ZAKON POSTOJANJA – istina o postojanju materije, zivota i prirode

RISTOB:

Nijesam vjernik. Ne bar institucijalni i zatucani.

Eto priznao si da si vernik i nemoj posle da tvrdiš da nisi.

I nemoj da tvrdiš da nisi "zatucani", jer čim si vrenik, to automatski podrazumeva da si i "zatucan", jer nezatucani vernici ne mogu da postoje.

I s obzirom da si priznao da si vernik, šta onda radiš na forumu filozofije i smetaš, jer ovo je forum na koji dolaze oni koji žele nešto da razumeju i znaju, a ne veruju. Uostalom, ti svakim svojim postom i pokazuješ da nisi u stanju ništa da razumeš. I zato bi bilo poželjno da i ne uzimaš učešća u diskusiji. A ako baš želiš da budeš tu, s obzirom da ništa nisi u stanju da razumeš, onda samo prati šta čika Ljubo priča, ćuti i veruj. "Ko veruje spasiće se".

A vidi, njegovi (Simini) dokazi nijesu naučni! Ali su za ono što tvrdi dokazi. To mu uvažavaju i oni kojima je šarlatan isto kao i ti. I priznaju mu dokaze. Jer ih on bazira na iskustvu.

Hoćeš reći da Simini dokazi nisu naučni dokazi, ali ako veruješ šta Simo priča, onda su to dokazi? Bravo, vera za vernika je uvek ujedno i dokaz. Tako je od uvek. Dobro sam ja procenio kad sam rekao da ti i ne znaš šta reč i pojam "dokaz" podrazumeva.

U mom kraju, odmah posle II www bila je Seljačka radna zadruga. U okviru nje izdig sa stokom na planini (od marta do novembra). Tri žene i jedan muškarac. Sve tri žene su se porodile u januaru sledeće godine. To su istine, Ljupče! Ali ih tebi ne vredi govoriti.

Bravo Rile, muškarčino,... imao si svoj harem. Uh, da je meni tako! To je život i to je ISTINA i to je DOKAZ... hebeš i nauku i filozofiju.
 
Poslednja izmena:
CELADON:

Uh, evo, izgleda da sam u Celadonu dobio za protivnika još jednog "opasnog" Rileta - Rileta br. 2 koji ništa ne razume! Da vidimo šta to Rile2 ne razume?

To i jeste problem u tvom izlaganju. Nisi dosledan svojim rečima. Izvrćeš sopstvene reči onako kako tebi odgovara.

Ovde je bilo reči o pojmu "večita borba", gde sam ja u dva različita primera i konteksta objašnjavao i tvrdio da borba i jeste i nije večita. A ti to nisi razumeo, pa me sada optužuješ da nisam dosledan svojim rečima i tvrdnjama.

U prvom primeru, da bih objasnio da borba jeste večita, govorio o nagonu samoodržanja kao večitoj borbi i težnji od zla ka dobru koja stalno teče, tako što se ciklično uvek iznpova ponavlja. Primera je bezbroj. Navešću primer disanja pluća, koja dišu upravo sa težnjom da izbegnu zlo, a ostvare dobro. Pa tako imamo situaciju da moramo udahnuti vazduh upravo zato da izbegnemo gušenje sa značenjem zla i na taj način uz pomoć kiseonika pomoću kojega produžavamo život uđemo u stanje osećanja dobra. A kada udahnemo, ne možemo trajno da ostanemo u stanju udahnuća, jer čim smo udahnuli i osetili zadovoljstvo i dobro, u sledećem truntku se ponovo pojavilo osećanje nezadovoljstva i zla u vidu potrebe za izdahnućem, koje će da nas natera da izdahnemo, da bi sada izdišući izbegli zlo i u izdahnuću osetili dobro. Ali ne zadugo. Čim smo izdahnuli i u izdahnuću osetili dobro, već sledećeg trenutka se ponovo pojavilo zlo i nezadovoljstvo zbog izdahnuća i nateralo nas da ponovo udahnemo, da bi se na taj način oslobodili zla zbog izdahnuća i osetili dobro u udahnuću. I taj prces disanja pluća, se iz trenutka u trenutak celog života ponavlja, uvek sa željom da se izbegne zlo, a ostvari dobro. I to je primer gde može da se tvrdi da borba dobra i zla večito traje. Isto kao pluća, tako i naše srce radi. Tako isto i naš želudac radi. Iz istog razloga i na isti način, po istoim pravilima naizmeničnog dobra i zla svako veče ležemo u krevet i spavamo da bi se oslobodili zla u vidu umora, i u spavanju i odmaranju osetili zadovoljtvo i dobro u vidu odmora. A ujutro, kad smo se naspavali, odmorili i povratili snagu, tada se pojavi osećanje zla zbog ležanja i odmaranja, koje će na kraju uvek da nas natera da ustanemo, da počnemo da se krećemo i nešto radimo, da bi sada zadovoljstvo ostvarili u kretanju i radu. Sve dok ne osetimo nezadovoljstvo i zlo u vidu osećanja umora, koje će ponovo da nas natera da lednemo i odmorimo se i zadovoljstvo potražimo u spavanju i odmaran ju. Apsolutno sve što se u prirodi dešava, dešava se po načinu večite borbe dobra i zla.

Fizičari, na primer, znaju da sem energije ničeg drugog nema i da se ona uvek manifestuje kao elektromagnetno polje koje vibrira. Zato fizičari često i kažu da je sve vibracija. A kad ih upitamo šta je vibracija i zašto je sve vibracija, oni ne znaju odgovor na to pitanje, niti mogu da znaju jer oni se ne bave psihologijom i psihičkim untrašnjim procesima koji postoje i teku uporedo u svemu što opažamo kao objektivno i fizičko. I onda je jasno da odgovor na to pitanje "zaštosve vibrira " ne može da se dobije bez povezivanja znanja iz fizike i psihologije, da može da se zna da sve što je fizičko, istovremeno je ono u sebi samome i psihičko. I da se to psihičko unutar fizičkog uvek naizmenično manifestuje kao osećanje dobra i zla koje se večito ponavlja i tako uzrokuje da se i ono spoljašnje, fizičko uvek iznova ponavlja, a to znači, isto kao i pluća, srce ili želudac itd - VIBRIRA.

Aako smo uspeli da razumemo kada i gde se može reći i tvrditi da je borba između zla i dobra večita , hajde sada da vidimo u kojim slučajevima se može tvrditi da bnorba između zla i dobra nije večita i da dobro na kraju uvek pobeđuje zlo?

Uslovno se može govoriti da borba nije večita kada je reč o jako dugačkim ciklusima koji se ponavljaju po pravilima dobra i zla. Mnogo dužim nego što su disanje pluća, kucanje srca, rad želuca itd. To su ciklusi prelasku žive i svesne materije iz haosa u harmoniju. To su evolucioni procesi koji teku prilikom stvaranju materijalnih formi u obliku sistema kretanja i rada, poput atoma, nebeskih tela, jednoćeliskih organizama, tela biljaka, životinnja i ljudi ili razvoj ljudskog društva, na primer. Takvi procesi znaju da traju hiljadama i milionima godina. A kad je reč o Univerzumu, njegov prelazak iz haosa i zla u harmoniju i dobro, traje i milijardama godina. I u tim primerima se može govoriti da borba između zla i dobra nije večita. Kada je reč o Univerzumu, borba dobra protiv zla, dok se sve iz stanja haosa ne prevede u stanje harmonije, može da traje, možda i petnaestak milijardi godina. Da bi u trenutku, kada se sve dovede u stanje harmonije nastupila era zadovoljstva i dobra, koja će isto tako petnaestak milijardi godina da traje, sve dok se univerzum ne uruši. A kada je reč o prelasku ljudskog društva iz haosa i zla u stanje harmonije i dobra, stanje haosa i zla takođe može da traje jako dugo i po više hiljada godina, da bi posle toga nastupilo stanje harmonije i dobra koje će isto tako dugo da traje.

Ovde treba zapazit jednu stvar, a to je da je pravilo naizmeničnog delovanja dobra i zla uvek isto, bez obzira da li je reč o kratkim ciklusima koji se u kratkim vremenskim razmacima ponavljaju, kao što imamo kod primera disanja pluća ili kucanja srca ili da je reč o dugačkim ciklusima koji traju po više milijardi godina, kao što je slučaj kada je reč o Univerzumu kao celini. To podrazumeva da i u jednom i u drugom primeru uvek može da se tvrdi da je borba dobra i zla večita. A da se može tvrditi da nije večita samo kad je reć o ponavljanju ciklusa, koji gledano iz naše ljudske perspektive jako dugo traju. Kada će da se desi, kao na primer u slučaju razvoja ljudskog društva, da će mnoge generacije ljudi da propate živeći u haosu i zlu, kada će ljudi moći da tvrde da to zlo neće većito da traje i da će jednoga dana da zavlada dobro. Da bi, kada se to desi, opet mnogo generacija živelo u harmoniji i dobru, a da skoro i neće ni znati šta je istinsko zlo.

**********************************************

Celadom, u tvom gornjem postu si mi postavio mnogo pitanja i zamerki. Da bih odbranio sve moje tvrdnje koje mi zameraš i osporavaš, za svaku bih morao veoma opširno i ispočetka da ti objašnjavam ceo Zakon postojanja, kao što sam i sada učinio da objasnim u kojim slučajevima se može tvrditi da je borba između dobra i zla večita, a u kojim slučajevima da nije. Pa bi, onda, da bih ti detaljno i argumentovano odgovorio na sve primedbe, trebalo sedam dana da pišem i napišem knjigu debelu stotinjak stranica, a to ne ide. NIje moguće. Ali moguće je da ti, ako te ova materija zanima, sedneš i polagano čitaš sve moje postove u ovoj temi od početka do kraja. To je opširna materija koja ne može, kako bi ti hteo, iz cuga de se objasni i razume samo jednim postom. Ja sam do danas skoro četrdesetak godina proveo detaljno analizirajući i razmišljajući o svemu, tražeći odgovore na svamoguća egzistencijalna pitanja. Naučnici, filozofi, psiholozi, teolozi i ideoloti tokom cele istorije traže odgovore na ova ista pitanja na koja mi pokušavamo sada da odgovorimo, pa još nisu pronašli prave odgovore, a ti bi hteo sve to da razumeš za jedan dan i da ti ja na sve to pitanje odgovorim samo u jednom postu, a zatim me kritikuješ, ako ja ne znam odgovor ili ako znam i odgovorium ti, a ti ne razumeš šta sam ti odgovorio. Mogu ja da ti odgovorim na svako pitanje, uz tvrdnju da će svaki odgovor da ima značenje ISTINE, jer ja poznajem i razumem Osnovni prirodni zakon po kojem sve postoji i sve se dešava, ali nemoj da me teraš da sada sve to samo za tebe ponavljam, s obzirom da sve to več u ovoj temi ima napisano. Nemam išta protiv da mi postavljaš pitanja ili zamerke, ali ne mnogo pitanja i zamerki odjednom, već pokušaj u svakom tvom postu po jednu, zato što se ja, da bi moji odgovori bili razumljivi, moran da trudim da budu argumentovani i logični, što zahteva i mnogo vremen i mnogo reči. Kao na primer što je ovaj odgovor koji sam sada napred dao samo na prvu primedbu koji si dao samo u prvoj rečenici tvog poslednjeg posta. I kad bi istim tempom i na isti način hteo da ti odgovorim i na ostale primedbe iz tvog posta, ne bih ni za sedam dana uspeo da ti odgovorim na svaku.

Zato hajedmo ispočetka, ista ova pitanja i primedbe koje si mi postavio u tvom poslednjem postu postavi ponovo, ali svaki dan samo po jedno pitanje ili primedbu i odgovoriću ti razložno na svaku, da ne bih morao ceo dan da sedim za kompjuterom i kuckam odgovarajući ti na mnoštvo pitanja i primedbi.

Živeo!
 
