Generalna diskusija, noviteti, nemačka vs japanska auto industrija i slično

Ko je bolji?

  • Švaba

  • Japanac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Prva intervencija na mom BMW, nakon malog servisa, potrebna je zamena dihtunga jer malo curi ulje tu, pa cemo sledeci vikend to jer mora da skida dosta komponenti odozgo. Ne curi mnogo, ulje je na 70% od malog servisa jos.
Nisam jos leve EL podizace resio, pa cemo i to za vikend.
Vrata vozaca su olabavljena, je l bih mogao nekako ja da ih dotegnem, kada ih otvorim ona se vrate, umesto da se zakoce na sredini ko sva ostala?
 
Poslednja izmena:
Ta prva intervencija ti je uvod u rupu bez dna.
BMW kad krene sa tim sitnim nema kraja,a popravke su paprene.
Na zdravlje.

Zašto misliš da je to uvod u rupu bez dna? Ovaj majstor mi je pregledao komplet auto, sem toga ništa nije dotrajalo...
Remenica i PK kaiš su dobri, ne znam kakva je turbina za sada lepo radi, trap odličan, zamajac se ne čuje, menjač odličan, diskovi takođe.

A sa ovim majstorom sam dobar i sad za ovo cimanje mi nije ništa uzeo, a za tu zamenu ne verujem da će više od 5000 da uzme što nije neka para.
Ja sam raččunao da ću imati mnogo više ulaganja, ovo je bingo šta sam našao, ali videćemo.
Održavaću ga kako treba.

BMW mnogi popljuju jer ga voze ko sivonje, driftaju sa njim, ne održavaju i posle čudno kad krenu kvarovi...
 
Kakva su vam iskustva sa ovim jeftinijim (West Lake) kineskim gumama?
Naisao sam na neke testove, gde ih hvale, a opet, to mi lici na cistu reklamu. Sa druge strane, ADAC ih je nacrnio, ali je opste poznato da Nemci ne trpe konkurenciju, tako da ni ne prezaju ni od cega da ih ubiju. A vidim da komsija matorac, na nekom mercedesu 10-tak godina starom, stavio sada zimske West Lake, kaze matori Svabo "ne verujem ja ovima iz ADAC-a nista" :)

Sad mene zanima iskustvo iz prve ruke (matorac ih je tek sad stavio, pa jos ne zna da mi kaze), da li ih je neko vozio, i kako je zadovoljan?

P.S.
Vozim auto od samo 100ks, i ne vozim ga bukvalno nikada preko 150km/h, tako da mi stvarno nisu potrebne neke premium i neka ludila :)
 
Zašto misliš da je to uvod u rupu bez dna? Ovaj majstor mi je pregledao komplet auto, sem toga ništa nije dotrajalo...
Remenica i PK kaiš su dobri, ne znam kakva je turbina za sada lepo radi, trap odličan, zamajac se ne čuje, menjač odličan, diskovi takođe.

A sa ovim majstorom sam dobar i sad za ovo cimanje mi nije ništa uzeo, a za tu zamenu ne verujem da će više od 5000 da uzme što nije neka para.
Ja sam raččunao da ću imati mnogo više ulaganja, ovo je bingo šta sam našao, ali videćemo.
Održavaću ga kako treba.

BMW mnogi popljuju jer ga voze ko sivonje, driftaju sa njim, ne održavaju i posle čudno kad krenu kvarovi...

Zato sto je BMW poznat kad jednom ima falinku to postaje crna rupa za izvlacenje para iz dzepa radi popravki.
Narocito dizel polovnjaci.
 
Zato sto je BMW poznat kad jednom ima falinku to postaje crna rupa za izvlacenje para iz dzepa radi popravki.
Narocito dizel polovnjaci.

