10% problem, 90% rješenje

mAlava, zaista ne vidim ništa konstruktivno u tvojim porukama osim izražaja i emisije svojih problema, nezadovoljstva i lične sujete koja se osjeća
kao moje čarape posle cipela koje sam nosio 12h. Rezultat svega toga je skretanje sa teme.

Bez potrebe se koprcaš kao riba na suvom na ovom podforumu, ako već ne možeš da se ostvariš na temama psiho-filozofije potraži ostale podforume pa pokušaj tamo, imaš kulinarstvo, teorije zavere, ljubav i seks, dom i porodica, uređenje doma, svaštara, zanimljivosti, film i video, žene...

pa, malo ces da izvines, ali ni u tvom pocetnom postu, niti u sledecem, niti u bilo cijem postu nema nioceg vise sem izrazavanja licnih stavova, na sta bitno uticu sve tri stavke koje si pomenuo: problemi, nezadovoljstvo i sujeta...sto se tice toga koliko ti dugo nosis svoje carape i na sta se osecaju, to je tvoj problem i logikom koju si naveo u uvodnom postu, vec imas 90% resenja za isti :)
sto se pak tice upucivanja na druge, "nize" po rangu podforume, slatko me nasmeja, dovoljno sam dugo ovde da me preusmeravanje od strane ljudi koji su u rasp[ravi ostali bez argumenata, pa idu na to klinacko "aj prosetajn akulinarstvo" razveseljava u meri u kojoj me razveseljava i svaka ordinarna glupost na koju s vremena na vreme naidjem ovde...moraces vodi na drugu vodenicu da usmeris, ako zelis da me uvredis, ovoj nesto preskace vodenicni kamen, sori :)
tako da cu nastaviti sa svojim nacinom doprinosa temi dokle god mi se hoce, a ti lepo mozes da me prijavis kad nadjes nesto sto je za prijaviti
 
Bojim se da si skrenuo sa teme prijatelju, i ne samo sa teme.
Zapitao sam se skoro de je onaj uzer krme ga ubolo, sad vidim da su ti opet skinuli košulju. Velkam frend! ;]

Samo ti njeguj te tvoje emocije bijesa, mržnje itd. to se vraća u vidu bolesti fizičke ili mentalne pa se onda zapitaj šta je dobro ili zlo ako ova druga ne uzme maha, ne znam
kako si zapeo kod ta dva pojma koja su jasna i dijeci od 5 godina, ali ne želim da ti tumačim život sada jer ne poznajem tvoj život osim prđenja po forumu, ili možda jednostavno voliš "milfare" pa si stao u odbranu dotične gospođe.

Ja bih voleo iskreno da ti pomognem ali vidim da si već iskovan krivo kao gvožđe koje se ne može vratiti u pravi položaj,
frustriraš se bezveze, navodiš da je nešto izuzetno važno ovde, ako ti je prdež na krsti izuzetan onda imaš problem prioriteta u životu, a to je da malo više
radiš i unapređuješ sebe gde imaš uticaja i gde možeš, a ovde ti očito slabo ide i djeluješ mi izgubljeno i propalo kao jugo na američkom tržištu onomad.
Poenta i primjer tvoji postova koji veze nemaju sa ovom temom je sledeći, "Ko drugome jamu kopa, sam u nju upada", dakle sam si sebe zakopao prijatelju, a žalosno je to što nemaš oči da vidiš i riješiš to, ali ti emocije to sigurno govore koje opterećuju tvoje malo krhko srculence.

Da potopim usput tvoju temu o slušanju instinkta koju već potopih na prethodnoj stranici,
ljudi da slušaju samo sebe po svoj logici ličili bi na životinje, civilizacijska znanja u svakoj oblasti prenosila su se sa koljena na koljeno,
to znači unaprediti se i naslijediti, update na engleskom. Treba biti prvo pametan i mudar da bi bio pametno selektivan u usvajanju tuđih mišljenja, a najprostije je uprostiti pojmove dobrog i zlog i kroz tu analizu usvojiti ono dobro.
 
pa, malo ces da izvines, ali ni u tvom pocetnom postu, niti u sledecem, niti u bilo cijem postu nema nioceg vise sem izrazavanja licnih stavova, na sta bitno uticu sve tri stavke koje si pomenuo: problemi, nezadovoljstvo i sujeta...sto se tice toga koliko ti dugo nosis svoje carape i na sta se osecaju, to je tvoj problem i logikom koju si naveo u uvodnom postu, vec imas 90% resenja za isti :)
sto se pak tice upucivanja na druge, "nize" po rangu podforume, slatko me nasmeja, dovoljno sam dugo ovde da me preusmeravanje od strane ljudi koji su u rasp[ravi ostali bez argumenata, pa idu na to klinacko "aj prosetajn akulinarstvo" razveseljava u meri u kojoj me razveseljava i svaka ordinarna glupost na koju s vremena na vreme naidjem ovde...moraces vodi na drugu vodenicu da usmeris, ako zelis da me uvredis, ovoj nesto preskace vodenicni kamen, sori :)
tako da cu nastaviti sa svojim nacinom doprinosa temi dokle god mi se hoce, a ti lepo mozes da me prijavis kad nadjes nesto sto je za prijaviti

Naravno da izražavam lični stav koji nije samo moj stav već i mnogih drugih istomišljenika stav...
Postavljanjem teme bez realne kontra argumentacije na koju ne naiđosmo ovde, a bez tvrdoglavosti, taj stav postaje aksiom.

