Radovan Damjanović, istina ili zabluda

Порески систем је, овакав какав је, новотарија. Порези су се плаћали кад имаш рудник, а не кућу, или панталоне. Ја мислим да се у овом часу, кад имаш кућу у власништву у Енглеској, не плаћа порез, јер се имање куће у власништву, сматра за животно достигнуће. У опште, власништво се у модерној историји Србије третира ругачије. А током 19. Века, у Србији је готово 90% људи имало приватно власништво, што је тад било незамисливо у Западној Европи. Но, добро, то је оф топик.

Zar nije Council Tax isti đavo? Ako imaš vikendicu i u njoj niko ne živi, osim u koliko nisi oslobođen lično posebnom odlukom, plaćaš porez nanju.
 
I kakve to ima veze sa ovim ? Samo si rekao da su političari korumpirani u čemu se i slažemo samo nismo na istom listu.
Drugo ako pretpostavimo da je to tačno i ministar prosvete recimo gura svoju priču kakve to veze ima sa univerzitetima koji su nezavisni ? I da li to znači da su SVI od reda ministri prosvete od 19 veka do danas bili strani plaćenici ? I ne samo ministri već i profesori i naučni radnici ? Koja je to mašinerija koja ima finansijsku moć da sve to održava i koji su motivi za to ? Da li shvataš da u tome nema ni trunke logike a da ne govorim o dokazima?

Znanje se prenosi i često je vrlo omeđeno. Kao i mišljenja , Često se tumačenja događaja i izvora donose sa stanovišta vremena i okolnosti, pa dolazi do svakakvih tumačenja.
Česti su sličajevi redakcije istorijskih izvora, pa dobijaju drugi smisao.
Uzmi jugoslovensku istoriju iz WWII, 100% sam sigurna da u svemu publikovanom u vezi toga jedva da ima 30% istine.

Istorija je moćno oružje, i odličan izvor propagande,
 
Дакле, сазнали смо и да јеСрбољуб Живановић лажов??????

Bilo bi interesantno unajmiti privatnog detektiva da malo ispita neke tvrdnje u vezi svog života, pa da proverimo šta je zapravo istina. Ne bih se iznenadio ukoliko je izmislio i samu emigraciju u Afriku, odnosno da je otišao odmah po obavljanju posla 1964. godine. Naime, za nekog čoveka koji je morao da, navodno, beži iz zemlje, i kojem su u Britaniji stizale pretnje 1968. godine da se u Jugoslaviju ne vraća, vrlo je čudesno kako uspeva da vrši istraživanja i piše i objavljuje radove nesmetano u Arheološkom institutu:.

Srba1.jpg


U JAZU:

JAZU.jpg


Narodnom muzeju:

Narodni muzek.jpg


..kao i da nastavi piseti udžbenike, npr. za Zavod za udžbenike i nastavna sredstva:

Trenski ra.jpg


Itd...piše i objavljuje uredno na svim instancama. I ne samo to, već mi se čini da je nekoliko puta bio u Jugoslaviji, na osnovu opsia rezultata pojedinih istraživanja 1970-ih i 1980-ih godina. Treba konsultovati radove i videti šta sve tačno u njima piše, ali što se više proverava, to je njegova mreža laži poroznija i (nažalost) veća. Mislim da sa prilično dobrom pouzdanošću možemo pretpostaviti da je nedavno izmislio celu priču o emigraciji pod prisilom radi pompeznosti, kako bi ubedio, senzacionalistički i preko žute štampe, što je veći broj ljudi moguće u njegov narativ (kao i da bi mu se bolje prodavale knjige).
 
Znanje se prenosi i često je vrlo omeđeno. Kao i mišljenja , Često se tumačenja događaja i izvora donose sa stanovišta vremena i okolnosti, pa dolazi do svakakvih tumačenja.
Česti su sličajevi redakcije istorijskih izvora, pa dobijaju drugi smisao.
Uzmi jugoslovensku istoriju iz WWII, 100% sam sigurna da u svemu publikovanom u vezi toga jedva da ima 30% istine.

Istorija je moćno oružje, i odličan izvor propagande,

Uglavnom se slažem mada nisam o tome govorio u gore citiranom tekstu.
 
Bilo bi interesantno unajmiti privatnog detektiva da malo ispita neke tvrdnje u vezi svog života, pa da proverimo šta je zapravo istina. Ne bih se iznenadio ukoliko je izmislio i samu emigraciju u Afriku, odnosno da je otišao odmah po obavljanju posla 1964. godine. Naime, za nekog čoveka koji je morao da, navodno, beži iz zemlje, i kojem su u Britaniji stizale pretnje 1968. godine da se u Jugoslaviju ne vraća, vrlo je čudesno kako uspeva da vrši istraživanja i piše i objavljuje radove nesmetano u Arheološkom institutu:.

