Automobili: muškarci vs žene

Zar nije jednostavnije otići u servis i pitati, kako da mi se ne zaključavaju zadnja vrata, kako da komandna tabla jače svetli ako je upaljeno svetlo, kako da uključim grejanje sedišta....
У овлашћени сервис једино, ако још увек раде та кола.

Ја гледам да прочитам што више могу, да не морам да зависим од других.
 
Pa jednostavno volimo lepe i dobre automobile iz razlicitih razloga.

Nekom je auto statusni simbol i skupim autom hoce da pokaze da je neko i nesto, neko drugi voli brze i sportske automobile, i jos milion drugih razloga ....

Npr. ja volim da mi auto lepo izgleda, da je odrzavan i ispravan, ma koliko star bio i kolika god mu vrednost bila. Prioritet mi je lep izgled i ispravnost.

Neko drugi kupi auto koji lepo izgleda,
I koji je "skup", skoro pa obavezno je to Audi, BMW, Mercedes, a onda kupuje polovne gume i popravlja samo kad vise nece da ide.

Ima muskaraca kojima je bitno samo da se prevezu od tacke a do tacke b.

Za zene vazi da voze prljave i neuredne automobile, ali imam 3 kolegenice i svakoj je auto cist i uredan, kako spolja, tako i unutra.
 
muškarci su generalno opsednutiji statusnim simbolima, a automobil je jedan od njih. nije neka misterija

skoro nikad muškarac u početku muvanja nije propustio da mi kaže da vozi dobar auto, ako ga vozi. a pre neki dan mi se jedan deda hvalio kako poseduje old tajmera.


njima to znači, razumite in. razumite ih kao što biste razumeli kad se maloumno dete satima igra sa 3 lego kocke
znaci mi smo maloumni...........hvala ti.
 
Vozim auto mog muza, jer nam ne trebaju dva. On i onako ide biciklom na posao, jer je sportski tip i mora da se krece, trci, pliva. To mu je veoma bitno.
Auto mora da bude dobar, ekonomican, komforan i da ima veliki prtljag. Tu nismo mnogo razliciti.

Ranije sam vozila VW Polo. Tipican zenski autic.
 
Bilo mi je interesantno poslednjih dana na ovom forumu pokušavajući da shvatim muški pogled na prevozna sredstva.
Tako je bilo i u kući kada sam mužu uporedila kupljenu toyotu i reno scenik pa je podivljao i rekao da osim boje i 4 točka, nemaju ništa slično.
Izgleda da je činjenica da nemamo ni slične poglede kada su u pitanju automobili.
Valjda je to tako ,kao kad muškarci uđu u kuhinju i osete miris gibanice , pa pitaju šta se to peče i ne mogu da prepoznaju a žene polude zbog glupog pitanja.
Dakle...kako nas podnosite sa različitim shvatanjima prevoznog sredstva i kako mi gledamo na vaše stavove o istim ?
Ne znam razliku muskog i zenskog pogleda na automobil kaoprevozno sredstvo.
Meni je bitno da je pouzdan i da malo trossi.
Sta ce zensko da kazze? Sta god hocce ima pravo na sboje misljenje.
Na kraju koliko para toliko muzike i naravno gleda se prakticnost.
 
Što sam ja jedno vreme želela ladu nivu... Ali nisam tad baš imala pravo glasa jer mi posao nije zavisio od kola. Zezali su me da bolje da mi uplate teretanu nego da vežbam na nivinom volanu.
Госпођо

ти који су вас "зезали" никада нису сели за волан ладе ниве.

Да вам откријем малу тајну: Новије ниве имају серво.

А што се старих тиче, постоји техника како се управља колима која немају серво управљач.
 
Nešto me jeza prođe od tog "gospođo"... Ti koji me tako oslovljavaju uglavnom bi nešto da me zeznu, pokazalo iskustvo...imaću te na nišanu 😀
За то сте сами криви. Рекли сте да сте удати и да имате мужа. Самим тим сте госпођа.

Вас су можда зезнули неки други. Ја нисам нити то желим.

Лада нива већ извесно време има серво управљач.

Говорим из личног искуства... за разлику од "зезача".
 
Što sam ja jedno vreme želela ladu nivu... Ali nisam tad baš imala pravo glasa jer mi posao nije zavisio od kola. Zezali su me da bolje da mi uplate teretanu nego da vežbam na nivinom volanu.
Ladu nivu možeš da imaš isključivo ako ti posao ne zavisi od automobila jer je uglavnom ili neispravna ili trula 🤗

A puno voliš da šrafiš inače ti ne gine bankrot 😍
 

Back
Top