Poslednja izmena:
OZIMAN:

Може се променити. Може се одустати од тог вечног циклуса рађања и умирања. Одустати од точка Самсаре, достићи Нирвана како се каже у источњачким филозофијама или негирати воља како се каже у Шопенхауровој филозофији.

Rađanje i umiranje Univerzuma i svih materijalnih formi iz kojih se on sastoji, uvek na isti način i po istoj informaciji, uz pomoć 7 fizičkih i psihičkih sposbnosti i po pravilima dobra i zla, SE NE MOŽE IZBEĆI. To je ZAKON sveukupnog postojanja i oko toga diskusije i pogađanja nema. Zato jer ne postoji druga i dugačija mogućnost da materije, života i prirode bude, do ta.

Ali ima tu nešto što vremenom može da se prevazlazi, a to je, kada se živa i svesna materija usavrši na jednom nivou postojanja, ona tada napušta taj nivo i u njemu se više ne reinkanira, već prelazi u viši i u njemu počinje da se reinkarnira i dalje usavršava po istim pravilima dobra i zla, sve dok se i na tom višem nivou do karaja ne usavrši, da može i u njemu da prestane da se reinkarnira, i pređe u još viši nivo. I tako sve do navišeg mogućeg nivoa, sa značenjem one najviše svesti Univrzuma, sa ulogom kolektivne svesti Univeruma koja zaokružuje, obuhvata, prožima i informatički povezuje ceo Univerzum u jedinstveno živo i svesno biće, koja ujedno ima značenje i najvšeg Boga. Kada je reč o ljudima u ljudskom društvu, imaš primer "svetlosnih bića" koja su nekada reinkarnirajući se živela ljudskim životima, dok se nisu do kraja usavršila kao ljudi i na kraju prešla u viši nivo života i postojanja, da bi se dalje, bez fizičkih tela, usvršavala po pravilima dobra i zla koja važe na tom višem nivou.

Evo ova slika simboliše organizaciju života, kretanja i rada celog Univerzuma po nivoima. Najsitnije tačkice simbolišu elementarne čestice, kao najmanja i najgušča elektromagnetna živa i svesna polja koja se organizovano i harmonično kreću i rade unutar širih živih i svesnih elektromagnetnih polja atoma. Viši nivi postojanja od atoma su elektromagnestna svesna polja nebeskih tela unutar kojih žive i harmonično se kreću i rade atomi. Galaksije su još viša i šira elektomagnetna svesna polja i nivoi svesti unutar kojih se organizovano i harmonično, kreću, rade i žive nebeska tela. Da bi na kraju i sve galaksije bile obuhvaćene onom najvišom, svešću koja prožima i informatički povezuje ceo Univerzum.

Organska priroda je isto tako građena po nivoima, od iste žive i svesne materije, kao i neorganska.

11.jpg

Ако се теби ова егзистенција у којој си толико свиђа, тежи ка њеном понављању вечито. Али немој да такво одушевљење ситуацијом у којој смо пројектујеш и на све остале и да и њих тераш на рад и залагање ради очувања "ове мочварне каљуге јада" ва вјеки вјеков.

Jado, ti se jedino plašiš da te neko ne bi naterao da nešto korisno radiš, da bi i dalje, kao parazit, mogao da živiš od tuđeg korisnog i opravdanog rada. Ti pojma nemaš da objektivnog i materijanog postojanja, a time ujedno ni svesnog života, ne može da bude bez svrsishodnog i korisnog kretanja i rada. I pojma nemaš da se u ovom materijalnom i ljudskom svetu ne možeš usavršiti do karaja i osloboditi se materijalnog tela, tj prestati da se reinkarniraš kao čovek i preći u viši nivo dok god ne odradiš svoj deo posla koji moraš u materijalnom telu da odradiš na Zemlji. Pa ti sada kako hoćeš, biraj ili što pre da odradiš svoj deo posa, usavršiš se i zajedno sa drugim ljudima pređeš iz haosa u harmoniju i na kraju prestaneš da se reinkarniraš u zemaljskoj kaljuii ili ćeš i dalje da sabotiraš zemaljski život i nikada se ne usavršiš, a time ujedno i nikada ne pređeš u viši svesni nivo i posle samouništenja čovečanstva kojeg će da uzrokuju paraziti poput tebe, a zatim da nastaviš ponovo da se reinkarniraš u zemaljskoj kaljugi, ali ne više kao čovek, već ponovo počevši ispočetka, kao ameba, pa neka biljčica, pa insekt, pa neki majmun, sve dok ponovo ne poprimiš ljudski oblik i potrudiš se da uradiš onaj deo posla koji moraš da uradiš da bi se usavršio i da bi moga da se preseliš u viši netelesni nivo. U koji si mogao da pređeš zajedno sa ovim sadašnjim čovečanstvom, da ga nisi sabotirao svojim neradom i pomogao mu tako da se na kraju samouništi.

Ја пљујем на овај твој свет, на његове природне законе, на његовог хипотетичког творца, и на то твоје "уређено друштво" .

Uh, uh, uh... nema ti spasa. Odmah se ubij, skoči u neku smrdljivu baru nek te barski insekti i amebe pojedu, kokao bi odmah, da ne gubiš vreme, rodivši se sada kao ameba, mogao kao ameba da sve počneš ponovo, ispočetka.
 
CELADON:

Ispraviti zlo, znači dovesti društvo u pasivno stanje.

Nije tačno! Osloboditi se zla znači prevesti ljudsko društvo iz nepravednog društvenog i ekonomskog poretka u pravedan. U suštini, to znači, usmeriti ga da živi po Znanju, umesto Neznanju. Neznanje je pricip podele, konkurencije, mržnje, borbe, nepravednosti i zla po kojem ljudsko društvo sada živi sa ciljem da se održi u životu, tj. da izbegne nezadovoljstvo i zhlo,a ostvari zadovoljstvo i dobro. A Znanje je princip jeinstva sveta, mira reda, ljubavi i pravedne podele rada i rezultata rada po kojem bi ljudsko društvo trebalo da živi da bi se održalo u životu, tj. da bi moglo da izbegne nezadovoljstvo i zlo, a ostvari zadovoljstvo i dobro. Dakle, prevazići zlo, a ostvariti dobro, ne znači dovesti društvo u pasivno stanje, već ga prevesti iz nepravednog i borbenog stanja u pravedno i radno.

Ristob ti je to jako lepo objasnio, ali se to objašnjenje tebi nije dopalo. A sada upravo koristiš njegov argument kao svoj. Nisi dosledan, ni sam ne znaš kako bi sve to funkcionisalo.

Risto nije ništa objasnio jer on nije ni sposoban ništa da objasni, jer ništa i ne zna. A ja nisam imao ni potrebu da objašnjavam kako treba da izgleda pravedan svetski društven i ekonomski poredak, već samo da ukažem na dva osnovna, moguća prirodna principa po kojima bilo koje društvo u prirodi može da živi: 1 princip haosa, nepravednosti i zla i 2. princip harmonije, pravednosti i dobra. A zatim, za življenje po principu haosa, nepravednosti i zla ponudim svetsko ljudsko društvo kao primer, a za življenje po principu harmonije, pravednosti i dobra ponudim sve materijalne forme od kojih je Univerzum sagrađen, među kojima je ljudski organizam jedan od najsavršenijih.

Dobro i zlo su samo manifestacije tvog uma.

Nije tačno. Ne znaš i ne razumeš Zakon postojanja po kojem sve što se u Univerzumu manifestuje kao materijalno, fizičko i objektivno, uzrokovano je onim svojim unutrašnjim, psihičkim, subjektivnim i svesnim i obrnuto. S obzirom da su Svest i Materija jedna i ista prirodna sila i pojava. Prema tome, svako negativno psihičko stanje sa značenjem zla ima svoje poreklo u vidljivom negativnom fizičkom, materijalnom stanju. I obrnuto, svako pozitivno fizičko i materijalno satnje ima svoje poreklo u pozitivnom psihičkom stanju. Pa tako, na primer, haos i zlo kao negativno fizičko i psihičko koji su uzajamno uzročni, uvek idu zajedno, a harmonija i dobro kao fizičko i psihičko, koji su uzajamn o uzročni, uvek idu zajedno.

Van svesnog bića, sa željama i očekivanjima, ne postoji nikakvo dobro i zlo.

Ovo sam ti upravo objasnio.

Elektroni se vrte oko protona, zna se koje sile to održavaju, i tu nema ničeg dobro i zlog.

Ne znaš koje sile to održavaju, jer ne znaš Zakon postojanja, već samo misliš da znaš. Ne zaš da sem psihičkih i svesnih sila u prirodi nikakve druge pokretačke sile, ni energije ne postoje. Sve što je opažljivo, materijalno, objektivno i fizičko, uvek i isključivo je manifestacija unutrašnjeg, neopažljivog svesnog i psihičkog. Kad to psihičko i svesno prestane da se napreže, kreće i radi, materijalno, fizičko nestaje kao da ga nikad nije ni bilo. Ostaje samo crna jama, kvantni vakuum, prostor bez materije i materialnih formi.

Planete i sitnija nebeska tela kruže oko zvezda i tu nema ničeg dobrog i zlog.

Naravno da nema, jer sva kretanja i radnje u Univerzumu su tokom 12 milijardi godina prevedena ih haosa i zla u stanje, harmonije i dobra, što važi i za sisteme kretanja i rada nebeskih tela. Jedinio ljudsko društvo se u vezi toga još nešto premišlja, "bil-nebil".

Galaksije su razbacane, nema simetrije, zvezde umiru u agoniji koje nisu svesne, univerzum se širi i udaljava i sve nam izgleda prilično haotično, a univerzum za to ne mari ni malo. Sve je takvo kakvo jeste, sa tendencijom da se menja i dalje, sa ishodom koji ne možeš predvideti.

Sve postoji tako što se večito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, što znači da se sve uvek iznova rađa i umire, nastaje i nestaje (sintropija vs. entropija). Pa tako imamo da su ciklične faze nastajanja i nestajanja Univerzuma jako dugačke, jer Univerzum je jako veliki, za koje vreme nebeska tela i galaksije se mnogo puta reinkarniraju, tj, nastaju u nestaju, jer su ciklusi njihovog pretakanja kroz tri različita oblika i stanja mnogo kraći, s obzirom da su i njihova tela mnogo manja od Univerzuma. Isto se dešava i sa ljudskim organizmom čiji životni vek, tj. vreme njegovog nastajanja, razvoja, propadanja i nestajanja traje u proseku 7o godina, dok za to vreme ćelije od kojih se ljudski organizam sastoji se mnogo puta uvek iznova rađaju i umiru. Isti slučaj je i sa čovečanstvom koje postoji više hilljada godina dok nastane, razvije se, ostari i umre, za koje vreme ljudi koji čovečanstvo grade se po više pura u njemu uvek iznova rađaju i umiru. I sve to ima značenje harmonije i dobra, jer nikakvo zlo nije, roditi se i u miru i povoljnim uslovima se razviti, živeti, ostariti i umreti. Zlo je kad ne postoje uslovi da se život normalno pretoči kroz svoja tri oblika i stanja, pa kad život mora nasilno u pola da se prekine, što se redovno dešava u uslovima haosa. Ko sve ovo razume na pravi način, taj razume i pravo značenje i definiciju pojma "sloboda". Koja glasi da je sloboda okolnost u kojoj život može neometano da se pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja. Ta okolnost je uvek ono što se podrazumeva pod pojmom "harmonija". Suprotno tome, nesloboda se definiše kao okolnost u kojoj život ne može neopmetano da se pretače kroz svoja tri oblika i stanja. Ta okolnost je uvek ono što se podrazumeva pod pojmom "haos".

Ne pozivaj se na nauku. Nauka se bavi istraživanjem. Onog trenutka kada bude sve otkriveno, svi će saznati večitu misteriju Boga.

Nauka je to već odavno učinila, samo nije svesba toga. Zakon postojanja koji ja ovde prezentiram je zbir naučnih činjenica i dokaza koji na to ukazuju.

Čas kažeš da je sva tvoja priča potkrepljena naučnim dokazima, čas ti nauka uopšte ne odgovara, pa kažeš da nije otkrila najvažnije stvari vezane za svet koji nas okružuje.

