Ako želite da znate da li vas neko zaista voli, vidite njihovu reakciju kada im kažete jednu specifičnu stvar

Zašto to misliš?
Muškarci bi mogli da obesmisle takva pitanja/konstatacije kada bi i mi svakog časa pitali "Da li znaš da si me sada povredila?"
Nego, ne možemo da se toga setimo u trenutku, a posle je kasno.
Ovde nema razlike između žene i muškarca, svi isto reaguju.

Možda on ne zna da je mene povredio ukoliko ja to njemu ne kažem? Nemamo svi isti smisao za humor, sarkazam ili prag tolerancije. Zašto je problem reći šta ti smeta? Ukoliko ja, npr. tebi ne kažem da meni smeta to što me zadirkuješ pred drugima ti ćeš misliti da je to meni simpatično i da ti time samo pokazuješ koliko sam ti draga ili me voliš.
 
kaže neka žena:
"Želiš znati da li te voli? Reci mu da te je povredio. Ako osoba ne bude u skladu sa vama i ne voli vas na nivou koji treba da budete voljeni, neće se povezati sa tim bolom."

Pogledajte prilog 1444212

Hm.
Ne znam. Izvor je stran. Zapadni.

Šta kažete?
Manipulatori tako funkcionišu. To treba instant poslati u rac.
 
Evo ovaj ovde post. Pokusavam sve vreme da ga razumem.
A ha. Pa ukoliko ja moram da testiram svog partnera i od njega tražim potvrdu ljubavi onda to znači da on svojim postupcima i onim što ja osećam tj. ne osećam sa njegove strane meni ni ne pruža tu ljubav.
Emocije se osete, dodiri ljubavi se osete, postupci se osete... može meni neko 1000 puta reći da me voli i on možda misli da me voli, a to je u stvari možda zaljubljenost, zavisnost... nije prava ljubav. Ona se pruža dušom, a ne rečima. Nju treba da osetiš, a ne samo da čuješ.

I ako ja to osetim, ne treba mi drugi dokaz, ne mogu nekoga da stavljam na test da bi mi to potvrdio. Takođe, ako je ne osetim, ne treba mi test takođe. Jer testirati nekoga na taj način je slično kao i popunjavanje ankete, on će staviti ✔️ i dati mi odgovor kakav ja želim da čujem, a ja to ne želim. Želim da osetim, ne da čujem.


Koliko puta sam samo ponovila reč "čujem" :rumenko:
 
A ha. Pa ukoliko ja moram da testiram svog partnera i od njega tražim potvrdu ljubavi onda to znači da on svojim postupcima i onim što ja osećam tj. ne osećam sa njegove strane meni ni ne pruža tu ljubav.
Emocije se osete, dodiri ljubavi se osete, postupci se osete... može meni neko 1000 puta reći da me voli i on možda misli da me voli, a to je u stvari možda zaljubljenost, zavisnost... nije prava ljubav. Ona se pruža dušom, a ne rečima. Nju treba da osetiš, a ne samo da čuješ.

I ako ja to osetim, ne treba mi drugi dokaz, ne mogu nekoga da stavljam na test da bi mi to potvrdio. Takođe, ako je ne osetim, ne treba mi test takođe. Jer testirati nekoga na taj način je slično kao i popunjavanje ankete, on će staviti ✔️ i dati mi odgovor kakav ja želim da čujem, a ja to ne želim. Želim da osetim, ne da čujem.


Koliko puta sam samo ponovila reč "čujem" :rumenko:

Aha. Znaci pogresno sam te razumeo. Ti zapravo tvrdis da ako zena testira tvoju ljubav zato sto sumnja u nju to znaci da ti nju ne volis ( a ne da ona ne voli tebe. )

Ja se ne bih slozio s tim i zapravo smatram da je to jedna izuzetno opasna misao jer navodi zene da ostavljaju muskarce samo zato sto ne vide da ih oni vole.

To sto se nesto ne vidi ne znaci da nije prisutno.

To sto neko ne vidi da ga neko voli ne znaci da ga ta osoba ne voli.

To je narocito opasno u danasnje vreme, kada su zene preplasene, i kada one koji ih zaista vole, koji im zele dobro i koju su sposobni da im ucine dobro vide kao neprijatelje a one koje bi trebalo da vide kao neprijatelje gledaju kao bogove.
 
Aha. Znaci pogresno sam te razumeo. Ti zapravo tvrdis da ako zena testira tvoju ljubav zato sto sumnja u nju to znaci da ti nju ne volis ( a ne da ona ne voli tebe. )

Ja se ne bih slozio s tim i zapravo smatram da je to jedna izuzetno opasna misao jer navodi zene da ostavljaju muskarce samo zato sto ne vide da ih oni vole.

To sto se nesto ne vidi ne znaci da nije prisutno.

To sto neko ne vidi da ga neko voli ne znaci da ga ta osoba ne voli.

To je narocito opasno u danasnje vreme, kada su zene preplasene, i kada one koji ih zaista vole, koji im zele dobro i koju su sposobni da im ucine dobro vide kao neprijatelje a one koje bi trebalo da vide kao neprijatelje gledaju kao bogove.
Ne znači da ti nju ne voliš nego ona je nesigurna u sebe, možda ne zna šta je ljubav, možda je nije doživela, možda je bila povređena, plaši je se. Nije ovde problem u muškarcu već u ženi. Ona je ovde ta koja je, hm... koji epitet da joj dam... nerazumna ali kao neiskusna i zatvorena.

Jeste, opasno je. Ne vide, ne razumeju. I da, to je ono što sam gore napisala - ljubav nije uvek opipljiva, ona se oseti, ne možeš je uvek dotaći ili videti.

I da, slažem se i sa poslednjom konstatacijom.

Sve se ovo može izbeći razgovorom i otvorenošću. Kada, bukvalno, sebe i svoja osećanja, a time i svoje nesigurnosti, strepnje staviš na dlan i daš im ime, opis - mnogo toga postane jasno. Iskrenost je lek. Ne mora da znači da će rezultat biti povoljan za obe strane ali ćeš barem znati na čemu si.
 

Back
Top