"Ovo je vaša kuća"

Paula

black cat
Moderator
Poruka
29.335
... Izjavi gospodin predstavnik građana Srbije predsedniku Kine.

Šta li znači ova izjava?

Prostiremo se kao otirač?
Radite nam šta želite?
Gostoljubivi smo?
Emotivna?
Želimo još kineza ovde?

Mislim, koja je poenta u političkom smislu ovakvog jednog iskaza?
Mene je, iskreno, sramota ove patetike. Ovo se nikome ne govori čak ni u privatnom kontekstu. A šta ako nije samo patetika, šta ako im je dao Srbiju na izvolte?
I zašto? Šta se dobija time? Koje su posledice svega ovoga?

"Ovo je vaša kuća, želim Vam dobro zdravlje i da dugo vladate NR Kinom.
Neka živi čelično prijateljstvo NR Kine i Srbije", poručio je predsednik Srbije.

link
https://www.b92.net/info/politika/2...vecani-rucak-siju-ovo-je-vasa-kuca-video/vest
 
Sve sto vecina u nasoj Sluzbi radi ima izrazito i jedino anti-zapadni kontekst.

Tako da, sve te gluposti oko uvlacenja bratu Siju, ima samo i jedino kontekst anti- zapadu.

Citava nasa politika, politika nasih vladara u poslednje vreme je samo reakcija na zapad, mi nemamo svoj identitet van toga kao Drzava, i to je presmesno.
 
Koje carstvo bi trebali izabrati?
Ne radi se samo o tome. Politički je stvar složena. Ne možeš javno sedeti na više stolica. Mi smo zvanično kandidati za EU i to ima svoje pravne osnove, potpisali smo, dobili smo puno novca tim povodom. To ti je kao da ti se udvaraju dvojica i sa jendim potpišeš veridbu, on ti da puno novca i onda pred njim dođe drugi i ti kažeš evo me, tvoja sam. Mislim, koja je to politika? Onda lepo vratiš pare i kažeš ipak neću. A ne, i tvoje pare i njegove pare.

Druga je stvar nedozvoljene patetike u političkim odnosima. Dakle, ovo kao da je Titovo vreme, a nije. Znači izjave da dugo vlada, kao da je car a ne izabran od KP Kina. Iako imaju jednu partiju, čak i tamo ima nekih izbora. Znači, ovde ima toliko gafova da je mene sramota samo da čitam. I ne znam kako neko i može da te ceni posle takvog šlihtanja.

I na kraju, i dalje mi nije jasna izjava da je ovo njihova kuća. Zna se kako se ponašaš u tuđoj kući, a kako u svojoj kući.
 
Bez obzira što je to rekao omraženi, "ovo je tvoja kuća" je varijacija "osećaj se kao kod kuće" ili "moja kuća je i tvoja kuća" što je veoma rasprostranjeno kako kod Srba tako i među mnogim drugim narodima (propagirano je i u Bibliji). To kažeš nekome koga voliš, ko ti je blizak. A u ovim opasnim vremenima je jako dobro imati takvog jednog prijatelja kao što je Kina.
 
Ne. Ovo nikada ne može biti ničija kuća osim kuća građana Srbije.
Sve drugo je čista patetika. Kako se volimo? Zašto smo bliski? Koji su argumenti za to da nekome kažeš da ti je tako blizak?
To je izuzetno šlihterska stvar i kobna i po pojedinca da se tako ponaša, a kamoli po državu.

Više te cene kada kažeš ajmo da vidimo, 50-50..
I na koji nain se u delima vidi to enormno prijateljstvo?
 
Ne. Ovo nikada ne može biti ničija kuća osim kuća građana Srbije.
Sve drugo je čista patetika. Kako se volimo? Zašto smo bliski? Koji su argumenti za to da nekome kažeš da ti je tako blizak?
To je izuzetno šlihterska stvar i kobna i po pojedinca da se tako ponaša, a kamoli po državu.

