Svi su pobegli 2004e a vi?

Pitamo mi jednog drugara kako je, pati li od nostalgije? Ovaj kaže nemam vremena za to radim dva posla i trenutno biram auto od 150.000 evra.

Dakle svako je zadovoljan na svoj način.

То је лаж.!!!

Нема времена о себи, па компензује незадовољство конзумеризмом.

Не иде то увек, само док си млад

Имам друга из разреда, већ дуго живи у Аустралији. Лепо се снашао, оженио се нашом женом тамо, кућа, башта итд итд...
Једном сам га питала да ли мисли да сам погрешила што сам остала овде.
Не, никако - одговорио је.
a inace bi ti rekao iskreno? bio je samo ljubazan
Они који су отишли свесно су бирали да им дете буде странац.
Ти си се најежио. А твој друг?
tacno se vidi po deci, cak i ako su oba supruznika srbi, sto mladje dete, sve manje zna srpski, jer moglo je samo od roditelja da ga cuje, i eventualno babe... starijoj deci i naravno koja su sa nama emigrirala je srpski jos i zaostao, da kazemo da ga znaju

Zato što voli i može? Jesi li zaposlena?
2 posla radi ko mora, da prezivi, i takvi najcesce nemaju auta od 150 hiljada;
klinac ima novi napucani pick-up skuplji od moja 3 auta zajedno, i taj mi kosi travu vikendom, ne moze 100 dolara da uzme za 1 kosenje - verovatno ima i drugi posao, i masa mladih voli da se zaduzi za skupe automobile, ali oni nemaju obavezu prema porodici, samo sebe izdrzavaju, mozda zive kod roditelja, mozda zajedno sa nekim iznajmljuju, pa dele troskove, ...znao sam jednog klinca tako koji se doselio zbog posla, ko zna gde zivi, u nekom domu, ali isto tako viozi najskupji pick-up, nema ni kuceta ni maceta ovde

stariji gledaju evo ti primer:
obojeni bi da se penzionise dogodine sa 62-3 da ne ceka 65, ali ima samo 200.000 na penzionom fondu, dok belac ima oko 500.000, mozda i vise, ali nece jos u penziju,. zivi u skupljem kraju, vise trosi itd, voli nova kola, a crnac vozi staru kantu... masa analiza koje ja citam kazu da treba milion, milion ipo da se komotno ode u penziju u americi, ali ko to ima? samo retki, tako da vecina mora da radi do duboko u starosti

na stranu emocije, sve je stvar matematike, kome je koliko zaostalo, racunajuci i u kuci koliko je otpatio, a koliko vredi, tako da videh negde da neko planira sa 40 godina i nesto da emigrira - to je nemoguce, takvoga gazi vreme, mora bas dobar plan da ima, i zanimanje

Poslednja izmena:
Jednostavno je ako radiš jedan posao kupuješ auto do 70.000 evra. Ako radiš dva kupuješ auto od 150.000 evra. Svako po svojoj želji.
samo ako si mlad i neizivljen, nikoga drugoga ne izdrzavas, ili si matori kesa koji uopste ne mora da radi
vecina nas kupuje auta izmedju 20 i 30 hiljada, ti preterujes, lozis nekoga ili samoga sebe
godinama smo kupovali polovna, ti kao nov emigrant tesko da ces moci novi auto odmah, ko ce da ti da kredit, na bazi cega, lepih ociju?

Aurorska.

Moje društvo je 2004e posle ubistva đinđića komplet zapalilo iz srbije, rasuli su se po belom svetu. Ja sam ostao da studiram. Sa diplomom državnog univerziteta mogu da obrišem dupe. Sa svih 5 godina fakulteta.

Čujete li se sa prijateljima?
i moja generacija se rasula...

dakle, poenta nas emigranata je da smo obezbedili deci startne pozicije da ostvare u inostranstvu skolovanjem naravno, ono sto u srbiji ni mi ni nasa deca nikada ne bismo mogli zbog vucicevih kumova koji prvo moraju da se namire, raznih dacica pacica itd

da li smo mi zaradili milione i majbahe, ko te pita, zaostale su nam neke nekretnine tamo i ovamo, a pare 'bes pare, ja ih recimo NEMAM NASLAGANE, kao neki sto ih imaju, a moja zena 2 nacrtane ovce ne bi znala da sacuva, tako da ih ona ima jos manje

Poslednja izmena:
Djindjic je personifikacija, metafora promene sistema, nade za promenama od crnih Klosara SRS i SPS u nesto normalno. Civilizovano. Opranih zuba.

Ipak, izabrala je Srbija da se ipak vrati u svinjac
Tek sada vidim ,koliko je to bio tezak i jalov posao. Djiki nije imao sanse ,u stvari najvise su se bojali povratka kralja u Srbiju i Djikija. Primetili ste da Bosanci ne vole naseg kralja a kad im pomenes demokratiju povezuju to sa Borisom Tadicem i Dinkicem.
Moj razred je otisao jos 90tih u Kanadu. Izrodili decu tamo ,tamo im je zivot. Nedostaje im Srbija iz 80tih,leprsava i vesela ,a ovu iz90 im je drago da su preskocili. Njihova deca ne razumeju ovaj sistem i ne mogu da se snadju ,tako da povratka nema.

Tek sada vidim ,koliko je to bio tezak i jalov posao. Djiki nije imao sanse ,u stvari najvise su se bojali povratka kralja u Srbiju i Djikija. Primetili ste da Bosanci ne vole naseg kralja a kad im pomenes demokratiju povezuju to sa Borisom Tadicem i Dinkicem.
Moj razred je otisao jos 90tih u Kanadu. Izrodili decu tamo ,tamo im je zivot. Nedostaje im Srbija iz 80tih,leprsava i vesela ,a ovu iz90 im je drago da su preskocili. Njihova deca ne razumeju ovaj sistem i ne mogu da se snadju ,tako da povratka nema.
U brlogu zvanom Srbija ni Srbi se ne snalaze.

