Formalno priznavanje drugih država - može li se povući?

To se zove briga za rodbinu i rodnu grudu, ne da im ovde u Srbiji neki izabranici otimaju pare,

nego da dodju i vide kako se lepo zivi i na drugim mestima....

- - - - - - - - - -

To što pričaš bilo je pre 20 godina, prošlo je to kad je prošao i Blagojević. A minareta još nema u Čikagu, i ne verujem da će ih biti uskoro. Kako stvari stoje sa našim natalitetom, na Srbiju u idućih 50 godina baš i ne mogu da se kladim.

- - - - - - - - - -


Gde deca nisu besna, kuća nije tesna. :mrgreen:

Minareta u Cikagu i ne moze da bude, sve dok su tamo najaci Nacisti, ne ide im uz imidz belo....
 
Dedovina je širok pojam... da li su to kuće u kojima neko živi, ili kuće u kojima više nema nikoga, ili sad tu žive neki drugi ljudi? Šume, livade? Sve to može biti dedovina. Šteta je imati nekretnine u drugoj državi u kojima niko ne živi i sa kojima ne možeš ništa uraditi, kao što je bilo sa kućama Srba u Hrvatskoj, Nemaca u Zemunu, predratne buržoazije u "oslobođenom" Beogradu.... Najbolje je svakako kad da su pravni odnosi uređeni, pa da ti kao naslednik lepo možeš da odeš dole kad hoćeš, da posetiš, da se preseliš, da izdaš, da prodaš, da ne brineš o svojoj sigurnosti, nadam se da se sa tim slažeš.

Ljudi vrede više nego bilo koje parče zemlje, jer zemlje ima dovoljno, a dobri ljudi se teže nalaze nego dobra zemlja.

Nisam ti ovo postirao da lamentiraš nad izgubljenom Srbijom već kao negaciju tvojih prethodnih tvrdnji.
Znaš da jako širiš priču iako nema vezu s vezom. Mora da si političar.
 
Sleve strane Nacisti, s desne minareti, a mi izmedju njih krivi za nacionalizam i osvajanje svoje teritorije, takoreci genocid....
Pa posle neko neka kaze da su spletke jednih i drugih teorije zavere bez osnova....
Pazi, otkad je sveta i veka stanovništvo se seli sa jedne teritorije na drugu. Poenta je samo u tome ko ima pravo da povuče liniju i kaže "e, od danas je ovo naše"
Šiptari koji sada tamo žive će reći da su to oni, jer su ubedljivo većinsko stanovništvo već decenimajama, mi ćemo reći da smo to mi jer smo bili vekovima pre njih, još samo fali da se ex machina pojave potomci Kelta i Tračana i kažu "e ne može, mi smo bili na Kosovu i pre Srba i Šiptara, to je ipak naše..."

U celom tom ludilu teško je biti objektivan.

- - - - - - - - - -

Nisam ti ovo postirao da lamentiraš nad izgubljenom Srbijom već kao negaciju tvojih prethodnih tvrdnji.
Znaš da jako širiš priču iako nema vezu s vezom. Mora da si političar.
Ne lamentiram ni nad čim, niti je išta izgubljeno. Kosovo niko neće odneti odande, za vek vekova će ostati na istom mestu.
Jedino pitanje u celoj priči je da li ćeš ti moći bez pasoša u svoju dedovinu, i da li ćeš strepeti za svoj život kad tamo odeš.

Politika koju vode usijane glave na obe strane vodi u loš scenario, a ti imaš problem da razumeš zašto je to tako.
 
Ne lamentiram ni nad čim, niti je išta izgubljeno. Kosovo niko neće odneti odande, za vek vekova će ostati na istom mestu.
Jedino pitanje u celoj priči je da li ćeš ti moći bez pasoša u svoju dedovinu, i da li ćeš strepeti za svoj život kad tamo odeš.

Politika koju vode usijane glave na obe strane vodi u loš scenario, a ti imaš problem da razumeš zašto je to tako.

