Ako ničega nije bilo u početku, nije bilo ni Boga?

Džabe se trudiš, nismo mi u stanju da shvatimo ni šta je Univerzum,
ni u čemu se nalazi (ako se uopšte nalazi u nečemu), a kamoli to o Bogu.
Nama jednostavno fali još jedna dimenzija.

To je kao kad bi liku iz stripa pokušao da objasniš da postoji treća dimenzija... :whistling:
Универзум можемо да схватимо делимично, јер подлеже анализи наших чула, али Бог томе не подлеже...

Бог нам се открио кроз Свог Јединородног Сина, који нам је објаснио да се више трудимо да му верујемо, него да га испитујемо и сумњичимо као мало дете...

Тек кад Му верујемо безрезервно, наш ум доживљава илуминацију и узвишавање у више смислове и тајне неба и земље... Ако нема те вере, остаје приземна ананализа и саплитање у глупост и самозамајавање...
 
Ima stihova u bibliji sta radi trojica u vecnosti dok jos nastao svet vreme i prostor.
pravi planove i pre pocetka i poslije pocetka. Pre stvaranja postojala je komunikacija, planiranje i ljubav unutar clanova Trojice Nakon stvaranja ta komunikacija i ljubav bila je usmerena prema svetu.
onako filozofsko , šta je bog radio dok nije stvorio materiju?
dok je bi sam samcijat?
 
a ne.. mi se necemo ritualno ubijati

mi cemo samo slaviti zivot svakodnevnim ceremonijama kreiranja novog zivota :D
...hmmm,i sta cete s tim novim zivotima,jer cete dati puno posla onim medicinskim osobljem koje se bave abortusom ili mozda genikoloskim timovima na porodjaju ?
I ono najbitnije - jel cete poneti odgovornost za svako novo dete ili cete ih samo praviti pa onda na ulicu,nek se snalazi kako zna i ume ?

..ovo pitam jel znam neke potencijalne vase clanove pa da im nesto preporucim. :mrgreen:
 
vidis nije lose da se naprave i neke takve uniforme za prikazivanje u javnosti kad gostujem na televiziji i sirimo ljubav :think:
Hmmm,interesantan metod sirenja ljubavi..nego,bas me zanima sta ukoliko si ti recimo ozenjen ,jel ce tamo biti mesta i za tvoju suprugu,mislim onako sve na okupu pa sta ko fati nek mu je sa srecom,vazno je da siri ljuvbav...!?
...ili ce mozda ipak biti nekih pravila u smislu sta se sme a sta se ne sme ?
..izvini sto sam ovako direktan,otisao ja odmah u centar vase buduce doktrine. :D
 

Back
Top