Upravo o tome ti i govorim. Ja sam to već na jednom mestu u ovoj temi lepo objasnio primerom slepaca koji su pipanjem pojedinih delova slona hteli da opišu kako slon izgleda. Pa je onaj slepac koji je uhvatio slona za uvo, tvrdio da je slon kao lepeza. Onaj koji ga je uhvatio za rep, tvrdio je da je slon kao glista. Onaj koji ga je uhvatio za nogu tvrdio je da je slon kao balvan. Onaj koji ga je uhvatio za surlu, tvrdio je da je slon kao zmija. Konkretno, kada je reč o materiji, životu i Univerzumu i nauci koja pokušava da otkrije istinu o njihovom postojanju, ovde ulogu slepaca igraju razne naučne i nenaučne oblasti (fizika, hemija, biologija, psihologija, religija, filozofija, razne ideologije itd) koje istražuju i poznaju samo pojedine oblasti sveukupne stvarnosti, a ne i istinu o celokupnoj stvarnosti. Isto kao što slepci pipaju samo pojedine delove slona. Gde imamo situaciju, da bi slepci znali kako slon izgleda, morali bi sva svoja znanja koja su stekli pipanjem pojedinih delova slona da sastave u celinu. Isto važi i za pojedine naučne oblasti koje parcijalno izučavaju sveukupnu stvarnost. Znale bi istinu o stvarnosti kad bi sva svaja pojedinačna sznanja logiči povezali u jedinstvenu celinu. Zato ja i mogu da tvrdim da se u nauci istovremeno i sve zna i ništa ne zna. Isto kao što i slepci istovremeno i znaju kako slon izgleda i ne znaju.

I šta sam ja sada uradio i doprineo da se ISTINA o postojanju celokupne stvarnosti iznese na videlo dana? Nisam uradio ništa posebno i nisam otkrio ništa novo što se već u različitim oblastima nauke i ukupnog ljudskog iskustva već odavno ne zna. Ja sam samo logički povezao sva ta već u nauci poznata znanja i tako dobio zaokružen i celovit naučno filozofski sistem sa značenjem KONAČNE ISTINE u vezi postojanja materije, života i prirode, pod nazivom ZAKON POSTOJANJA. Koji može u celosti da se izrazi samo sa dva slova i jednim brojem, povezanih sa znakom plus - "JA+7".

Zato ne bi trebalo da izgleda ni kontradiktorno, ni neobično, kada ja na jednom mestu tvrdim da nauka još uvek ništa ne zna, a na drugom mestu, suprotno od toga, tvrdim da je u nauci odavno već sve poznato i kad valjanost i istinitost Zakona i postojanja dokazujem upravo uz pomoć u naci već poznatih otkrića, i argumenata.

Ti ne umeš da odgovoriš na najjednostavnija pitanja.

Ne postoji ni jedno egzistencijalno pitanje na koje ja ne umem argumentovano i razložno da odgovorim, već je problem što ti ne želiš da se detaljno upoznaš sa Zakonom postojanja i svim mojim objašnjenjima koja već stoje u ovoj temi, već samo ovlaš čeprkaš po površini svega toga, sa željom da o svemu tome saznaš i sudiš na prečac i na brzimu.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji ni jedno egzistencijalno pitanje na koje ja ne umem argumentovano i razložno da odgovorim

Naprotiv, ne postoji ni jedno na koje umeš argumentovano odgovoriti.
Nauka ne bi podržala tvoju ideju o ja+7, jer se njome ništa ne objašnjava.
Jedno ti priznajem, majstor si da sa mnogo reči ne kažeš ništa.


Pitao sam te već, nisi mi odgovorio, da li si nekada ovu svoju ideju prezentovao nekom naučniku?

Kada kažeš ovo:
" Pa tako imamo da su ciklične faze nastajanja i nestajanja Univerzuma ....",
onda očekujem da dokažeš da univerzum ima ciklične faze nastajanja i nestajanja.
Kreni od nastanka univerzuma, služeći se naučnim metodama.
Hajde, dokaži naučnicima da vreme u univerzumu teče u oba pravca!


(Kokošku privremeno ostavi na miru).
 
I tako sve do navišeg mogućeg nivoa, sa značenjem one najviše svesti Univrzuma, sa ulogom kolektivne svesti Univeruma koja zaokružuje, obuhvata, prožima i informatički povezuje ceo Univerzum u jedinstveno živo i svesno biće, koja ujedno ima značenje i najvšeg Boga.

I šta posle toga?
1.Kraj ciklusa? Zaustavljanje točka, ulazak u nenaprezanje, nerad...?
Tako propada tvoja ideja.
2.Početak propadanja univerzalne svesti zvane Bog, i ulazak u novi ciklus, sa ciljem totalne degradacije?
To je poražavajuće za jednu univerzalnu svest.
 
Lhupče je to drugačije utupio.

On smatra da svest ne propada, nego da uvek postoji. Da je sve što postoji jedno živo svesno biće i da drugo ništa i ne postpji.

U kvantnom vakuumu (singularitet) to biće spava, miruje, neaktivno je. Tada biće nema tijela, samo svest. Buđenjem (naprezanje) biće dobija tijelo koje se s počtka sastoji od prostih, haotičnih ćelija. Te ćelije 'uče' da bi, kad se dovoljno 'nauče', prešle iz haosa u harmoniju. Tako harmonične one se udružuju, izgrađujući pojedine organe tijela bića. I sad i ti organi 'uče' dok ne naprave tijelo čitavog bića. Ljudi finaliziraju tijelo tog bića. Oni su sad u početnoj fazi učenja. Još ništa ne znaju. (Samo Ljubo). A kad saznaju sve, uz Ljubovu pomoć (bez nje ne bi mogli), dostižu harmoniju. Maksimum. E, tu se biće umorilo. Sad mora da se odmara. Kad ponovo padne u san tada je završen jedan ciklus. To bi bio kao na Zemlji 1 dan života tog bića.

Eto... To be continued.
 
Poslednja izmena:
Sad će Ljubo da se napregne, pocrveni od besa i pokrene - u pravcu osporavanja samog sebe.

Ristobe, izneo si sažetak svih dosadašnjih Ljubovih postova na ovom forumu.
Ljubo se neće složiti sa tvojim sažetkom (mada je to suština sveukupnog njegovog dosadašnjeg, kilometarskog, pisanja), jer ga koče ego i emocije.
Ljubo ne bi uspeo da objasni kako se prevazilazi ego. On bi svu univerzalnu svest gurnuo u ciklus, ponavljanje, ali svoj ego ne bi, nikada. Čak bi i Boga, (metaforu univerzalne svesti) usporio, umrtvio, razorio, i ućutkao ga u singularitetu.
Koji je smisao takvog ustrojstva prirode?

Ako nešto ostaje večno, onda nema potrebe da se zabavlja ciklusima.
Osim, ako je Bogu dosadno.
 
CELADON:

Naprotiv, ne postoji ni jedno pitanje na koje umeš argumentovano odgovoriti.

Na svako pitanje ja uvek argumentovano odgovorim. Moj najjači argument za svaki odgovor je sam Zakon po kojem sve postoji i sve se dešava (JA+7), pa da bi mogao da se razume svaki moj odgovor, pre toga je potrebno poznavati Zakon JA+7. Ko ne zna i ne razume taj Zakon, teško može razumeti i svaki moj podgovor, zato što ja uz svaki moj odgovor ne prilažem i celokupno objašnjenje Zakona (JA+7)

Nauka ne bi podržala tvoju ideju o ja+7, jer se njome ništa ne objašnjava.

U pravu si, ni jedna nauka sama za sebe, izolovana od drugih nauka, ne bi podržala Zakon JA+7, ali sve zajedno, bi. Isto kao što se ni ona četiri slepaca koji su pipanjem htela da saznaju kao izgleda slon, ne bi svi složili ni da je slon kao lepeza, ni kao glista, ni kao balvan, ni kao zmija. Ali kad bi slepci sva svoja znanja sastavili i povezali u jedno, onda verovatno, bi. Zato što slon jeste istovremeno i kao glista, jer mu je rep kao glista, istovremeno je i kao balvan, jer mu je noga kao balvan, istovremeno je i kao lepeza jer mu je uvo kao lepeza, istovreno je i kao zmija jer mu je surla kao zmija. Isto tako je i Zakon JA+7 skup povezanih svih nauka i znanja. On je kruna svih znanja, zato jer Zakon JA+7 je istovremeno i fizika i hemija i biologioja i psihologija i filozofija i religija i politika i ideologija i pravo i ekonomija, jer on u sebi sva ta znanja sadrži. Odnosno, zato jer JA+7, a to je Svest sa svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, sve to uzrokuje, bez čega sve to ne bi bilo moguće.

Evo, hajde da rasčlanimo Zakon JA+7 na njegove sastavne delove, kao što su slepci rasčlanili slona, pa de se u to uverimo.

Prvo što treba da se zna kad je reč o Zakonu JA+7 jeste da sem JA+7 ničeg drugog nema za šta bi moglo da se tvrdi da POSTOJI, što bi uopšte moglo da postane predmetom izučavanja svih nauka koje sam naveo.

Hajde da krenemo od pojma "JA". Šta je "JA"? "JA" je ono što se podrazumeva pod pojmom "SVEST". To je ono čime se bavi eksperimentalna psihologija kao nauka, koja još uvek pojma nema šta je "Svest". Zašto? Zato jer se eksperimentalna psihologija bavi izučavanjem samo sa 5 psihičkih sposobnosti i radnji Svesti: opažanjem, osećanjem, pamćenjem, mišljenjem i razumevanjem. Zato eksperimentalna psihologija i ne može da otkrije tajnu postojanja Svesti jer joj fale još dve fizičke sposobnosti - naprezanje i kretanje - kojima Svest takođe raspolaže, bez kojih Svest ne bi imala šta da opaža, oseća, pamti, misli i razume, a time ujedno, ni da postoji. Zato eksperimentalna psihologija i jeste slepac, jer ne izučava i materiju kao fizički proces, bez kojeg ne može objasniti psihičke procese, jer bez fizičkih, energetskih i materijalnih procesa, kojima se bavi fundamentalna fizika kao drugi slepac, psihički svesni procesi ne b i bili mogući. To je razlog što eksperimentalna psihologija kao nauka ne bi mogla da potvrdi valjanost Zakona JA+7, jer nije kompletna. Drugim rečima, slepac koji je uhvatio slona za uvo i koji tvrdi da je slon kao lepeza, ne može da zna i potvrdi da je slon istovremeno i kao balvan, jer on ne drži slona za nogu koja je kao balvan, već za uvo, koje je kao lepeza.

Hajde sada da vidimo šta je sa tim drugim slepcem, fundamentalnom fizikom. Koja , takođe pojma nema šta je energija, odnosno materija. Upravo zato što se u okviru fundamentalne fizike ne barata sa psihičkim procesima opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja, koji kao unutrašnja uzročna, psihička sila i snaga deluju iz dubine fizičkih, matereijalnih procesa, bez kojih fizički materijalni i energetski procesi ne bi bili mogući. To je razlog što ni fundamentalna fizika kao nauka ne bi mogla da potvrdi valjanost Zakona JA+7, jer ni ona nije kompletna. Mada u okvru tehnološke fizike koja se bavi smišljanjem i projektovanjem raznih elektronskih uređaja i informatzičkih sistema, već postoje dokazi da energija, tj. materija, raspolaže i sa psihičkim sposobnostima opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja, bez kojih elektronski uređaji, informacije i informatički sistemi ne bi bili mogući. A da i ne govorimo o fizičkim i materialnim telima ćelija, biljaka, životinja i ljudi. Pa onda i tu imamo istu situaciju, da ni fundamentalna fizika kao drugi slepac koji je uhvatio slona za nogu i tvrdi da je slon kao balvan, ne može da zna da je slon istovremeno i kao lepeza, zato jer ga nije uhvatio za uvo, već za nogu.

A šta je sa svetskim religijama kao trećim slepcem i čime se one bave?

