A šta ako nije tako?

Ne znam al vera darovana njemu nije vise e ja verujem nego znam sve sto kaze boza 100 odsto tacno.
Brate, ja sam uz još ponešto studirao i teologiju (und auch leider Theologie, kaže Faust) i intimno nisam siguran 100 odsto čak ni da sam ja Živorad (II). Mi često mislimo da znamo, a samo mnimo. A još češće nas u razmišljanju vodi navika. Buda kaže da uzročnost postoji. Hjum je pokazao da je uzročnost psihološka dispozicija, a Kant ju je video kao svojstvo ljudskog uma. Da sam pametniji, obrazovaniji, obavešteniji, izvesno bih mislio drugačije nego što mislim ovaj i ovakav.
 
Pa gde pise boza raznesi se
Govorim o ubedjenju , pise zrtvuj kozu za mene , upustva za drzanje robova , Isusuove pretnje nevernicima , Bozje psihopatsko mucenje i ubistvo svog sina ( mada ne cudi nista kada je podavio celu planetu pre tooga i zaboravio da stavi dinosauruse na barku ).
Bajke su za decu , basne su za jos manju , Biblija je basna , jer cak zmije pricaju , plus basna sa zlom porukom , prati mene ili ces biti vecno mucen , ja mislim da bi i HItler povukao rucnu pre toga.
 
1. Mojsijeva 1,6Potom reče Bog: neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.
1. Mojsijeva 1,7I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako.
1. Mojsijeva 1,8A svod nazva Bog nebo. I bi veče i bi jutro, dan drugi.
1. Mojsijeva 1,9Potom reče Bog: neka se sabere voda što je pod nebom na jedno mjesto, i neka se pokaže suho. I bi tako.
1. Mojsijeva 1,10I suho nazva Bog zemlja, a zborišta vodena nazva mora; i vidje Bog da je dobro.

1. Korincanima 15,51Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomrijeti, a svi ćemo se pretvoriti.
1. Korincanima 15,52Ujedanput, u trenuću oka u pošljednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti.
1. Korincanima 15,53Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
1. Korincanima 15,54A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona riječ što je napisana: pobjeda proždrije smrt.

Matej 16,28Zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovdje koji neće okusiti smrti dok ne vide sina čovječijega gdje ide u carstvu svojemu.

Luka 21,20A kad vidite da Jerusalim opkoli vojska onda znajte da se približilo vrijeme da opusti.
Luka 21,21Tada koji budu u Judeji neka bježe u gore, i koji budu u gradu neka izlaze napolje; i koji su napolju neka ne ulaze u njega:
Luka 21,22Jer su ovo dani osvete, da se izvrši sve što je napisano.
Luka 21,23Ali teško trudnima i dojilicama u te dane! Jer će biti velika nevolja na zemlji, gnjev na ovom narodu.
Luka 21,24I pašće od oštrica mača, i odvešće se u ropstvo po svijem narodima; i Jerusalim će gaziti neznabošci dok se ne izvrše vremena neznabožaca.
Luka 21,25I biće znaci u suncu i u mjesecu i u zvijezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova.
Luka 21,26Ljudi će umirati od straha i od čekanja onoga što ide na zemlju; jer će se i sile nebeske pokrenuti.
Luka 21,27I tada će ugledati sina čovječijega gdje ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
Luka 21,28A kad se počne ovo zbivati, gledajte i podignite glave svoje; jer se približuje izbavljenje vaše.
Luka 21,29I kaza im priču: gledajte na smokvu i na sva drveta;
Luka 21,30Kad vidite da već potjeraju, sami znate da je blizu ljeto.
Luka 21,31Tako i vi kad vidite ovo da se zbiva, znajte da je blizu carstvo Božije.
Luka 21,32Zaista vam kažem da ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.

Matej 24,29I odmah će po nevolji dana tijeh sunce pomrčati, i mjesec svoju svjetlost izgubiti, i zvijezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.

