kažu to može da se proveri i dokaže.
Tome služe njihova iskustva? Da isporbavaš čudne stvari? :lol:
Nisu ti oni oči otvorili, nego su ti samo iskustva svoja opisali. Ta iskustva nisu
tvoja iskustva, makar ih napamet naučio od slova do slova.
Popovi ne očekuju da im veruješ na reč, već je cilj pravoslavnog vernika
oboženje, koje se stiče duhovnim praksama, a po blagodati Božijoj.
 
Robert Bruce, Bob Monroe, David Icke, Echart Tolle, Billy Carson...svi su mi oni otvorili oči da probam stvari koje običan smrtnik ne zna ni da postoje, stvari kao Astralna Projekcija i manipulacija energijom. Jedno je čitati bilbiju i slušati popove i verovati im na reč, dok ovi ljudi što kažu to može da se proveri i dokaže.
А Ахмед Боснић, он је један од пионира на нашим просторима кад је у питању астрална пројекција?
Да ли си имао неких негативних искустава приликом практиковања астралне пројекције?
 
Zato je verovanje te grupe, velike grupe, prilicno subjektivno.
Ne znaju tacno u sta veruju, vise su u obicajima nego u religiji, ali ih lagano ubrajate u vase stado.
Ne trudeci se previse da ih upoznate sa temom, sigurnije je tako nego da pocnu masovnije da shvataju
smesnu stranu hriscanstva.
Bolje da ne znaju a da plate 30 evra god, koliko je sad za slavu i za uskrs i fino vam.
Као што рекох површно гледиште.
Ниси ми ни одговорио на питање од синоћ, изнесете тврдњу а не дајете објашњење зашто тако мислите.
 
Stado, lepo si to rekao. Niko ne postavlja pitanja, plaše se, od malih nogu ih uče da ne postavljaju pitanja.
Nikad niko mi nije dao odgovor što srbi slave, što idu u crkvu da kade kolač, farbanje jajaca za usrks, kljucanje po podu i slama ona kad je božić, česnica i parica za zdravlje...Ja ti ne poštujem ništa od toga, gledaju me ko čudaka kad kažem da ne slavim. Dolazio nam je davno pop da sveti vodicu i da uzme lovu, ispostavilo se da je pop ludak i nikad od tada drugog popa nismo zvali. E sad, dal ta popovska prisutvnost u domu, ta kadionica, tamjan nakon osveštanja kuce bacaju neku magiju na ceo dom i da nam sve ide na bolje u životu, da nam to kađenje da zdravlje, ne zavaravajte se i ne zamlaćujte.
Одговори на све то што си навео су дати више пута и доступни су свакоме ко покаже интересовање.
Ствар је у томе што различити људи траже различите ствари, неки траже знање које ће их приближити Истини, а други знање које ће им дати моћ како би били у предности у односу на остале људе. Па тако имамо "стадо" које тежи Истини и оне који су у заблуди да ће постати марвелови јунаци.
 
А Ахмед Боснић, он је један од пионира на нашим просторима кад је у питању астрална пројекција?
Да ли си имао неких негативних искустава приликом практиковања астралне пројекције?
Ako i nije, imaće. Ne može čovek u takve stvari da se upušta tek tako, nespreman.
Te duhovne prakse koje nude tradicionalne verske zajednice deluju dosadno. Kao
ko će bre da posti, da se pričešćuje, ide na liturgije, moli se godinama. Daj neku
prečicu..
E pa nema prečice a da se na njoj ne izlomiš. :confused:
 
