Ateisti odgovaraju na vasa pitanja!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ни ја немам проблем са темом, мада немам појма на ком сам месту.
Иначе питање моје је:
У шта верују атеисти , тј каква вера њих оптерећује?
Или другачије речено колико је тешко неверовати у ништа?
Nekada bude teško. Ali je oslobađajuće jer istina, iako je nekad teška, ima najveću vrednost.
Bila sam nekada vernik, pa pričam znajući oba ugla.

Ovde vecina vernika nije ni citala Bibliju, a vode neku polemiku. Na konkretna pitanja kako, zasto, odgovaraju smajlijem ili nemas ti pojma.
Управо то је једна од ствари које вам нису баш јасне, свакако је добро да вјерник чита Библију, али није неопходно, вјера се не заснива на читању Библије.

Управо то је једна од ствари које вам нису баш јасне, свакако је добро да вјерник чита Библију, али није неопходно, вјера се не заснива на читању Библије.
Али је потребно да вјерник зна шта говори Писмо и да га разумије у складу са тумачењима Отаца.

Али је потребно да вјерник зна шта говори Писмо и да га разумије у складу са тумачењима Отаца.
Наравно, зато постоји црква и свештеници, наши преци су очували вјеру, а многи нису знали ни да се потпишу, а камоли да читају Свето Писмо.

ateističku fazu svi prođemo, i onda kada se približi nerki momenat, onda počinjemo da verujemo
ne ma silu, nego dođe tako...svako želi da ima život posle života

nađi mi jednog da tako ne želi...puste priče

ateisti su su samo forumske prikaze da kontriraju...
Život posle života, al ga lupi brate...
Мсм на атеисте, да ми докажу да је смрт крај, али авај, како, кад не знају ни шта је живот.
Zdrav razum ovde. Ti što misliš da si fizičko telo koje iskušava fizički život, i ja koji znam da sam svest i multidimenzionalno biće koje iskušava fizički život trenutno. Po meni ko veruje da posle smrti fizičkog tela nema ništa debelo je zaglibio.
Знање атеиста о религији је у 99 процената сасвим површно, дакле има само 1% оних што загребу мало дубље, али судећи по коментарима, овдје је то знање сасвим површно. Тако да можемо закључити да сваки вјерник зна о атеизму више, него обрнуто. Шта то уопште атеиста зна више о атеизму од теисте? ;)
Tvoje znanje se temelji na bilbiji i rekla kazala gde apsolutno nemaš ni jedan dokaz za to, ali veruješ u bilbijskog boga. Ja sam npr. dosta slušao i čitao o religiji da sam sam zaključio da je to čisto sranje izmišljeno radi manipulacije slaboumnih ljudi. Veruj u šta god hoćeš, bio ateista ili ne, svima će se desiti isto kad fizičko telo umre. Razlika je što se vernici plaše smrti i sudije onog gore.
Ни ја немам проблем са темом, мада немам појма на ком сам месту.
Иначе питање моје је:
У шта верују атеисти , тј каква вера њих оптерећује?
Или другачије речено колико је тешко неверовати у ништа?
I da taj isti ateista ne veruje ni u šta, valjda veruje u sebe, a to znači da veruje u boga jer svi smo mi jedno ispod ove vreće kostiju i mesa, svi smo jedna svest, svi smo bog.
Ovde vecina vernika nije ni citala Bibliju, a vode neku polemiku. Na konkretna pitanja kako, zasto, odgovaraju smajlijem ili nemas ti pojma.
Iznenadio bi se koliki je procenat ljudi koji nisu pročitali bilbiju a tkz. su vernici. Većina je takvih ovde na forumu.
Uzeću primer svoje devojke koja slavi, posti kad treba, kaže za sebe da je pobožna, veruje u bilbijskog boga čičicu na nebu, nikad bilbiju nije otvorila, na svako moje pitanje nema odgovor, "to tako treba" i pita me što se ja razlikujem od drugih ljudi...Kad joj kažem da ne verujem u bilbijskog boga, onda ispada da sam u sekti i da sam lud, odma kreću napadi. Sa vernicima ne treba ulaziti u polemiku.
Upravo se zasniva na tome, ako si ti vernik i nisi pročitao bilbiju, a veruješ u boga i u to što ti je neko rekao da treba da veruješ, taj neko ko te nagovorio da veruješ se poziva na bilbiju. Ko bi danas sebe nazivao vernikom da nema bilbije...

Tvoje znanje se temelji na bilbiji i rekla kazala gde apsolutno nemaš ni jedan dokaz za to, ali veruješ u bilbijskog boga. Ja sam npr. dosta slušao i čitao o religiji da sam sam zaključio da je to čisto sranje izmišljeno radi manipulacije slaboumnih ljudi. Veruj u šta god hoćeš, bio ateista ili ne, svima će se desiti isto kad fizičko telo umre. Razlika je što se vernici plaše smrti i sudije onog gore.
Рецимо да се сложим са тобом, али реци нам на чему се темељи твоје знање, како си дошао до њега?

Знање атеиста о религији је у 99 процената сасвим површно, дакле има само 1% оних што загребу мало дубље, али судећи по коментарима, овдје је то знање сасвим површно. Тако да можемо закључити да сваки вјерник зна о атеизму више, него обрнуто. Шта то уопште атеиста зна више о атеизму од теисте?
ovo je jedna od najčuvenijih mantri vernika. :D

U makrosvetu gde ja i ti živimo ne može.
Navodno u mikrosvetu može. Skeptičan sa po tem pitanju.
Скептичан си јер та област није довољно истражена и у главном је бар тренутно у сфери теорије, јер ми реално не знамо како то функционише и у овом тренутку немамо могућност да то детектујемо, што опет није доказ да је могуће или немогуће.