Više te cene kada kažeš ajmo da vidimo, 50-50..
I na koji nain se u delima vidi to enormno prijateljstvo?
Pljačkaju nas krvnički
 
... Izjavi gospodin predstavnik građana Srbije predsedniku Kine.

Šta li znači ova izjava?

Prostiremo se kao otirač?
Radite nam šta želite?
Gostoljubivi smo?
Emotivna?
Želimo još kineza ovde?

Mislim, koja je poenta u političkom smislu ovakvog jednog iskaza?
Mene je, iskreno, sramota ove patetike. Ovo se nikome ne govori čak ni u privatnom kontekstu. A šta ako nije samo patetika, šta ako im je dao Srbiju na izvolte?
I zašto? Šta se dobija time? Koje su posledice svega ovoga?

"Ovo je vaša kuća, želim Vam dobro zdravlje i da dugo vladate NR Kinom.
Neka živi čelično prijateljstvo NR Kine i Srbije", poručio je predsednik Srbije.

link
https://www.b92.net/info/politika/2...vecani-rucak-siju-ovo-je-vasa-kuca-video/vest

Dobro je dok odnekud jednog dana ne zapave ...

 
Da si Predsednik Srbije ti bi uradila...?

Pa primila bih ga diplomatski i normalno. Prijateljski, naravno. Ali bez te patetike ovo je vaša kuća, večno vladajte gospodine predsedniče Kine, dogovorila bih poslevne kontakte i na sve načine naravno pokazala gostoprimstvo. Ali dostojanstveno. I naravno, kao kandidat za EU jer to zvanično jesmo.
 
Кинези су јако добар и питом народ , када дођу овде помажу привреду , нису лешинари ..свако ко поштује Србију може је сматрати својом кућом .
Nemaš pojima koliko je ovakav stav došao Srbiju glave kroz istoriju. Naivčine do bola.
 
Pa primila bih ga diplomatski i normalno. Prijateljski, naravno. Ali bez te patetike ovo je vaša kuća, večno vladajte gospodine predsedniče Kine, dogovorila bih poslevne kontakte i na sve načine naravno pokazala gostoprimstvo. Ali dostojanstveno. I naravno, kao kandidat za EU jer to zvanično jesmo.

Zar stvarno imas jos budala koje veruju u ovo?
 
Pa primila bih ga diplomatski i normalno. Prijateljski, naravno. Ali bez te patetike ovo je vaša kuća, večno vladajte gospodine predsedniče Kine, dogovorila bih poslevne kontakte i na sve načine naravno pokazala gostoprimstvo. Ali dostojanstveno. I naravno, kao kandidat za EU jer to zvanično jesmo.
Zadovoljna si odnosom EU prema Srbiji?Smatras da je EU primila Rumuniju i Bugarsku u uniju jer su ispunjavali uslove ?
 
Zar stvarno imas jos budala koje veruju u ovo?
To je zvanično to.

Izvini, jel si ti od onih koji je malo oženjen, malo nije?
Dakle, ako si nešto potpisao i pravno si u tome onda si u tome.
Ako ti se to ne sviđa izađi, ali da vidiš koje penale plaćaš.
Shvataš li ti to?

E, ovi neće to javno da kažu. Mada to stalno ponavlja EU, ali mi s epravimo da sedimo na ušima. Dok imaju strpljenja to može.
 
To je zvanično to.

Izvini, jel si ti od onih koji je malo oženjen, malo nije?
Dakle, ako si nešto potpisao i pravno si u tome onda si u tome.
Ako ti se to ne sviđa izađi, ali da vidiš koje penale plaćaš.
Shvataš li ti to?

E, ovi neće to javno da kažu. Mada to stalno ponavlja EU, ali mi s epravimo da sedimo na ušima. Dok imaju strpljenja to može.

E izvini kad ocekujes da nas prime u EU? Da kazem baki.
 

Back
Top