Četiri glavne svetske religije, hrišćanstvo, islam, hinduizam i budizam se bave Bogom, a pojma nemaju šta je Bog. Hriščanstvo, hinduizam i budizam stoje na stanovištu da je Bog Trojedan, a islam, da je Bog samo Jedan. Tačno je i jedno i drugo, Bog jeste Jedan, ali je istovremeno i Trojedan. Samo, problem kod svih ovih religija je što ni jedna od njih pojma nema šta bi Bog uopšte mogao da bude, niti šta ta njegova TROJEDNOTA, koja je istovremeno i JEDNOTA znači. Zato ni svetske religije, kao treći slepac, ne bi mogle da potvrde valjanost Zakona JA+7, po kojem Svest postoji sama po sebi, kao svoj i uzrok i posledica, sve uz pomoć svojih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Koja jeste JEDNA, ali se uz pomoć tih svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnostio večito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, pa zato, sem što je JEDANA, ona je istovremeno i TROJEDNA.

A šta reći za svetsku filozofiju kao "tupa-lupa" nauku, kao četvrtog slepca, koja u sebi ne sadrži niti i jedan deo fundamentalnog znanja u vezi postojanja materije, života i prirode i koja zbog toga za ljudski rod nikada nije ni imala nikakvu praktičnu vrednost, a time ujedno, ni sposobnost da bi sada mogla da proceni i prizna valjanost Zakona JA+7.

I šta nam još na kraju ostaje? Ostaju nam društvene tj. ideološko-političke i pravne nauke, zatim ekonomija, te biologija i genetika. Svima njima je zajedničko to što se bave izučavanjem i istraživanjem organizacije života i rada žive i svesne materije i materijalnih formi. Biologija i genetika se bave izučavanjem sastava i organizacije organske prirode i tela jednoćeliskih organizama, biljaka, životinja i ljudi, a društvene nauke, ideološko političke, pravne i ekonomske se bave organizacijom ljudskog društva, težeći da pronađu ono najbolje. I da li su uspele u tome? Nisu uspele, jer ljudsko društvo još uvek gradi i živi u nepravednom svetskom društvenom i ekonomskom poretku, po principu podele, borbe svakoga sa svakim, mržnje, haosa i zla. Dok je po Zakonu JA+7, najbolje organizaciono rešenje podrazumeva jedinstvo sveta, mir red, ljubav i pravednu podelu rada i rezultata rada. Što je sasvim suprotno učenju danas važećih ideološkopolitičkih, pravnih i ekonomskih nauka, u svojstvu petog slepca, koji takođe, nikada ne bi mogao da prizna valjanost Zakona JA+7 jer u njegovom učenju nema principa o jedinstvu sveta, pravednosti, harmoniji i dobru.

Jedini ko bi u tom pogledu i u tom delu mogao da prizna valjanost Zakona Ja+7 su svetske religije, koje takođe u svojim učenjima kao i Zakon JA+7, sadrže učenje o principu jedinstva, ljubavi, pravednosti, harmonije i dobra. Kao i učenja o Božijoj JEDNOSTI ili TROJEDNOSTI, koje je podudarno sa Zakonom JA+7 o JEDNOSTi i TROJEDNOST SVESTI, sem koje nikakvog drugog Svemogućeg Boga NEMA. Koje su i jedine koje bi mogle da izbave svet iz haosa i zla, pod uslovom da tom svom učenju o principu pravednosti, harmoniji i dobru, dodaju i znanje Zakona JA+7 i po njemu se ujedine u jednu svetsku religiju. Koja sa ugradnom Zakona JA+7 u svije temelje više ne bi ni bila verska institucija, već jedinstvena svetska naučno-obrazovna i pravna institucija - akademija . Da bi tako mogle da pridobiju svo svetsko stanovništvo na svoju stranu i postanu većinska svestka snaga i sila, koja bi uspešno, bez svetskog rata, revolucije, i prolevanja ljudske krvi, mirnim putem, mogla da uredi organizaciju života i rada svetskog društva po svom, tj, BOŽIJEM principu pravednosti, harmonije i dobra.

*********************************

Eto, sve ovo napred rečeno je argumentovan odgovor ZAŠTO nauka ne bi podržala ideju JA+7, na tvoju primedbu, DA NAUKA NE BI podržala ideju JA+7. Kao i argumentovano objašnjenje KO,kada i pod kojim uslovima bi mogao da podrži i prizna valjanost Zakona JA+7.

*******************************

Rešio sam da ubuduće, zbog opširnosti mojih postova, dnevno ne postiram više od jednog posta i to sa temom po vlastitom izboru iz najzanimljivijih i najsmislenijih primedbi ili pitanja koje mi moji sagovornici budu, eventualno, u međuvremenu postavljali. Sve sa namerom da ne pretrpavam štivo odgovarajući na mnoge besmislene primedbe i pitanja kojih najviše ima i tako razvodnjavam temu i otežavam razumevanje mojih objašnjenja u vezi postojanja materije, života i prirode, onima koji ih, eventualno čitaju.
 
Poslednja izmena:
Je li ti poznat filozof Slobodan Tomović?

Sigurno ćeš pročitati ovaj post prije nego ga obrišu pa se nadam da ćeš mi i odgovoriti.

A vidim da si i ti za odstrel al postepeni.

Pozdrav.

Bilo mi je čast ukrštati oštra koplja sa tobom.

Svako dobro ti želim.

P.S. Da Bog da se tvoj Pravedni društveni poredak ostvario na Zemlji i čovečanstvo spasi od samouništenja!
 
CELADON:
Moj najjači argument za svaki odgovor je sam Zakon po kojem sve postoji i sve se dešava (JA+7)

Tvoj najjači argument, koji si pretenciozno nazvao Zakonom, je samo jedna od mnoštva pretpostavki, maštarija, koje ljudi imaju o svetu. Nisi ni prvi ni poslednji koji razmišlja o svetu.
Tvoje razmišljanje ima bezbroj nelogičnosti, a bezbroj nelogičnosti vodi u besmislenost.
Zato tvoje izlaganje nije argumentovano, već besmisleno.


To što si ti ovde napisao i dao mu formu zakona, neozbiljno je i nevažno.
Nema smisla dalje pridavati značaj nečemu tako nevažnom kao što je ova tema. Upuštanje u bilo kakvu dalju priču o nevažnim stvarima čini i sagovornike nevažnim.
 
ZAKON JEDNOSTI/TROJEDNOSTI


CALEDON:

I šta posle toga?
1.Kraj ciklusa? Zaustavljanje točka, ulazak u nenaprezanje, nerad...?
Tako propada tvoja ideja.
2.Početak propadanja univerzalne svesti zvane Bog, i ulazak u novi ciklus, sa ciljem totalne degradacije?
To je poražavajuće za jednu univerzalnu svest.

Temelj učenja glavnih svetskih religija, hrišćanstva, hinduizma i taoizma je "božanska trojednost", a islama, "jednost". Poreklo ovih učenja je "pretpotopsko". Civilizacije koje su živele pre naše, pa nestale (Vavilonci, Sumerani i Atlantiđani), koje su bile naprednije od naše, koje su otkrile "Zakon Ja+7", a time ujedno i "Zakon jednote i trojednote", jer to je jedan i isti Zakon, koje su znale o čemu govore, sačuvao se u ostacima tih nestaluh civilizacija iz kojih se razvila naša civilizacija, ali je pravo značenje ovog Zakona zaboravljeno i u okviru sadašnjih religija iskrivljeno. Pa je Zakon JA+7, o kojem ja sada govcorim, zapravo, ponovno otkrivanje ovog istog jedinstvenog prirodnog zakona po kojem postoje materija, život i priroda, a to je ujedno i vraćanje pravog značenja tom prvobitnom, drevnom i delimično zaboravljenom Zakonu:

O čemu se radi?

Radi se o tome da uistinu postoji samo Svest koja sebe zove imenom "JA" i postoje sedam njenih fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje. Svest nije materijalna, ali kad počne da koristi ovih svojih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti, tj. kad se napregne i pokrene, tada poprima fizička svojstva sile i mase i počinje da se manifestuje kao energija/materija. A kasnije, prilikom prelaska iz haotičnog stanja kretanja sa značenjem zla u organizovano i harmonično stanje sa značenjem dobra, počinje fizčki da se manifestuje u vidu raznih materijalnih formi, atoma, nebeskih tela, galaksija, tela ćelija, biljaka, životinja i ljudi.

Kako se dokazuje da uistinu postoji samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti?

Ovo sam objasnio na više mesta u ovoj temi, kao i u mojoj kjizi i u videu, ali uvek neko nov se pojavi ko ne zna i ne razume o čemu je reč i počne da zanoveta, kao na primer, sada Celadon, pa da to sada ukratko ponovim.

Dokazivanje da postoji samo Svest koja sebe zove imenom "JA" i da ona raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, počinje u sebi.. Sve u smislu onog hrišćanskog učenja koje kaže da "Boga možemo spoznati samo u sebi". Nebitno na šta hrišćani aludiraju kada to kažu, jer činjenica je da svaki čovek u sebi prvenstveno može da spozna sebe samoga, tj. svoje živo i svesno "JA". I može da spozna svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti - naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. Uostalom eksperimentalna psihplogija se ničim drugim i ne bavi do problemom zvanim "Svest" i njenim psihičkim radnjama opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja.

A kako se dokazuje da ništa drugo ne postoji do Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti?

Dokazuje se uz pomoć fundamentalne fizike koja je došla do otkrića da samo energija postoji, da se energija uvek manifestuje kao naprezanje i kretanje, koje može da se opažam i kao svetlost i elektricitet, tj. kao elektromagnetno polje koje vibrira. Koje može da bude veličine Univerzuma ili samo jedne elementarne čestice. Takođe se došlo i do otkrića da energija nastaje, kako to fizičari tvrde, samopokretanjem kvantnog vakuuma, tj. polja (prostora), u kojem nema materije. Što podrazumeva da energija ne nastaje iz Ništa, već iz Nešto koje nije materijalno, koje raspolaže sposobnošću da se napregne i pokrene i tako dobije svojstva sile i mase i počne da se manifestuje kao energija.

A kako se dokazuje da je to nematerijalno, koje se napregnulo i pokrenulo istovremeno i živo i svesno sebe i svog naprezanja i kretanja? Odnosno, kako se dokazuje da ono, sem fizičkim sposobnostima naprezanja i kretanja, raspolaže i psihičkim sposobnostima da opaža sebe i svoje kretanje, oseća, pamti, misli i razume i na taj način stvara iskustvo, tj. znanje (informacije) o sebi i svojim kretanjima?

O tome postoji obilje dokaza u okviru tehnološke fizike prilikom smišljanja, projektovanja i izrade raznih elektronskih uređaja i informatičkih sistema, koji ne bi bili mogući kad materija od koje su oni građeni ne bi mogla da opaža, pamti, a zatim i ispuručuje na svoj elektronski ekran informacije koje je zapamtila. Niti bi ljudski organizam bio moguć, čija su čula, mozak i nervni sistem, takođe sagrađeni po istom principu i po istoj mogućnosti. O tome takođe postoji i obilje dokaza u okviru eksperimentalne psihologije i genetike, gde je informacija jedan od glavnih predmeta izučavanja i eksperimentisanja, koja bez psihičkih sposobnosti opažanja, pamćenja i mišljenja ne bi bila moguća. Tako da nučnicima danas ne ostaje drugo, nego da zaključe da je sve energija i da je sve informacija. Naravno, informacija o raznim oblicima organizovanog kretanja i rada žive i svesne materije, jer sem njenog kretanja i rada ne postoji ništa drugo što bi moglo da se opazi, zapamti i sačuva kao znanje, tj. kao informacija. Uzmimo za primer "jaje-pile-koku". Tu ne postoji ništa drugo do živa i svesna materija i informacija o tome kako ona treba da se kreće i radi da bi se fizički manifestovala kao jaje, pa pile i koka. Materija koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, bez kojih ne bi bila u stanju ni da čita informaciju o koki koja postoji u jajetu, niti da po njoj putem samoorganizovanja mogla da napravi sistem kretanja i rada koji ima oblik koke.