Otkrivenje 6,13I zvijezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vjetar zaljulja.
evo da dodam o jahvi

Ponovljeni zakon 23,14Sa svojom opremom nosi i lopaticu: njome ćeš, kad ideš napolje, iskopati rupu i poslije zatrpati svoju nečist.
Ponovljeni zakon 23,15Ta Jahve, Bog tvoj, ide posred tvoga tabora da te štiti i da ti predaje neprijatelje. Stoga i tvoj tabor treba da bude svet: neka Jahve ne zapazi u tebe ništa nedolično, da se ne bi odvratio od tebe.

treba jahve da ih štiti pa da ne ugazi jer ako ugazi nema ništa od zaštite.
pa aj sad kako da se shvati.
kakva akrobacija treba a da ne znači to što piše
 
1. Mojsijeva 1,6Potom reče Bog: neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.
1. Mojsijeva 1,7I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako.
1. Mojsijeva 1,8A svod nazva Bog nebo. I bi veče i bi jutro, dan drugi.
1. Mojsijeva 1,9Potom reče Bog: neka se sabere voda što je pod nebom na jedno mjesto, i neka se pokaže suho. I bi tako.
1. Mojsijeva 1,10I suho nazva Bog zemlja, a zborišta vodena nazva mora; i vidje Bog da je dobro.

1. Korincanima 15,51Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomrijeti, a svi ćemo se pretvoriti.
1. Korincanima 15,52Ujedanput, u trenuću oka u pošljednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti.
1. Korincanima 15,53Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
1. Korincanima 15,54A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona riječ što je napisana: pobjeda proždrije smrt.

Matej 16,28Zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovdje koji neće okusiti smrti dok ne vide sina čovječijega gdje ide u carstvu svojemu.

Luka 21,20A kad vidite da Jerusalim opkoli vojska onda znajte da se približilo vrijeme da opusti.
Luka 21,21Tada koji budu u Judeji neka bježe u gore, i koji budu u gradu neka izlaze napolje; i koji su napolju neka ne ulaze u njega:
Luka 21,22Jer su ovo dani osvete, da se izvrši sve što je napisano.
Luka 21,23Ali teško trudnima i dojilicama u te dane! Jer će biti velika nevolja na zemlji, gnjev na ovom narodu.
Luka 21,24I pašće od oštrica mača, i odvešće se u ropstvo po svijem narodima; i Jerusalim će gaziti neznabošci dok se ne izvrše vremena neznabožaca.
Luka 21,25I biće znaci u suncu i u mjesecu i u zvijezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova.
Luka 21,26Ljudi će umirati od straha i od čekanja onoga što ide na zemlju; jer će se i sile nebeske pokrenuti.
Luka 21,27I tada će ugledati sina čovječijega gdje ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
Luka 21,28A kad se počne ovo zbivati, gledajte i podignite glave svoje; jer se približuje izbavljenje vaše.
Luka 21,29I kaza im priču: gledajte na smokvu i na sva drveta;
Luka 21,30Kad vidite da već potjeraju, sami znate da je blizu ljeto.
Luka 21,31Tako i vi kad vidite ovo da se zbiva, znajte da je blizu carstvo Božije.
Luka 21,32Zaista vam kažem da ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.

Matej 24,29I odmah će po nevolji dana tijeh sunce pomrčati, i mjesec svoju svjetlost izgubiti, i zvijezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.

Otkrivenje 6,13I zvijezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vjetar zaljulja.
1. Svod je nebo...Imaš vodu ispod neba...na zemlji...i vodu iznad neba o kojoj malo znamo...
Na zemlji...kopno koje se i danas izdiže i more...
Ni govora o onom o čemu ti pričaš...

2. Jesu li mrtvi ustali? Nisu...
To će se desiti u poskednjoj trubi...Što samo po sebi govori da se radi budućem vremenu...o onima koji će živeti u tom vremenu...

3. Čitaj šta se desilo odmah pisle ovog što je Hrust rekso...Izašao je na goru i preobrazio se...samo pred nekima, kao što je i rekao...

