Henri Kisinger:"Svi koji ne postuju Novi Svetski poredak su teroristi ..." !!!

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
Bast tako rece i "ostade ziv" !
Ko ce drugi , ako ne "jedan od tvoraca NSP-a" :

"Henri Kisindžer jedna je od najznačajnijih figura burne, kasne sredine 20. veka. Pretraga na Googleu daće oko 6.000.000 rezultata, Amazon.com pod njegovim imenom “ izbaciće“ 39 knjiga.

Jedan je od svetskih sinonima pojma „političar“, sam je popularizovao reč „realpolitika“, a njegova se strategija i doktrina vraća danas u liku i delu nikoga drugog nego Baraka Obame, pa je ponovo u žiži. Poznati američki novinar Robert D. Kaplan napisao je nedavno u uticajnom The Atlantic-u da je on najveći političar 21. veka iz 20. veka u nečemu što je zapravo apologetski članak o čoveku koga i čije ideje američka politika, izgleda, opet treba.

Njegovo je ime Heinz Alfred Kissinger, poznatiji kao Henri. Originalni „statesman“. Ne treba stoga čuditi da se u poslednjih godinu-dve Kisindžer, čovek koji je praktično oblikovao i današnju američku spoljnu politiku, učestalo pojavljuje u medijima i dalje promovišući ideje koje je zastupao i pre 50 godina dajući, na primer, izjave poput: „Svi koji ne poštuju novi svetski poredak su teroristi„.

U životnom intervjuu za National Geographic koji je ovih dana ponovo moguće gledati, novinar Nil Ferguson ni u jednom trenutku ne postavlja pitanje o njegovom odnosu sa Davidom Rokfelerom, kao ni pitanje o dokumentarcu britanskog novinara Kristofera Hičensa „Suđenja Henriju Kisindžeru“ u kojem ga direktno optužuju za umešanost u ratne zločine.

Zbog konačnih odgovora na neka istorijska pitanja koja sada Henri Kisindžer može dati, ali i zbog činjenice da se razgovaralo u trenutku kada SAD ponovo prihvata realpolitiku kao svoju doktrinu (ili je možda nikada nije ni napustio) pa je jasno da se u osnovi radi o istoj politici, što će neki Kisindžerovi odgovori jasno dati do znanja..."...

Sa:
http://www.vestinet.rs/pogledi/henri-kisindzer-svi-koji-ne-postuju-novi-svetski-poredak-su-teroristi

Bahatost , arogancija i osionost tog "Novog Svedskog poretka" i njegovih glasnogovornika i osnivaca je nemerljiva i neuporediva sa gotovo svim dosadasnjim "osvajacima Sveta i zavodjenja reda , rada i slobode po Receptu iz Treblinke , Buhenvalda , Ausvica , Jasenovca , Stare Gradiske , Starog Sajmista " i ostalih , stratista gde su se sve ti i takvi dokazivali u ljudskoj istoriji , dakle , njihova bahatost , arogancija i osionost je na "veoma , veoma , zavidnom nivou sa gledista tih i takvih aktera" !!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Сваки човек је по њему потенцијални терориста, што значи да је контрола грађана оправдана.

Ово ме подсећа на онај цитат из Откровења: ''Свако ко не прими жиг звери, неће моћи ни да продаје ни да тргује''.
Исто тако, свако ко не прихвата НСП не треба да постоји.

Шта друго рећи осим ТОТАЛИТАРИЗАМ!

Е сад да вас чујем, амерофили и еврофили, где је у овој изјави демократија и слобода?
 
"...



- Danas su česte tzv. teorije zavere sa glavnim pitanjem ko zapravo vlada svetom. Postoji li uopšte neki pouzdan odgovor?

