"Dačić: SAD, Britanija i Francuska neprijatelji Srbije" ...

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
" Dačić: SAD, Britanija i Francuska neprijatelji Srbije

http://ba.n1info.com/a235079/Svijet/Svijet/Dacic-o-neprijateljima-Srbije.html

Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je da je nedavno Veliku Britaniju uvrstio u red zemalja koje Srbiji nisu prijatelji (uz SAD i Francusku), jer je ta zemlja predlagala rezoluciju o genocidu u Srebrenici u UN, a da Beograd o njoj nije ni obavijestila.

"Ako sam naneo štetu Srbiji, neka me smene, ali ja to mislim i siguran sam da 90 odsto našeg naroda to isto misli", rekao je Dačić za Blic.

On je naveo da treba praviti veliku razliku između prijatelja i partnera.

"Mi sa svima treba da sarađujemo, da budemo partneri, da tražimo zajedničke interese, ali postoji velika razlika u odnosu prijatelja prema vama i onih koji se uvek svrstavaju u grupu prijatelja Kosova", rekao je Dačić.

Ministar spoljnih poslova Srbije ocijenio je da su se "velike zapadne sile svrstavanjem na jednu stranu, uglavnom `kosovsku` direktno suprotstavljale srpskim interesima".

Dačić je istakao da je stav SAD-a direktno suprotan srpskim interesima.

"Želim da ih podsetim da prvi put u istoriji međunarodnih odnosa oni nemaju interese sa srpskim narodom. To sam rekao i u Vašingtonu, Parizu i u Londonu. Nisu samo oni za to krivi, krivi smo i mi zato što nismo uspeli da nađemo zajednički jezik", rekao je Dačić."...


:grudvanje3:

Pravo u nos "saveznicima i partnerima" , ali je i pitanje koliko je u tome "samostalan" ...?
 
"Želim da ih podsetim da prvi put u istoriji međunarodnih odnosa oni nemaju interese sa srpskim narodom. To sam rekao i u Vašingtonu, Parizu i u Londonu. Nisu samo oni za to krivi, krivi smo i mi zato što nismo uspeli da nađemo zajednički jezik", rekao je Dačić."...

Lupa, lupa, pa progovori i nesto tacno.

Trebali smo da trazimo zajednicki jezik sa njima, a ne da im se suprostavljamo.
 
Kako je koja zemlja priznala Kosovo trebali ste da im proterate ambasadora i povucete svog trajno. Imaju svi ambasadora u UN ako hoce nesto da poruce, a mogu i preko skypa ili vibera :lol:
Da ste to uradili sa prvih 10 svi ostali bi se dobro zamislili.
U medjunarodnim odnosima postoje samo interesi, mislim da oni ne razumeju o cemu on bulazni.
Nisu Srbi ni sa Rusima bili prijatelji kad su Jugoslavija i Sovjeti imali svoje razlike u politici.
 
Kako je koja zemlja priznala Kosovo trebali ste da im proterate ambasadora i povucete svog trajno. Imaju svi ambasadora u UN ako hoce nesto da poruce, a mogu i preko skypa ili vibera :lol:
Da ste to uradili sa prvih 10 svi ostali bi se dobro zamislili.

Не би бре, болео би их ћошак.

А њихове дипломате би дануле душом што је укинуто још једно казнено место за делегирање неуспешних службеника чија каријера је у сутону.
 
Не би бре, болео би их ћошак.

А њихове дипломате би дануле душом што је укинуто још једно казнено место за делегирање неуспешних службеника чија каријера је у сутону.

Moguce je i to, ali bi bar imali dobar razlog da se oslobode i tih ambasadora koji cesto rade svoje privatne “dilove” sa lokalnim lopovima tj. politicarima.
Nije problem u njima, vec u domacim teletabisima koji su se prvo prodali za neko bedno koferce, a posle za domacu javnost glume moral i pricaju ovakve stvari bez ikakvog legitimiteta.
 
Али признаћеш да ситуација у којој су сви српски локални непријатељи интегрисани у доминантне западне парадигме док је Србија самоизолована као Енвер Хоџина Албанија седамдесетих само још један нови фацет трајне српске ноћне море.

Оно што је кључно, мислим, јесте спознаја да неке ситуације немају замислив позитиван исход, па тако ни практичну позитивну политику.

Само erase & rewind, да цитирамо честиту Српкињу Нину Перссон.
 
Objasni to Dacicu.

Zasto Dacicu, on se kompromitovao kao i svaki politicar kad je uzeo mito. Zato je i postavljen. Moze da prica sta hoce u svrhu izborne kampanje, sve dok radi kako mu kazu oni koji su mu dali koferce.
Domaci politicari na Balkanu su okupatori svojih naroda za proviziju na tudji profit i ciljeve.
 
Dacicu budaletino pa Nemacka nam je 100 puta veci neprijatelj od Francuske ali to ne smes da kazes zato sto si licemerno svinjce jer se mali alek slizo sa merkelovom ..

Да не сме не би рекао да треба правити разлику између партнера и пријатеља, управо је то критика на рачун Вучићеве изјаве када је рекао да су нам Американци пријатељи.
 
Да не сме не би рекао да треба правити разлику између партнера и пријатеља, управо је то критика на рачун Вучићеве изјаве када је рекао да су нам Американци пријатељи.

Aha , znaci Nemci su nam prijatelji ?
 
Ниси требао да се одселиш у Канаду која је признала Косово.

Ja zivim u Kanadi od vremena Jugoslavije, momak.
Sve sto ti nije jasno uputi na adresu porodice Milosevic za koju ste glasali ti i tvoji sugradjani.
U poslednje vreme razmisljam da vas sve tuzim jer ste mi unistili dom i proterali me sa "ognjista". :)
 

Back
Top