Ja imam problema!? Ma hajde oladi. Treba li da budem sav u pacifizmu i defetizmu da bih bio po tvom ukusu?
 
Već vidim Kranga kako peva na bini pred hiljadama obožavateljki, horde napaljenih Hrvatica i Bosanki u prvom redu kliču i viču "uzmi me Kranže, uzmi me, tvoja sam!", bacaju bruseve na binu, a Krang spušta crne naočari i kaže "halt kamenjarke, ne odgovarate mi na nacionalnoj osnovi!"

Da, i to baš nakon što sam na bis otpevao "Oj četnici spremajte salate"...
 
Pazi, otkad je sveta i veka stanovništvo se seli sa jedne teritorije na drugu. Poenta je samo u tome ko ima pravo da povuče liniju i kaže "e, od danas je ovo naše"
Šiptari koji sada tamo žive će reći da su to oni, jer su ubedljivo većinsko stanovništvo već decenimajama, mi ćemo reći da smo to mi jer smo bili vekovima pre njih, još samo fali da se ex machina pojave potomci Kelta i Tračana i kažu "e ne može, mi smo bili na Kosovu i pre Srba i Šiptara, to je ipak naše..."

U celom tom ludilu teško je biti objektivan.

- - - - - - - - - -


Ne lamentiram ni nad čim, niti je išta izgubljeno. Kosovo niko neće odneti odande, za vek vekova će ostati na istom mestu.
Jedino pitanje u celoj priči je da li ćeš ti moći bez pasoša u svoju dedovinu, i da li ćeš strepeti za svoj život kad tamo odeš.

Politika koju vode usijane glave na obe strane vodi u loš scenario, a ti imaš problem da razumeš zašto je to tako.

Naravno da se svi sele i to niko ne bi ni uzimao za zlo, da neki doseljenici nemaju nameru da domacine asimiliraju, nametnu svoju kulturu i religiju, istrebe ih, proteraju, ubiju.
To su radili Amerikanci sa Indijancima, to su radili Hrvati i siptari sa Srbima. Iza svega se kriju nekad ideoloski, al vecinom ekonomski razlozi. Zapad pomaze siptarima iz ekonomskih razloga naravno, a siptari i hrvati to rade iz ideoloskih razloga, iz mrznje, to je za njih jedina ideologija.
 
Ja imam problema!? Ma hajde oladi. Treba li da budem sav u pacifizmu i defetizmu da bih bio po tvom ukusu?
Не треба уопште да будеш "по мом укусу", мени је сасвим ОК само да те видим срећног на својој дедовини, и остале Србе који доле нешто имају и желе да живе, а да им неки Шипац не саспе рафал у леђа. Начин да се то постигне није оно што промовишу Информери, Српски телеграфи и Алои. То што они промовишу управо је супротно од онога што треба да буде, али ето, наш народ одвајкада воли да једе и дише тоалетне таблоиде и јефитн десничарски популизам.

- - - - - - - - - -

Da, i to baš nakon što sam na bis otpevao "Oj četnici spremajte salate"...
Шали се мало чика Сиза, немој да се бринеш, неће тебе нападати ни муслиманске ни хрватске ни босанске жене.

Мислим, неће те нападати никакве жене, зашто бити искључив. :mrgreen:
 
Шали се мало чика Сиза, немој да се бринеш, неће тебе нападати ни муслиманске ни хрватске ни босанске жене.

Мислим, неће те нападати никакве жене, зашто бити искључив. :mrgreen:

Hoće, pošto ružan jesam, ali sam zato glup.
 
Hoće, pošto ružan jesam, ali sam zato glup.
Добро, лепо каже наш народ да свака крпа има своју закрпу, не треба због тога одустајати. Има слободних и честитих девојака које баш и нису нешто на око лепе, ал' су зато прилично сиромашне.
 
