Na danasnji dan...

Bogojavljenje.jpg
 
Na danasnji dan pre 20 godins,podgorica,muz i ja na pijaci,poceli trudovi.ja cutim,znam da treba vremena i vremena,a poslednje sto mi treba je da me gleda prestravljeno i pozuruje u bolnicu
Posle pijace smo otisli po starije dete u vrtic,pa kuci da kuvam rucak.i tako kuvam ja ,gledam svaki cas na sat i odjednom,iskljucuj spored ,trci u kola...jedva stigosmo.
Za dva sata sam imala milosa u rukama
 
Na danasnji dan pre 20 godins,podgorica,muz i ja na pijaci,poceli trudovi.ja cutim,znam da treba vremena i vremena,a poslednje sto mi treba je da me gleda prestravljeno i pozuruje u bolnicu
Posle pijace smo otisli po starije dete u vrtic,pa kuci da kuvam rucak.i tako kuvam ja ,gledam svaki cas na sat i odjednom,iskljucuj spored ,trci u kola...jedva stigosmo.
Za dva sata sam imala milosa u rukama
Srecan rodjendan sinu :)
 
Na današnji dan, pre mnogo godina, zabeleženo je moje prvo jutro tokom reprize mog boravka u partizanima, iako to tada već nisu bili partizani nego kao neki četnici, jer se promenila i država. Probudio sam se u hangaru živinarske farme, zajedno sa drugim sugrađanima, i tek tada primetio da sam noć proveo na golom betonu, da ispod mog šatorskog krila nije bilo nimalo slame. Sledio je neprijatni razgovor sa komandantom diviziona, jer sam kasnio čitav jedan dan po pozivu ''otadžbine'', iz po meni opravdanog razloga, međutim dotični major, moj komšija iz kraja, koji će mi kasnije postati i prijatelj, tada nije ispoljio razumevanje. On mi je prvi postavio pitanje koje će mi desetak godina nakon toga biti postavljeno od strane jedne eminentne ženske persone i na ovom forumu, ali u različitom kontekstu :lol:, pitao me je: ''Da li si ti možda Bosanac?'' Moram priznati da sam time bio zbunjen, ali potrudio se da objasni ovako nekako: ''Pitam te zato što sam ja Bosanac, i znam da mi Bosanci sporije shvatamo, ne palimo iz prve, pa sam pomislio da nisi odmah razumeo da se treba hitno odazvati pozivu.'' :)
 
I petrovac je uzas.mi smo na kosini,iznad nas zgradurine.jaci zemljotres eto nas na plazi :(
prijatelj u baru ima kuci na samoj obali
to je ona roditeljska kuca u kojoj su odrasli on i njegove sestre i sva njihova deca
iz dvorista se sjure na stene i pravo u vodu
sad su rusi kupili sve okolo, izgradili hotele, ubili mu pogled sa svake strane, a samo je on ostao medju tim zidinama
niti mu se ide, jer takvu lokaciju i kucu nece da pronadje, niti mu se ostaje jer to vise nema onu draz
 

Back
Top