A šta ako nije tako?

Recimo da ne veruješ. Onda dovedeš to u pitanje.
U slučaju da veruješ, dovedeš to u pitanje ili način na koji veruješ.

Samo ostaviš prostora da može biti i drugačije.
joj bree .pa tek onda cu da odem u hoduras da ne kažem nesto gore
ako ne verujem dovedem to u pitanje ako verujem dovedem i to u pitanje
uz obavezno ostavljanje prostora da može biti i drugacije..
kako može da bude drugacije..ili veruješ ili ne veruješ ?
Nesto ne štima u svemu tome jer ako pocne preispitivanje onda ili odoh u ateiste ili u vernike ..trece nema
 
Bilo da ste vernik ili ateista, kakav god paket uvrenja da ste prihvatili,
šta ako to nije tako?
Šta ako grešite u nečemu ili možda u svemu?
Čeka me pakao, šta da se radi...
Kad razmislim, volela bih da grešim (pod uslovom da bog nije onaj osvetoljubivi mučitelj), možda bih srela opet duše voljenih, i možda bi sve dobilo neki smisao.
 
joj bree .pa tek onda cu da odem u hoduras da ne kažem nesto gore
ako ne verujem dovedem to u pitanje ako verujem dovedem i to u pitanje
uz obavezno ostavljanje prostora da može biti i drugacije..
kako može da bude drugacije..ili veruješ ili ne veruješ ?
Nesto ne štima u svemu tome jer ako pocne preispitivanje onda ili odoh u ateiste ili u vernike ..trece nema
Da, čini se da se ne može tako živeti.
Verujem tako kako trenutno mogu da verujem i po tome živim, ali
sam spremna i za druge mogućnosti. Još nešto mogu da saznam,
otkrijem, razjasnim, što bi moglo sve da promeni u šta sam do sada
verovala.
 
Čeka me pakao, šta da se radi...
Kad razmislim, volela bih da grešim (pod uslovom da bog nije onaj osvetoljubivi mučitelj), možda bih srela opet duše voljenih, i možda bi sve dobilo neki smisao.
Drugačiji smisao. I ovo sada ti neki smisao ima inače ne bi verovala
da je tako.
Veruješ da te čeka pakao ili je to izraz koji znači da odbijaš da veruješ
u osvetoljubivog mučitelja, po cenu da završiš u paklu?
 
Ako ja tebi na primer dam savet da ne pušiš jer time ugrožavaš svoje zdravlje to ne može biti smaranje. Može biti samo korisno za tvoje zdravlje ako prihvatiš moj dobronameran savet. Isto je i sa savetom da treba verovati u Boga.
Niđe veze između zdravstvenog saveta i ubeđivanja nekoga da li postoji ili ne postoji Bog, vanzemaljci ili Crvenkapa.

Možeš prenositi svoje viđenje i svoje iskustvo, ali ne možeš nekoga ubeđivati da on veruje ono što se tebi dopada.
 
Kao što on daje "dobronameran" savet da verujemo tako ja dajem savet da uvek sumnjamo. Nemoj me poslušati. Sumnjaj i u taj savet. 😊
u životu uvek treba jedna doza sumnje i preispitivanje ali ne i u veri i verovanju ako si vernik a i ateista boga mi
evo ja sumnjam u sve što je policija uradila vezano za nestanak male Danke ali verujem i nadam se da je ta malena devojcica živa
dace Bog da je tako i da je živa
 
To je tvoja vera i nista vise. Svakako ne objektivno proverljiva činjenica.
Библија показује да вера није слепа или нелогична. Божја Реч каже: „Вера је чврсто поуздање да ће се догодити оно чему се надамо, доказ онога што је стварно, премда се не види“ (Јеврејима 11:1).
 
За разлику од тога, Библија показује да вера није слепа или нелогична. Божја Реч каже: „Вера је чврсто поуздање да ће се догодити оно чему се надамо, доказ онога што је стварно, премда се не види“ (Јеврејима 11:1).
Ne verujem u Bibliju.
 

Back
Top