Pogledajte prilog 526742

U JAZU:

Pogledajte prilog 526743

Narodnom muzeju:

Pogledajte prilog 526744

..kao i da nastavi piseti udžbenike, npr. za Zavod za udžbenike i nastavna sredstva:

Pogledajte prilog 526746

Itd...piše i objavljuje uredno na svim instancama. I ne samo to, već mi se čini da je nekoliko puta bio u Jugoslaviji, na osnovu opsia rezultata pojedinih istraživanja 1970-ih i 1980-ih godina. Treba konsultovati radove i videti šta sve tačno u njima piše, ali što se više proverava, to je njegova mreža laži poroznija i (nažalost) veća. Mislim da sa prilično dobrom pouzdanošću možemo pretpostaviti da je nedavno izmislio celu priču o emigraciji pod prisilom radi pompeznosti, kako bi ubedio, senzacionalistički i preko žute štampe, što je veći broj ljudi moguće u njegov narativ (kao i da bi mu se bolje prodavale knjige).

Jadni Srba koji beži od SFRJ radi na projektu ispitivanja kostiju iz Đerdapa i objavljuje rad u časopisu Arheološkog instituta SANU 1974. godine:

Srba1.jpg

Srba2.jpg
 
RD je dobar govornik sa po mom mišljenju dva velika minusa: 1) Ne poziva se dovoljno a nekada ni uopšte na izvore za svoje teze već sve predstavlja kao "logično" "prirodno" i "očigledno", tako da svako ko se ne slaže sa njim ili "ne vidi" o čemu je reč ispada budala i strani plaćenik. 2) Iz čoveka izvire ogorčenost, ostrašćenost, nezadvoljstvo. Kao da ga ja neko oštetio u životu ili nije zadovoljan svojim tretmanom u javnosti, nauci i slično. Uz sve to podosta narcisoidan.
 
Везано за Јасеновац обелодањени су неки немачки документи у којем размењују писма Алојз Степинац и анонимни хрватски кардинал у овој преписци документовано сада се зна да је степинац био обавештен о усташким злочинима бацања деце у ватру и јаме са живим кречом. Било је данас на вестима тако да као су најавили ово представља непобитан доказ јер су документа из немачког архива.
 
Везано за Јасеновац обелодањени су неки немачки документи у којем размењују писма Алојз Степинац и анонимни хрватски кардинал у овој преписци документовано сада се зна да је степинац био обавештен о усташким злочинима бацања деце у ватру и јаме са живим кречом. Било је данас на вестима тако да као су најавили ово представља непобитан доказ јер су документа из немачког архива.

ако су Бечко Берлинска онда су равна светињи - изгледа барем код нас...
 
Radovan u četvrtini slučajeva nema argument (rečenice završava sa " - znaš."), u četvrtini nema spreman odgovor (rečenice počinje sa - Uf!), a u četvrtini se oslanja na neproverene rekla-kazala priče (takva rečenica pak počinje sa "Znaš..."). Ipak, zbog one preostale četvrtine, on je jako pozitivan lik srpske istoriografije. ;)

Imao sam repliku:


 
O profesoru Damjanoviću imam pozitivno mišljenje. Za mnoge stvari je u pravu. Nije bilo nikakvog doseljavanja slovena na balkan već su to ti svi sloveni Srbi koji su se drugačije zvali i naselili se sve do Indije, a samo se mala grupa Srba vratila na Balkan u 6 ili 7 veku i ova bečko vatinska škola lažne istorije je to proglasila kao doseljavanje slovena.
 
Koji si ti jadnik, Slavene. Sramota me što sam na istom forumu sa tobom.

Interesantno. Čovek za pozadinu emisije stavi fotku na kojoj se palac drži u ustima i kaže da mu je Alen Delon, čuven po gej orgijama (koje imaju i svoje vrlo tragične strane jer je Delonov ljubavnik, Stevan Marković, bio ubijen 1968, godine pod nikad razjašnjenim okolnostima...jedan od najvećih skandala moderne francuske istorije, koji je u izvesnoj meri potresao Žorža Pompidua), stariji sin.

569009


I pri tome, priča o #$%nju francuskih advokata, dodajući da bi je mogao i njegov sin da radi.

...
 
Poslednja izmena:

Back
Top