DVOSTRUKI STANDARDI MORALA I MASKE U PRAVOSLAVLJU

PLP

Poznat
Banovan
Poruka
9.849
Znamo da imamo problematiku laznog morala u religiji,a evo jos jednog primera koji se odnosi na tradicionalno pravoslavlje.
Postavlja se pitanje zasto je to tako i koliko ce dugo trajati, i da li je po Otkrivenju tacno da je ovo vreme Laodikeje, za koje se vezuje sledeci stihovi, iz Otkrivenja, 3:
14 I anđelu laodikijske crkve napiši: Tako govori Amin, Svedok Verni i Istiniti, Početak stvorenja Božijeg:
15 Znam tvoja dela da nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć!
16 Tako, budući mlak, i nisi ni studen ni vruć, izbljuvaću te iz usta svojih.
17 Jer govoriš: Bogat sam, i obogatio sam se, i ništa ne potrebujem; a ne znaš da si ti nesrećan, i nevoljan, i siromah, i slep, i go.
18 Savetujem te da kupiš u mene zlato žeženo u ognju, da se obogatiš; i bele haljine, da se obučeš, i da se ne pokaže sramota golotinje tvoje; i masti očnom pomaži oči svoje da vidiš.
 
Poslednja izmena:
A zasto se odnosi na tradicionalno pravoslavlje kad je "Otkrovenje" deo Novog zaveta i kod katolika, protestanata i ostalih verskih zajednica, (pseudo)hriscanskih?

Naprotiv, bas se pravoslavlje i ne usudjuje da toliko tumaci "Otkrovenje" jer se zna da je tesko.

Nego si ti potajni ili otvoreni mrzitelj pravoslavlja, pa si zato ove stihove pripisao bas njemu, ali smisli nesto bolje jer nigde ne dokazujes da se ovo odnosi samo na pravoslavlje.

I na kraju kao da je neka nova stvar ili "otkrice" da u Bibliji, pa i u "Otkrovenju" ima kontradiktornosti sa kojima i teolozi oprezno postupaju i ne usudjuju se da ih tumace "crno-belo". Ali stalno nicete vi takvi koji otkrivate "rupu na saksiji" bas u pravoslavlju sto samo govori o dvostrukim standardima i moralu bas kod vas i to na bazi elementarnog neznanja.
 
A zasto se odnosi na tradicionalno pravoslavlje kad je "Otkrovenje" deo Novog zaveta i kod katolika, protestanata i ostalih verskih zajednica, (pseudo)hriscanskih?

Naprotiv, bas se pravoslavlje i ne usudjuje da toliko tumaci "Otkrovenje" jer se zna da je tesko.

Nego si ti potajni ili otvoreni mrzitelj pravoslavlja, pa si zato ove stihove pripisao bas njemu, ali smisli nesto bolje jer nigde ne dokazujes da se ovo odnosi samo na pravoslavlje.

I na kraju kao da je neka nova stvar ili "otkrice" da u Bibliji, pa i u "Otkrovenju" ima kontradiktornosti sa kojima i teolozi oprezno postupaju i ne usudjuju se da ih tumace "crno-belo". Ali stalno nicete vi takvi koji otkrivate "rupu na saksiji" bas u pravoslavlju sto samo govori o dvostrukim standardima i moralu bas kod vas i to na bazi elementarnog neznanja.

Kerkyra, kao prvo, Zamolio bih te da obratis paznju na ponasanje, ovde smo u virtuelnom svetu, i svako ima pravo da iznese svoje misljenje.
Drugo, Otkrivenje, ciji su stihovi, upucuje na trenutno vreme, a to sto ti kao pravoslavna vernica, nemas o tome obavestenje, nije moj problem, vec bih ti preporucio da u dogledno vreme porazgovaras sa svestenikom, jer on ce moci da ti objasni, zasto je vreme Laodikeje.
Kojih i kakvih kontradiktornosti, o tome samo nagadjas.
Kao trece, ovde Dejan Nestorovic, decidirano iznosi svoja razmisljanja, u vezi svestenstva, ciji je gost bio, a takodje poseduje i dokaze, o kojima je ispricao pricu.
Topla voda je odavno Izmisljena, pa ti preporucujem , da se vise bavis Bozijom recju, a manje neosnovanim kritikama, u vidu rupe na saksiji.
Kao cetvrto, mogla bi da objasnis, u kom kontekstu iznosis rec Pseudohriscanski ?
Toliko, za sada, i svako dobro.
 
Kao trece, ovde Dejan Nestorovic, decidirano iznosi svoja razmisljanja, u vezi svestenstva, ciji je gost bio, a takodje poseduje i dokaze, o kojima je ispricao pricu.

Veoma je znaćajno šta je razmišljao taj trans homoseksualac, poznati striper i ljubavnica hrvatskog novinara Nenada Hervatina. Baš je onako značajno što je bio i ljubavnica Kaćavendina da bi malo zbog toga a malo zbog ucenjivanja doboijao skupocene poklone a i nekih 50.000 evra za neko kao školovanje. Vidi ga sa Kačavendom...

Kacavenda-Dejan-1.jpg


A vidi ga kako orgija za svoj 30-ti rodjendan...

striper%20kurir_1351678197_670x0.jpg


A u vezi ono...dokaza...šta misliš o ovom...

''U želji da dospem u centar pažnje šire javnosti (o čemu sa oduvek sanjao) ja sam počinio greh aktivnog učešća u početku jedne odvratne i klevetničke medijske kampanje usmerene lično protiv vas. A sve je to lažirano, nažalost, na osnovu mojih istupa i natpisa u novinama i televiziji. Moja sudbina, volja i želja je što volim da se slikam sa poznatim i važnim osobama sa kojima sam se susretao. Ja sam dobio svojih pet minuta “ovozemaljske slave”. Praštajte, pošteni vladiko, što ste zbog svega, gore navedenog, pretrpeli i trpite zla koja sam vam nesvesno naneo.''

To je deo pisma koje je taj homos uputio Kačavendi.

A vidi tog homosa sa njegovim prijatelejm hafizom Irfanom...

dejan-nestorovic-striper-foto-auraba-1431095674-656291.jpg


A vidi šta taj homos kaže za hafiza...

"Njegova dela nisu kuće, zgrade i materijalni monumenti, fontane u zlatu, dvorovi, kojima bi se neko divio, već, zadovoljna ljudska duša, nasmeana lica kao rumena jabuka i mir koju seje ovaj veliki čovek svojim glasom koji je poziv ka smirenju i pravoj blagodati, koja se novcem ne može kupiti."

Mogao bih mnogo o liku i delu tog dna od čoveka ali ne bih da mi ne bude muka.
 

Back
Top