Automobili: muškarci vs žene

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.592
Bilo mi je interesantno poslednjih dana na ovom forumu pokušavajući da shvatim muški pogled na prevozna sredstva.
Tako je bilo i u kući kada sam mužu uporedila kupljenu toyotu i reno scenik pa je podivljao i rekao da osim boje i 4 točka, nemaju ništa slično.
Izgleda da je činjenica da nemamo ni slične poglede kada su u pitanju automobili.
Valjda je to tako ,kao kad muškarci uđu u kuhinju i osete miris gibanice , pa pitaju šta se to peče i ne mogu da prepoznaju a žene polude zbog glupog pitanja.
Dakle...kako nas podnosite sa različitim shvatanjima prevoznog sredstva i kako mi gledamo na vaše stavove o istim ?
 
Što bi muž morao da ima dovoljno para, pa valja zajedno živimo i pare su zajedničke ?
Bar je kod nas tako ceo život.
Btw, imamo dva auta.
Мора да има довољно пара. Ако нема, онда је у проблему.

Жене траже обично да се купи неки псеудотеренски ауто (SUV), који је подигнут и који је удобан. Поред тога, траже и мање аутомобиле за вожњу кроз град.
 
Dakle...kako nas podnosite sa različitim shvatanjima prevoznog sredstva i kako mi gledamo na vaše stavove o istim ?
Pa nisu shvatanja razlicita, recimo moja zena i ja imamo iste zahteve od auta:
- pristojan izgled
- da ima odlicnu ergonomiju
- da su kvalitetni materijali unutra
- da se ne kvari (sto automatski suzava iskljucivo na japanske marke i mladje godiste)
- da ima dovoljno prostora za ono sto nam treba.
Svelo se na to da ona vozi polu-sportski auto a ja malo veci. Naravno, kad idemo porodicno negde, idemo mojim autom, jer se obavezno potovare bicikli :D
 
Bilo mi je interesantno poslednjih dana na ovom forumu pokušavajući da shvatim muški pogled na prevozna sredstva.
Tako je bilo i u kući kada sam mužu uporedila kupljenu toyotu i reno scenik pa je podivljao i rekao da osim boje i 4 točka, nemaju ništa slično.
Izgleda da je činjenica da nemamo ni slične poglede kada su u pitanju automobili.
Valjda je to tako ,kao kad muškarci uđu u kuhinju i osete miris gibanice , pa pitaju šta se to peče i ne mogu da prepoznaju a žene polude zbog glupog pitanja.
Dakle...kako nas podnosite sa različitim shvatanjima prevoznog sredstva i kako mi gledamo na vaše stavove o istim ?
Konkretno u čemu se vas dvoje razlikujete?
 
muškarci su generalno opsednutiji statusnim simbolima, a automobil je jedan od njih. nije neka misterija

skoro nikad muškarac u početku muvanja nije propustio da mi kaže da vozi dobar auto, ako ga vozi. a pre neki dan mi se jedan deda hvalio kako poseduje old tajmera.


njima to znači, razumite in. razumite ih kao što biste razumeli kad se maloumno dete satima igra sa 3 lego kocke
 
muškarci su generalno opsednutiji statusnim simbolima, a automobil je jedan od njih. nije neka misterija

skoro nikad muškarac u početku muvanja nije propustio da mi kaže da vozi dobar auto, ako ga vozi. a pre neki dan mi se jedan deda hvalio kako poseduje old tajmera.


njima to znači, razumite in. razumite ih kao što biste razumeli kad se maloumno dete satima igra sa 3 lego kocke

Vidi, ove likove koje ja znam da su ljubitelji oldtimera, zapravo uopste ne vide to kao statusni simbol, vec vole tu klasiku, a ima i momenat nostalgije kad su bili klinci, pa sa svojim očevima provodili vreme zajendo oko takvih automobila.

Pošto su muškarci tog doba mnogo malo vremena provodili sami sa decom, i to bi uglavnom bilo dok su čačkali oko auta, a deca jurila okolo i gledala "šta to tata radi".
 
Vidi, ove likove koje ja znam da su ljubitelji oldtimera, zapravo uopste ne vide to kao statusni simbol, vec vole tu klasiku, a ima i momenat nostalgije kad su bili klinci, pa sa svojim očevima provodili vreme zajendo oko takvih automobila.

Pošto su muškarci tog doba mnogo malo vremena provodili sami sa decom, i to bi uglavnom bilo dok su čačkali oko auta, a deca jurila okolo i gledala "šta to tata radi".


poenta je bila da vole da kažu, to im je neka tačka ponosa. da nije, ne bi izletela u prvih pola sata poznanstva
 
Konkretno u čemu se vas dvoje razlikujete?
U pogledu na prevozno sredstvo 😁 jer on to shvata kao automobil a meni je baš samo prevozno sredstvo.
Meni je bitno da me odveze sa tačke a na tačku b, i preveze sve ono što mi je u tom trenutku potrebno. Nije mi bitno da li ću putovati sat ili sat i po , ni da li ću gledati na monitor kada se parkiram ili okrenuti glavu. Takođe ne vidim gotovo nikakvu razliku u dizajnu kola ako su iste boje i slične veličine. I baš nikako ne mogu da shvatim zašto su neke gume dobre a neke ne. Vožnja automobilom mi je deo života kao i hodanje, ne doživljavam ga kao dobro ili loše iskustvo , nego kao svakodnevnicu.
I vrlo teško pronađem svoj auto na parkingu. Ponekad čak pokušam da uđem u tuđi 😀. Moram da čitam tablice...
 
muškarci su generalno opsednutiji statusnim simbolima, a automobil je jedan od njih. nije neka misterija

skoro nikad muškarac u početku muvanja nije propustio da mi kaže da vozi dobar auto, ako ga vozi. a pre neki dan mi se jedan deda hvalio kako poseduje old tajmera.


njima to znači, razumite in. razumite ih kao što biste razumeli kad se maloumno dete satima igra sa 3 lego kocke
Ја се хвалим оним што други крију.

Нису сви аутомобили статусни симбол. Неки представљају и начин живота. Неки имају много већу вредност, иако не вреде практично ништа.

Жене то не могу да разумеју

... нити се то од њих тражи.
 
Pa da imam toliko puno novaca, auto bi isto došao na red.
Npr. imati dobru kuću daleko mi je bitnije, nije mi auto skoro nikakav prioritet u životu, ali da ne znam što s parama, uzeo bi tako nešto dobro.
Наравно да би дошао.

Људи глуме да им није стало и да их не занима.

Ја отворено кажем "занима ме, али немам паре".
 
Nije, samo je na jednom, nemačkom, ali ima na internetu i na svim jezicima je preko 500 strana.
Auu uvališe ti auto iz uvoza nov, nov, nov utegnut lepo se vozi, za svaku preporuku :mrgreen:

IMG_20240128_141259.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top