Добро, лепо каже наш народ да свака крпа има своју закрпу, не треба због тога одустајати. Има слободних и честитих девојака које баш и нису нешто на око лепе, ал' су зато прилично сиромашне.

O tome i pričam...
 
Не треба уопште да будеш "по мом укусу", мени је сасвим ОК само да те видим срећног на својој дедовини, и остале Србе који доле нешто имају и желе да живе, а да им неки Шипац не саспе рафал у леђа. Начин да се то постигне није оно што промовишу Информери, Српски телеграфи и Алои. То што они промовишу управо је супротно од онога што треба да буде, али ето, наш народ одвајкада воли да једе и дише тоалетне таблоиде и јефитн десничарски популизам.

Naučili te da pravi patriotizam nazivaš nekim drugim imenima. Aferim Turčine.
A sa kojih se izvora ti napajaš, da mi je znati? Jesu li ti Soroševi ili teta cijini ili... Meni to izgleda kao neki bućkuriš, od svih antisrpskih pomalo.
 
Мој патриотизам можда мало другачије изгледа него твој патриотизам. За мене патриотизам није исписивање јефтиних популистичких графита, узвикивање парола, ратовање преко интернета и псовање мајке Шиптарима и Хрватима... Мука ми је од тог патриотизма. Код мене су патриоте они који не пљују по својој улици, не бацају ђубре кроз прозор својих солитера, не подмићују нити узимају мито, не краду тоалет папир из јавног вецеа, који раде посао тако да клијент каже "свака част", они који се неће учланити у странку само да би добили унапређење, они који не секу гуме навијачима супротног тима, они који не купују дипломе, они који анонимно пруже помоћ и никоме не причају о томе, они које у пола дана и ноћи можеш позвати у помоћ, они који човека цене по делима. То су људи који су вазда на добром гласу, и у Београду и у Приштини и на Мадагаскару.

Наравно, они први "патриоти" не воле ове друге, јер не разумеју уопште њихове мотиве, увек траже неку заверу, увек пре гледају своје дупе него локални интерес ("да сам ја нека власт"), генерално су параноични, а што је средина затуцанија све их више има. Фала Богу, нашој власти баш такви одговарају, Парови, Фарме, Информери су ту да их напоје знањем и науче комуникацији.

Најебали смо ми довољно и без проблема Косова, које је само последица нашег чемера, много више него што је узрок.
 
Negde zapazih post da se Siptari naoruzali kalasnjikovima iz Rumunkih i Bugarskih magacina....

ili se to samo meni cini da neko hoce da kaze da nije iz srpskih magacina....kud bi srbi prodavali siptarima oruzje...

Uostalom, ako im bas treba oruzje Cikaski Srbi mogu da im isporuce Tompsone za male pare...nisu kalasnjikovi, ali su bar jeftini...

upravo tako... ali ne sme niko da zucne... nikad se oruzje ne salje direktno...pogotovu ovde
 
Мој патриотизам можда мало другачије изгледа него твој патриотизам. За мене патриотизам није исписивање јефтиних популистичких графита, узвикивање парола, ратовање преко интернета и псовање мајке Шиптарима и Хрватима... Мука ми је од тог патриотизма. Код мене су патриоте они који не пљују по својој улици, не бацају ђубре кроз прозор својих солитера, не подмићују нити узимају мито, не краду тоалет папир из јавног вецеа, који раде посао тако да клијент каже "свака част", они који се неће учланити у странку само да би добили унапређење, они који не секу гуме навијачима супротног тима, они који не купују дипломе, они који анонимно пруже помоћ и никоме не причају о томе, они које у пола дана и ноћи можеш позвати у помоћ, они који човека цене по делима. То су људи који су вазда на добром гласу, и у Београду и у Приштини и на Мадагаскару.

Наравно, они први "патриоти" не воле ове друге, јер не разумеју уопште њихове мотиве, увек траже неку заверу, увек пре гледају своје дупе него локални интерес ("да сам ја нека власт"), генерално су параноични, а што је средина затуцанија све их више има. Фала Богу, нашој власти баш такви одговарају, Парови, Фарме, Информери су ту да их напоје знањем и науче комуникацији.