- Vrh piramide je umotan u maglu. Kao Olimp, znaš ono – bogovi su gore u oblacima. Ali, kako po mom mišljenju sada funkcionišu te stvari. Jedan čovek je 1971. godine napisao pionirsku knjigu koju je nazvao “None Dare Call It Conspiracy” - tj. “Nemojte to ni slučajno nazvati zaverom”. Ono što je spomenuo u knjizi je da će se često događati da će se na određeni deo sistema prebacivati sva krivica. Pa tako danas ljudi misle da finansijski sektor stoji iza događaja, drugi misle da je to grupa Bilderberg, treći misle da su “naftaši” i slično. Međutim, istina je ta da mreža funkcioniše na nekoliko nivoa. Imamo, recimo, jedan nivo društava koja nisu tajna – UN, MMF, Svetska banka, ona imaju svoju agendu koju sprovode i to se sve jasno vidi. Onda imamo društva za koja znamo da postoje, imaju svoje veb stranice i slično. Iznad njih su grupe za koje znaš da postoje, ali ne možeš doći da čuješ šta to oni pričaju na svojim sastancima, a to su Trilateralna komisija, Bilderberg grupa, i tako dalje. A iznad njih postoje društva koja nemaju ni stranice, ni javne sastanke, kao što su Fabijansko društvo ili Okrugli sto. Tu se mogu primetiti neki ljudi koji drže veliku koncentraciju moći, i čije porodice već dugo vremena kontrolišu te stvari. Međutim, usudio bih se reći da su to samo operativci. Šta i ko je na vrhu, ne bih kazao da je moguće reći. Mislim da bi trebalo izaći izvan okvira konsenzualne stvarnosti kako bismo razgovarali na tu temu.

- Ali, najvećem broju ljudi je samo spominjanje ovakvih stvari šokantno i neprihvatljivo…

- Naravno da su te stvari šokantne i skoro neprihvatljive nekome ko ima isto ono uslovljeno znanje koje smo svi mi pokupili u školi. Kad bismo sada novim očima pogledali te udžbenike, videli bismo koliko toga je polurečeno, nedorečeno i krivo rečeno. Zbog toga mislim da su ovi ljudi koje sam pominjao – mreža, operativni skup, ali ima tu i puno drugih. Tako da pričamo o mreži organizacija koje pletu mrežu i svaka je zadužena za nešto drugo. Rimski klub je bio zadužen da izmisli globalno zagrevanje, proglasi čoveka za neprijatelja samog sebe, time što udiše SO2; Trilateralna komisija povezuje Ameriku, Japan i Evropu…"...[/B]
"...- Čemu onda vode ta dešavanja na globalnom planu?

- Globalni cilj je stvoriti jednu državu. Da bi se to napravilo, već se dosta dugo radi na tome. Prvo su se uredila plemena u regije, regije u države i sada države u nadnacionalne strukture. Danas imamo nekoliko tih struktura, koje su obuhvatile gotovo sve, a to su Panafrička unija, Azijsko-pacifička unija, NAFTA, Evropska unija, a i ruski predsednik Vladimir Putin je obznanio da će napraviti svoju EEU. Tu nije kraj priče, to je samo jedan korak. Sve te države će se sve vreme “njihati” same, napred-nazad, da bi se stvorila jedna država sa jednom valutom. Zašto je to ljudima inače tako teško prihvatiti? Tu dolazi jedna zanimljiva stvar na logičkoj razini, koja možda objašnjava jednu od onih fantastičnih teza. Naime, svim ljudima koje poznajemo je u jednom trenutku dosta novca. Na primer, hoćeš kuću, auto, vikendicu na moru, ma hoćeš 200 miliona dolara. U redu. U jednom momentu ti bude dosta. Ovde se zapravo radi o jednoj stvari koje nikada nije dosta i postavlja se pitanje zašto.

- O kojoj stvari onda govorimo, ako nije u pitanju profit?

- Ljudi često zbivanja svode na profit. Profit je davno zarađen. Ovde se radi o stvaranju potpune kontrole. Ko bi to od nas uopšte hteo? Ljudi uopšte ne žive tako da imaju potpunu kontrolu nad događajima. Baš zato jer nemaš potpunu kontrolu nove stvari ti i dolaze u život. Stvari se menjaju baš zato, jer ti ne znaš što će se događati. I, uopšteno, ljudi i ne teže tome, već teže da žive u nekom skladu, po mogućnosti malo raditi, zezati se, studirati, tu su porodica i prijatelji – to je to. To je ono što ispunjava čovekov život, dok korporatizam podučava nešto drugo. I sad se nameće pitanje kako jedan tako krajnje neljudski koncept vlada svetom? Kada posmatramo korporaciju, ona deluje na onaj sličan način, kao što ljudskim umom diriguje jedan mali kompleks u mozgu, koji zovemo ER kompleks – hijerarhija, teritorijalnost, strah za preživljavanjem, “udari i beži”. Kao kad se voziš autom, neko ti uđe u prostor, pa ti vičeš na njega. U suštini, tako čovek ne razmišlja. Da upališ neokorteks, rekao bi: “Možda mu se žuri, vidimo se na sledećem semaforu.” Kada pogledamo korporacije i kako je danas sve struktuirano, videćemo strogu hijerarhiju, ritualnost, konstantnu težnju prema kontroli, izazivanja straha za preživljavanjem i slično.