Namjera mi nije bila da napravim temu da bih dokazivao tačnost navedene formule da bih je aksiomizirao, jer tema nije komplikovana kao tema o smislu života itd. , već samo da dam podsjetnik ostalima kao nešto dobro u najboljoj namjeri, a što se često zaboravi.
 
iskreno, nisam citala ceo drugi post
dovoljno kvazigluposti dnevno cujem od svoje maloletne dece
a, njih, jelte ipak moram da saslusam
nego, reci ti meni ovo:
zamisli osobu kojoj je dijagnostifikovan vrlo, vrlo zlocudan tumor
ostaje joj pa nedelja zivota, bez mogucnosti izlecenja

hoces li biti ljubazan da mi pojasnis kako bi on, obzirom da je problem ne 10%, vec 100% detektovan i definisan mogao pristupiti resenju istog i sa tacno kojom dozom optimizma?
konkretno molim
u par recenica

jer ne zelim da gubim vreme na 50 kvazipsiholoskih dalajlajmiskih poduticajempsihotika baljezganja

Naravno da izražavam lični stav koji nije samo moj stav već i mnogih drugih istomišljenika stav...
Postavljanjem teme bez realne kontra argumentacije na koju ne naiđosmo ovde, a bez tvrdoglavosti, taj stav postaje aksiom.

Namjera mi nije bila da napravim temu da bih dokazivao tačnost navedene formule da bih je aksiomizirao, jer tema nije komplikovana kao tema o smislu života itd. , već samo da dam podsjetnik ostalima kao nešto dobro u najboljoj namjeri, a što se često zaboravi.

lepo sam te i konkretno pitala da svoju teoriju dokazes na primeru-gornji post
ti si odbio da odgovoris, toboze jer neces da se upustas u nekonstruktivne rasprave s amnom
sto ti nije smetalo da se u bas takve rasprave upustis sa nekoliko potonjih postova
molim lepo, odgovori na ovo prvo kontraargumentom, da mozemo konstruktivno nastaviti
:ceka:
 
Život je sazdan od milijarde lekcija, ova tema je samo jedna, veoma prosta i jednostavna,
a znanje se nadograđuje.
Mjok!
Samo jednu lekciju savladaš!
Živiš sada i misliš sada i sagledaš šta ti je sada na raspolaganju i to primenjuješ u svoju korist i svojih bližnjih i daljnjih
do kojih ti stalo!
Izgleda jednostavno?
Pa to i ti govoriš ,ali si umanjio za 10 %-ja ne dam ni to! Ako imam sada sredstvo za to!:lol:;)
Malavelika baš i nije nešto sklona filozofiji,čak ni ovoj primenjenoj (umetnosti)...
I meni kaže ponekad da nije ništa razumela...Pa nek se potrudi-koristiće joj...
(Realno je folirantkinja,yby...)
Ili nek se ne trudi-i ovako joj lačo!:per:
 
Poslednja izmena:
lepo sam te i konkretno pitala da svoju teoriju dokazes na primeru-gornji post
ti si odbio da odgovoris, toboze jer neces da se upustas u nekonstruktivne rasprave s amnom
sto ti nije smetalo da se u bas takve rasprave upustis sa nekoliko potonjih postova
molim lepo, odgovori na ovo prvo kontraargumentom, da mozemo konstruktivno nastaviti
:ceka:

alava stvarno ne kontaš prostu poentu...
Ne znam kako uopšte ti to shvataš u svojoj glavi kada sam sve fino objasnio na prethodnoj strani.
Ja nisam rekao da je svaki problem rješiv, a mislim da većina jeste, ti moraš da shvatiš da sam ja napisao formulu kao najefikasniji način za rješavanje,
utuvi to u glavu najefikasniji način.

Taj odgovor što tražiš, tražiš moje lično mišljenje na taj problem, u ovom slučaju neću da iznesem, a mogu, a može i ovo da se primjeni na to naravno,
ali u suštini nema veze sa temom tj. sa tvojim ciljem da je dovede u pitanje...
 
