Ako želite da znate da li vas neko zaista voli, vidite njihovu reakciju kada im kažete jednu specifičnu stvar

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.327
kaže neka žena:
"Želiš znati da li te voli? Reci mu da te je povredio. Ako osoba ne bude u skladu sa vama i ne voli vas na nivou koji treba da budete voljeni, neće se povezati sa tim bolom."

1699547648563.png

Hm.
Ne znam. Izvor je stran. Zapadni.

Šta kažete?

Poslednja izmena:
kaže neka žena:
"Želiš znati da li te voli? Reci mu da te je povredio. Ako osoba ne bude u skladu sa vama i voli vas na nivou koji treba da budete voljeni, neće se povezati sa tim bolom."

Hm.

Šta kažete?
ako sam ja ukapirao sta je pisac hteo da kaze :D

sta..ako ga zabole sta je rekla onda je voli?
:rotf:

kaže neka žena:
"Želiš znati da li te voli? Reci mu da te je povredio. Ako osoba ne bude u skladu sa vama i voli vas na nivou koji treba da budete voljeni, neće se povezati sa tim bolom."

Hm.

Šta kažete?
treba da slaže da je povredio, je li

Može da se desi da me je povredio. I kažem to. Njegova reakcija će više zavisiti od toga kakva je ličnost generalno nego kakav odnos ima spec. prema meni.

Ljudi koji su empatični oni će reagovati i ako ne vole, biće im žao što su nekoga povredili.

kaže neka žena:
"Želiš znati da li te voli? Reci mu da te je povredio. Ako osoba ne bude u skladu sa vama i ne voli vas na nivou koji treba da budete voljeni, neće se povezati sa tim bolom."

Hm.

Šta kažete?
testira ljubav preko testa empatije...ne mislim da je empatija isto što i ljubav...ljubav je više želeti nekome dobrobit i aktivno raditi na tome...empatija je više saosećanje...jeste empatija uglavnom prisutna u ljubavi...

nego a da li je empatija ako se testirani poveže sa bolom izmišljenim zarad ovog testa?
mislim idealno empatija ne dolazi na osnovu reči koje neko kaže nego bi trebalo da se oseti šta neko oseća stavljanjem u poziciju te osobe...

kaže neka žena:
Povezivanje sa bolom?
To tako može da se odglumi , ko ume i hoće..

Dalje, ako je ta osoba i sposobna da se poveže sa mojim bolom,
nije potrebno da budem povređena.
Postoje boli i bez "povreda", postoje boli koje su u nama zbog ,recimo ,
neodgovarajućeg vetra u tom trenutku.
E to treba prepoznati.

Pre bih rekao klasicna zenska stvar.
Zašto? Manipulaciju podjednako koriste i muškarci i žene.
a kako bi bile zanimljive,ako sve slušaju,nisu inspirativne jer nema njene volje
ako ne slušaju ništa,onda smore,tako da one pletu niti :rotf: :rotf: :rotf:
znaš ono,e sad ćeš da vidiš:lol::heart2:
posle treba to sve istrpeti:aha::hahaha:

Kada u tvom postu vidim ove smajliće ni ne trudim se da ga čitam jer mi sve liči na sprdnju, bez obzira šta si napisao.

nego a da li je empatija ako se testirani poveže sa bolom izmišljenim zarad ovog testa?
mislim idealno empatija ne dolazi na osnovu reči koje neko kaže nego bi trebalo da se oseti šta neko oseća stavljanjem u poziciju te osobe...
Da ali ukoliko imaš empatiju sama reč će te dotaći, kasnije tek dolaziš do saznanja da li je ona iskrena ili ne.

testira ljubav preko testa empatije...ne mislim da je empatija isto što i ljubav...ljubav je više želeti nekome dobrobit i aktivno raditi na tome...empatija je više saosećanje...jeste empatija uglavnom prisutna u ljubavi...

Empatija nije isto sto i saosecanje. Empatija je sposobnost da razumes, kognitivno ili visceralno, sta neko drugi oseca ili misli. Empatija ne podrazumeva reakciju. Ako razumes da druga osoba pati, onda si empatican, ali to ne znaci da imas zelju da joj pomognes. Da bi pozeleo i pokusao da joj pomognes, moras da budes saosecajan. Ti mozes da razumes da prase prati ( da budes empatican ) i da ga svejedno zakoljes zato sto ne zelis da mu pomognes ( nisi saosecajan. ) A recimo, u ovom slucaju, biti empatican bi znacilo da shvatas da te osoba testira i da je zapravo uopste nisi povredio. Sve mimo toga bi bilo odsustvo ili neupotreba empatije.

Sto se tice ljubavi, ovo sto si naveo je skoro pa tacno. Ali nije skroz tacno. Ljubav je vise percepcija da je neko ili nesto od neke odredjene koristi. Sto je veca percipirana korist, to je veca ljubav. A vrsta koristi, kao i objekat ljubavi, odredjuje vrstu ljubavi. E sad, normalno je da, ako ti je neko koristan ili nesto korisno, da ces imati zelju da zelis dobro svom objektu ljubavi. Do koje mere zavisi od kolicine ljubavi.

Povezivanje sa bolom?
To tako može da se odglumi , ko ume i hoće..

Dalje, ako je ta osoba i sposobna da se poveže sa mojim bolom,
nije potrebno da budem povređena.
Postoje boli i bez "povreda", postoje boli koje su u nama zbog ,recimo ,
neodgovarajućeg vetra u tom trenutku.
E to treba prepoznati.
da ko hoće da razmišlja puno:lol:
ne a kako se voli??
mislim ono stvarno,kad je da a kad ne:rotf:
niko nema pojma o tome,nego svi sami nešto kao zaključuju
ustvari sama želja da si sa nekim je ljubav,pa šta ispadne,a ako je bojiš ili nešto kombinuješ,samo saplićeš i svoju i tuđu ljubav,mada neki sve vole pa im ništa i ne smeta🤷‍♀️:lol:

Kada u tvom postu vidim ove smajliće ni ne trudim se da ga čitam jer mi sve liči na sprdnju, bez obzira šta si napisao.
pa ti kupi nekog bez smajlića🤷‍♀️:lol::heart2:

Koriste i jedni i drugi ali ne podjednako. Muskarci vise idu na silu. Mislim, to je kad su u pitanju urodjeni potencijali. Ako pomenuti potencijali nisu realizovani, onda se razlike nece ni primetiti.

U svakom slucaju, radi se o poprilicno blagoj vrsti manipulacije, o obicnom testu. Ja kao muskarac nemam nista protiv toga, pod uslovom da ne cini veci deo interakcije, samo nisam siguran da se radi o necemu narocito korisnom.

Koriste i jedni i drugi ali ne podjednako. Muskarci vise idu na silu. Mislim, to je kad su u pitanju urodjeni potencijali. Ako pomenuti potencijali nisu realizovani, onda se razlike nece ni primetiti.

U svakom slucaju, radi se o poprilicno blagoj vrsti manipulacije, o obicnom testu. Ja kao muskarac nemam nista protiv toga, samo nisam siguran da je nesto narocito koristan.
:rotf: :rotf: :rotf: :heart2:

Back