a kako ovo misli izvesti

grchka je izdvojila €20kk za ugrozhene
koliko je srbija za te grke koji su stradali tamo
i shta bi bila prava reakcija i pomoch jedne ozbiljne drzhave za svoje prijatelje koji su u nevolji
mislim da bi trebalo makar 50% onog shto je grchka
 
E sada kao sto sam obecao stize bajka " 3 praseta"..... Vezite se polecemo!

Krajem prosloga veka zivela su 3 praseta, 3 brata. Bila su to u stvari braca po mater im ebem. Iako su bili iz istog legla, ocevi su im bili razliciti. Jednom je otac bio berksirske rase, pa je dobio ime Beki. Drugom je otac bio rase " ZP-602 turbo mangulica" te je dobio ime Maki, dok je trecem otac bio Pit bul po kome su ga nazvali Pit. No, kakva je zurka bila one noci, neko od njih je mogao i kao kondor da se rodi.
Jos kao male majka ih je odvojila od sise i dala im je savet kako to samo majka ume: " Ja sada idem do mesare, a vi se terajte u p.izdu materinu i naucite nesto u zivotu kako bi kasnije kucu sebi sagradili i tako se od vuka na kraju bajke zastitili." Kakva svinja od majke! Sta su jadni prasici mogli, sem da majku poslusaju i u beli svet podju. Posli su istim putem ali na razlicite zanate.
Beki koji je bio najmanje vredan postao je cobanin-budala i u skladu sa svojim zanimanjem, g.uzio je ovce, strojio bikove, nosio jaja ( kako svoja tako i od bika ), jahao kobile....njega su jahali konji, muzao krave, muzao koze i nosio mamuze.
Maki je jos od pelena bio vredno prase. On se vrlo rado posvetio zen budizmu pa je postao velika zentara. Kasnije, u adolescentskom dobu, bio je po zanimanju adolescent. Napokon se propio i dosao k sebi, dok je jos imao kome, te je naucio tesarski zanat. Tesao je do testisa ili u prevodu na kineski: " Te sao do ja ja."
Pit je bio pravi genije medju prasicima, tzv. praseci vunderpig. Upisao je arhitekturu, zavrsio je u roku na smeru statika-citostatika i usled mnogo ucenja malo blajznuo, pa se ubacio u gradjevinarsku struku, gde je pravio betonske cipele za potrebe ruske mafije. Honorarno je zidao kule sa ugradjenim zenama u njima, ali je postao poznat i trazen kod investitora zato sto je najpolje ostavljao isturene silikone. Zlu ne trebalo.
 
A onda se preneo glas po celoj bajci da se vuk sprema da prasicima ebe nanu naninu i dadu dadinu. Vuk je bio informativno retardiran i nije znao da je praseca nana zavrsila karijeru u mesari Papak na radinim zadacima " Sta ce vam kesa bez mesa".
Nakon nekog vremena kada je svako od prasica nesto naucio, nasli su se i resili da naprave kuce i tako se od vuka zastite.Svako je poceo da pravi kucu u skladu sa svojim znanjem. Beki je napravio kucu od slame, Maki od drveta, a Pit od betona cigle i opeke. Mislili su da su resili svoje probleme ali avaj!
Jednoga dana naisao je strasni vuk. To je bila maljava, glavata zver sa impozantnim kapacitetom pluca. Naleteo je bas kada su se prasici igrali. Srecom oni su ga pre spazili, nego on njih, te su pobegli svinjskom glavom bez obzira, svako svojoj kuci. Vuk se nije zurio. Moze se reci da je kulirao. Znao je svoje duvacke kapacitete istrajno uvezbane na tehno zurkama i slicnim manifestacijama dobre volje. Vuk se lagano kretao kao Bekijevom kuci. Stao je ispred iste i uzviknuo " Kad dunem i vatru sunem srusicu ti kucu." Naivni Beki misleci da su mu dundjerski kapaciteti znatno iznad vukovih duvackih, bezbrizno je odgovorio: " Ne serendaj vuce bubo lenja, sta ce reci pokolenja? Stoko maloumna i repata, prestani da se dernjas kao volina, jer ne mogu na miru da gledam predsednicku kampanju putem malog prijemnika mog TV aparata." Vuk tada udahnu 7 litara vazduha po Merkalijevoj skali, i .... straobalno dunu u pravcu kuce. Kuca se srusi kao od sale i komike. Kao da ju je cika Bin Laden oduvao. Vuk dohvati nesrecnog Bekija i ... ebi... tuci... ebi....Pa onda obrnutim redosledom... tuci...ebi....tuci.....ebi.... tuci.... sve dok jadnom Bekiju oci ne ispadose.
 