- Čini se da je prilično komplikovano to razumeti ako se problemu ne pristupa iz više uglova?

- To možemo gledati na više nivou, npr. ko je na vrhu piramide. Ili kao koncept u kojem postoji tehnosfera, koja pokušava dominirati biosferom i pretvoriti je u samu sebe, što možemo videti kroz ulogu računara u našem svetu. Pa, GMO koji pokušava izjednačiti sve oblike biljaka, kroz silnu količinu propratne tehnologizacije, kojom se ljudski um pokušava napraviti mašinom. Ljudskom rodu se pokušava nametnuti mentalitet roja. To ničemu nije svojstveno. Najbolji proponent takvih priča u novije vreme je Dejvid Ajk, čija predavanja traju devet sati. Zašto? Zato jer se žuri, toliko ima tih tema. Nekome ko prvi put čuje ovakve teme neće mu biti jasne veze između stvari. Ti ipak treba da potrošiš više od dvadesetak minuta da objasniš u kakvoj su vezi tehnokratija, pametne mreže, globalno zagrevanje i elektronska valuta. A one su u tesnoj vezi i imaju zajednički cilj, koji je potpuno logičan, naravno, kad ga rastočiš na elemente, postaje jasan.

- Dejvid Ajk je često gostovao u emisiji “Na rubu znanosti”, da li Vam je on jedan od omiljenih gostiju i autora?

- On je gostovao kod mene više puta, jer su ga neki momci pozivali da drži predavanja u Zagrebu, pa sam ja koristio priliku. Taj spektar njegovih tema su pokrivali mnogi, a ja kući imam popriličan broj knjiga koje se bave time. Nisu sve knjige o teorijama zavere, neke se tiču područja kao što je GMO ili knjiga o tajnoj istoriji Evropske unije. Mnogi od ljudi koji su pisali ovakve knjige dali su značajne informacije, koje Ajk nije mogao obraditi u svojoj knjizi, jer se svako područje mora izučavati samo za sebe. Ali ono što je on uradio, po mom mišljenju, dalo je najsuvisliji prikaz i poveznicu svega toga skupa. On je objedinio sve te stvari i našao logičnu vezu među njima, za koju sam se oduvek pitao da li postoji. Radio sam emisije o misterijima, i uvek sam se pitao odakle toliko misterija na svetu. I onda sam shvatio da su to kao prozori u neku drugu stvarnost, ali nisam imao dovoljno mašte da to sklopim u jednu priču. Drugim rečima, kada dođeš do neke crte, koliko ti tvoja percepcija stvarnosti dopušta, ti ćeš na njoj ostati i najverovatnije samim time ćeš i dalje osnaživati taj sistem. Meni je Ajk od svih autora apsolutno najbolji. Odjednom ti se promeni gledanje na stvari. Imaš neku informaciju, pogledaš novinski članak i u njemu vidiš nešto što nisi vidio pre. Odjednom progledaš kroz te sve igre; oni sve pišu u novinama, samo smo mi programirani da to vidimo drugačije.

Savo Drakulić

(Nezavisne novine)


Sa:
http://www.vestinet.rs/pogledi/nije-u-pitanju-profit-vec-potpuna-kontrola
 
Poslednja izmena od moderatora:
Сваки човек је по њему потенцијални терориста, што значи да је контрола грађана оправдана.

Ово ме подсећа на онај цитат из Откровења: ''Свако ко не прими жиг звери, неће моћи ни да продаје ни да тргује''.
Исто тако, свако ко не прихвата НСП не треба да постоји.

Шта друго рећи осим ТОТАЛИТАРИЗАМ!

