Атеисти, искрено, да ли вам срце вапи за Богом?

Атеисти јел вам жао што Бог "не постоји"?

Свиделе су ми се ове две реченице:

That God does not exist, I cannot deny, That my whole being cries out for God I cannot forget.
-Jean-Paul Sartre

If God did not exist, it would be necessary to invent him.
-Voltaire

Дакле атеисти да ли овако размишљате: "Ма волео бих ја да Бог постоји, али нажалост он је производ маште. Уместо Еванђеља ја верујем у зоологију и биологију. Знам да сам потомак не Адама и Еве, него орагунтана и горила, мајмуна. Христ је застарео. Религија је превазиђена. Волео бих да поверујем, али нема доказа, само дај доказе и ја ћу веровати."

Да ли и ваше срце вапи за Богом?

„Нема Бога, нема бесмртности, чега ради онда живети?“ вапије Достојевски. :)

Upoznao sam mnoge ateiste koji Boziji zakon u srcu imaju i u skladu tog zakona ponasaju se medju ljudima. Upoznao sam mnoge vjernike koji djelima zivota Satani sluze.
 
Upoznao sam mnoge ateiste koji Boziji zakon u srcu imaju i u skladu tog zakona ponasaju se medju ljudima. Upoznao sam mnoge vjernike koji djelima zivota Satani sluze.
au!
Kad je neko dobar covek, to ne moze da se opise sa "dobar covek". moras tu da uguras neki boziji zakon. a bozije zapovesti su najiskrenije sramota. prvih nekoliko je, nemoj da bi flertovao sa nekim drugim bogom i sl.
kakva glupost. umesto toga bi bilo bolje da je nesto o pedofiliji. a ne. to bi bilo protiv svestenstva.
 
Атеисти јел вам жао што Бог "не постоји"?

Свиделе су ми се ове две реченице:

That God does not exist, I cannot deny, That my whole being cries out for God I cannot forget.
-Jean-Paul Sartre

If God did not exist, it would be necessary to invent him.
-Voltaire

Дакле атеисти да ли овако размишљате: "Ма волео бих ја да Бог постоји, али нажалост он је производ маште. Уместо Еванђеља ја верујем у зоологију и биологију. Знам да сам потомак не Адама и Еве, него орагунтана и горила, мајмуна. Христ је застарео. Религија је превазиђена. Волео бих да поверујем, али нема доказа, само дај доказе и ја ћу веровати."

Да ли и ваше срце вапи за Богом?

„Нема Бога, нема бесмртности, чега ради онда живети?“ вапије Достојевски. :)
Nije mi zao. tj. bas me briga dal postoji ili ne postoji.
a smesni su mi ljudi koji bi da sluze, robuju nekom vrhovnom bicu, za koje ne znaju da li postoji, veruju da postoji jer su im drugi rekli. a ni ne znaju kako da mu sluze, tu dolaze svestenici, koji su na telefonskoj vezi sa bogom, piju kafu sa njim svakog dana, i tacno znaju sta on hoce. na vama je samo da im verujete.
 
Атеисти јел вам жао што Бог "не постоји"?
„Нема Бога, нема бесмртности, чега ради онда живети?“ вапије Достојевски. :)
Sreca tvoja sto je skoro nemoguce (osim logickim razmisljanjem) dokazati da bog ne postoji. Tako i na sudu. Stranke NIKAD ne moraju da dokazuju da se nesto nije desilo. Suprotna strana mora da dokazuje. Tako da si siguran.

Kada bi video cvrst dokaz da bog ne postoji (kao sto sam napisao moguc je jedini cvrst dokaz da bog postoji, ako postoji, npr bog se pojavi), ti bi se ubio? Cim ti se svidja sta je Dostojevski napisao?
Mi infidels, uzivamo u zivotu. Raj je na zemlji, i mi ga zivimo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sreca tvoja sto je skoro nemoguce (osim logickim razmisljanjem) dokazati da bog ne postoji.
Ma nije valjda... možeš li da dokažeš logičkim razmišljanjem da božanstva ne postoje? :ceka:


Mi infidels, uzivamo u zivotu. Raj je na zemlji, i mi ga zivimo.
Možeš li da objasniš zbog čega misliš da teisti ne uživaju u životu? :ceka:
 

Back
Top