Mjok!
Samo jednu lekciju savladaš!
Živiš sada i misliš sada i sagledaš šta ti je sada na raspolaganju i to primenjuješ u svoju korist i svojih bližnjih i daljnjih
do kojih ti stalo!
Izgleda jednostavno?
Pa to i ti govoriš ,ali si umanjio za 10 %-ja ne dam ni to! Ako imam sada sredstvo za to!:lol:;)
Malavelika baš i nije nešto sklona filozofiji,čak ni ovoj primenjenoj (umetnosti)...
I meni kaže ponekad da nije ništa razumela...Pa nek se potrudi-koristiće joj...
(Realno je folirantkinja,yby...)
Ili nek se ne trudi-i ovako joj lačo!:per:
dragoljube, dragoljube...poslednja tri tvoja komenta na moju pojavu kojih se secam je da sam:
sujetna
kradljivica prica
a, sad-folirantkinja i to prilicno pritupava, koliko sam uspela da zakljucim posredno :malav:
vrlo sam radoznala u kom pravcu ce ici dalja karakterizacija moje malenkosti :lol:
alava stvarno ne kontaš prostu poentu...
Ne znam kako uopšte ti to shvataš u svojoj glavi kada sam sve fino objasnio na prethodnoj strani.
Ja nisam rekao da je svaki problem rješiv, a mislim da većina jeste, ti moraš da shvatiš da sam ja napisao formulu kao najefikasniji način za rješavanje,
utuvi to u glavu najefikasniji način.

Taj odgovor što tražiš, tražiš moje lično mišljenje na taj problem, u ovom slučaju neću da iznesem, a mogu, a može i ovo da se primjeni na to naravno,
ali u suštini nema veze sa temom tj. sa tvojim ciljem da je dovede u pitanje...

sto se tebe tice, maleni, znas kako se kaze-nema losih ucenika, samo nesposobnih ucitelja
tako da problem nije do toga sto ja ne razumem sta ti trabunjas, vec to sto ti i ako imas sta pametno da kazes, ne znas kako da to ucinis
ti treba da se potrudis da nama sa ogranicenim mentalnim kapacitetima priblizis sto je jednostavnije moguce genijalnost svog pristupa
hajde, pocni
na konkretnom primeru koji navodim vec drugu stranu :ceka:
 
citam te usere unfriendly i generalno mi je zanimljivo kako pises ali sto moras da budes toliko bezobrazan

inace kad smo kod mentalnog zdravlja meni se i desilo da mi je ono ugrozeno posle jednog odnosa koji je prvo izgledao kao + a onda se pretvorio u :sad2: :sad2:
da li se on pretvorio zbog moje greske ili je eto tako ispalo
ili dva odnosa... ili tri odnosa... sve u svemu sve ide preko neta

pretpostavljam da sam i ja njima-njemu postala kao nekakav ugrozavac MZ a pre toga smo bili drugari ili smo mislili da smo drugari a bilo je i neko muvanje u nagovestaju ali to nije uspelo, ili nije bilo, sve u svemu od caskanja postade hejt
 
Prema zombijima ne mozes nikada budes dovoljno bezobrazan.

Kao i drustvo u kojem zivimo, ovaj forum je feminiziran tacnije hiper-socijaliziran pa se uvrede smatraju anatemom dok se baljezgarije zombija smatraju totalno prihvatljivim.

- - - - - - - - - -

Najjace je kad moderatori kao sto je borac za prava zivotinja (covekolikih zivotinja koje borave po forumima, ne misli se na domace ili divlje zivotinje) pocnu da trabunjaju o tome kako su tolerantni i pravedni i sta ti ja sve znam a pritom ne dozvoljavaju uvrede. Mislim de je tu mozak? de je? ja ne vidim nista osim licemerja, jer to tolerancija nije vec samo jos jedna vrsta diskriminacije, diskriminacija koja favorizije sve sto ne narusava drustveni mir i red, znaci diskriminacija koja favorizuje IMBECILE koji ne zele da preispituju premise na kojima se grade imbecilizmi drugih ljudi jer to narasuva drustveni mir.
Nisi joj odgovorio (Hiraj) i još pišeš o moderaciji.Odgovori joj ko čovek (ili nadčovek nevmaj :mrgreen:) i mani se moderacije-mi smo ovde gosti na njihovom sajtu i ako hoćemo tu da budemo-po njihovim pravilima! Kad dođu kod mene-po mojim!Itd...
Inače ti je napred pisanje o haosu i determinisanju manje više ok...
Takođe je pokretač teme dobro uočio problem-previše zadržavanje oko problema,a premalo oko determinisanja-uvođenja u naše
želje ,zahteve,potrebe...Sad ,što je to izneo na smušen način pa ga ova naša ljepotica ič ne kapira-ybg-nije skoncentrisana...:mrgreen:
 