Е сад да вас чујем, амерофили и еврофили, где је у овој изјави демократија и слобода?
СВЕ НА ЈЕДНОМ МЕСТУ:
 
"...



- Danas su česte tzv. teorije zavere sa glavnim pitanjem ko zapravo vlada svetom. Postoji li uopšte neki pouzdan odgovor?

- Vrh piramide je umotan u maglu. Kao Olimp, znaš ono – bogovi su gore u oblacima. Ali, kako po mom mišljenju sada funkcionišu te stvari. Jedan čovek je 1971. godine napisao pionirsku knjigu koju je nazvao “None Dare Call It Conspiracy” - tj. “Nemojte to ni slučajno nazvati zaverom”. Ono što je spomenuo u knjizi je da će se često događati da će se na određeni deo sistema prebacivati sva krivica. Pa tako danas ljudi misle da finansijski sektor stoji iza događaja, drugi misle da je to grupa Bilderberg, treći misle da su “naftaši” i slično. Međutim, istina je ta da mreža funkcioniše na nekoliko nivoa. Imamo, recimo, jedan nivo društava koja nisu tajna – UN, MMF, Svetska banka, ona imaju svoju agendu koju sprovode i to se sve jasno vidi. Onda imamo društva za koja znamo da postoje, imaju svoje veb stranice i slično. Iznad njih su grupe za koje znaš da postoje, ali ne možeš doći da čuješ šta to oni pričaju na svojim sastancima, a to su Trilateralna komisija, Bilderberg grupa, i tako dalje. A iznad njih postoje društva koja nemaju ni stranice, ni javne sastanke, kao što su Fabijansko društvo ili Okrugli sto. Tu se mogu primetiti neki ljudi koji drže veliku koncentraciju moći, i čije porodice već dugo vremena kontrolišu te stvari. Međutim, usudio bih se reći da su to samo operativci. Šta i ko je na vrhu, ne bih kazao da je moguće reći. Mislim da bi trebalo izaći izvan okvira konsenzualne stvarnosti kako bismo razgovarali na tu temu.

- Ali, najvećem broju ljudi je samo spominjanje ovakvih stvari šokantno i neprihvatljivo…

- Naravno da su te stvari šokantne i skoro neprihvatljive nekome ko ima isto ono uslovljeno znanje koje smo svi mi pokupili u školi. Kad bismo sada novim očima pogledali te udžbenike, videli bismo koliko toga je polurečeno, nedorečeno i krivo rečeno. Zbog toga mislim da su ovi ljudi koje sam pominjao – mreža, operativni skup, ali ima tu i puno drugih. Tako da pričamo o mreži organizacija koje pletu mrežu i svaka je zadužena za nešto drugo. Rimski klub je bio zadužen da izmisli globalno zagrevanje, proglasi čoveka za neprijatelja samog sebe, time što udiše SO2; Trilateralna komisija povezuje Ameriku, Japan i Evropu…"...[/B]
"...- Čemu onda vode ta dešavanja na globalnom planu?

- Globalni cilj je stvoriti jednu državu. Da bi se to napravilo, već se dosta dugo radi na tome. Prvo su se uredila plemena u regije, regije u države i sada države u nadnacionalne strukture. Danas imamo nekoliko tih struktura, koje su obuhvatile gotovo sve, a to su Panafrička unija, Azijsko-pacifička unija, NAFTA, Evropska unija, a i ruski predsednik Vladimir Putin je obznanio da će napraviti svoju EEU. Tu nije kraj priče, to je samo jedan korak. Sve te države će se sve vreme “njihati” same, napred-nazad, da bi se stvorila jedna država sa jednom valutom. Zašto je to ljudima inače tako teško prihvatiti? Tu dolazi jedna zanimljiva stvar na logičkoj razini, koja možda objašnjava jednu od onih fantastičnih teza. Naime, svim ljudima koje poznajemo je u jednom trenutku dosta novca. Na primer, hoćeš kuću, auto, vikendicu na moru, ma hoćeš 200 miliona dolara. U redu. U jednom momentu ti bude dosta. Ovde se zapravo radi o jednoj stvari koje nikada nije dosta i postavlja se pitanje zašto.

- O kojoj stvari onda govorimo, ako nije u pitanju profit?

