Ateisti odgovaraju na vasa pitanja!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znas razliku izmedju ateizma i marksizma ,
Па кад за Маркса јеси чуо а за Фојербаха ниси, морам да ти пишем тако да не би било неразумљиво.
Замисли да сам ти писао о Ничеу и Фојербаху ? Онда би ми рекао да мењам тему.
 
Jel to sumnja ili prepuštanje Voli Božijoj? Ne razumem baš tvoje poslednje
komentare.
Сумња увијек постоји, она је дио нас, против ње се стално мораш борити, али истовремено она те и покреће да тражиш.
На жалост нисам ја ни близу толико узнапредовао у препуштању, мој коментар се односи на атеистичку тврдњу да је смрт крај, тад би најлакше било лећи и зажмурити, ионако ништа не би имало неку сврху.
 
Па кад за Маркса јеси чуо а за Фојербаха ниси, морам да ти пишем тако да не би било неразумљиво.
Замисли да сам ти писао о Ничеу и Фојербаху ? Онда би ми рекао да мењам тему.
Rekao si da je Marksizma prica o ateizmu, sto je glupost, i sada po svaku cenu menjas temu, ali su i ovde ljudi videli koliko je tvoje ''znanje'' o religiji.....
 
Сумња увијек постоји, она је дио нас, против ње се стално мораш борити, али истовремено она те и покреће да тражиш.
На жалост нисам ја ни близу толико узнапредовао у препуштању, мој коментар се односи на атеистичку тврдњу да је смрт крај, тад би најлакше било лећи и зажмурити, ионако ништа не би имало неку сврху.
Razumeh..
Mislim da je prepuštanje najviši stadijum vere. Ovo kad veruješ ovako ili onako,
ipak ima bar mrvu samovolje, želje. Al kad samo pustiš sa punim poverenjem,
pritom naravno radeći u svakom trenutku najbolje što možeš.. eee.. :aha:
 
Rekao si da je Marksizma prica o ateizmu, sto je glupost, i sada po svaku cenu menjas temu, ali su i ovde ljudi videli koliko je tvoje ''znanje'' o religiji.....
Чекамо тебе да нас подучиш, твоје теме су у фазону "одох ја на друге форуме а ви се расправљајте". Ни на својим темама не учествујеш, и ти неком причаш о томе шта је хришћанство ?
Argumentum ad hominem ти неће помоћи кад лажеш. Није ово форум политика па да пљујеш кога стигнеш и да пишеш да си експерт.
Дакле да поновим - да би разумео поменуо сам Маркса с обзиром да се у Ничеа не разумеш а за Фојербаха ниси ни чуо. Што потежеш историју атеизма, па нико није рекао да је атеизам почео од Маркса ? Што ловиш грешке где их нема.
 
Чекамо тебе да нас подучиш, твоје теме су у фазону "одох ја на друге форуме а ви се расправљајте". Ни на својим темама не учествујеш, и ти неком причаш о томе шта је хришћанство ?
Argumentum ad hominem ти неће помоћи кад лажеш. Није ово форум политика па да пљујеш кога стигнеш и да пишеш да си експерт.
Дакле да поновим - да би разумео поменуо сам Маркса с обзиром да се у Ничеа не разумеш а за Фојербаха ниси ни чуо. Што потежеш историју атеизма, па нико није рекао да је атеизам почео од Маркса ? Што ловиш грешке где их нема.
Meni je jako smetalo dok sam bila ateista kada mi neko pomene Tita, Marska i slično.
Kakve to veze ima? Možda ljudi koji tu fazu nisu prošli zaista ne mogu da shvate
ateiste. Misle da im je neko nekada dao neku ideju i oni su u nju poverovali. A nije
tako. Mislim, može biti, ali ne mora.
To je samo zarobljenost u racionalnom. Kada se ograničiš samo na ono što je
merljivo, dokazivo, materijalno.
 
plaše se, gospođo

veruju i oni ali se drže svog ubeđenja....forumskog
16430_pavle_f.jpg


Evo nešto za laku noć..

Nemojte se pobiti kad odem. Bar ne mnogo..
 