Tome služe njihova iskustva? Da isporbavaš čudne stvari? :lol:
Nisu ti oni oči otvorili, nego su ti samo iskustva svoja opisali. Ta iskustva nisu
tvoja iskustva, makar ih napamet naučio od slova do slova.
Popovi ne očekuju da im veruješ na reč, već je cilj pravoslavnog vernika
oboženje, koje se stiče duhovnim praksama, a po blagodati Božijoj.
Draga gospođo, da bi nešto ti naučila u životu i sve što znaš preneo ti je neko drugi, ti si to upila i woa-la to si što jesi danas. Dakle, kao što kažeš to nisu tvoja iskustva već njihova tako da ti živiš tuđi život a ne svoj. Jel zvučiš sebi ok posle te izjave?
Neko može da iznese svoje mišljenje i prepriča iskustvo, nauči drugoga da doživi to iskustvo. Njihova iskustva su postala moja jer su mi odlično preneli svoja znanja i iskustva. Je l sad kontaš razliku?
Čudno je za tebe jer ne razumeš i ismevaš druge ljude o stvarima o kojima veze nemaš.
Oboženje, duhovne prakse? Pa 90% vernika nije pročitalo bibliju, čak i da jeste, o kakvim duhovnim praksama pričaš, kakve duhovne prakse ima prosečna srbenda keve ti?
 
Draga gospođo, da bi nešto ti naučila u životu i sve što znaš preneo ti je neko drugi, ti si to upila i woa-la to si što jesi danas. Dakle, kao što kažeš to nisu tvoja iskustva već njihova tako da ti živiš tuđi život a ne svoj. Jel zvučiš sebi ok posle te izjave?
Neko može da iznese svoje mišljenje i prepriča iskustvo, nauči drugoga da doživi to iskustvo. Njihova iskustva su postala moja jer su mi odlično preneli svoja znanja i iskustva. Je l sad kontaš razliku?
Čudno je za tebe jer ne razumeš i ismevaš druge ljude o stvarima o kojima veze nemaš.
Oboženje, duhovne prakse? Pa 90% vernika nije pročitalo bibliju, čak i da jeste, o kakvim duhovnim praksama pričaš, kakve duhovne prakse ima prosečna srbenda keve ti?
Утјешно је бар што је то све бесплатно и не изискује много труда. ;)
 
Draga gospođo, da bi nešto ti naučila u životu i sve što znaš preneo ti je neko drugi, ti si to upila i woa-la to si što jesi danas. Dakle, kao što kažeš to nisu tvoja iskustva već njihova tako da ti živiš tuđi život a ne svoj. Jel zvučiš sebi ok posle te izjave?
Neko može da iznese svoje mišljenje i prepriča iskustvo, nauči drugoga da doživi to iskustvo. Njihova iskustva su postala moja jer su mi odlično preneli svoja znanja i iskustva. Je l sad kontaš razliku?
Čudno je za tebe jer ne razumeš i ismevaš druge ljude o stvarima o kojima veze nemaš.
Oboženje, duhovne prakse? Pa 90% vernika nije pročitalo bibliju, čak i da jeste, o kakvim duhovnim praksama pričaš, kakve duhovne prakse ima prosečna srbenda keve ti?
A tebi smeta što drugi ne rade, pa nećeš ni ti.. :lol:

Ne kontaš ti razliku. Tvoje iskustvo postaje tek kada ga sam doživiš. Pa kad
doživiš Toletovo iskustvo, onda se javi da pričamo o tome šta ti je on preneo,
a šta je bila samo inspiracija.
 
А Ахмед Боснић, он је један од пионира на нашим просторима кад је у питању астрална пројекција?
Да ли си имао неких негативних искустава приликом практиковања астралне пројекције?
Ne. Mislim sama ta separacija ume da bude baš intenzivna i razlog je zašto dosta ljudi i ne doživi AP zbog tog straha, a nekad se desi da doživim paralizu tela, ali to može svima da nam se desi. Inače nema negativnosti jer ništa loše ne može da ti se desi.