Koincidencija je majka fabuke. Tu se odnekuda pojavi veverica Mica, sto zbuni vec razjarenog vuka. On ispusti Bekija, koji izbezumljen i razvaljene pozadine, kao da je bio ucesnik gej parade, pobee glavom bez obzira kod brata Makija. Takvom brzinom je sturnuo da je kod Makija prvo stigao Beki, pa tek onda glava. Jedva ih je Maki sastavio. Vuk se inace bojao veverice Mice, sto je osobina vecine vukova, samo sto to Brem krije kao zmija noge.
Veverica je dosla bez veze, privucena prasecim skicanjem. Dok je veverica Mica objasnjavala da je krenula na depilaciju a dosla bez veze- vuk je dosao k sebi. Kad je sabrao dva i dva i dobio rezultat koji nije deljiv sa tri, rekao je odlucno: " Ebo matematiku, tamo gde je Beki sklonio dupe, tamo gde ostade trag zut, tamo je za vucji rod, jedni pravi put." Tako je i uradio. Kada je stigao do druge kuce, ponovo zaurlao, koliko mu glasne zice dozvoljavaju: " Kad dunem i zadah sunem srusicu vam kucu!" Ovoga puta Beki siguran u brata, i brat Maki suguran u samoga sebe zajednickim snagama su poceli da poj.ebavaju Vuka: " Ma duvaj ga Vuce, kao onomad na izborima!"Vikali su uglas i sve u 16: "mozes samo da mi produvas besiku!" dodao je Maki. Vuk udahnu kao stoka, nabi u sebe 9,5 litara vazduha i sasu ga u pravcu kuce. Kucase zatrese, daske popadase i ode sve u p.izdu materinu. Dohvati Vuk opet jadnog Bekija. uvatio je da ga cepa kao svinja mastan dzak. I opet: tuci.... j.ebi....tuci....j.ebi....." Ti ces meni da budes skupa!" uzvikivao je Vuk rastavljajuci Bekija na proste cinioce. njegov brat, zen majstor, pobegao je kao sisa, ne pomisljajuci da pomogne bratu. Tuzno je bilo gledati Bekija, koji je licio kao nataknut na razanj. Skicao je kao prase pred klanje: " Ne daj me Alija, ne daj me Alija!" I .... opet je Beki imao srece. Privucena skicanjem opet je se nenadano pojavila veverica Mica, onako dlakava i besna, sto zbog devalvacija oraha na trzistu, sto zbog nemogucnosti da napravi frizuricu, a la Pamela Anderson. Vuk se ponovo uplasi i pusti Bekija, koji se odgegao do Pitove kuce, kao Dzon Vejn posle sedmodnevnog jahanja. Konja.
 
Veverica Mica ode, a vuk ponovo ostade bez plena. Vuk brzo otrci za Bekijem i po treci put zaurla: " Kad dunem i zadah sunem-srusicu vam kucu!" "Sta ce biti s kucom"- sa filozofskim mirom upitao je Pit. Ovoga puta Beki je cutao, dok je Maki bio uveren u dundjerske sposobnosti svoga brata Pita. Mora se priznati da za razliku od Bekija, Maki nije poznavao problem buljokratije ( kada te skrate za bulju a tebe ostave u jednom komadu ), te nije ni znao kako ume da boli dupe zbog vuka. Zato je Maki uzviknuo: " Duvaj ga, glavonjo, duvaj ga!" Uzdahnu Vuk punu 10, i dunu svom silinom. Kuci ne bi nista. Dunu vuk i drugi put, kad ono nista. Duvao je Vuk kao da duva traktorske gume, ali nista.... Na kraju je pao kao pokosen, sto zbog iznemoglosti, sto zbog sile gravitacije.
 
Kad tamo, a ono medjutim: nalete u basnu besna i gladna veverica Mica, te uhvati iznemoglog vuka za jaja. Poce,bogme da ih gricka kao orahe. Vristali su prasici i smejali se do bola, dok je vuk vristao do jaja. Ostao je tada vuk bez mooda, pa je pobegao ko zna kuda. Od tog doba grah se kuva, i sunka se bolje cuva.... a kada aktivni ucesnici prepricavaju taj istorijski dogadjaj, vuk obicno kaze: " Puc mi, puc oni....i tako do jaja!" Beki na to kaze: " Jes boli me dupe za taj istorijski dogadjaj!" Maki obicno ne kaze nista jer nema vremena. Vec je objavio memoare" Kako sam spasao brata Bekija od zlog vuka, patkom i pucanjem". Trenutno pise drugo, izmenjeno i dopunjeno izdanje. Pit se toliko procuo kao gradjevinska majka, da sada za potrebe Vlade Srbije iznajmljuje opremu i asfaltira drumove koji su se pozeljeli Turaka, ali Turaka nigde nema jer su na svetskom prvenstvu pukli kao zvecka. Jedino vevericu Micu ne tangira taj istorijski dogadjaj. Sprema se za depilaciju, po uzoru na Pamelu Anderson i .... krcka li krcka....
 
ajde dobro...ako ti kazes... :wink:

mile samo ti pisi...ja cu onda da se pobrinem za izdavanje knjizice...valjda ce netko htjeti da ju stampa...morat cemo svemu dati malo onako politicku tezinu...kao mi mnogo o tome razmisljamo i tako to...veliku reklamu ima da pravimo...hrvatica i srbin udruzenim snagama u borbi protiv politicke gluposti.i zavaravanja naroda..a sta kazes mile ? :lol:
 
Pkusacemo, ali znam vic o Pepeljugi!

Na dan bala maceha, Pepeljuga i njene 2 sestre se spremaju za bal. Medjutim Pepeljuga ima strasan problem.Nenormalno joj smrdi iz usta. I maceha i sestre na sve nacine se trude da to neutralisu, peri ribaj, na stotine tuba su istrosile ali avaj. Njoj i dalje smrdi iz usta. I maceha kaze: " Dobro idi ti na bal, ali ako budes igrala sa princom i ako te on nesto pita, ti cuti!"
I tako na balu, igra Pepeljuga sa princom i on je pita: " pa kako se zoves?" Ona cuti. On opet: " jao kako si ti lepa, a stop mi ne kazes kako se zoves?" Ona opet cuti. I princ opet: " Pa dobro, jel mogu nekako da ti pomognem?" Ona: " Ne mozes!" On: " Prdnula si!" Ona: " Nisam", on : " E sad jesi!"
 

Back
Top