Најебали смо ми довољно и без проблема Косова, које је само последица нашег чемера, много више него што је узрок.

Sizife, sve si ti u pravu, ali to moze da vazi za humaniste i gradjane sveta.

Nasu istoriju pisu drugi, drugi nas i preseljavaju iz srbije u krajinu, pa nazad i to zbog vas gradjana sveta....Niko nije pomerio nemce, spance ni francuze,

na kosovu siptara ne bi ni bilo da se ovaj narod nije setkao iz straha od genocida, a to rade oni koji vas uce da ste gradjani sveta dok svoje ognjiste cuvaju ognjem macem i prevarom....

Srbima vladju gradjani sveta koji nemaju potrebu da vec utvrdjenu istoriju menjaju i odvajaju pare za istrazivanja iako vec dobro placaju istrazivace da prepisuju i potpisuju tudju istoriju, a srpski vladari svoju istoriju uce od prevaranata, razbojnika i lazova....
Najvaznije sto je iko trebalo da nauci je da bude prvo gradjnin svog sokaka, pa tek da bude komsija Gerharda ili Johana i od njih uci kulturu koja se
otima o nase sokace....
 
Poslednja izmena:
na kosovu siptara ne bi ni bilo da se ovaj narod nije setkao iz straha od genocida, a to rade oni koji vas uce da ste gradjani sveta dok svoje ognjiste cuvaju ognjem macem i prevarom....
Na Kosovu Šiptara ne bi bilo da se nisu doselili, i da se ne razmnožavaju.
Ali istina je da su se doselili i da se razmnožavaju prilično efikasno.
To izmišljanje koje sad čitam po forumu da ih dole ima šačica, a da nas ima na stotine hiljada, samo dokazuje u kakvoj kolektivnoj iluziji mi živimo. Tu nema popravke, ni iznutra ni spolja.
 
Код мене су патриоте они који не пљују по својој улици, не бацају ђубре кроз прозор својих солитера, не подмићују нити узимају мито, не краду тоалет папир из јавног вецеа, који раде посао тако да клијент каже "свака част", они који се неће учланити у странку само да би добили унапређење, они који не секу гуме навијачима супротног тима, они који не купују дипломе, они који анонимно пруже помоћ и никоме не причају о томе, они које у пола дана и ноћи можеш позвати у помоћ, они који човека цене по делима. То су људи који су вазда на добром гласу, и у Београду и у Приштини и на Мадагаскару.

Tako je to kad se lepo vaspitanje proglašava patriotizmom. Soroševa škola.

- - - - - - - - - -

Na Kosovu nema više od 0,8 miliona šiposa.

Možda ih ima milion ili par stotina hiljada više ali ih nema 2, 3, 5 miliona koliko oni žele da ih bude. To su brojke koje bi da zaplaše ove defetiste. Izgleda su uspeli.
 
Na Kosovu Šiptara ne bi bilo da se nisu doselili, i da se ne razmnožavaju.
Ali istina je da su se doselili i da se razmnožavaju prilično efikasno.
To izmišljanje koje sad čitam po forumu da ih dole ima šačica, a da nas ima na stotine hiljada, samo dokazuje u kakvoj kolektivnoj iluziji mi živimo. Tu nema popravke, ni iznutra ni spolja.

Pravilno je upotrebiti prošlo vreme za doseljavanje, ali takođe i za razmnožavanje. Imaju negativni prirodni priraštaj, a pre '99 su imali možda i najviši natalitet na svetu. Čak i njihovi političari su se skoro oglašavali kako ne valja što im je data mogućnost da putuju bez viza, jer niko neće ostati tamo (njihove reči). O ogromnom porastu broja obolelih od kancera i da se ne priča. Dakle, rast broja Šiptara na Kosmetu, koliko god da ih ima sada, gotov je, a odavno već je počeo ogroman pad.
 
