Podela na muske i zenske poslove :)

Gost377586

Veoma poznat
Poruka
11.136
podela u kojoj su zene izvisile...:lol:
ako izuzmemo onu zasnovanu na cisto vecoj snazi(tipa nosenje stunda na gradilistu i sl mogu 90% samo musk.)
ona se danas svodi na izbegavanje obaveza,npr ja znam da mogu da uradim neki kucni posao al pre iscimam brata jer me mrzi :mrgreen:,ili milion i petsto poslova koji su kao zenski(recimo iscimaju vas da ispeglate ili sta dr)..

msm meni danas deluje ko da ta podela bledi ali ko da je i dalje koriste i muskarci i zene ne jer stvarno misle da ce to dr osoba bolje uraditi s obzirom na znanje(vezano za pripadnost polu) vec jer su svi neverovatni lenjivici:lol:..
al problem je na kraju u tome sto ima vise posla zenskih:mrgreen: nego muskih pa su u ostatcima te arhaicne podele zene izvisile tj izvukle deblji kraj...
jer ona treba da:kuva pere pegla itd..
a on treba da popravi kad se nesto pokvari i izbusi rupu na zidu...
ovo prvo je celogodisnji posao a ovo dr je tek tu i tamo..

msm nije svuda tako, muskarci su se dosta pozitivno promenili i dobar deo pomaze i ucestvuje,al mi se smuci tako kad cujem lik se zenio i sad sve ocekuje da bude ko kod mame...

u sv sl jel aktivirate vi tu podelu i kada?:mrgreen:
jel se kod vas sve deli na ravne casti?i koliko je zastupljen sistem maminih sinova i tatinih princeza?
**i sad sam u periodu hejta tako da ako je smor tema ili gresim i sl moze lock:mrgreen:
 
Slažem se.
Samo kad jednom žena tražila
apsolutnu ravnopravnost,
ja joj rekoh:
OK, ja ću da operem sudje i usisam kuću,
a ti izadji, sekiru u ruke i iskrati pola metra drva,
jabi radije cepal drva nego prala sudove..
al ako cemo i taj tvoj primer da koristimo ispravi me ako gresim alvecinacepa drva pred zimu...
a sudovi su cele gidne..
Jel tema o kućnim poslovima ili o poslovnim poslovima?

svi poslovi vezani za kucu i oko kuce...
mogu i primeri tipa iscima te riba na pislu da joj namestis komp a verovatno bi mogla i sama al joj je lakse da ti to uradis..
ili ti iscimas koleginicu neku da skuva kafu umesto kolegu...tako neke to je zenski to je muski posao situacijekoje se koristeXD
al generalno pricam o kuc.poslovima..
 
Ja nisam sreo muškarca koji se bar malo ne razume u električne instalacije... kao ni ženu koja se bar malo razume u isto.

Ženski poslovi su oni koji nisu fizički teški, ali traju duže vremenski, tj. oni koji ne zahtevaju petljanje oko popravljanja kućnih uređaja i instalacija, ali zahtevaju upotrebu istih.
 
Ja nisam sreo muškarca koji se bar malo ne razume u električne instalacije... kao ni ženu koja se bar malo razume u isto.

Ženski poslovi su oni koji nisu fizički teški, ali traju duže vremenski, tj. oni koji ne zahtevaju petljanje oko popravljanja kućnih uređaja i instalacija, ali zahtevaju upotrebu istih.

Које ти кућне уређаје поправљаш, леба ти.
 
Zidne satove !
Sat stane, menjaš bateriju.
Dalje, ako toster mnogo prepeče,
smanjiš mu numeraciju.
Ima tu da se razmišlja u kući...
Lako je do'vatiti usisivač i šamarati sudove...
To i baba Kurana može...!


Хаха. Шаљиво.

Добро ниси поменуо и лепљење даљинског селотејпом.
 
Poslednja izmena od moderatora:
..oćeš da kažeš da se u "tradicionalnoj" porodice se žena više poštovala?
Ne bih rekla, nego baš suprotno.

- - - - - - - - - -

Ne radi se samo o lijenosti, pokusavao sam zaista da ispeglam kosulju ali jednostavno ne ide.

Izvini, ali mislim da je bolje biti lenj nego glup.Nekako je dostojanstvenije.

- - - - - - - - - -


i porođaj
 
podela u kojoj su zene izvisile...:lol:
ako izuzmemo onu zasnovanu na cisto vecoj snazi(tipa nosenje stunda na gradilistu i sl mogu 90% samo musk.)
ona se danas svodi na izbegavanje obaveza,npr ja znam da mogu da uradim neki kucni posao al pre iscimam brata jer me mrzi :mrgreen:,ili milion i petsto poslova koji su kao zenski(recimo iscimaju vas da ispeglate ili sta dr)..

msm meni danas deluje ko da ta podela bledi ali ko da je i dalje koriste i muskarci i zene ne jer stvarno misle da ce to dr osoba bolje uraditi s obzirom na znanje(vezano za pripadnost polu) vec jer su svi neverovatni lenjivici:lol:..
al problem je na kraju u tome sto ima vise posla zenskih:mrgreen: nego muskih pa su u ostatcima te arhaicne podele zene izvisile tj izvukle deblji kraj...
jer ona treba da:kuva pere pegla itd..
a on treba da popravi kad se nesto pokvari i izbusi rupu na zidu...
ovo prvo je celogodisnji posao a ovo dr je tek tu i tamo..

msm nije svuda tako, muskarci su se dosta pozitivno promenili i dobar deo pomaze i ucestvuje,al mi se smuci tako kad cujem lik se zenio i sad sve ocekuje da bude ko kod mame...

u sv sl jel aktivirate vi tu podelu i kada?:mrgreen:
jel se kod vas sve deli na ravne casti?i koliko je zastupljen sistem maminih sinova i tatinih princeza?
**i sad sam u periodu hejta tako da ako je smor tema ili gresim i sl moze lock:mrgreen:

pojela sam gomance, pa sam bila za ravnopravnost
pa umesto svi sve, ispalo - ja sve
iskljucivo sam za podelu danas, pa da se zna - ko nosi dzak, ko maze nokte
 
Poslednja izmena:
Ne beze samo muskarci od "zenskih" poslova. Ima i zena koje su lenje ili smotane, a neke kazu i da su pametne (???) pa se prave kako ne umeju da obave trivijalne radnje, pa cekaju muza da dodje sa posla i promeni sijalicu, osigurac ili vidi sta sa vodokotlicem ne stima.
Ja ne volim da perem sudove, ali se mora. Ne volim ni da peglam, pa peglam po potrebi, nikada sve odjednom. Lepo rasprostrem na strik, kada se osusi uredno savijem, a peglam pred nosenje.
Ali zato obozavam da krecim, farbam, gletujem, smirglam... sve te zezancije oko enterijera. I volim kuhinju, pogotovo da pravim kolace i torte.
A muskarci... za moj recun je nekako dovoljno da ne razbacuje i da skloni za sobom. I da on brise i maze obucu, to mrzim! Dobro, moze i smece da ponese, usput mu je :mrgreen:
 

Back
Top