Elon Musk : SAD su izvor dobrote i empatije i da pomažu i svojim bivšim neprijateljima što je bez presedana u istoriji

Smorisha

Buduća legenda
VIP
Poruka
41.996
(za Moderatore - Ne bi trebao da bude problem da izvor vesti bude tvit sa oficijelnog naloga Elona Muska. Njegovo mišljenje i stavovi sigurno znače mnogo i u političkom svetu jer je kao najbogatiji čovek na svetu i tehnološki magnat veoma uticajna ličnost. )



Moderna zapadna civilizacija ima izuzetnu empatiju u poređenju sa svojom moći. To je možda i njen najveći slabosti.

S obzirom na nuklearnu bombu, Amerika bi lako mogla da pokori svaku naciju na Zemlji. Hitler i Staljin bi to svakako uradili.

Umesto toga, Amerika je pomogla u obnovi Nemačke i Japana!

Ne postoji istorijski presedan za naciju sa toliko moći koja pomaže, umesto da uništava, svoje poražene neprijatelje.
 
Sto volim kad se ovako nekom utripovanom- da se razume u sve prepotentnom naduvenku-wanna be tesla, odmah prikljuci neki doopelizac i pokusava da se prikloni njegovom imidzu i krene da koristi "teske" matematicke pametne izraze:
"Ovi sto su vaki okrecu napadni vektor na ovu nasu empaticku raketu a mi samo hocemo d'odemo na mars i progresujemo i developujemou."
 
Okupirani smo mi iznutra, a Nemac je slobodan...On ima uredjeno,pravednije i razvijenije drustvo...Verovatno mislis na slobodu koju nama prodaje nasa vlast...
Mi smo svakako okupirano još odavno. Ne postoji sloboda u modernom svetu. Sloboda je kad ja sutra mogu otići bilo gde, a da mi ne treba pasoš i da me niko ništa ne pita. Zemlja nije u vlasti elite pa da mi oni određuju.

Ali da, elita diktira tempo, ovce prate. Nekada si znao da si rob, sada jesi, a to ne znaš.
 
Okupirani smo mi iznutra, a Nemac je slobodan...On ima uredjeno,pravednije i razvijenije drustvo...Verovatno mislis na slobodu koju nama prodaje nasa vlast...
Mislis ono slobodni kada su pitali Amere zasto im prisluskuju firerku ili ono slobodni da pitaju ko im unisti gasovode.
 
S obzirom na nuklearnu bombu, Amerika bi lako mogla da pokori svaku naciju na Zemlji. Hitler i Staljin bi to svakako uradili.
Umesto toga, Amerika je pomogla u obnovi Nemačke i Japana!

Ne postoji istorijski presedan za naciju sa toliko moći koja pomaže, umesto da uništava, svoje poražene neprijatelje.
mrš. i čobanin gaji ovce.a i kolje.
 
Mislis ono slobodni kada su pitali Amere zasto im prisluskuju firerku ili ono slobodni da pitaju ko im unisti gasovode.
To prosto razmisljanje koje ti imas danas mnogi pre tebe su imali i imaju u svakom vremenu...Uvek ovako zatucana, prosta drustva imaju taj arogantan stav i zato opstaju u toj svojoj bedi...Mi eto mislimo da je Nemac, zarobljen, Amerikanac takodje od svoje vlasti, Japanac od Amerikanaca itd....A najslobodniji je S. Koreanac, on moze sta hoce....
 
circus GIF



Gsp. Elon nas smatra vevericama,tu pricu o USA dobroti moze da popusi samo totalni maloumnik.
 
Što se tiče teme Amerikanci više nemaju šta da ponude , u vezi bilo kakvih poslovnih veza sa njima mi možemo biti samo u gubitku. To nam pokazuje prošlost u zadnjih trideset godina , da bi im se ulizali njihovim firmama smo dali monopolističke posredničke poslove nema tu nikakvih razvojnih projekata što donosi uzajamne koristi. , niti oni više imaju resursa za tako nešto .
No pre svega toga mi moramo da promenimo makroekonomski model razvoja.
 
(za Moderatore - Ne bi trebao da bude problem da izvor vesti bude tvit sa oficijelnog naloga Elona Muska. Njegovo mišljenje i stavovi sigurno znače mnogo i u političkom svetu jer je kao najbogatiji čovek na svetu i tehnološki magnat veoma uticajna ličnost. )



Moderna zapadna civilizacija ima izuzetnu empatiju u poređenju sa svojom moći. To je možda i njen najveći slabosti.

S obzirom na nuklearnu bombu, Amerika bi lako mogla da pokori svaku naciju na Zemlji. Hitler i Staljin bi to svakako uradili.

Umesto toga, Amerika je pomogla u obnovi Nemačke i Japana!

Ne postoji istorijski presedan za naciju sa toliko moći koja pomaže, umesto da uništava, svoje poražene neprijatelje.
Manje vise sve sto pise u tvom tekstu ali Elon Musk nije najbogatiji covek sveta, Jeff Brazos ga je pretekao pre 10-tak dana jer su akcije Amazona skocile za 10-15%.

Pa samim tim Muskove tvrdnje nemaju tu tezinu ako idemo tvojom analogijom.
 
Okupirani smo mi iznutra, a Nemac je slobodan...On ima uredjeno,pravednije i razvijenije drustvo...Verovatno mislis na slobodu koju nama prodaje nasa vlast...
Slobodan je onaj ko donosi odluke koje njemu idu u prilog bez da mu neko moze naloziti suprotno.
Tj nemcu odgovara jeftin ruski gas i energenti, rekli su mu da to ne sme - on nije slobodan.
Mi smo boranija, naravno da ima da radimo ono sta moramo i naravno da nismo slobodni.
Malo je zemalja koje su bas slobodne, mozda turska i indija
Amerika i britanija su u nekoj koheziji kao i kina i rusija.
 
Илон Србин не сада тотално разочарао...
Elon je američki eksepcionalista. To ti je bukvalno ideologija Proud Boysa ako si čuo za njih. Još uvek mi nije jasan Tramp na primer.

Ja verujem da će u budućnosti SAD postajati sve surovije i surovije. Čim naprave AI vojsku robota, veštačke materice za proizvodnju ljudi i gajenje dece na farmama vratiće se neke stare ideologije konzervativizma gde će belci imati vodeću ulogu. Neće im biti potrebni ovi sa Woke i forsiranjem crnaca i "nebelaca"

Više neće biti Anti-War pokreta kao što je bilo sa Vijetnamom. Ili neće imati tu težinu.
 
Manje vise sve sto pise u tvom tekstu ali Elon Musk nije najbogatiji covek sveta, Jeff Brazos ga je pretekao pre 10-tak dana jer su akcije Amazona skocile za 10-15%.

Pa samim tim Muskove tvrdnje nemaju tu tezinu ako idemo tvojom analogijom.

Ako misliš da je Musk nebitan jer je pao za 1 mesto bez obzira na sve što je uspeo da uradi na ovom svetu i uticaj koji ima ne znam šta da ti kažem osim da pogrešno rezonuješ.

Eventualno namerno miniraš temu sofističkim argumentima.
 

Back
Top