Na danasnji dan...

На данашњи дан пре 50 година, родила се моја драга сестра од стрица.
Но, њен отац, а мој паметни стриц, није хтео да је пријави тад, него је пријавио да се родила 1. 1. 1963. са образложењем ,,Да јој године иду редом''!!! z:shock:
Тако је она целог живота за пријатеље славила рођендан на дочеку Нове године, а за родбину се знало, 19. децембра..
Ми овај дан сво зовемо ,,Секин тајни рођендан'' :)
 
Na danasnji dan prije 12 mjeseci bio sam godinu dana mladji .
4g0xfp.gif
 
al nemojte da spamujete bas
nego stvarno
@tema-pre 3-4 god zamalo da poginem,izgubila sam kontrolu ,poledica,okrenula krug dva po zaledjenom autoputu i zavrsila u sancu,4h patrole nisu mogle da me nadju (to nije bio sanac to je bila provalija,auto tj ono sto je ostalo od njega je dubio na glavi)
Ne znam za vase obicaje,ali u mom kraju kad se nesto tako desi pogotovo na danasnji dan kad se slavi Sveti Nikola obavezno se sece kolac i pali sveca u znak zahvalnosti Bogu jer te je spasao.Moja strina je tako pala sa drugog sprata i na neki srecu prezivela,i svake godine na taj dan bez obzira da li je neki praznik ona zapali svecu i kolac da se zahvali Bogu i odlazi u crkvu.
 
al nemojte da spamujete bas
nego stvarno
@tema-pre 3-4 god zamalo da poginem,izgubila sam kontrolu ,poledica,okrenula krug dva po zaledjenom autoputu i zavrsila u sancu,4h patrole nisu mogle da me nadju (to nije bio sanac to je bila provalija,auto tj ono sto je ostalo od njega je dubio na glavi)

Што би се код нас рекло: данас треба да славиш преживљење!

Па, да ли некако обележиш овај дан?

Јер, ово ти је као неки други, поклоњени живот :)

Мој супруг на један велики верски празник слави преживљење. Пресечемо колач, запалимо свећу у цркви свецу који га је спасио, прославимо мало и то је то. И наравно, присетимо се како је извукао гууузу на тај дан!

Ако и не славиш, срећно ти преживљење :vatromet:
 
ja bih volela da malo bolje pamtim datume pa da mogu da kazem sta se kada desilo. nazalost za mene vazi ono da se ne secam ni sta sam juce doruckovala, osim sto svako jutro doruckujem istu stvar pa ne mogu da zaboravim :sad2: inace vako....godisnjice, rodjendani i ostali momenti ukljucujuci i moje licne, jedino ako me neko podseti ili mi izadje obavestenje na fb :sad2:
 
Kako me spasao majke ti? :eek: bacio me n'a led cuj spasao me :rotf:
Hriscanska logika :lol:

Nekog baci na led i ne spasi...Tako da šta god te je bacilo,činjenica je da si bila spasena...
Nekako mi nije lijepo ,čak i ako ne vjeruješ u Boga i višu silu,smijati se tome....Tebi se na neki način,dogodilo čudo...ostala si živa...
Možeš ti misliti da je to bilo slučajno,ali šta ako nije...?
 
Na danasnji dan...
Vec 2 godine zaredom, nekad najbolja dugogodisnja drugarica mi cestita slavu...puklo prijateljstvo, i sad smo samo na sms-dopisnistvu za rodjendan, Novu, Bozic i pomenutu slavu.
Svaki put kad mi stigne sms, pitam se cemu ova lakrdija od odnosa, ali ajde-ispostujem...
...
Tatin tata a moj deda koga nisamni upoznala je umro ili 18. ili 20. (ne mogu da se dogovore, ili im se secanja razilaze, a svi redom negiraju senilnost), pa mu ja svecu palim 19. ...
...
Mi inace ne slavimo, osim porodicno, ili odemo "na ognjiste", ako je moguce...a ja tek nisam fan tih festi i druzenja, ali se secam jedne od najlepsih slava...Mom tadasnjem momku ista slava, a nije mogao otici kuci da proslavi sa svojima, pa smo skupa slavili, samo nas dvoje, uz kuvano vino, i sve kako ide-bila sam entuzijasta pa napravih minijature svega-jedva ga ubedih da nacne slavski hleb, njemu bio lep i zao mu bilo "kvariti"...
...
Ne secam se vise niceg... :think:
 
Nekog baci na led i ne spasi...Tako da šta god te je bacilo,činjenica je da si bila spasena...
Nekako mi nije lijepo ,čak i ako ne vjeruješ u Boga i višu silu,smijati se tome....Tebi se na neki način,dogodilo čudo...ostala si živa...
Možeš ti misliti da je to bilo slučajno,ali šta ako nije...?

Limunado ne sviraj
Ako imas nesto n'a temu izvoli napisi Ali prestanite da smarate s vasim religioznim tripovima
 
al nemojte da spamujete bas
nego stvarno
@tema-pre 3-4 god zamalo da poginem,izgubila sam kontrolu ,poledica,okrenula krug dva po zaledjenom autoputu i zavrsila u sancu,4h patrole nisu mogle da me nadju (to nije bio sanac to je bila provalija,auto tj ono sto je ostalo od njega je dubio na glavi)

na danasnji dan pre osam godina je moj tata poginuo.
 

Back
Top