- Ljudi često zbivanja svode na profit. Profit je davno zarađen. Ovde se radi o stvaranju potpune kontrole. Ko bi to od nas uopšte hteo? Ljudi uopšte ne žive tako da imaju potpunu kontrolu nad događajima. Baš zato jer nemaš potpunu kontrolu nove stvari ti i dolaze u život. Stvari se menjaju baš zato, jer ti ne znaš što će se događati. I, uopšteno, ljudi i ne teže tome, već teže da žive u nekom skladu, po mogućnosti malo raditi, zezati se, studirati, tu su porodica i prijatelji – to je to. To je ono što ispunjava čovekov život, dok korporatizam podučava nešto drugo. I sad se nameće pitanje kako jedan tako krajnje neljudski koncept vlada svetom? Kada posmatramo korporaciju, ona deluje na onaj sličan način, kao što ljudskim umom diriguje jedan mali kompleks u mozgu, koji zovemo ER kompleks – hijerarhija, teritorijalnost, strah za preživljavanjem, “udari i beži”. Kao kad se voziš autom, neko ti uđe u prostor, pa ti vičeš na njega. U suštini, tako čovek ne razmišlja. Da upališ neokorteks, rekao bi: “Možda mu se žuri, vidimo se na sledećem semaforu.” Kada pogledamo korporacije i kako je danas sve struktuirano, videćemo strogu hijerarhiju, ritualnost, konstantnu težnju prema kontroli, izazivanja straha za preživljavanjem i slično.

- Čini se da je prilično komplikovano to razumeti ako se problemu ne pristupa iz više uglova?

- To možemo gledati na više nivou, npr. ko je na vrhu piramide. Ili kao koncept u kojem postoji tehnosfera, koja pokušava dominirati biosferom i pretvoriti je u samu sebe, što možemo videti kroz ulogu računara u našem svetu. Pa, GMO koji pokušava izjednačiti sve oblike biljaka, kroz silnu količinu propratne tehnologizacije, kojom se ljudski um pokušava napraviti mašinom. Ljudskom rodu se pokušava nametnuti mentalitet roja. To ničemu nije svojstveno. Najbolji proponent takvih priča u novije vreme je Dejvid Ajk, čija predavanja traju devet sati. Zašto? Zato jer se žuri, toliko ima tih tema. Nekome ko prvi put čuje ovakve teme neće mu biti jasne veze između stvari. Ti ipak treba da potrošiš više od dvadesetak minuta da objasniš u kakvoj su vezi tehnokratija, pametne mreže, globalno zagrevanje i elektronska valuta. A one su u tesnoj vezi i imaju zajednički cilj, koji je potpuno logičan, naravno, kad ga rastočiš na elemente, postaje jasan.

- Dejvid Ajk je često gostovao u emisiji “Na rubu znanosti”, da li Vam je on jedan od omiljenih gostiju i autora?

- On je gostovao kod mene više puta, jer su ga neki momci pozivali da drži predavanja u Zagrebu, pa sam ja koristio priliku. Taj spektar njegovih tema su pokrivali mnogi, a ja kući imam popriličan broj knjiga koje se bave time. Nisu sve knjige o teorijama zavere, neke se tiču područja kao što je GMO ili knjiga o tajnoj istoriji Evropske unije. Mnogi od ljudi koji su pisali ovakve knjige dali su značajne informacije, koje Ajk nije mogao obraditi u svojoj knjizi, jer se svako područje mora izučavati samo za sebe. Ali ono što je on uradio, po mom mišljenju, dalo je najsuvisliji prikaz i poveznicu svega toga skupa. On je objedinio sve te stvari i našao logičnu vezu među njima, za koju sam se oduvek pitao da li postoji. Radio sam emisije o misterijima, i uvek sam se pitao odakle toliko misterija na svetu. I onda sam shvatio da su to kao prozori u neku drugu stvarnost, ali nisam imao dovoljno mašte da to sklopim u jednu priču. Drugim rečima, kada dođeš do neke crte, koliko ti tvoja percepcija stvarnosti dopušta, ti ćeš na njoj ostati i najverovatnije samim time ćeš i dalje osnaživati taj sistem. Meni je Ajk od svih autora apsolutno najbolji. Odjednom ti se promeni gledanje na stvari. Imaš neku informaciju, pogledaš novinski članak i u njemu vidiš nešto što nisi vidio pre. Odjednom progledaš kroz te sve igre; oni sve pišu u novinama, samo smo mi programirani da to vidimo drugačije.