dragoljube, dragoljube...poslednja tri tvoja komenta na moju pojavu kojih se secam je da sam:
sujetna
kradljivica prica
a, sad-folirantkinja i to prilicno pritupava, koliko sam uspela da zakljucim posredno :malav:
vrlo sam radoznala u kom pravcu ce ici dalja karakterizacija moje malenkosti :lol:
:
Koje si ti,dušice draga,zlopamtilo...
Prvo,izuzetno te cenim kao literarni lik,a i tvoju lajavost-upotrebu jezika!
Drugo-glupost nije greh!
Treče-ti nisi glupa,nego nepažljiva i nećeš da naprežeš vijuge-opasna si gotovanka duhovno...Previše ti
titrali kad si odrastala pa si pekmezara razmažena...Bude to simpa nekom-mene dosta ne privlači...
Meni uvek konvenira i žena koja popu pop i bobu bob.
To prenemaganje kad navijaš vodu,kod mene ne vredi ič...I vozdra!:lol:
(Msm,ima nas ođe svakakvih i ja neke zaobiđem jer su mi nako...:mrgreen:)

- - - - - - - - - -

E,da...Taj koji ima nedelju dana života nije problem! Taj je sve probleme rešio!
Možda ti ovo zvuči surovo? Pa,vidi-i ja takve tešim religijom,metafizikom...čim stignem...
Znaš-život je nekom qrva,a nekom maćeha...To mi ranije bio potpiš...
 
Koje si ti,dušice draga,zlopamtilo...
Prvo,izuzetno te cenim kao literarni lik,a i tvoju lajavost-upotrebu jezika!
Drugo-glupost nije greh!
Treče-ti nisi glupa,nego nepažljiva i nećeš da naprežeš vijuge-opasna si gotovanka duhovno...Previše ti
titrali kad si odrastala pa si pekmezara razmažena...Bude to simpa nekom-mene dosta ne privlači...
Meni uvek konvenira i žena koja popu pop i bobu bob.
To prenemaganje kad navijaš vodu,kod mene ne vredi ič...I vozdra!:lol:
(Msm,ima nas ođe svakakvih i ja neke zaobiđem jer su mi nako...:mrgreen:)

- - - - - - - - - -

E,da...Taj koji ima nedelju dana života nije problem! Taj je sve probleme rešio!
Možda ti ovo zvuči surovo? Pa,vidi-i ja takve tešim religijom,metafizikom...čim stignem...
Znaš-život je nekom qrva,a nekom maćeha...To mi ranije bio potpiš...

gotovanka duhovno..:)
djasvi mi se jako
sad cu da uturim u aktivnost :malav:
 
alava, definitivno odustajem u ovoj poruci od pletenja beskonačne petlje s tvojom malenkošću na ovoj temi, narod će dati sud,
nekoga će glogovim kolcem, a nekoga na presto, taki ti je narod u nas....

Ali, opažam, opažam i vidim da je Dragče rad da ti pojasni i uprosti zamršeno, tako da sada je samo pitanje koju vrstu kafe piješ, domaća, nes, slađa, gorča...
 
alava, definitivno odustajem u ovoj poruci od pletenja beskonačne petlje s tvojom malenkošću na ovoj temi, narod će dati sud,
nekoga će glogovim kolcem, a nekoga na presto, taki ti je narod u nas....

Ali, opažam, opažam i vidim da je Dragče rad da ti pojasni i uprosti zamršeno, tako da sada je samo pitanje koju vrstu kafe piješ, domaća, nes, slađa, gorča...

Nemoj da se vadiš,ja sam joj rekao "vozdra"-sad se ti s njom...hm.-nateži :mrgreen::manikir:
 
alava, definitivno odustajem u ovoj poruci od pletenja beskonačne petlje s tvojom malenkošću na ovoj temi, narod će dati sud,
nekoga će glogovim kolcem, a nekoga na presto, taki ti je narod u nas....

Ali, opažam, opažam i vidim da je Dragče rad da ti pojasni i uprosti zamršeno, tako da sada je samo pitanje koju vrstu kafe piješ, domaća, nes, slađa, gorča...

Nemoj da se vadiš,ja sam joj rekao "vozdra"-sad se ti s njom...hm.-nateži :mrgreen::manikir:

ma, dabome momci da vi vise necete/ne mozete/ne zelite da se sa mnom preganjate, objasnavate, razjasnjavate, raslacnjujete, simplifikujete i tranzirate, a sve u cilju da bi mi pojasnili ono sto moja glavica ocigledno ne moze da pojmi
ali, zato nije moglo da prodje bez pokusaja "zaoke" , jel da? :lol:
barem ste mogli nesto originalnije od kafe i natezanja........ili ......mozda..... i niste :malav:
sve u svemu, sledeci put kada budete zeleli da me necim bocnete.... naostrite bolje...oruzje :)
 

Back
Top