A kako se dokazuje da ta ista energija/materija raspolaže i sposobnostima osećanja i razumevanja dobra i zla?

Čovek koji je sagrađen od iste energije/materije od koje je sagrađen i ceo materijalni univerzum i koji živi dok fizički procesi kretanja, rada i izmene energije i materije u njemu traju, kao i psihički procesi opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja, a umire, raspada se i nestaje kda svi ti procesi prestanu, sve to dokazuje u sebi. Čovek oseća i razume da svako neorganizovano i haotičnio kretanje i u nutrini njegovog organizma, kao i u slučajevima kada se on sam kao celovit organizma kreće neorganizovano i haotično u prirodi i sa dugim živim bićima, za njega ima značenje Zla, a ogranizovano i harmonično, značenje Dobra i da materija koja gradi njegovo telo, kao i on sam, uvek teži od neorganizovanog i haotičnog kretanja i rada sa značenjem Zla, ka organizovanom i harmoničnom kretanju sa značenjem Dobra.

Ovo isto važi i za celu neorgansku prirodu, čija ukupna evolucija se svodi upravo na težnju prelaska iz stanja neorganizovanog i haotičnog kretanja sa značenjem Zla, u stanje organizovanog i harmoničnog, sa značenjem dobra. Čiji krajnji rezultat su sve materijalne forme od kojih se univerzum sastoji (atomi, nebeska tela, sistemi nebeskih tela, jednoćelijski organizmi i na kraju tela biljaka, životinja i ljudi), koji nisu ništa drugo do organizovani, harmonični sistemi kretanja i rada žive i svesne materije sa značenjem Dobra. Dakle to je dokaz da energija/materija, sem što raspolaže sposobnostima naprezanja, kretanja, opažanja, pamćenja i mišljenja, raspolaže i sposobnostima osećanja i razumevanja tog svog naprezanja i kretanja, gde haotično kretanje uvek oseća kao zlo i od njega beži, a harmonično, kao dobro, prema kojem uvek teži. Što podrazumeva da evolucija materije i prirode ne bi bila moguća da nije tako.

Sve su ovo dokazi da sem Svesti, koja u svim njenim manifestacijama sebe zove imenom JA i njenih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti, ničeg drugog nema i da je energija/materija, kao i ceo materijallni Univerzum, zapravo, samo napregnuta i pokrenuta Svest.

I tek kad sve ovo uspemo da razumemo, možemo da postavimo i pitanje JEDNOTE i TROJEDNOTE Svesti? O čemu se tu radi?

Radi se o nužna tri prirodna oblika i stanja kroz koja živa i svesna materija MORA večito i nužno da se pretače da bi moglo da je bude Zašto MORA?

Zato što Svest NIJE MATERIJALNA, a MORA da postane materijalna, ne samo da bi mogla da postoji kao Svest, već da bi uopšte mogla i da postoji. Zato što je suština svesti INFORMACIJA, tj. ZNANJE. Kad Svest ne bi ništa znala, tada ne bi mogla da bude svesna ničega. A kad ne bi bila svesna ničega, tada ne bi mogla da bude ni Svest i tada je ne bi ni bilo. I zato što se znanje može steći i koristiti samo putem iskustva, uz pomoć psihičkih sposobnosti opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. A imajući na umu logičnost da samo ono koje je fizičko, materijalno i objektivno može da se opazi, oseti, zapamti, misli i razume, a da Svest to nije i da meterije nema (to je i naučna činjenica), to Svesti ne preostaje drugo nego da se sama napregne, pokrene i tako poprimi energetska, tj. materijalna svojstva sile i mase i samoj sebi postane opažljiva, osetljiva, zapamtljiva, promišljiva i razumljiva, a time ujedno i sama sebe SVESNA.


(PRVI DEO)
 
Poslednja izmena:
(DRUGI DEO)

Ali, to je samo način na koji Svest kao kao fizička pojava i proces, uzrokuje sebe kao psihičku pojavu i proces i poomoću psihičkog procesa uzrokuje znanje o sebi kao fizičkom procesu. Međutim, ovo znanje joj nije potrebno samo zato da bi pomoću njega uzrokovala svoju svesnost i pomoću te svesnosti bila to što jeste - Svet. To znanje o sebi kao fizičkom procesu joj je potrebno i zato da bi pomoću njega, kasnije, u vreme kad miruje, mogla da razmišlja o sebi kao fizičkom procesu i pomoću promišljanja sebe kao fizičkog procesa pređe u stanje želje (volje) i potrebe da iz stanja mirovanja ponovo se napregne i pokrene i ponovo uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces. Što podrazumeva da Svest bez sebe kao psihičke pojave i procesa, ne može uzrokovati sebe kao fizičku pojavu i proces, niti bez sebe kao fizičke pojave i procesa može da uzrokuje sebe kao psihičku pojavu i proces.

Sve ovo podrazumeva da su psihički i fizički procesi koje Svest stvara uzajamno i naizmenično u vremenu uslovljeni i uzročni na isti način kao koka i jaje i da jedni bez drugih nisu mogući. Što takođe podrazumeva da POČETKA postojanja Svesti nije bilo, niti je moglo da bude, pošto ona nije mogla da POČNE da postoji kao psihička pojava i proces, ako pre toga nije postojala i uzrokovala taj svoj psihički prose uz pomoć sebe kao fizičkog procesa. Niti je mogla da POČNE da postoji kao fizički proces, ako pre toga nije postojala kao psihički proces pomoću kojega je uzrokovala sebe kao fizičku pojavu i proces.

Sve ovo napred jrečeno je logika koja objašnjava da su Svest i materija jedna i ista prirodna sila i pojava, odnosno, da je materija samo napregnuta i pokrenuta Svest.To je ujedno i logika koja objašnjava zašto Svest ne bi mogla da postoji kad ne bi mogla da bude materijalna, i zašto materija ne bi mogla da postoji kad ne bi bila svesna. Odnosno, sve ovo objašnjava da su Materija i Svest samo dva različita ugla posmatranja jedne i iste prirodne sile i pojave- čulno i vančulno. Ovo je takođe i logika pomoću koje se objašnjava zašto Svest ne može da postoji po načinu VEČITOG TRAJANJA, već samo po načinu VEČITOG PONALJANJA, tj. večitog pretakanja kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, po sistemu i principu "jaje, pile-koka", sa značčenjem VEČITOG I OSNOVNOG PRIRODNOG ZAKONA SVEUKUPNOG POSTOJANJA. To je JEDINA MOGUĆNOST i UNIVERZALNI VEČITI ZAKON po kojem Svest večito i naizmenično kao fizička pojava i proces, uzrokuje sebe kao psihičku pojavu i proces i obnuto. Druge mogućnosti da NEŠTO POSTOJI, NEMA. I ma šta i ma gde u beskrajnom nebeskom prostoru može mda se opazi da nešto POSTOJI uvek i samo će to da bude Svest i ništa drugo.

Sve ovo podrazumeva da pitanje JEDNOTE ili TROJEDNOTE Svesti se javlja tek u uslovima njenog pretakanja iz nematerijalnog u materijalno stanje i obrnuto. To podrazumeva da se ovde nikada ne dovodi u pitanje JEDNOTA Svesti - jer Svest je UVEK JEDNA, ma u kojem svom obliku ili stanju da se nalazi, već da se samo radi o TROJEDNOSTI njenih fizičkih oblika i stanja kroz koje se ona pretače kada se materijalizuje. Uzmimo ponovo primer SEBE, tj. svoje živo i svesno JASTVO. Ono je uvek JEDNO I ISTO i u trenutku začeća i u trenutku rođenja i u vreme dok kao dete odrastamo i uvreme kada smo odrasla osoba i u vreme kad ostarimo, kao i u vreme kad umremo. Ali su samo oblici i stanja našeg JA kroz koja ono prolazi tokom materijalizacije TROJEDNA. Ovo važi za svaku materijalnu formu u Univerzumu, kao i za Svest Univerzuma kao celine.

Da je Svest samo JEDNA, se može zaključiiti i po tome što materijalne forme u Univerzumu i Univerzum kao celina i nemaju značenje POPSTOJANJA. Zato jer sve materijalne forme, kao i ceo Univerzum su samo fizički procesi naprezanja i kretanja Svesti. Gde nema nikakve logike da tvrdimo da kretanje postoji ili da TRI različita oblika i stanja POSTOJE, već uvek i samo POSTOJI KRETAČ koji se kreće i pretače se kroz svoja tri oblika i stanja, a to je uvek i samo Svest. Kad njeno kretanje prestane, sve materijalne forme u Univerzumu, kao i sam Univerzum, nestaje kao da ga nikad nije ni bilo. Ostaje samo crna jama, kvantni vakum, prostor bez m aterije i materijalnih formi. Ostaje samo nematerijalna, nenapregnuta i nepokrenuta Svest koja miruje, spava i odmara se.

Da samo Svest postoji, naslućuje se i u hinduističkom objašnjenu Božanske trojednosti, kao i u hrišćanskom. Gde se u hinduizmu Bog Brahma smatra Svedržiteljem, a Bogovi Vishnu kao Stvoritelj i Shiva kao Ruiitelj, samo kao oblici Boga Brahme kao Svedrđizelja, koji ne postoje sami po sebi bez Boga Brahme. Slično je i Hrišćansko objašnjenje Božanske trojednosti Oca, Sina i Svetoga Duha. Sveti Duh, to je sama Svest, koja se prilikom materijalizacije manifestuje kao Sin i kao Otac. Sveti Duh ovde igra ulogu hinduističkog Boga Brahme Svedržitelja, Sin Shive kao stvoritelja, a Otac, Vishnua kao Rušitelja. Dakle, reč je o jednoj i istoj Svesti, o jednom i istom Jastvu, koje, u primeru "jaje-pile-koka" kad se u jajetu napregne i pokrene prvo postaje Sin (pile) koji se u svojstvu Stvoritelja razvija i STVARA, a kasnije kao Otac (koka), koji će, kada iza sebe da ostavi novo jaje Sina, da počne da stari, RUŠI SE (Bog Rušitelj) umire, raspada se i nestaje. Nestaje i ruši se, naravno, kao radnja kretanja, ali ne i kao Kretač (Svest) koji se kretao, radio i stvarao, a zatim raspadao se i rušio, vraćajući se ponovo u nepokretno i nematerijalno stanje, tj. u stanje mirovanja i odmaranja.

Sve ovo napred rečeno je već kroz svakodnevno iskustvo i nauku provereno i dokazano. Tu je i logika kojom se objašnjava da sve to jedino tako MOŽE I MORA da bude. Mora upravo zato, kako je već napred obkašnjeno, što Svest nije materijalna i što mora da se napregne i pokrene da bi postala materijalna da bi uz pomoć iskustva o sebi kao materiji i materijanoj formi mogla da postane svesna sebe i tako se održi dao Svest. I zato što nije u stanju večito da se napreže i kreće, jer naprezanjem i kretanjem se vremenom kao energija troši, tj. umara, sve dok se na kraju ne potroši i htela ili ne, mora da se zaustavi, sruši sve što je kretanjem i radom stvorila, da bi mogla da pređe u stanje mirovanja, spavanja i odmaranja, radi obnavljanja i vraćanja potrošene energije. Posle čega opet MORA ponovo da se napregne i pokrene, i ponovo počne da stvara ono isto što je ranije već ko zna koliko puta stvorila, jer nagomilana energija koja se mirovanjem, spavanjem i odmaranjem povratila, ne može da miruje, već mora ponovo da se napregne i pokrene i u kretanju, radu istvaranju ponovo ostvari sva ona životna zadovoljstva i dobra koja su cilj i svrha samog postojanja Svesti, Koja se naizmenično i ciklično dostižu, kako kroz kretanje, rad i stvaranje, tako i kroz mirovanje, spavanje i odmaranje kada se energija kroz kretanje rad i stvaranje potroši. Ovo večito nastajanje i nestajanje, stvaranje i rušenje, dizanje i padanje, vibriranje ili disanje svega što postoji, je u fizici poznato i dokazano kao zakon "sintropije i entropije", a u biologiji kao "bioritam".

