A šta ako nije tako?

Drugačiji smisao. I ovo sada ti neki smisao ima inače ne bi verovala
da je tako.
Veruješ da te čeka pakao ili je to izraz koji znači da odbijaš da veruješ
u osvetoljubivog mučitelja, po cenu da završiš u paklu?
Ne verujem u pakao.
Iskreno, ne znam da li bih pod realnom pretnjom takvim mukama, da ih osetim recimo na trenutak, možda promenila mišljenje i pokorila se zločincu. Šta drugo da radim...zamisli večne muke, ko će to da izdrži
 
За разлику од тога, Библија показује да вера није слепа или нелогична. Божја Реч каже: „Вера је чврсто поуздање да ће се догодити оно чему се надамо, доказ онога што је стварно, премда се не види“ (Јеврејима 11:1).
evo ti par razloga za sumnju
1. Bog je po Knjizi postanka Zemlju stvorio tako što je razdvojio vodu od vode a onda iz donje vode podigao zemlju da štrči iznad vode tamo gde je kopno...danas je smešna ideja da je Zemlja ploča između dva sloja vode...
2. Apostol Pavle je čvrsto verovao da će za njegovog života doći do opšteg vaskrsenja a da će njemu i ostalmai koji to živi dočekaju tela da se pretvore u neraspadljiva....
3. Isus je verovao da u naraštaju koji ga sluša ima onih koji će dočekati zadnja vremena i njegov drugi dolazak...takođe je verovao da će u zadnja vremena zvezde da popadaju sa neba a danas je smešno da neko misli da su zvezde svetiljke koje mogu da padnu na Zemlju....
 
znaci ti nemaš sumnju ..unapred imaš stav i misljenje.. pretpostavljam na osnovu opipljivih dokaza
e sada dolazi do izražaja pitanje u temi
Šta ako to nije tako?
Šta ako grešiš u nečemu ili možda u svemu?
Ja nemam ni stav ni mišljenje. Ja samo tražim istinu. Činjenica je da je ili Danka živa ili da nije. I to želim da otkrijem. Mogu da se nadam da jeste, ali to ne znači da verujem da jeste.
 
Slažem se sa tobom...
Ovo je i meni smešno...
nije smešno, sve religije to rade da ne bi pastva počela da se pita.
a kakvi smo mi srbi ne ferma se to mnogo u pravoslavlju, jer normalniji pop će ti reći sve ti je dozvoljeno al ti nije sve na korist i daće ti savet šta da čitaš.
davno beše jednom popu rekoh da sam čitao dokinsa "zabluda o bogu " on kaže i ja sam :D i još reče ako si pravoslavan čitaj sv oce uporedo šta te već zanima pa sam zaključi. znači nema pritiska ni nametanja, a drugi kaže spali to.
 
vera je silovanje uma.....veruješ u nešto što nisi kritički proučio...kad proučiš Bibliju sa kritičkim stavom nećeš više verovati ili bar ne tako čvrsto....
problem što ne čitaju sz ali bukvalno ceo da ga isčitaju i porazmisle.
pa ja kad sam pročitao da jahve dolazi u logor mojsije naređuje narodu da idu van logora da seru i ponesu lopaticu jer ne valja da jahve zgazi u minu, trudio sam se da shvatim to nekako na drugačiji način.
 
evo ti par razloga za sumnju
1. Bog je po Knjizi postanka Zemlju stvorio tako što je razdvojio vodu od vode a onda iz donje vode podigao zemlju da štrči iznad vode tamo gde je kopno...danas je smešna ideja da je Zemlja ploča između dva sloja vode...
2. Apostol Pavle je čvrsto verovao da će za njegovog života doći do opšteg vaskrsenja a da će njemu i ostalmai koji to živi dočekaju tela da se pretvore u neraspadljiva....
3. Isus je verovao da u naraštaju koji ga sluša ima onih koji će dočekati zadnja vremena i njegov drugi dolazak...takođe je verovao da će u zadnja vremena zvezde da popadaju sa neba a danas je smešno da neko misli da su zvezde svetiljke koje mogu da padnu na Zemlju....
1. Došao si do pigrešnoh zaključka, Biblija nigde to ne tvrdi...
2. Pavle je govorio iz ugla onog naraštaja koji će dočekati Hrista...
3. Ti se isključivo odnosi na preobražaj na gori...jasno se vidi pi hronoligiji događaja...
Zvezde mogu biti simbolične, a može biti da je u bukvalno...Ali koliko znam, nigde ne piše da će pasti na zemlju...
 
Od budiste se i ne očekuje da u nešto veruje, već da proverava.
Što znači da se sve može proveridi, iskusiti, doživeti sada u ovom
životu. Ne čeka se da umreš pa da nešto vidiš.
Što važi i za ostale religije koje imaju duhovnu praksu. Ne zovu
se ljudi uzalud bogotražiteljima, na primer.
Budista vidi patnju pa mu se smuči život. Što je razuman stav, ali težak za podneti.
 
nije smešno, sve religije to rade da ne bi pastva počela da se pita.
a kakvi smo mi srbi ne ferma se to mnogo u pravoslavlju, jer normalniji pop će ti reći sve ti je dozvoljeno al ti nije sve na korist i daće ti savet šta da čitaš.
davno beše jednom popu rekoh da sam čitao dokinsa "zabluda o bogu " on kaže i ja sam :D i još reče ako si pravoslavan čitaj sv oce uporedo šta te već zanima pa sam zaključi. znači nema pritiska ni nametanja, a drugi kaže spali to.
Da. A da si mu rekao da čitaš konkurenciju...mislim kulu...misluš da ti ne bi rekao spali to?
 
problem što ne čitaju sz ali bukvalno ceo da ga isčitaju i porazmisle.
pa ja kad sam pročitao da jahve dolazi u logor mojsije naređuje narodu da idu van logora da seru i ponesu lopaticu jer ne valja da jahve zgazi u minu, trudio sam se da shvatim to nekako na drugačiji način.
nema drugačijeg načina mada um verujućeg uvek nađe neka kvazi objašnjenja jer želi da veruje....vernik svesno suspenduje svoj zdrav razum...motiv da to radi je da dobije večni život.... Biblija beleži ono u šta su verovali oni koji su je pisali što ne znači da je to tačno...
 
1. Došao si do pigrešnoh zaključka, Biblija nigde to ne tvrdi...
2. Pavle je govorio iz ugla onog naraštaja koji će dočekati Hrista...
3. Ti se isključivo odnosi na preobražaj na gori...jasno se vidi pi hronoligiji događaja...
Zvezde mogu biti simbolične, a može biti da je u bukvalno...Ali koliko znam, nigde ne piše da će pasti na zemlju...
Biblija upravo sve to tvrdi ali ti kao i svaki vernik suspenduješ logiku i tražiš alternativno objašnjenje ili izgovor da nemaš dovoljno podataka da shvatiš šta su hteli da kažu....
 

Back
Top