Savo Drakulić

(Nezavisne novine)


Sa:
http://www.vestinet.rs/pogledi/nije-u-pitanju-profit-vec-potpuna-kontrola


Сјајно! Увек сам малчице сумњао у ове теорије завете. Једни кажу масони владају, други језуити са папом, трећи банкари. Иако има истине у томе, слажем се да је то подељено на нивое. Јер, ако је неко на власти, он контролише и интернет, а на интернету стално брује вести и масонима, тајним друштвима, па чак оптуживање религија да владају. Све у свему мислим да је то намерно урађено, да збуни мозак, да те упетља у неку мрежу где не видиш ко стварно влада. Постоји нешто изнад свих тих теорија завера, неко други влада свима њима и нама. Некад почињем да мислим да то има везе са Британијом, увек су били лукави. Ова мала беба је чудна, много медијске пажње јој се поклања.
Добро је поређење са Олимпом.
 
Poslednja izmena od moderatora:
U sustini iza svega stoji staro plemstvo. Oni brinu samo za svoj stalez. Sve ostalo je sminkeraj pa engleska kraljica ima manje engleske kvi od vecine podanika. Najaktivnije zemlje u ovim evroatlanskim zabavama po svetu se zemlje koje jos imaju plemstvo. Englezi su kordinatori, imali su jednom izlet u demokrtiju, parlamet i ne zele vise da im se dogodi takav promasaj. Hoce ponovo jasnu crtu, plemstvo i sluge.
Gorbacov je engleski proizvod. Takodje i razni Busovi i slicni. Englezi su im "prodali" tajna drustva, sekte i sve ostale gluposti. Kauboji su se naravno primili kao baba na saucesce.

LOL de bili i de nebili LOL
 
U sustini iza svega stoji staro plemstvo. Oni brinu samo za svoj stalez. Sve ostalo je sminkeraj pa engleska kraljica ima manje engleske kvi od vecine podanika. Najaktivnije zemlje u ovim evroatlanskim zabavama po svetu se zemlje koje jos imaju plemstvo. Englezi su kordinatori, imali su jednom izlet u demokrtiju, parlamet i ne zele vise da im se dogodi takav promasaj. Hoce ponovo jasnu crtu, plemstvo i sluge.
Gorbacov je engleski proizvod. Takodje i razni Busovi i slicni. Englezi su im "prodali" tajna drustva, sekte i sve ostale gluposti. Kauboji su se naravno primili kao baba na saucesce.

LOL de bili i de nebili LOL

Слажем се за Енглеску, већ рекох лукави су они. Шта желе приказали су ономад на отварању Олимпијских игара.
 
""
Објављено: 21. август 2013, 11:41
Актуелно / Друштво / Политика |
ЕКСКЛУЗИВНО:ВАШИНГТОН ПОСТ: ТЕКСТ КОЈИ ОБЈАШЊАВА ЗАШТО СЕ УНИШТАВА СРБИЈА!
[By Socialize Your Cause.org]



ВАШИНГТОН-Вашингтон Пост су новине које веродостојно представљају погледе империјалног естаблишмента. Зато је вредан пажње њихов редакцијски уводник од 21. јуна, у којем се „господин Тачи“ и његова „држава“ представљају као светли пример америчког доброчинства у свету. Надам се да ће после читања овог мучног текста бити јасније зашто се Србија самоуништава по команди, кроз разне договоре, споразуме, датуме, декларације итд.

amerika1 ЕКСКЛУЗИВНО:ВАШИНГТОН ПОСТ: ТЕКСТ КОЈИ ОБЈАШЊАВА ЗАШТО СЕ УНИШТАВА СРБИЈА!
Намера је да се и остатку света наметне онај исти очај и безнађе које је у Србији заведено путем теледиригованих медија и квислиншког култа. У Вашингтону на сламање Београда гледају као на кључ светске доминације САД. Зато не намеравају да престану са мучењем Србије и затирањем Срба, без обзира ко се и колико трудио да удовољи перверзним захтевима Империје.