Sve ovo važi i za Univerzum kao celinu, koji takođe po istim pravilima i istom zakonu uvek ponovo i nastaje i nestaje, i stvara se i ruši i diže se i pada, tj. diše. Kao ljudi ne moramo da živimo toliko kao i Univerzum da bi to mogli iskustveno i naučno da proverimo, dokažemo i uverimo se da to ima značenje ISTINE. Dovoljno je samo da razumemo logiku ZAKONA JA+7 (ili ZAKONA JEDNOTE i TROJEDNOTE ili Zakona nagona samoodržanja ili Zakona dobra i zla), da bi bili sigurni da je to tako i da bi bili sigurni da razumemo i znamo ISTINU i logioku po kojoj materija, život i Univerzum postoje. kao i mi sami kao delići svega toga.

Sve ovo napred je NEOBORIVA ISTINA o Božijoj JEDNOTI, odnosno TROJEDNOTI i sve svetske religije, bez razmišljanja ovu istinu mogu slobodno da ugrade u svoje temelje umesto svojih dosadašnjih različitih verovanja o Božijoj JEDNOTI i TROJEDNOTI i tako po svojim učenjima postanu jedinstvene i spremne da se ujedine u jednistvenu svetsku religiju. I tako istovremeno i prestanu da budu verske institucije, a postanu naučno obrazovne i pravne institucije. Sve sa razlogom da bi mogle bez ometanja od strane sadašnjih svetskih političkih institucija, jer će celo svetsko stanovništvo sa takvom svojom naukom da pridobiju na svoju stranu, konačno da budu u stanju da okončaju Zakon Haosa i Zla po kojem su do sada ideolozi, političari, filozofi i naučnici, ekonomisti, pa i veske vođe, vodile i uređivale svet, a zatim praktično sprovedu u delo Božiji zakon jedinstva sveta, mira, ljubavi harmonije i dobra, koji već stoji u učenjima svih svetskih religija i tako prevedu svet iz STAROG DOBA u U NOVO.
 
Poslednja izmena:
A kako se dokazuje da ništa drugo ne postoji do Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti?
...
Dokazivanje da postoji samo Svest koja sebe zove imenom "JA" i da ona raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, počinje u sebi.. Sve u smislu onog hrišćanskog učenja koje kaže da "Boga možemo spoznati samo u sebi". Nebitno na šta hrišćani aludiraju kada to kažu, jer činjenica je da svaki čovek u sebi prvenstveno može da spozna sebe samoga, tj. svoje živo i svesno "JA". I može da spozna svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti - naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. Uostalom eksperimentalna psihplogija se ničim drugim i ne bavi do problemom zvanim "Svest" i njenim psihičkim radnjama opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja.


Primjećuješ li ti kontradikciju u ovome što pričaš? Ako nešto "počinje u sebi", gdje se onda završava?
Ako je nešto 'vidljivo' jedino u sebi (JA) a nigdje ga drugdje vidjeti ne možeš, čak ni u sebi ga ne vidiš,
no njegovo postojanje potvrđuješ svojom svjesnošću postojanju, onda ne postoji niti jedan drugi način
da dokažeš njegovo postojanje, do jedino i ekskluzivno 'u sebi'. O tome ti stalno gcvorim, te odatle i
možeš zaključiti da jedini način da saznaš istinu o JA, o postojanju, jeste da postojenje prosvijetliš...
u SEBI. dakle, upravo tome služi prosvjetljenje; da prosvijetliš SEBE-postojanje koje jesi.

A da bi sad tvoja teorija bila prihvatljivija, ti se pozivaš na nauku, na psihologiju, na religiju, na sve ono
što NIČIM ne može doseći to JA ni u kome drugom, do samo onaj, naučnik/teolog u sebi. To je sva nauka
na koju se možeš oslanjati.

Kada govoriš o psihologiji, onda govoriš o nauci koja se bavi POSMATRANJEM radnji na osnovu kojih
psiholog zaključuje šta bi moglo da ih pokreće. Nikada pri tom ne vidi niti će ikada uspjeti vidjeti pokretača.
Bilo kako bilo, psihologija se NE BAVI Sviješću već posledicama njene manifestacije.

Hajde da ti to malo bolje predočim:
Recimo da je ekran kompjutera svijet (predstava) a pokretna slika čovjeka na njemu si ti, Ljubomir Jergović.
Recimo da ti je Oziman psiholog i da je njegovo tijelo takođe slika unutar tog ekrana. I oziman te posmatra
i posmatra... odakle te posmatra?? Posmatra te iz ekrana? Šta sad misliš, šta je to što oziman može vidjeti?
NIŠTA. Oziman ne vidi ništa, on je kao i ti projekcija na ekranu, ali biće koje se centrira u tebi ili ozimanu vidi
ono što za sebe projektuje. Sve što primjećuje jesu 'radnje', tačnije promjenu slika, koje mu govore šta ti-Ljubo
'činiš' a on ih po sebi, po svom shvatanju prevodi u neke 'psihičke formule i jednačine' koje zamišlja da se
dešavaju.. I onda tako skupljajući utiske iz slika oziman zaključi: Sposobnost objekta eksperimenta (Ljubomira
kao subjekta sopstvenoe predstave) jeste da pokreće slike, da pamti, jer eto može ponoviti ono što ga pita da
mu ponovi, ali i da razumije i da osjeća (a osjećanje ničim ne može podvrditi do radnjama kroz koje Ljubomir
simulira taj doživljaj nečega).... Dakle, psiholog oziman ničim ne može doseći JA u Ljubomiru i predstaviti ga
nekome drugom, pa ni samom sebi. Ja uvijek ostaje nevidljivo. Vidimo samo manifestacioje percecije.

Kako onda nauka uopšte može biti validan dokaz da nešto zna o Svijesti, o Ja, kad se uvijek i samo bavi
POSMATRANJEM RADNJI koje su posledica a ne uzrok pokretanja informacija? To nije nikakav dokaz. To je
uobrazilja.


Dakle, postojanje Svijesti jedino možeš dokazati u sebi. TAČKA. Sve ostalo jeste predstava u tvojoj
Svjesnosti.





A kako se dokazuje da ništa drugo ne postoji do Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti?

Dokazuje se uz pomoć fundamentalne fizike koja je došla do otkrića da samo energija postoji,


Jašta. O tome ispisah iznad. Ako pričaš o Svijesti i biću ostani dosledan istini. Svijest se ne može opaziti u
fizičkim niti u psihičkim radanjama. Svjest je posledica opažanja onoga-što-jeste=postojanja. To je refleksija
onoga-što-jeste u njegovoj (sopstvenoj) pažnji. Reflektovani sadržaj u pažnji jeste Duh ili znanje-o-sebi. U
zavisnosti šta se prema apsolutu reflektuje u njegovoj pažnji zavisi i sadržaj duha, njegovo znanje-o-sebi.
Kada opazimo to znanje mi ga automatski prevodimo u formu ili pak pojmove koji su određeni karakterom
našeg razuma/dimenzije, našeg nivoa svjesnosti. Opažanje znanja je van domena čulne projekcije.
Čulna projekcija je dešifrovani izraz percepcije tih znanja i odnosa.

'Fundamentalna fizika se ne može baviti ničim drugim do projekcijom i špekulacijama izvedenim na račun
projekcije. I sam 'Kvantni vakuum'o kojemu toliko trube, nije ništa drugo do projekcija, zamišljeni izraz
stanja praznine uma bez vidljivih, projektovanih objekata u njemu.

Dakle, ne postoje nikakvi dokazi Svijesti izvan individue, izvan sebc. Jedino pojedinačno, iz svakog subjekta
ponaosob, aposlut može spoznati Boga... bivajući BOG. Za to apsolut, iz projektovanog subjekta, mora vratiti
svoju pažnju u sebe, u ono-što-jeste=nestvorivo postojanje.Drugačiji stvarni dokazi za postojanje Svijesti ne
postoje.
 
Poslednja izmena:
Sad nazad na 'praktične' stvari... Stalno potenciraš kako je neko PROTIV tebe i tvojih teorija. Možda.
Ja recimo nisam. Ja čitam šta pišeš i ne slažem se sa svijme. To ne znači da sam protiv. Ti možeš,
ukoliko možeš, organizovati svoj sistem i ja se neću buniti. Ako postoji volja drugih ljudi da te slijede,
naprijed, izvolite. Ono na što ja ukazujem u tvojoj teoriji jeste da tvoj sistem nije smišljen na osnovu
duše već na osnovu razuma. Dokaz za to su posledice. MORATI, Nasilno... izopštenje iz društva,
ostavljanje onoga koji ne slijedi tvoj sistem da 'crkne od gladi'... dakle, nije od duše, jer duša je od 'Boga'
i stoga u sebi ima Milost i Ljubav. Te dvije osobine je čine prepoznatljivom u njenim manifestacijama.
Kada se manifestuje kako je nemjerena u svijetu se rađa Ljubav, harmonija, razumijevanje, prihvatanje
različitosti, podržavanje najviših potencijala filtriranih kroz Savjest jedinke i Mir.

Tvoj sistem je sistem razuma, a jednostavan dokaz za to jeste upotreba pojmova kao što su MORATI,
PRISILNO, izopštenje...i naravno uz razumska opravdanja uvijek idu i razlozi.

Objasni mi, kji su to razlozi i kako možeš koristiti te nasilničke pobude a ostavriti harnoniju i Ljubav?
Izvoli.
 
JA KOJI JESAM:

Primjećuješ li ti kontradikciju u ovome što pričaš? Ako nešto "počinje u sebi", gdje se onda završava? Ako je nešto 'vidljivo' jedino u sebi (JA) a nigdje ga drugdje vidjeti ne možeš, čak ni u sebi ga ne vidiš,
no njegovo postojanje potvrđuješ svojom svjesnošću postojanju, onda ne postoji niti jedan drugi način da dokažeš njegovo postojanje, do jedino i ekskluzivno 'u sebi'. O tome ti stalno gcvorim, te odatle i možeš zaključiti da jedini način da saznaš istinu o JA, o postojanju, jeste da postojenje prosvijetliš... u SEBI. dakle, upravo tome služi prosvjetljenje; da prosvijetliš SEBE-postojanje koje jesi.

A da bi sad tvoja teorija bila prihvatljivija, ti se pozivaš na nauku, na psihologiju, na religiju, na sve ono
što NIČIM ne može doseći to JA ni u kome drugom, do samo onaj, naučnik/teolog u sebi. To je sva nauka
na koju se možeš oslanjati.

