Svi su pobegli 2004e a vi?

A kako bi nazvala razlog za odlazak zbog toga sto su radikali, presvuceni u SNS-ovce, trazili 10K evra da se zaposli lekar sa prosekom ocena na studijama preko 9.5?
И сви су имали тај случај, ајд' не причај којешта. Знам људе који су имали све и ипак отишли. Разлог - ето.
 
Aurorska.

Moje društvo je 2004e posle ubistva đinđića komplet zapalilo iz srbije, rasuli su se po belom svetu. Ja sam ostao da studiram. Sa diplomom državnog univerziteta mogu da obrišem dupe. Sa svih 5 godina fakulteta.
'oces da kazes da je trebalo i ti da odes?

Čujete li se sa prijateljima?
cujem se... sa nekima koji su ostali u Srbiji ;)
 
Aurorska.

Moje društvo je 2004e posle ubistva đinđića komplet zapalilo iz srbije, rasuli su se po belom svetu. Ja sam ostao da studiram. Sa diplomom državnog univerziteta mogu da obrišem dupe. Sa svih 5 godina fakulteta.

Čujete li se sa prijateljima?
Велика већина моје генерације, као и генерације старије и млађе 1-2 године од моје, са факултета отишла је преко. Ја сам исто отишао али сам се вратио после неког времена. Чујем се са већином. Неке дрма носталгија, неки зарадили озбиљну лову па хоће да се врате али већина неће.
 
Нема шта да се приговори таквом разлогу али то је један од педесет. Већина их је отишла почетком деведесетих - криза и санкције, страх од беде, мобилизације итд...
Ja zivim u mestu koje ima malo preko 100.000 stanovnika, dakle velicine Kraljeva.
Ima dve bolnice.
U te dve bolnice je, u prosloj, 2023. godini, doslo preko 60 medicinskih sestara i 3 lekara iz Srbije.
Od juce deca igraju folklor u novoj, duplo vecoj sali, jer KUD ima toliko clanova da se razmisljamo da otvorimo jos jedan, jer nemamo kud vise. I to je sve naraslo u poslednje 2 godine, pre toga je godinama broj clanova bio manje-vise isti.
Po prvi put, u svom boks klubu, ne mogu vise da primam nove klince - nema mesta (vise od 10 klinaca iz Srbije, ciji su roditelji pristigli u poslednje 2 godine, cekaju). Sad jurim sa tzv "kancelarijom za mlade" da nam daju sredstva da prosirimo klub (posto je klub pod pokroviteljstvom grada, i svi tamo radimo volonterski).

Dakle samo u mom malom mestu je toliki skok broja nasih ljudi iz Srbije. A kazu drugari iz drugih gradova po Nemackoj, da je slicno - da je jako mnogo nasih pristiglo poslednje 2 godine.

Dakle - odlazi se masovno i to bas sad.
 
Ja zivim u mestu koje ima malo preko 100.000 stanovnika, dakle velicine Kraljeva.
Ima dve bolnice.
U te dve bolnice je, u prosloj, 2023. godini, doslo preko 60 medicinskih sestara i 3 lekara iz Srbije.
Od juce deca igraju folklor u novoj, duplo vecoj sali, jer KUD ima toliko clanova da se razmisljamo da otvorimo jos jedan, jer nemamo kud vise. I to je sve naraslo u poslednje 2 godine, pre toga je godinama broj clanova bio manje-vise isti.
Po prvi put, u svom boks klubu, ne mogu vise da primam nove klince - nema mesta (vise od 10 klinaca iz Srbije, ciji su roditelji pristigli u poslednje 2 godine, cekaju). Sad jurim sa tzv "kancelarijom za mlade" da nam daju sredstva da prosirimo klub (posto je klub pod pokroviteljstvom grada, i svi tamo radimo volonterski).

Dakle samo u mom malom mestu je toliki skok broja nasih ljudi iz Srbije. A kazu drugari iz drugih gradova po Nemackoj, da je slicno - da je jako mnogo nasih pristiglo poslednje 2 godine.

Dakle - odlazi se masovno i to bas sad.
То си у праву. Мој добар другар живи у Аустралији и каже да су у његоворм кварту пре 13 година биле само 2 породице из Србије а у јануару ми рече да их има 25 тренутно.
 
Не зато што је убијен, већ зато што је тог дана Србија стала.

Од 2012. кад сте се вратили, Србија иде у рикверц.

Србија не сме да стане...
(једном реко Председник: "Србија да нестане..." ... :eek: )

Јах, будале...
 
Идите, радите, зарадите паре и вратите се !

Немојте да идете са парама, јер сте неспособни, мораће родитељи да вам шаљу украден народни новац...
 
који ћу тамо к...

зарадиш паре и вратиш се међу своје!
Ја сам тако урадио.
Има још ствари које ме вежу овде и због којих сам се вратио иако сам радио у доброј фирми и имао добре услове тамо. Једноставно неке ствари нисам могао да преломим и останем. Можда је то добро, можда је то лоше не знам, свако је кројач своје судбине али сам се вратио. Засновао сам породицу и имао сам жељу да ми деца одрастају овде где су нам преци, да знају своје порекло, свој језик...Не кажем да је овде идеално али много тога зависи и шта очекујеш од живота.
 
Uvek se sa ovih područja odlazilo kad je postojala mogućnost odlaska.Mogućnost zavisi od potreba razvijenih država Evrope.
Na primer 80 tih godina prošlog veka samo su malobrojni profili zanimanja mogli da dobiju radnu vizu u Nemačkoj i dr. pa je iseljevanja bilo manje.
 
A ima i prosto avanturista i ljudi koji smatraju promasajem da prozive zivot na jednom mestu i ne vide svet (licno spadam u poslednje).
Izvini moram te pitati, nije mi cilj uvreda.
Sklopio si brak, osnovao porodicu, dobio sina kako tvrdis, kako je dalje moguce ziveti poput avanturiste?
Razumem naprimer ponekad otici u neki lov mimo porodice, ili samo sa sinom kada poraste, posto je vecini zena tamo nepodnosljivo?
Kako uklapas svoj posao sa avanturizmom, treningom i ostalim aktivnostima ukljucujuci i forum?
 
Poslednja izmena:
Izvini moram te pitati, nije mi cilj uvreda.
Sklopio si brak, osnovao porodicu, dobio sina kako tvrdis, kako je dalje moguce ziveti poput avanturiste?
Razumem naprimer ponekad otici u neki lov mimo porodice, ili samo sa sinom kada poraste, posto je vecini zena tamo nepodnosljivo?
Kako uklapas svoj posao sa avanturizmom, treningom i ostalim aktivnostima ukljucujuci i forum?
Bio sam avanturista kada sam se otisnuo u beli svet. Kad dodje dete - promene se prioriteti.
 

Back
Top