Ateisti pitaju vernike

Bog je vodio parove zivotinja u barku. Birao je mlade parove i u barci su bili u stanju hibernacije. kako bi bilo lakse Nojevoj porodici da brinu o zivotinjama.. Inace, nojeva barka je pronadjena na planini Ararat i analizama je utvrdjena njena starost koja se poklapa sa vremenom potopa....

Pa jel Kengur naucio da pliva? Svaka cast ako je preplivo 10,618km od Australije do Izraela (ovo su km vazdusne linije ja proverio na netu). A Nojeva barka nije pronadjena.

Ja stvarno postavljam ozbiljna pitanja koja me zanimaju ne zeleci da omalovazavam religije, ovde na ovoj temi ima vernika koji imaju neko znanje o svojoj religiji i koji su procitali bibliju pa se moze s njima polemisati i oni su dobrodosli.

Ali kad vidim neke forumase "vernike" koje lupetaju na moja pitanja ili necija druga ko maksim po diviziji, mislim ne samo da sramote sebe vec i ove obrazovane vernike. Ne znam da li da im se smejem ili da placem.
 
Kako "kako"? Pa pomoću Božije svemogućnosti, sveznanja, sveprisutnosti.... jer drukčije i ne može.

Znači odgovor je magija? Abrakadabra?
Ovaj odgovor ne možemo prihvatiti.

Mislim da je bilo nekakvog potopa u proslosti , jer mnogi zapisi puno puno pre biblije pricaju istu pricu (zanemarimo deo o drvenom brodu punom zivotinja :lol: ) ...

Pa ok, možda je i bilo manjeg lokalnog potopa, ali da je čitava planeta potopljena je nemoguće
 
Mislim da je bilo nekakvog potopa u proslosti , jer mnogi zapisi puno puno pre biblije pricaju istu pricu (zanemarimo deo o drvenom brodu punom zivotinja :lol: ) ...
Pa prica o potopu je i prepisana iz Sumerskih tekstova .Naravno , uz odredjene izmjene .
To uopste ne govori o tome da su te price istinite .Tamo je bila prica o potopu od 6 mj .
Pisci biblije su stavili malo zgodniju cifru .
 
Pa prica o potopu je i prepisana iz Sumerskih tekstova .Naravno , uz odredjene izmjene .
To uopste ne govori o tome da su te price istinite .Tamo je bila prica o potopu od 6 mj .
Pisci biblije su stavili malo zgodniju cifru .

Ali ne bi u potpunosti trebali odbaciti mogucnost da su se odigrali neki prirodni fenomeni , poput cunamija mozda ili tako nesto , na koje ljudi nisu znali dati odgovor pa pripisali te dogadjaje visim silama ..
Mislim da se moze nauciti nesto o istoriji u verskim knjigama , samo treba razluciti fikciju od stvarnosti ..
 
Pre koliko godina?
Za ovo drugo i mnogi vernici će da te "opletu".

Znam da se mnogima ta mogucnost ne svidja ,ali ako zele da odbrane stav da je potop bio sveopsti onda mora da se prihvati cinjenica da su kontinenti bili spojeni pre mnogo mnogo godina.
Ili da se prihvati cinjenica da su mnogi ljudi iz drugih delova sveta preziveli potop kao i zivotinje,jer skoro u svim civilizacijama se pominje potop.
 
Sta kazete na informaciju da je biblija selektivno pisana u rasponu od par stotina godina , posto vidim da odgovore izvlacite iz nje ....?
Da postavim jos koje :
Sta kazete na cinjenicu da je datum Isusovog rodjenja ustvari nepoznat ?
Datum Jeshuinog rodjenja je odredjen na Prvom nikejskom koncilu 325. godine. Inace dan zimske solsticije je dan rodjenja misirskog boga Horusa Mladjeg kao i rimskog boga Mitre. Jeshuina biografija je kompilacija i prerada predanja o ova dva boga.
 
Znam da se mnogima ta mogucnost ne svidja ,ali ako zele da odbrane stav da je potop bio sveopsti onda mora da se prihvati cinjenica da su kontinenti bili spojeni pre mnogo mnogo godina.
Ili da se prihvati cinjenica da su mnogi ljudi iz drugih delova sveta preziveli potop kao i zivotinje,jer skoro u svim civilizacijama se pominje potop.
Jedino se ne mora prihvatiti činjenica da je ta vodurina nekud morala da nestane nakon potopa. :kafa:
 
Dobro da se sad malo ogradimo od Dinosaurusa, evo mene zanima sledece:

Kazete desio se potop, Noj sakupio sve zivotinje u svoju barku e sad kako je jedan KENGUR preplivao mora i okeane da bi stigao do barke tako KOALE i sve ostale ostrvske zivotinje, a da ne pominjem POLARNE zivotinje sa Arktika, zivotinje koje imaju staniste u pecinama a ne mogu da opstanu bez vlažnosti i tame. Znaci postoji bezbroj vrsta zivotinja i insekata koji su na kopnu a okeanima i morima odseceni od Izraela i Noja.
Ne kazem. Globalni potop se nikada nije dogodio, i to je naucno dokazano.
Prica o potopu je arhetip Crkve.
 
To znaci da je bog stvorio dinosauruse kad i ostale zivotinje, a zasto ih je onda naglo istrebio?
A otkud ti to da ih je bog istrebio?
Zasto u bibliji se ne spominju konkretno te zivotinje, jer moramo priznati da se ne radi o sicusnim beznacajnim mravima, vec o gromadama kao recimo Supersaur koji je bio tezak stotinu tona a dugacak preko 30 metara.
Naravno da se ne spominju kad pisci nisu ziveli u vreme donosaurusa. To je barem jasno.
 
Icebox,a da mi objasniš koja životinja je opisana u knjizi o Jovu?
Ne znam. I zasto uopste moraju da budu stvarne? jesi ti cuo nekad za mitove?
Isto ti to vazi i za zmajeve. Imaju i drugi narodi takve price.
Dakle, opet nije dokaz ni za sta.
A sad, to sto se vi pustili masti na volju pa ste rekli kako su u pitanju dinosaurusi samo pokazuje koliko je vasa prica suplja, jer da zaista imate dokaze ne bi se pozavila na to sta pise u nekoj knjizi od pre vise hiljada godina.
 
Poslednja izmena:
Ne znam. I zasto uopste moraju da budu stvarne? jesi ti cuo nekad za mitove?
Isto ti to vazi i za zmajeve. Imaju i drugi narodi takve price.
Dakle, opet nije dokaz ni za sta.
A sad, to sto se vi pustili masti na volju pa ste rekli kako su u pitanju dinosaurusi samo pokazuje koliko je vasa prica suplja, jer da zaista imate dokaze ne bi se pozavila na to sta pise u nekoj knjizi od pre vise hiljada godina.

Kako je moguće da neko napravi mit o dinosaurusima i još ih opisuje kako izgledaju a nikada ih niko nije vidio? Da se nisu stari narodi bavili paleontologijom? http://forum.krstarica.com/showthre...ovidna-laž?p=18217206&viewfull=1#post18217206
 

Back
Top