Reinkarnacija - iliti - sta biva posle?

jeele:
Dakle, ovu temu sam zapocela i u naucna fantastika medjutim mislim da sam malo promasila...mozda malo vise...ejr sad i sama razmisljam pa mi se nekako ne uklapa tamo...

Nego, zanima me vase misljenje u vezi sa reinkarnacijom. Nekako mi je nelogicno da necije misli, stavovi i tako to, jednostavno nestanu... Da li je reinkarnacija zaista moguca? Ili se to ispoljava u drugom vidu?
Tema malo trazi maste, priznajem - mislim da sam je i zbog toga prvobitno stavila na naucnu fantastiku.

P.S. Bilo bi mi od velike pomoci kad bi mi odgovorili.

Pitanje koje pokreće svet :lol:
Meni je najprihvatljivije objašnjenje sledeće -
Čovek je uslovno rečeno sastavljen od atoma, zemlja je sastavljena od atoma, ceo univerzum je sastavljen od atoma... Smrt je u tom slučaju prelazak iz jednog obilika u drugi i njegova svrha je između ostalog i protok te energije.
Kako izgleda taj prelaz - ostavljeno ti je mašti na volju jer ništa naravno ne može da se dokaže.
Svoje misli, stavove i tako to (kako si napisala) ti sama činiš besmrtnim i možeš da ih ukoliko želiš, ostaviš u amanet sledećim generacijama.
 
Perzefona:
Ne, mislim na ono, prvo isprpvociras nekoga tako sto lupis glupost...
zatim priznas da si je lupio, pa kazes 'izvini'. Cemu smisao? :roll:
Mislim i savetujem, da najpre promislis, pa napises!
Nego jos jedno pitanje...Kako dozvoljavas sebi spajanje tolike ironije i kvazi veeeeeeeeeeeeelike ljubavi? Nije li to nasuprot svih moralnih nacela? Kobejagi volis ceo svet, pa od silne te ljubavi ne mozes da dodjes sebi pa pristupas provokaciji!
cccccccccccccccccc c cc c...mora da si mnogo zbunjen! :?:

Skroz si u pravu. Priznajem svoju gresku. Hvala sto si to uocila. Ljubav ne postoji.
 
Serj Tankian:
U stvari, nije rec niokakvoj pobedi.
Jednostavno, u pravu si.
Nisam mogao da sagledam stvari iz svog ugla na nacin na koji ti jesi.
Zastranio sam.
Vidim da imas motiva-moci.
Ja nemam.
Tu je kraj.

Opet 'TA' ironija..ne posoji 'motiv-moci'...mozda iz nekakvog tvog spoznanja, ali kazi i nama da znamo na koji nacin ti sagledavas stvari,pricu....sta god.
Propagiras lepo raspolozenje, srecu,ljubav, ali apsolutno nisu prisutni u tvojim postovima...prisutna je samo iluzija i potreba za provokacijom!
Poznajes li ti svoju cud? :confused:
 
Nisam uveren da te to zaista interesuje. Nije vazno, otkucacu za sebe onda.
Pokusao sam da predjem preko cinjenice da je potrebna hrabrost da bi se volelo.
Da je potrebna ludnost da bi bio prijatan prema svima, da je potrebno da te nista nevredja nebi li bio skroz pozitivan i pokusavao da stvaras lepu atmosferu.
U trenutku kada sam se okrenuo u stvaran svet, moje teorije su nestale u trenutku, bez prilike da se bore, da dokazu da mozda postoji mogucnost da opstanu.
Prva osoba koja je osetila da nisam namrsten, koja je osetila da nemam taj element prerusavanja radi opstanka, iskoristila je to, uzdigla sebe, mene zgazila. Druga takodje. Trpeo sam, zarad neceg viseg, hajde da ipak nastavim da budem prijatan prema svima.
Nastavilo se. Trpeo sam, i dalje se nadajuci da ljudi ipak mogu da prihvate cinjenicu da nije neophodno da gazis i da budes okrutan nebi li se lepo osecao. Da je mozda lepse da se volimo.
Ali ne, svaki put kada bih pomenuo ljubav, raspolozenje, lepe stvari, druga strana bi osetila da moze da iskoristi to i ispolji svoju moc nad nekim ko nece da se brani i uzvraca.
Lepo od mene sto sam pokusao da budem hrabar, da ignorisem svoj ego.
Poslednji udarac je bio toliko jak da je unistio sve o cemu sam oduvek mastao u sebi.
Izvinjavam se na svemu.
 
LePiaf:
A shta ti je tu tachno, maco, nelogichno?
Tvoje misli, stavovi i "tako to" su samo sive celije u tvojoj lobanji i sinapse medju njima. Elektrika, ukratko.
A citirao bih bracu Strugacki: "gde nestaje elektrichna struja kad je iskljuchimo?"
Pa mi samo prekinemo kolo struji znaci ona promeni tok.Do iskljucenja je isla do te tacke a iskljucenjem nasla svoj novi mozda slozenij put, ali ipak novi put.
 
Fang - zanimljivo poredjenje, ono sa placom i smehom

Serj Tankian - nisi trebao odustati, vec prici na drugi nacin

LePiaf - to znaci da kad neko tako ode, on se pojavljuje na vise mesta? ili kako da kazem - pa ''gomilu elektrona koji glavinjaju svaki na svoj racun'' , uffff....razumes me... jel tako? jesi na to mislio?

da li bi trebala da razmisljam i da lupam glavu oko ovoga??? ne znam sta da radim!
 
Jeele

nema potrebe da lupas glavu oko toga u smislu da to bilo kako treba da utice na tvoj svakodnevni zivot.

Ukoliko razmatranje tzv. "velikih pitanja" posmatras kao intelektualnu igru, kao sredstvo ostrenja i razvijanja sposobnosti razmisljanja to je u redu, treba u tome da nastojis.

Ali pokusati da to upotrebis kao nesto sto ce uticati na tvoj stvaran zivot je prilicno dobar nacina da se dospe na psihoterapiju.

Ja licno sam takvom intelektualnom igrom dosao do svog pogleda na ukupnost postojanja, koji ukljucuje i reinkarnaciju (to sam vec postavio na jednoj o tema u Naucnoj fantastici, prilicno je dugacko pa mislim da bi bilo malo pretenciozno da postavljam i ovde).
Ali osim u smislu odredjene mentalne udobnosti pri suocavanju sa "velikim pitanjima" i neke unutrasnje duhovne sigurnosti to nije na bilo koji nacin uticalo na moj zivot.

Ono sto je vazno, sto je stvarno bitno bez obzira da li verujemo u jedan ili vise zivot (ili nijedan, ima i takvih :-) je da se trudimo da budemo ispravna i valjana ljudska bica, koja nastoje da sebe usavrse i brinu o dobrobiti svojih bliznjih najbolje sto mogu.
 
ender71 - lepo receno, mada nije mi to problem.
Problem je sto ne mogu da se suocim sa cinjenicom, da je prihvatim, da osoba koju mnogo volim, medjutim to nikada jedna drugoj nismo pokazivale, da njen dodir jednostavno izbledi. da ga necu vise osetiti. nekako je prazno...sto je najgore sad sam ostala sama samcata... (u pitanju je moja majka).
sta da radim? (po nekom vasem misljenju)
 

Back
Top