Kod mene nema kontradikcije, već ti pokušavaš da zamutiš vodu i prikažeš da je ima. Navodiš vodu na svoj mlin, pokušavajući da kažeš da istinu o sebi možeš da saznaš samo kad se prosvetliš. Tp nije tačno. Niti i jedan prosvtljenik na svetu od kad traje ova naša civilizacija nikada nije uspeo da otkrije tajnu, a to znači logiku po kojoj JA/BOG postoji i tako objasni JA/BOŽJE postojanje, tj. odgovori na pitanja ŠTA je JA/BOG, KAKO postoji i ZAŠTO. Ogromna je razlika između pojmova "spoznati" u sebi "JA/BOGA" i "objasniti" JA/BOGA opažajući ga čulno i analizirajući ga logički. Razlika je u tome što ti kad se prosvetliš znaš odgovor samo na pitanje ŠTA postoji i kažeš; "postojim JA/BOG", ali i dalje ne znaš TAJNU JA/BOŽIJEG popstojanja. Ne zaš LOGIKU po kojoj je JA/BOŽIJE postojanje jedino moguće. I dalje ne znaš odgovore na pitanja KAKO JA/BOG postoji i ZAŠTO, bez kojih nije moguće otkriti i razumeti ZAKON TROJKE I SEMICE koji je od izuzetnog značaja za samo preživljavanje ljudskog roda. Ovaj Zakon ne možeš spoznati u sebi po načinu prosvetljavanja, već samo opažajući sebe JA/BOGA/UNIVERZUMA iz vana, čulno i eksprementalno uz pomoć nauke, da bi tek zatim bio u stanju da izvršiš logičku analizu svega toga što je čulno i eksprimentalno opaženo i odgovoriš na pitanja KAKO i ZAŠTO JA/BOG/UNIVERZUM postoji. Takva vrsta spoznaje zvana "RAZUMEVANJE" JA/BOŽIJEG POSTOJANJA je za ljudski rod mnooooooogo-mnoooogo značajnija od spoznaje koja se prosvetlenjem postiže, iz razloga što je smisao i svrha JA/BOŽIJEG postojanja SAMOODRŽANJE, koje se uvek svodi na izbegavanje HAOSA, NEPRAVDE i ZLA, a dostizanje HARMONIJE PRAVDE i DOBRA. Kako i na koji način se to postiže nije moguće saznati putem prosvetlenja, već samo putem naučne spoznaje HARMONIJE Univerzuma i logičke analize materijanih formi, kao organizovanih, pravednih i harmoničnih sistema kretanja i rada sa značenjem DOBRA, od kojih je ceo materijalni Univerzum, u svojstvu Univerzalnog JA/BOGA izgrađen. Na primer, ti kao "prosvetljenik" o tome pojma nemaš. Nikada na ovom forumu nisi propagirao pravedan svetski društveni i ekonomski poredak, bez kojeg harmonije i dobra, kada je reč o ljudskom društvu, nikada neće moći da bude. Ti čak ne znaš ni šta je to. Ne samo da ne znaš, već si ko zna kolikom puta do sada se usprotivio tome sa tvrdnjom da bi se na taj način ugrozila čovekaova sloboda. Koja sloboda, pitam te ja? Da li ova sloboda koju su ljudi do sada imali, BEZGRANIČNA SLOBODA, tj sloboda HAOSA I ZLA? Što je najgore, ti kad sve ovo nikako ne uspevaš da razumeš i po svaku cenu želiš da sve to iznegiraš i omalovažiš, da bi svoju prosvetljeničku filozofiju po vrednosti stavio iznat toga, a ja to to ne dozvoljavam, zato jer nisi u pravu, onda ti je kriv moj EGO. Ne shvatajući da sve to nije stvar ničijeg EGA, već argumenata i logike koji se koriste da se neki stav i tvrdnja opravda. Koji kod tebe itekako nedostaju. To što ti pričaš drugi ljudi ne mogu da provere, već samo da ti veruju. Tražiti od ljudi da veruju, a ne da provere i razumeju upravo i jeste ono što se podrazumeva pod pojmom "egoizam", Undrstand?
 
JA+7 KOJI JESAM:

A da bi sad tvoja teorija bila prihvatljivija, ti se pozivaš na nauku, na psihologiju, na religiju, na sve ono
što NIČIM ne može doseći to JA ni u kome drugom, do samo onaj, naučnik/teolog u sebi. To je sva nauka
na koju se možeš oslanjati.

Kada govoriš o psihologiji, onda govoriš o nauci koja se bavi POSMATRANJEM radnji na osnovu kojih
psiholog zaključuje šta bi moglo da ih pokreće. Nikada pri tom ne vidi niti će ikada uspjeti vidjeti pokretača.
Bilo kako bilo, psihologija se NE BAVI Sviješću već posledicama njene manifestacije.

Čoveče, ti ne razumeš da psihologija, kada se bavi Pokretačevim psihičkim sposobnostima, bavi se upravo Pokretačem, jer te psihičke sposobnosti su sam Pokretač, koje mu omogućuju da postoji i bude Nešto i bez kojih bi bio Ništa. Fizičke i psihičke sposobnosti su Pokretačeva suština. To je ono što On JESTE. Da li bi Pokretač uopšte mogao i da zna da postoji bez pomoći tih svojih sposobnosti? Da li bi uopšte mogao i da se prosvetli i spozna sebe bez tih svojih sposobnosti? I u vreme kada se prosvetljuje on koristi te svoje sposobnosti. Razlika je samo što On tada ne opaža, ne oseća i ne pamti fizički i objektivni svet okolo sebe, već svoju pažnju sa sveta usmerava u sebe. Ta njegova pažnja, bez obzira da li je usmerava izvan sebe ili u sebe, su upravo njegove radnje opažanja, osećanja i pamćenja. On ih koristi i kad opaža sebe samoga u sebi u vreme kad se prosvetljuje, da bi zatim bio u stanju da misli o sebi i razume sebe. Da li bi ti, na primer, uopšte mogao i da znaš da si se prosvetlio, da nisi opazio, osetio i zapamtio sebe i da li bi sada uopšte mogao da misliš, razumeš i pričaš o tome što si osetio i zapamtio? Ne bi mogao! I da li bi te uopšte i bilo kad sve to ne bi mogao? Ne bi te bilo. Prema tome, prava spoznaja sebe nije opaziti, osetiti sebe u sebi i zapamtiti, već OBJASNITI KAKO JE SVE TO MOGUĆE. Prava spoznaja sebe, dakle, nije prosvetliti se i samo reći "JA JESAM", već znati i razumeti da su sedam sposobnosti tvoja suština, da bi na kraju mogao reći - ne "JA KOJI JESAM" - već "JA+7 KOJI JESAM".

Dakle, postojanje Svijesti jedino možeš dokazati u sebi. TAČKA. Sve ostalo jeste predstava u tvojoj
Svjesnosti.
Postojanje Svesti, tj Sebe samoga, možeš dokazati samo uz pomoć svojih sedam sposobnosti i radnji bez obzira da li sebe dokazuješ opažajući sebe vančulno u sebi u svojstvu sebe kao Jastva i Subjekta ili opažajući sebe čulno iz vana u svojstvu fizičkog objekta. TAČKA
 
Poslednja izmena:
JA+7 KOJI JESAM:

'Fundamentalna fizika se ne može baviti ničim drugim do projekcijom i špekulacijama izvedenim na račun
projekcije. I sam 'Kvantni vakuum'o kojemu toliko trube, nije ništa drugo do projekcija, zamišljeni izraz
stanja praznine uma bez vidljivih, projektovanih objekata u njemu.

Dakle, ne postoje nikakvi dokazi Svijesti izvan individue, izvan sebc. Jedino pojedinačno, iz svakog subjekta
ponaosob, aposlut može spoznati Boga... bivajući BOG. Za to apsolut, iz projektovanog subjekta, mora vratiti
svoju pažnju u sebe, u ono-što-jeste=nestvorivo postojanje.Drugačiji stvarni dokazi za postojanje Svijesti ne
postoje.

Da li si pročitao i razumeo unu priču o četiri slepca koja su htela da saznaju kako slon izgleda. Ti si upravo jedan od tih slepaca koji je uhvatio slona za rep i tvrdi da je slon kao glista. Odnosno, spoznao si sebe samo vančulno, prosvetljujući se, tako što si svoju pažnju, tj. svojih 7 sposobnosti i radnji okrenuo u sebe i sada uporno tvrdiš da je slon kao glista. Pojma nemajući da ti nisi samo ono subjektivno što po načinu vančulnog opažanja saznaješ o sebi u vreme kad prosvetljujući se spoznaješ sebe u sebi, odnosno, da nisi samo kao glista. Slon je istovremeno i onakav kakvim ga i ostali slepci - fizika, biologija, psihologija itd - vide. Istovremeno je i kao lepeza i kao zmija i kao balvan. Odnosno, istovemeno je i onakav kavim ga spoznajemo kada ga iz vana, čulno opažamo kao objektivnu, fizičku pojavu i proces. Dakle, slon je sve ono što na bilo kaoji način možeš da se sazna o njemu, a ne samo ono što slon sam o sebi može da sazna kad se prosvetli. Jer, ako želimo da zaznamo CELU I KONAČNU ISTINU o tome i ŠTA je slon i KAKO postoji i ZAŠTO, moramo da uzmemo u obzir sve njegove aspekte i manifestacije, a ne samo jednu.
 
JA+7 KOJI JESAM:

Stalno potenciraš kako je neko PROTIV tebe i tvojih teorija.

Ja prvenstveno tvrdim da oni koji su PROTIV mog objašnjenja postojanja materije, života i prirode, da oni NE RAZUMEJU o čemu govorim. Jer logično je, da razumeju ne bi bili PROTIV. Sem u slučaju kad bi uspeli argumentovano da obore moje tvrdnje, što se do sada nije desilo, niti će. I upravo zbog toga ja uvek iznova na različite načine, potežući sve novije i bolje primere i argumente i pokušavam sve to još bolje da objasnim i učinim to što razumljivijim.

Ti možeš, ukoliko možeš, organizovati svoj sistem i ja se neću buniti. Ako postoji volja drugih ljudi da te slijede, naprijed, izvolite.

Kakvo "sleđenje", šta pričaš? Ja nisam sektaš i sledbenici mi ne trebaju. Ovo što pričam je NAUKA, tj. argumenti i logika. To je nešto što ne može da se sledi, već samo razume. Niko, na primer, ne može, kada tvrdi da 2+2=4, da traži sledbenike koji će u toj tvrdnji da ga podrže, već tu mogu da se traže samo ljudi koji su sposobni da to razumeju i ništa drugo.

Ono na što ja ukazujem u tvojoj teoriji jeste da tvoj sistem nije smišljen na osnovu duše već na osnovu razuma.

Dobro si primetio.... da slon nije samo kao glista, već i kao lepeza, zmija i balvan. A ti koji si ga uhvatio samo za rep, nikako da shvatiš da slon nije samo kao glista.

Dokaz za to su posledice. MORATI, Nasilno...

Ja sam otkrio UNIVERZALNI ZAKON po kojem sve postoji i to PRIRODNI ZAKON. Da li si ti čuo nekada za neki PRIODNI ZAKON u po kojem se nešto NE MORA. I da li bi takav zakon uopšte i imao značenje prirodnog zakona kad bi po njemu nešto I MORALO I NE BI MORALO?

izopštenje iz društva, ostavljanje onoga koji ne slijedi tvoj sistem da 'crkne od gladi'... dakle, nije od duše, jer duša je od 'Boga' i stoga u sebi ima Milost i Ljubav.

Kada ćeš uspeti da RAZUMEŠ da to nije "MOJ SISTEM", već PRIRODNI ZAKON po kojem MORAŠ da se naprežeš, krećeš i radiš da bi živeo, a istovremeno MORAŠ i da živiš da bi mogao da se naprežeš krećeš i radiš, jer kad si mrtav to ne možeš. A ti bi da budeš "duševan" i "milostiv" pa da taj prirodni zakon ukineš i omogućiš pohlepnim džabalebarošima, neradnicima, parazitima i nasilnicima da žive, a da se ne naprežu, ne kreću i ne rade. Što podrazumeva da smatraš da je opravdano i potrebno da svi siromasi sveta, iz svoje "duševnosti" i "milosrđa", svojim naprezanjem, kretanjem i radom hrane svetske džabalebaroše, neradnike i parazite da ne bi umrli od gladi i tako sami otežavaju i umanjuju vrednost vlastiog života, postajući sve siromašniji i siromašniji. Sve zato jer je tako za one koji su siromašni i koji se ceo život pate, bolje, jer jedino tako mogu da Bogu da se umilostive i zasluže večni život i Raj, E,mo,j TI, bez onih 7 KOJI NISI.