Сламање Србије директно је омогућило не само стварање етнички чисте албанске „државе“ на окупираним територијама већ и крваве ратове у Ираку, Либији, а ево сада и Сирији. Пристанак на поробљавање тако постаје истински злочин, како према себи, тако и према целом свету.

Косово нуди пример за Сирију

Прошло је 14 година откад су САД, пркосећи руској опструкцији у Савету безбедности, покренуле ваздушну кампању како би зауставиле крваву агресију једног тиранина у сопственој земљи. Са америчком подршком, побуњеници на Косову, тада покрајини Србије, успели су да победе војску Слободана Милошевића и преузму контролу над покрајином. Критичари су тада упозоравали да ће америчка интервенција створити хаос и ојачати радикале. Уместо тога, утрла је пут демократизацији Србије, независности демократског Косова и, на концу, почетку помирења.

Хашим Тачи, некадашњи лидер Ослободилачке војске Косова и сада премијер те државе (сиц) током прошлонедељног боравка Вашингтону дао је изјаву о споразуму који је постигао са србијанским премијером Ивицом Дачићем о нормализацији односа две земље. Споразум је значајан и са политичког и са личног становишта. Г. Тачи је некада био заклети непријатељ г. Дачића, блиског сарадника г. Милошевића, а влада Србије никада није признала независност Косова. Споразум свеједно предвиђа да ће Србија прихватити суверенитет владе Косова над целом територијом у замену за значајну аутономију подручја где су етнички Срби у већини.

Постигнут 19. априла, споразум је по свему судећи опстао: договор о имплементацији постигнут је прошлог месеца. „Ово је сада незаустављив процес“, рекао нам је г. Тачи. „Имам потпуно поверење да ће доћи до имплементације“.

Предстојећи споразум је пример како интервенција Запада може зауставити крвави и наизглед нерешиви етнички рат – али и колико напора такав подухват захтева. НАТО одржава мировну мисију на Косову од краја борби 1999, међу којима је тренутно 760 Американаца. Споразум између г. Тачија и г. Дачића је постигнут непрекидним дипломатским напорима спољнополитичке шефице ЕУ Кетрин Ештон, која је надгледала десет рунди напорних преговора.

Срећом, гђа Ештон је имала нешто вредно да понуди: могућност евентуалног придруживања обе земље ЕУ. Захваљујући одлуци да се помири са губитком своје бивше покрајине, Србија ће вероватно овог месеца добити од Брисела датум за почетак предприступних преговора, док ће Косово бити позвано да почне са радом на споразуму о придруживању. Косово такође жели да уђе у НАТО, што је био један од разлога посете г. Тачија Вашингтону: надао се да ће Обамина администрација погурати Алијансу ка почетним корацима на пријему његове земље.

САД треба да подрже те амбиције и притисне државе које нису још признале Косово, међу којима су и неке суседне земље на југоистоку Европе. Али било би добро да Обамина администрација научи ову лекцију из историје. Ограничена америчка војна интервенција, уз дугорочну подршку и одлучну дипломатију, може да спасе животе и стабилизује конфликтне регије – чак и без одобрења Русије и Савета безбедности УН.

ИЗВОР: ФЕЈСБУКРЕПОРТЕР "


*** *** ***

Od "Imperija Zla" je poslata jasna poruka Svetu !

Po oprobanom :
" Ili mi se pokloni ili mi se ukloni" !
Jasno i glasno .
 
Ма слабо он мисли уопште, само да попљује и да, што кажеш, контрира Србима. Толико се залеће а није свестан да је тај његов кисинђер говорио да бошњаци непостоје и да је уопште америчка политика требала да подржи и придобије Србе као једини државотворан народ на Балкану. Шизика! Ојес ту блајби путо! Ту савес ке ерес ун гран пендехо! Мама ла верга марикон!
 
Ova izjava Kisindzera nije nista novo.Slicne izjave su davali i mnogi drugi Americki politicari(Dzordz Bus junior,senior,Olbrajtova.....).Naime rec je o jednom totalitarnom poretku koji se uopste nije nikada razlikovao od Sovjetskog NAPROTIV.Oni su se toliko osilili da vec odavno uopste ne kriju svoje prave namere.Najgore je sto su mnogi bili i jos uvek jesu u zabludi sto se tice tog poretka.
 

Back
Top