Na Kosovu nema više od 0,8 miliona šiposa.

Ето има их 0,7 милиона и шта ћемо сада, да Београд влада Косовом? Неће се опет догодити јер знамо како је задњи пут то изгледало. Једино да неким чудом сви ти Албанци доле нестану и земља остане празна.
 
Ето има их 0,7 милиона и шта ћемо сада, да Београд влада Косовом? Неће се опет догодити јер знамо како је задњи пут то изгледало. Једино да неким чудом сви ти Албанци доле нестану и земља остане празна.

Izgledalo je milion pita bolje nego danas.
U krajnjem slučaju imaj na umu da za nekoliko hiljada zločina nad Srbima od 99. godine niko nije odgovarao.
Ništa nije večno pa ni američka okupacija Kosmeta. Tiha voda breg roni, kaže naš narod.
Verujem da je AV av uzeo ogromne pare da priča ovo isto što i ti jer nema nikakav drugi objektivan razlog ali ne znam koji je tvoj interes da pričaš ovakve gluposti.
 
Poslednja izmena:
Немачка је поражена у рату 1939-1945 и као последицу изгубили су Источну Пруску са главним градом Кенигзбергом (данашња руска енклава Калињинград), највећи део западне Пруске, источно од реке Одре (данашња западна трећина пољске територије, на пример град Данциг, данас Гдањск), као и Алзас и Лорену (са главним градом Штразбургом, данас Стразбур).

И ништа.

Србија је поражена у рату 1991-1999 и као последицу је изгубила територију САП Косово и Метохија.

Разлог што Србија није јаче притегнута да то јавно призна је што је запад омекшао у односу на 1945. Да није, дошао би неки Ајзенхауер у БГ са понудом која се не одбија.

Ништа страшно. Изгубиш рат, изгубиш земљу.

Тако су Мађари изгубили огромне територије на којима су били већина, на пример Барању, Бачку и Трансилванију и југ Словачке.

Аустрија је изгубила Судете насељене немачким становништвом.

Француска је изгубила Алжир, Енглеска највећи део Ирске, Грчка је изгубила Смирну, која је била срце Грчке, буквално. Да не спомињемо Цариград.

Русија је изгубила Империју од Јапана до Берлина, па је учинила само ограничене покушаје да је поврати.
 
I, šta, izlaznost je preko 100 odsto na izborima? :lol:

ti stvarno vjerujes da ih toliko izlazi na izbore?.....

- - - - - - - - - -

Немачка је поражена у рату 1939-1945 и као последицу изгубили су Источну Пруску са главним градом Кенигзбергом (данашња руска енклава Калињинград), највећи део западне Пруске, источно од реке Одре (данашња западна трећина пољске територије, на пример град Данциг, данас Гдањск), као и Алзас и Лорену (са главним градом Штразбургом, данас Стразбур).

И ништа.

Србија је поражена у рату 1991-1999 и као последицу је изгубила територију САП Косово и Метохија.

Разлог што Србија није јаче притегнута да то јавно призна је што је запад омекшао у односу на 1945. Да није, дошао би неки Ајзенхауер у БГ са понудом која се не одбија.

Ништа страшно. Изгубиш рат, изгубиш земљу.

Тако су Мађари изгубили огромне територије на којима су били већина, на пример Барању, Бачку и Трансилванију и југ Словачке.

Аустрија је изгубила Судете насељене немачким становништвом.

Француска је изгубила Алжир, Енглеска највећи део Ирске, Грчка је изгубила Смирну, која је била срце Грчке, буквално. Да не спомињемо Цариград.

Русија је изгубила Империју од Јапана до Берлина, па је учинила само ограничене покушаје да је поврати.

malo brkas neke stvari, ali ajde de....ipak si mnogo normalniji od tvoje ideoloske sabrace, pa cemo ti tolerisati....
 

Back
Top