Pa zavisi koju falinku prijatelju, falinka zvana guma na poklopcu ventila ne verujem da je uvod u sranja...
Inače mi je slab akumulator, prekljuće morao spajati na drugi da bi upalio, moraću da menjam dok nije stigla zima...
Auto nije baš pred prodaju bio najbolje održavan, kaže majstor da su filteri bili mnogo zapušeni.
Inače mi više ljudi i majstora reklo da je moguće da ovaj auto ima tačnu kilometražu, što ja još uvek ne mogu da poverujem jer je auto 2002, a km 193.000km. Unutra nigde nije pocepan, gotovo ništa nije izbledelo, malo je izgrebana ona plastika na sredini gde je upaljač, tu je bmw stavio baš nekvalitetnu plastiku...

Nešto me zanima, pošto je drug na E90 sa istim M47 motorom uradio...
On je ubacio turbinu od 330D i čipovao na 200KS, pritom turbina nije uopšte opterećena jer turbina 330D fabrički trpi tu konjažu, a nije to neko opterećenje ni za taj motor, dizne mu ostale iste.
To znači da bih i ja isto to mogao da uradim? Iako sam zadovoljan, ovo je ono "čiji je veći" fazon, pa me vuče da uradim to, iako ne jurcam, ali volim kad me zalepi kad stisnem u drugoj pun. Znam da 318D u odnosu na 320D ima drugačije dizne, turbinu i kompjuter.
Da li bi ove dizne sa 318D podnele recimo 200KS ili bi i njih trebao prebaciti sa 330D?

Turbinu i čip mogu za 300-400 evra da završim, a sa diznama izađe 500-600 evra...
 
Poslednja izmena:
nisu nemci blesavi pa prodaju izakane dizele za 500-1000e nasim svercerima polovnjacima nego znaju da su to rupe bez dna i da u to ne vredi ulagati

A Srbin misli ekstra proso uzo "ko casa" dizlo za 3000e , be-em-veja sa samo 165.000km na satu...

Kad ono ... Mucak...

Nije tačno. Tamo ljudi imaju keša i svi voze novije aute, ove starije prodaju za male pare jer neće niko da ih kupi sem naših ljudi, Turaka itd...
Moj je plaćen 1600 evra u Austriji.
 
Danas dodje moj kupac sa jednog foruma koji inace ima ozbiljan automehanicarski servis u Beogradu da sa svojim poznanicima kupe Alfu Mito 2011 koju sam im ja pregledao i za koju sam rekao da nije bas najbolja spolja ali da je enterijer zaista savrseno sacuvan i da meni to nije nekako leglo.
Dosli oni danas i kace dijagnostiku a na satu 168k km kad vidi vraga na dijagnostici pokazuje 298k km.:)
Mali M-jet presao 300k km i i dalje radi ko sat sto definitivno pobija tihijevu pricu o raspadu dizelasa na 150k km.:)
 
Nije tačno. Tamo ljudi imaju keša i svi voze novije aute, ove starije prodaju za male pare jer neće niko da ih kupi sem naših ljudi, Turaka itd...
Moj je plaćen 1600 evra u Austriji.

Jeste, ja sam cuo da tamo pare rastu na drvetu umesto lisca, popnes se i uberes koliko ti treba.

- - - - - - - - - -

Danas dodje moj kupac sa jednog foruma koji inace ima ozbiljan automehanicarski servis u Beogradu da sa svojim poznanicima kupe Alfu Mito 2011 koju sam im ja pregledao i za koju sam rekao da nije bas najbolja spolja ali da je enterijer zaista savrseno sacuvan i da meni to nije nekako leglo.
Dosli oni danas i kace dijagnostiku a na satu 168k km kad vidi vraga na dijagnostici pokazuje 298k km.:)
Mali M-jet presao 300k km i i dalje radi ko sat sto definitivno pobija tihijevu pricu o raspadu dizelasa na 150k km.:)

Alfa presla 300k km?! Nemoguce, ne valja mu dijagnostika.
 
Aman, vece su zarade nego ovde dosta puta.
On s' dve plate kupi BMW E90, sa kreditom kupi najnoviji F30...

To da, ali dodji ovamo,pa kreni da kupujes dobar polovni auto, od Svabe. Pa ceni ga, samo tako!
To su bajke da za 1500 evra mozes da kupis dobar auto, mozes da kupis samo krsh za te pare. Dobar auto uopste nije puno jeftiniji nego sto bi bio u Srbiji.
 

Back
Top