Чекамо тебе да нас подучиш, твоје теме су у фазону "одох ја на друге форуме а ви се расправљајте". Ни на својим темама не учествујеш, и ти неком причаш о томе шта је хришћанство ?
Argumentum ad hominem ти неће помоћи кад лажеш. Није ово форум политика па да пљујеш кога стигнеш и да пишеш да си експерт.
Дакле да поновим - да би разумео поменуо сам Маркса с обзиром да се у Ничеа не разумеш а за Фојербаха ниси ни чуо. Што потежеш историју атеизма, па нико није рекао да је атеизам почео од Маркса ? Што ловиш грешке где их нема.
Marksizam nije prica o ateizmu
Nemoj vise da se blamiras
https://sh.wikipedia.org/wiki/Marksizam
 
Svaki vernik kao i ateista ima neki nivo znanja o religiji, tj veri. Jer ovde na forumu je bio onaj gogili glavni galamdzija o religiji,hriscanstvu, a posle ups nikada nije procitao Bibliju.
Sada ce neko da prica ateisti ne znaju nista o religiji, a vernici znaju sve o ateizmu
Знање атеиста о религији је у 99 процената сасвим површно, дакле има само 1% оних што загребу мало дубље, али судећи по коментарима, овдје је то знање сасвим површно. Тако да можемо закључити да сваки вјерник зна о атеизму више, него обрнуто. Шта то уопште атеиста зна више о атеизму од теисте? ;)
 
Знање атеиста о религији је у 99 процената сасвим површно, дакле има само 1% оних што загребу мало дубље, али судећи по коментарима, овдје је то знање сасвим површно. Тако да можемо закључити да сваки вјерник зна о атеизму више, него обрнуто. Шта то уопште атеиста зна више о атеизму од теисте? ;)
Na osnovu kog istrazivanja si dosao do takvog zakljucka ?
 
Marsizam nije prica o ateizmu, nemoj da izmisljas vise.
Прочитај мало Фојербаха шта каже о религији па се јави да видиш зашто га је Маркс подржавао везано за сопствене ставове о религији.
Не вреди ти да се брукаш кад се не разумеш у тему.
 
Na osnovu kog istrazivanja si dosao do takvog zakljucka ?
Истраживања :D , мислиш у виду неке анкете и испитивања одређеног узорка атеиста, не иде то тако.
На основу тога што сам и сам био атеиста, на основу много разговора са атеистима по питању вјере. Атеисти једноставно не разумију неке појмове који се тичу вјере, склони су баналним тумачењима истих, углавном имају мноштво предрасуда којима се воде, итд. Припадници различитих конфесија ће много лакше схватити неке појмове из друге религије чак и ако се не слажу са њима, него ли атеисти, јер је то за њих страно.
 
Nemam problem sa temom osim što mislim da je na pogrešnom mestu

Ни ја немам проблем са темом, мада немам појма на ком сам месту.
Иначе питање моје је:
У шта верују атеисти , тј каква вера њих оптерећује?
Или другачије речено колико је тешко неверовати у ништа?
 
Ни ја немам проблем са темом, мада немам појма на ком сам месту.
Иначе питање моје је:
У шта верују атеисти , тј каква вера њих оптерећује?
Или другачије речено колико је тешко неверовати у ништа?
Па за нијансу лакше него вјеровати у ништа. :mrgreen:
 
Прочитај мало Фојербаха шта каже о религији па се јави да видиш зашто га је Маркс подржавао везано за сопствене ставове о религији.
Не вреди ти да се брукаш кад се не разумеш у тему.
Smeje ti se ceo forum, marksizam nije prica o ateizmu !!!!
 
Истраживања :D , мислиш у виду неке анкете и испитивања одређеног узорка атеиста, не иде то тако.
На основу тога што сам и сам био атеиста, на основу много разговора са атеистима по питању вјере. Атеисти једноставно не разумију неке појмове који се тичу вјере, склони су баналним тумачењима истих, углавном имају мноштво предрасуда којима се воде, итд. Припадници различитих конфесија ће много лакше схватити неке појмове из друге религије чак и ако се не слажу са њима, него ли атеисти, јер је то за њих страно.
Ovde vecina vernika nije ni citala Bibliju, a vode neku polemiku. Na konkretna pitanja kako, zasto, odgovaraju smajlijem ili nemas ti pojma.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top