Te dvije osobine ("duševnost", milosrđe" i "ljubav") jSvest čine prepoznatljivom u njenim manifestacijama.
Zar si ti stvarno ubeđen da u ljudskom organizmu, na primer, kao jednom od savršenih oblika manifestacije Svesti, noge iz, svoje "duševnosti", "milosrđa" i "ljubavi", ceo život nose celo telo na sebi, da iz istog razloga i ruke ceo život rade za celo telo, da pluća dišu za celo telo, srce kuca za celo telo, želudac vari hranu za celo telo, oči gledaju za celo telo, mozak misli za celo telo itd? Ne iz "duševnosti", "milosrđa" i "ljubavi, Simooooooo, već iz razloga što je to jedina mogućnost da svaki od tih organa IMA PRAVO I MOŽE istovremeno da se služi rezultatima rada svih drugih organa tela. Sve je to stvar samog PRIRODNOG ZAKONA po kojem jedino mogu iz društva da se odstrane svi pohlepnici, neradnici i paraziti i tako se društvo učini dobro organizovanim i pravednim, a nikako zbog "duševnosti", "milosrđa" i "ljubavi". Ti tu svoju "duševnost", "milosrđe" i "ljubav", tako kako je ti zamišljaš i tumačiš, slobodno možeš da okačiš mačku o rep. Sve zato što misliš da slon izgleda samo kao glista, a ne znaš da on istovremeno izgleda i kao lepeza i zmija i kao balvan. Jer ako zaista želiš da saznaš istinu o nekoj pojavi i procesu, tada moraš da je sagledaš iz svih mogućih uglova i aspekata, ane samo iz jednog. Baš bi neko dobrovoljno bio i "duševan" i "milosrdan" prema bilo kome, jer bi kao takav ubrzo propao i nestao, da i sam nema neki interes od toga. To je Zakon Svesti i važi kao osnovni Prirodni Zakon, a ne to što ti pričaš.

Kada se manifestuje kako je nemjerena u svijetu se rađa Ljubav, harmonija, razumijevanje, prihvatanje
različitosti, podržavanje najviših potencijala filtriranih kroz Savjest jedinke i Mir.

Pričaš glupšosti.

Tvoj sistem je sistem razuma, a jednostavan dokaz za to jeste upotreba pojmova kao što su MORATI,
PRISILNO, izopštenje...i naravno uz razumska opravdanja uvijek idu i razlozi.

Da postojanje sveta nema svoju logiku i da nije RAZUMNO, sveta ne bi ga ni bilo. Slobodne volje, kada je reč o postojanju sveta, NEMA. Sve je MORANJE, upravo zato jer je sve RAZUM. Svet ne postoji zato što HOĆE, već zato što MORA, zato jer to MORANJE je ZAKON POSTOJANJA. Bez MORANJA, Zakona ne bi ni bilo, a bez Zakona ni postojanja sveta ne bi bilo. Znati Konačnu Istinu o postojanju sveta znači RAZUMETI Zakon, odnosno, RAZUMETI ZATŠO sve to tako MORA, i zašto sve to samo tako i može da bude i nikako drugačije.

Objasni mi, koji su to razlozi i kako možeš koristiti te nasilničke pobude a ostavriti harnoniju i Ljubav?
Izvoli.

Imaš primer ljudskog organizma, kao savršen primer pomoću kojega se nedvosmisleno može i objasniti i razumeti sam Osnovni prirodni Zakon po kojem sve posatoji i pomoću kojega se može i dokazati i objasniti i razumeti sve ovo što govorim. U ljudskom organizmu svi delovi tela rade za sve organe tela, a time ujedno i za celo telo. Ne zbog drugih organa tela ili zbog tela kao celine, već zbog sebe samih, jer to je jedini način da sami budu živi, sretni, veseli i da postoje, na način što će moći da koriste rezultate rada svih drugih organa, a time ujedno i tela kao celine. A ako se pitaš, gde je tu ljubav - pa tu je. Svaki oorgan u telu voli sve druge organe kao i celo telo "kao samoga sebe". Ali opet ne zbog njih, već zbog sebe, jer samo pomoću njih može da ostvari sva svoja životna zadovoljstva i potrebe. I upravo je to ono što ima značenje RAVNOPRAVNOG DRUŠTVENOG I EKONOMSKOG, tj. BOŽIJEG PORETKA. Kojeg ti ne ceniš, ne voliš, ne poštuješ i negiraš. Zato jer Slona gledaš samo iz jednog aspekta i misliš da je slon samo kao glista. Pojma nemajući da slon mnogo dragačije izgleda nego ga ti vidiš, kad se iz svih uglova pogleda i kad uspe da se sagleda u svoj svojoj celosti.
 
Poslednja izmena:
JA+7 KOJI JESAM:

Kada govoriš o psihologiji, onda govoriš o nauci koja se bavi POSMATRANJEM radnji na osnovu kojih
psiholog zaključuje šta bi moglo da ih pokreće. Nikada pri tom ne vidi niti će ikada uspjeti vidjeti pokretača.
Bilo kako bilo, psihologija se NE BAVI Sviješću već posledicama njene manifestacije.

Na ovo sam zaboravio da ti odgovorim: Uzrok i posledica su jedno i isto. Kretač i kretanje su jedno i isto. Psihičko i fizičko su jedno i isto. Svest i materija su jedno i isto. Materija je samo napregnuta i pokrenuta Svest. Svest i materija su samo dva različita ugla posmatranja jednog i istog - vančulno i čulno.

Prema tome, sve što se putem prosvetlenja može saznati o Svesti, može se saznati i uz pomoć prirodnih nauka i psihologije, samo ne gledajući sa unutrašnje, već izvanjske strane. Gledajući sa vanjske strane o Svesti se može saznati čak i više. Može se saznati, objasniti i razumeti KAKO i ZAŠTO Svest postoji i tako se otkriti jedinstveni prirodni zakon po kojem Svest postopji, a uz pomoć prosvetlenja - ne može,

O tome ti stalno gcvorim, te odatle i možeš zaključiti da jedini način da saznaš istinu o JA, o postojanju, jeste da postojenje prosvijetliš... u SEBI. dakle, upravo tome služi prosvjetljenje; da prosvijetliš SEBE-postojanje koje jesi.

NI ovo ti nije tačno. Kad se prosvetliš, nisi prosvetlio SEBE U SEBI, već se desilo samo to da te je "svetlosno biće", koje postoji u vidu svetlećeg elektromagnetnog polja, obuhvatilo, proželo i prosvetlilo, a ujedno te i informatički, tj. telepatski izjednačilo sa samim sobom. (Ovo sam ti više puta stavio do znanja.) Kojom prilikom si video "svetlosno biće" kao svetslost, a takođe i samoga sebe kao svetslost i u tom trenutku si mogao da misliš i znaš ono što je "svetlosno niće" u tom trenutku mislilo i znalo, a ti si mislio da to ti sam od sebe misliš i znaš jer si telepatski bio sjedinjen sa njim. Da bi shvatio da je zaista tako, "svetlosno biće" je trebalo da se odvoji od tebe i stane ispred tebe i rečima ti objasni o čemu je reč, kao što je to meni praktično pokazalo i objasnilo.

Sve ovo podrazumeva da se čovekovo prosvetlenje dešava po volji "svetlosnog bića", a ne čovekovoj volji i, prema tome, ne možeš nagovarati ljude da se prosvetljuju sami od sebe, s obzirom da oni sami to ne mogu. Odnosno, sve ovo podrazumeva da i nije moguće spoznati sebe u sebi. Ovo oni najnapredniji prosvetljenici znaju. Zato kažu da je Svest NIRVANA = NIŠTA. Ili kao to Mahariši kaže: "VELIKO SVESNO NIŠTA". Zato pravo prosvetlenje i jeste koroz nauku i razumevanja postojanja, materije života i prirode - intelektualno prosvetlenje Jer sve što Svest jeste, to je ono što ona od sebe same kreira kad se napregne i pokrene, a to je Univerzum. A kad se opusti i prestane da se napreže i kreće i kad se Univerzum sruši, ne ostaje ništa. Ostaje samo prazan prostor, crna jama, kvantni vakuum u kojem nema materije i materijalnih formi. To je stanje Svesti kao u čoveka kad spava dubokim snom i ne zna čak ni da postoji, a kamo li nešto drugo. Sve bude mir, praznina, nirvana, ništa. Eto takva Svet bi bila za sebe kad bi bila u stanju da u sebi spozna samu sebe - NIŠTA. Ali to nije moguće, jer bez upotrebe 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti nikakva spoznaja nije moguća, pa ni samospoznaja. A kad te sposobnosti počnu da se koriste, to je već nešto drugo. Tada se ne spoznaje NIŠTA, već NEŠTO. Doduše, ni pomoću spsobnosti i radnji Svest ne može spoznati sebe, ali pomoću tih sedam radnji ona može da zna da postoji i da je ona ta koja te radnje vrši. Sve u smislu onog DEkartovog: "Mislim, dakle, postojim". Ili,naprežem se i krećem se, dakle postojim. Ili opažam svoje naprezanje i kretanje, osećam, pamtim i razumem, dakle, postojim.
 
Poslednja izmena:
Sve ovo podrazumeva da se čovekovo prosvetlenje dešava po volji "svetlosnog bića", a ne čovekovoj volji i, prema tome, ne možeš nagovarati ljude da se prosvetljuju sami od sebe, s obzirom da oni sami to ne mogu.

Tvoja se istina od apsolutne razlikuje. I čini se da je blizu, a zapravo je samo odraz
u nekakvom iskrivljenom ogledalu.
Sve bi to trebao da napustiš i kreneš od početka. Mogu li te nagovoriti na to?
Ne. Nikoga ne nije moguće nagovoriti na nešto za čim sam potrebu ne oseća.
A mogu li te nagovarati? Mogu. I silno ću vreme svoje baciti.

Probuđeni ljudi nikoga ne nagovaraju. Oni samo ukazuju na mogućnost.
Govore ''Što mogu ja, možeš i ti'' I to je sve. Mogućnost postoji, pa ti s tim radi
šta hoćeš.
 
Konfučije je došao kod Lao Cea, i pitao ga:

- Šta je dobro? Šta je zlo? Daj jasno opredeljenje. Pošto je čoveku neophodno da se na nešto
osloni u svom delovanju.

Lao Ce mu je odgovorio:

- Opredeljenja stvaraju konfuziju, jer podrazumevaju razdvajanje. Kad kažete da je jabuka jabuka,
a čovek je čovek, vi ih razdvajate. Vi kažete da čovek ne jede jabuku. Život je jedno kretanje, u
tom trenutku, a kada ste im dali opredeljenje stvarate konfuziju. Sve definicije su mrtve, a život
je uvek u kretanju. Detinjstvo se kreće prema mladosti, mladost prema zrelosti, zdravlje se
kreće prema bolesti, bolest prema zdravlju. Gde ćete povući liniju, kako biste ih razdvojili?
Zbog toga su opredjeljenja uvek lažna, jer ona produžavaju neistinu; tako ne opredeljujte.
Ne govorite šta je dobro a šta je zlo.

Konfučije ga je pitao:

- Kako onda voditi i usmeravati ljude? Kako ih učiti? Kako ih učiniti boljim i moralnijim?

Lao Ce mu je odgovorio:

- Kada neko pokuša da napravi drugog boljim, u mojim očima to predstavlja greh. Što više
gospodari pokušavaju da stvore red, tim je viši nered. Prepustite svakog samom sebi.

Konfučije ga je pitao:

- Ta pozicija izgleda opasno. Da li se društvo može zasnivati na toj poziciji?

Konfučije je nastavljao da pita, a Lao Ce je samo ponavljao:

- Priroda je dovoljna, ne treba joj nikakav moral. Priroda je prirodna, ona nije prinudna. Ona je
spontana. U njoj je dovoljno nevinosti. Znanje nije potrebno.

Konfučije je otišao zbunjen. Nije mogao da spava celu noć. Kada su ga učenici pitali o susretu
sa Lao Ceom, on je odgovorio:

- To nije čovek, to je opasnost. Izbegavajte ga!

Kada je Konfučije otišao, Lao Ce se dugo smejao. Svojim učenicima je rekao:

- Um je barijera za razumevanje, čak i um Konfučija. Nije me uopšte razumeo. I bez obzira šta
kasnije da kaže o meni, biće neistina. On smatra da stvara red u svetu. Red je svojstven svetu,
on je uvek tu. A onaj ko pokušava da stvara red zapravo stvara nered.

Evo jedne taoističke pričice. Pa, ko razume, shvatiće.. :kafa:
 

Back
Top