Скептичан си јер та област није довољно истражена и у главном је бар тренутно у сфери теорије, јер ми реално не знамо како то функционише и у овом тренутку немамо могућност да то детектујемо, што опет није доказ да је могуће или немогуће.
Ako može u mikrosvetu, onda može i u makrosvetu. Međutim, ne može ni
u mikro svetu. Ništa nije na dva mesta istovremeno, nego su to samo potencijali,
mogućnosti. Bog je izvor beskonačnih mogućnosti. Ti svojom verom biraš.
Kada izabereš, više nemaš mogućnost da vidiš šta bi se moglo desiti da si
izabrao drugačije. Zato je nedokazivo.

Скептичан си јер та област није довољно истражена и у главном је бар тренутно у сфери теорије, јер ми реално не знамо како то функционише и у овом тренутку немамо могућност да то детектујемо, што опет није доказ да је могуће или немогуће
Ako sam dobro čuo nije samo teorija, navodno su nešto tako detektovali.
Rekoh ti u makro svetu je nemoguće. Mikrosvet nas je puno puta prilično iznenadio tako da čekamo........

ovo je jedna od najčuvenijih mantri vernika. :D
Није то никаква мантра, сам ти то потврђујеш свакодневно на форуму.
Вјеру не чини само читање литературе, то је само један аспект на који се атеисти каче, има ту још доста тога. Да мало карикирам, прочиташ рецепт на нету и очекујеш да ће јело које спремиш бити у рангу са јелом које је спремио профи кувар са дугогодишњим искуством, да ли иде?
А овдје је ствар још компликованија.

Rekoh ti u makro svetu je nemoguće. Mikrosvet nas je puno puta prilično iznenadio tako da čekamo........
Čekajte.. :lol:
Mikrosvet je pokazao da prvo poveruješ a onda i vidiš. Vi i dalje čekate da
vidite pa da poverujete. Tako da ima da se načekate i ništa..

Вјеру не чини само читање литературе, то је само један аспект на који се атеисти каче, има ту још доста тога. Да мало карикирам, прочиташ рецепт на нету и очекујеш да ће јело које спремиш бити у рангу са јелом које је спремио профи кувар са дугогодишњим искуством, да ли иде?
А овдје је ствар још компликованија.
Analogija je jako dobra (konačno). I slažem se sa napisanim.
U slučaju vere stvari nisu uopšte tako komplikovane kao što vi želite to da predstavite. Nema se tu bogya šta za shvatiti. To je neko moje viđenje.

Зар се то не противи логици и знању које смо имали до прије кратког времена, дакле на основу чега ми тврдимо шта је могуће, а шта не, на основу нашег тренутног знања, а већ сутра са новим сазнањима увидимо да је то могуће.

Рецимо да се сложим са тобом, али реци нам на чему се темељи твоје знање, како си дошао до њега?
Robert Bruce, Bob Monroe, David Icke, Echart Tolle, Billy Carson...svi su mi oni otvorili oči da probam stvari koje običan smrtnik ne zna ni da postoje, stvari kao Astralna Projekcija i manipulacija energijom. Jedno je čitati bilbiju i slušati popove i verovati im na reč, dok ovi ljudi što kažu to može da se proveri i dokaže.

Zato je verovanje te grupe, velike grupe, prilicno subjektivno.
Ne znaju tacno u sta veruju, vise su u obicajima nego u religiji, ali ih lagano ubrajate u vase stado.
Ne trudeci se previse da ih upoznate sa temom, sigurnije je tako nego da pocnu masovnije da shvataju
smesnu stranu hriscanstva.
Bolje da ne znaju a da plate 30 evra god, koliko je sad za slavu i za uskrs i fino vam.

Analogija je jako dobra (konačno). I slažem se sa napisanim.
U slučaju vere stvari nisu uopšte tako komplikovane kao što vi želite to da predstavite. Nema se tu bogya šta za shvatiti. To je neko moje viđenje.
Слажем се, тако изгледа и са твоје тачке гледишта јесте тако. У пракси је много другачије, искусан духовник ће врло лако одредити ко је "почетник" у вјери без обзира на његову искрену вјеру, начитаност и знање из религиозне литературе, познавања догмата, историје цркве итд.

Zato je verovanje te grupe, velike grupe, prilicno subjektivno.
Ne znaju tacno u sta veruju, vise su u obicajima nego u religiji, ali ih lagano ubrajate u vase stado.
Ne trudeci se previse da ih upoznate sa temom, sigurnije je tako nego da pocnu masovnije da shvataju
smesnu stranu hriscanstva.
Bolje da ne znaju a da plate 30 evra god, koliko je sad za slavu i za uskrs i fino vam.
Stado, lepo si to rekao. Niko ne postavlja pitanja, plaše se, od malih nogu ih uče da ne postavljaju pitanja.
Nikad niko mi nije dao odgovor što srbi slave, što idu u crkvu da kade kolač, farbanje jajaca za usrks, kljucanje po podu i slama ona kad je božić, česnica i parica za zdravlje...Ja ti ne poštujem ništa od toga, gledaju me ko čudaka kad kažem da ne slavim. Dolazio nam je davno pop da sveti vodicu i da uzme lovu, ispostavilo se da je pop ludak i nikad od tada drugog popa nismo zvali. E sad, dal ta popovska prisutvnost u domu, ta kadionica, tamjan nakon osveštanja kuce bacaju neku magiju na ceo dom i da nam sve ide na bolje u životu, da nam to kađenje da zdravlje, ne zavaravajte se i ne zamlaćujte.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back