Ako i nije, imaće. Ne može čovek u takve stvari da se upušta tek tako, nespreman.
Te duhovne prakse koje nude tradicionalne verske zajednice deluju dosadno. Kao
ko će bre da posti, da se pričešćuje, ide na liturgije, moli se godinama. Daj neku
prečicu..
E pa nema prečice a da se na njoj ne izlomiš. :confused:
Nespreman hmm. Kako si se upustila nespremna da prohodaš ili voziš biciklo bez pomoćnih točkića? Te tvoje duhovne prakse su previše jednostavne i jednostavno nemaju neke poente, kao što je dokazano. Ako misliš da je AP laka, ili meditacija, probaj, probaj da budeš svesna svog disanja non stop, probaj da ne razmišljaš ni o čemu malo duže. Prečice nema, ja govorim o pravim duhovnim praksama a ne egoistično moljenje zarad nekog dobra, spasenja duše, zdravlja ili nečeg drugog.
A tebi smeta što drugi ne rade, pa nećeš ni ti.. :lol:

Ne kontaš ti razliku. Tvoje iskustvo postaje tek kada ga sam doživiš. Pa kad
doživiš Toletovo iskustvo, onda se javi da pričamo o tome šta ti je on preneo,
a šta je bila samo inspiracija.
Ne, naprotiv, samo učim i upijam ono što mi odgovara ne šta mi drugi nameću.
kada sam ja rekao da nisam to doživeo što su me oni naučili i što učim još uvek?
Ekartovo iskustvo doživljavam u ovom trenutku, probaj i ti ako si čitala knjigu a negde si izjavila da jesi, a vidi se da ti je ego veći od IQ-a.
 
Ne. Mislim sama ta separacija ume da bude baš intenzivna i razlog je zašto dosta ljudi i ne doživi AP zbog tog straha, a nekad se desi da doživim paralizu tela, ali to može svima da nam se desi. Inače nema negativnosti jer ništa loše ne može da ti se desi.


Nespreman hmm. Kako si se upustila nespremna da prohodaš ili voziš biciklo bez pomoćnih točkića? Te tvoje duhovne prakse su previše jednostavne i jednostavno nemaju neke poente, kao što je dokazano. Ako misliš da je AP laka, ili meditacija, probaj, probaj da budeš svesna svog disanja non stop, probaj da ne razmišljaš ni o čemu malo duže. Prečice nema, ja govorim o pravim duhovnim praksama a ne egoistično moljenje zarad nekog dobra, spasenja duše, zdravlja ili nečeg drugog.

Ne, naprotiv, samo učim i upijam ono što mi odgovara ne šta mi drugi nameću.
kada sam ja rekao da nisam to doživeo što su me oni naučili i što učim još uvek?
Ekartovo iskustvo doživljavam u ovom trenutku, probaj i ti ako si čitala knjigu a negde si izjavila da jesi, a vidi se da ti je ego veći od IQ-a.
Ne moraš da mi kažeš da nisi doživeo njegovo iskustvo. Vidi se iz pisanja. :confused:
 
Oboženje, duhovne prakse? Pa 90% vernika nije pročitalo bibliju, čak i da jeste, o kakvim duhovnim praksama pričaš, kakve duhovne prakse ima prosečna srbenda keve ti?
Ima, da svake godine oseče mlad cerić, zakolje prasence...ofarba jaja...prelomi kolač i napuni trpezu i stomak raznim đakonijama...
Sve se svodi na stomak...pa čak i sahrana...
To je veoma bogata duhovna praksa...
A koliko ima Božijih zapovesti nisu sigurni...a kamo li da ih nabroje...
 
Мени се све чини да атеисти забушавају на овој теми, нико није одговорио ни на једно питање, ни научним методама ни логиком, само се шегаче. ;)
Pitaj i ako ne znam reci cu da ne znam [sto nije svojstveno vernicima].
Vernicima je svojstveno "odgovoreno ti je" i ako nije :super:
 
Ima, da svake godine oseče mlad cerić, zakolje prasence...ofarba jaja...prelomi kolač i napuni trpezu i stomak raznim đakonijama...
Sve se svodi na stomak...pa čak i sahrana...
To je veoma bogata duhovna praksa...
A koliko ima Božijih zapovesti nisu sigurni...a kamo li da ih nabroje...
a vi jadni gladujete.. z:cry: pa dođite slobodno, na slavu se ne zove..
 