Ti si ostao,...možda ćeš zato ići kasnije (makar u posetu), ako ti deca odu iz zemlje. Tebi je možda još i dobro, snašao si se makar i sa tom diplomom državnog fakulteta. Pitanje je gde će tvoja deca i unuci biti,...šta ti onda vredi sve i što si ostao? Tako sam ja razmišljala.

ni ovi sto su otisli ako su iskrenii nisu svi srecni.Naslusao sam se prica "kad se vratim kupicu vikendicu u planini pa solarni paneli ,koze trt mrt ..Oni od tamo mastaju za ovamo .Ovi odavde bi pak tamo a moj prijatelj koji je bio u Nemacku 3 godine vratio se i napravio biznis ovde kupio dva stana uNS.kaze: "Nemacka je bogata,organizovana ,Nemacka je odlicna ali za Nemce" njemac sve povlastice koje postoje dobijhe rodjenjem a ti trebas ceo zivot da radis da bi dobio nekakav guldum..

odavde

The Income A Family Needs To Live Comfortably In Every US State

i sada sta kaze od ovih 200 hiljada godisnje za komotan. komforan zivot porodice? 50% su potrebe, 30% diskreciono troskarenje, znaci poroci, a stednja 20% - pa ustedi svake godine 40 hiljada, i potrosi u vegasu 60 :mrgreen:, ali prvo obezbedi STOJU
1716662371730.png

ni ovi sto su otisli ako su iskrenii nisu svi srecni.Naslusao sam se prica "kad se vratim kupicu vikendicu u planini pa solarni paneli ,koze trt mrt ..Oni od tamo mastaju za ovamo .Ovi odavde bi pak tamo a moj prijatelj koji je bio u Nemacku 3 godine vratio se i napravio biznis ovde kupio dva stana uNS.kaze: "Nemacka je bogata,organizovana ,Nemacka je odlicna ali za Nemce" njemac sve povlastice koje postoje dobijhe rodjenjem a ti trebas ceo zivot da radis da bi dobio nekakav guldum..
Isto vazi i za Srbiju , sve povlastice su Srbi dobili rodjenjem, a onda dodju ovi glupi i kazu ja bih da ispadnem pametan i da tebe zaebavam jel mogu...
Niko nista , to znaci da mogu....odlicno ,.....i dalje niko nista, znaci da prolazi , opet niko nista...da probam i ovo , malo mi je ono sto sam probao....

I na kraju moras u nemacku da bi stekao neki osnov da bi ovde mogao da glumatas ono sto ti je dato rodjenjem pa neko uzeo posle...

Ovde ti se smeju roditelji sto ne zelis da radis za platicu od koje neces imati dovoljno kad se razbolis od tog rada .....
Taj nivo genijalnosti imamo u naciji...narodu...

Zato i moraju da odu svi u Nemacku pa da kao posle kukaju da je to bio los potez...sipak je bio los potez, bio je iznudjen potez, koji moras da odradis...

I onda prodje 3 godine i ti zaboravis kako je u Nemackoj i pridruzis se domacim svinjama da i svojoj deci obezbedis isto to moranje kad oni stasaju za punoletstvo....ili radi noz u ledja...sto je ipak bolje nego u doba Slobe kad su roditelji masovno ubijali decu ako ne glasaju za Slobu...ili se do krvi svadjali sa njima...

Ја се чујем и имам замерке једино лажовима улизицима Запада који су на Западу из Србије. Има пуно дивних Срба у дијаспори који не дају да злотвори који говоре против Срба без да им саспу у лице какви су геноцидни смрадови Запад и њихови пулени. Сваки Србин који није изрод у дијаспори се радује са којима се чујем да Запад има огромну штету од Арапа, Турака и Шиптара. Арапа има највише па им највећу штету стварају. За никакве паре не би дали да нестану Арапи и остали који праве огромну штету Западу. Пријатељи у Шведској кажу да је уживање у Шведској, да су Шведи углавном мањи од маковог зрна пред странцима. Не разликују се многи делови осталог Запада у коме су их преплавили Арапи и њима слични. Немачка, Енглеска, Француска и многи други на Западу кукумавче:D

Poslednja izmena:
Čekaj oni se raduju kada ih ti informiše koliko im je loše tamo od azilanata? I sve pakuju kofere i kreću nazad? Malo morgen :rotf:
to opet zavisi ko je gde, nekome smetaju, a neko ih ni ne vidi, kao ja, preplavljuju neke druge states, a verujem da je tako i u eu
I onda prodje 3 godine i ti zaboravis kako je u Nemackoj i pridruzis se domacim svinjama da i svojoj deci obezbedis isto to moranje kad oni stasaju za punoletstvo.
ma, ko se kome pridruzije? sad dijaspora podrzava sns rezim? ajde ne s.
Ја се чујем и имам замерке једино лажовима улизицима Запада који су на Западу из Србије. Има пуно дивних Срба у дијаспори који не дају да злотвори који говоре против Срба без да им саспу у лице какви су геноцидни смрадови Запад и њихови пулени.
pa men' amer u lice rece da me bombardovao, sigurno zna sta mu mislim, mora da zna, pa nije glup, a ja jedino da skratim jezik, mislim ne mogu ni ja bas da palacam kako bih hteo... izacicemo iz natoa, sa trampom i to je to, pa cemo onda da gledamo kako se eu nosi sa rusijom, preko tv-a

Back