4. Ne znam šta si hteo reći sa Lukom?

5. Ovo iz Mateja mislim da je bukvalno...Ima i starozavetnij proroka koji govore o tom danu...

6. Ovo iz Otkrivenja je simbolika...nisam siguran ovsko iz prve dok ne bih pročitao celu glavu...
 
u životu uvek treba jedna doza sumnje i preispitivanje ali ne i u veri i verovanju ako si vernik a i ateista boga mi
evo ja sumnjam u sve što je policija uradila vezano za nestanak male Danke ali verujem i nadam se da je ta malena devojcica živa
dace Bog da je tako i da je živa
Verom zovemo dve različite stvari. Jedno je čista vera, kao taj primer koji si
navela, a drugo je sistem uverenja. To se razlikuje. Jedno je osećanje, a
drugo je skup intelektualnih definicija i uverenja. Pa tako imaš primer i u
Bibliji, da Isus kaže ženi da ju je vera njena izlečila. To je čista vera u dobro
i nju nema potrebe preispitivati, jer ona i nije racionalna. Skup uverenja
koji se zove dogmom ili religiskim učenjem, takođe zovemo verom. I moje
pitanje o preispitivanju se na to odnosi.
 
1. Svod je nebo...Imaš vodu ispod neba...na zemlji...i vodu iznad neba o kojoj malo znamo...
Na zemlji...kopno koje se i danas izdiže i more...
Ni govora o onom o čemu ti pričaš...

2. Jesu li mrtvi ustali? Nisu...
To će se desiti u poskednjoj trubi...Što samo po sebi govori da se radi budućem vremenu...o onima koji će živeti u tom vremenu...

3. Čitaj šta se desilo odmah pisle ovog što je Hrust rekso...Izašao je na goru i preobrazio se...samo pred nekima, kao što je i rekao...

4. Ne znam šta si hteo reći sa Lukom?

5. Ovo iz Mateja mislim da je bukvalno...Ima i starozavetnij proroka koji govore o tom danu...

6. Ovo iz Otkrivenja je simbolika...nisam siguran ovsko iz prve dok ne bih pročitao celu glavu...
džabe se trudiš...Biblija demantuje tvoja tumačenja jer su sve te stvari dovoljno jasno izrečene da tumačenja nisu potrebna....imaš u početku vodu i onda Bog razdvoji vodu od vode i taj prazan prostor između dve vode nazove nebo...onda iz donje vode sakupi suvo na jedno mesto a vodu ostavi okolo i dobiješ zemlju... znači slika sveta koju je imao autor nema veze sa realnošću... nema shvatanja da je Zemlja tek sitna loptica u Univerzumu nego je Zemja centar svega, zvezde su lampioni na nebu kako i Isus veruje kad zamišlja da će zvezde pasti s neba...

za Pavla je očigledno da je verovao da će doživeti sveopšte vaskrsenje...neko mu je usadio takvu laž u glavu...demoni?


.
 
evo da dodam o jahvi

Ponovljeni zakon 23,14Sa svojom opremom nosi i lopaticu: njome ćeš, kad ideš napolje, iskopati rupu i poslije zatrpati svoju nečist.
Ponovljeni zakon 23,15Ta Jahve, Bog tvoj, ide posred tvoga tabora da te štiti i da ti predaje neprijatelje. Stoga i tvoj tabor treba da bude svet: neka Jahve ne zapazi u tebe ništa nedolično, da se ne bi odvratio od tebe.

treba jahve da ih štiti pa da ne ugazi jer ako ugazi nema ništa od zaštite.
pa aj sad kako da se shvati.
kakva akrobacija treba a da ne znači to što piše
Da li Bog hoda po zemlji? Ne...

A na šta bi ličilo da su drugačije radili...?
Eto zaraze koje nisu svesni...
 
Veruj samo Hristu i nikom više...

Ako ti drugačije od Hrista tvrdi, po svojoj suštini je bezvredno...gubljenje vremena...
nemere moraš celoj bibliji da veruješ, parcijalno ništa ne znači.
uvek sam govorio da je hrišćanima stari zavet omča oko vrata.
jer sz je skup svih mitova i legendi u tim semitskim krajevima pa i grčkih i indijskih.

novi zavet daje sasvim drugu dimenziju, duhovnu. i tu nešto i možeš ozbiljno da shvatiš iako i tu ima sličnosti sa drugim religijama.
 
A šta ako nije tako?
IMG-0d347a76285c6fcffa5807cbbc089919-V.jpg

Kad mi neko kaže da veruje samo svojim očima.
 

Back
Top