Као што рекох површно гледиште.
Ниси ми ни одговорио на питање од синоћ, изнесете тврдњу а не дајете објашњење зашто тако мислите.
Ako ti treba objasnjenje za nesto tako ocito ondani ja ne umem da ti objasnim.
Na tvoje piytanje sam bio odgovorio pre nego sto si pitao, post
Niko ne tvrdi da je sve nastalo iz nicega.
Sto se postojanja boga tice, Bar neki logicki dokaz bi bio nesto.
Posto se ne moze dokazati da je za postojanje svega potrebna inteligencija bar da se logicki to dokaze.
Ali logicki se postojanje boga lako opovrgava.
Recimo, svemoguc i sveznajuc bi znao da ce adam i eva pokleknuti, posto zna i buducnost.
Pravedan , znajuci to, ih ne bi izbacio iz raja, nego bi stvorio takve uslove da oni mogu dokazati svoje vrline na druge nacine.
Religijski bog bi znajuci sve ovo - * stvorio takve uslove da oni mogu dokazati svoje vrline na druge nacine.*

A ako kazes da nije znao kako ce oni da urade onda se o5 ne radi o sveznajucem kreatoru koji propoveda religija.
 
Stado, lepo si to rekao. Niko ne postavlja pitanja, plaše se, od malih nogu ih uče da ne postavljaju pitanja.
Nikad niko mi nije dao odgovor što srbi slave, što idu u crkvu da kade kolač, farbanje jajaca za usrks, kljucanje po podu i slama ona kad je božić, česnica i parica za zdravlje...Ja ti ne poštujem ništa od toga, gledaju me ko čudaka kad kažem da ne slavim. Dolazio nam je davno pop da sveti vodicu i da uzme lovu, ispostavilo se da je pop ludak i nikad od tada drugog popa nismo zvali. E sad, dal ta popovska prisutvnost u domu, ta kadionica, tamjan nakon osveštanja kuce bacaju neku magiju na ceo dom i da nam sve ide na bolje u životu, da nam to kađenje da zdravlje, ne zavaravajte se i ne zamlaćujte.
To je sve OBICAJNO JEDNOBOZJE
koje sa hriscanstvom ima samo par dodirnih tacaka,uglavnom datumi
Nit znaju o religiji , nit znaju zapovesti, nit se sete boga sem kad opsuju ili se kucnu casama
ali zato punim ustima znaju da kazu JA SAM VERNIK

Pop dodje kao neki vid psihoterapeuta, da steknes osecaj da te neko pazi i cuva, kad neko umre da se lakse pregura
Lakse, ne treba da neko izadje da kaze neku rec o pokojniku, nego pop otpeva, imas osecaj da je pokojnik gore
pa ti lakse
 
Крај живота, крај ентитета који се зове човјек и то на свим нивоима његовог постојања.
Mi smo fizički (najsloženiji) sistem. Kada nastupi smrt sistem više ne funkcioniše, od nas ostane samo materijal od kog smo napravljeni i to je to.
Ovo je vrlo, vrlo bolno ali tako je kako je.
 
Ako ti treba objasnjenje za nesto tako ocito ondani ja ne umem da ti objasnim.
Na tvoje piytanje sam bio odgovorio pre nego sto si pitao, post

Religijski bog bi znajuci sve ovo - * stvorio takve uslove da oni mogu dokazati svoje vrline na druge nacine.*

A ako kazes da nije znao kako ce oni da urade onda se o5 ne radi o sveznajucem kreatoru koji propoveda religija.
Извођење закључака да ли је или није знао је сасвим ирелевантно за поменуте стихове, уопште није упитно знање Бога о томе, тежиште је на слободној вољи, избору и посљедицама, а све то је усмјерено ка вертикалном развоју човјека.
 
Mi smo fizički (najsloženiji) sistem. Kada nastupi smrt sistem više ne funkcioniše, od nas ostane samo materijal od kog smo napravljeni i to je to.
Ovo je vrlo, vrlo bolno ali tako je kako je.
Ово је тумачење са становишта данашњег знања, мада има неких излета и код научника да ће се у будућности моћи пребацити свијест човјека из тијела у неку другу средину.
Зашто систем престаје да функционише, има ли разлога да не настави функционисати хиљадама година, шта је то што одређује вијек трајања?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top