Prednost je imati fabrike u Srbiji

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Proizvoditi u Srbiji danas je velika prednost jer za 10 godina neće biti takve protekcije. Verujem da ćemo imati koristi od nove investicije u vašoj zemlji. Ovo je nešto što savetujem Upravnom odboru - kaže za „Blic nedelje“ dr Henri Mejer, osnivač privatnog fonda „HBM BioVenčuris“, koji je većinski investitor u „FarmaSvisu“. Ovaj Švajcarac je, inače, prvih 15 godina radio u zemljama u razvoju, nakon toga je mnoge kompanije podigao na noge, a poslednjih godina radi kao profesor. Svoje višegodišnje iskustvo u ulaganju u nove projekte trenutno primenjuje u Srbiji.

henri-mejer-x.jpg


Kakvi su ciljevi „FarmaSvisa“ u Srbiji?
- Kao što znate, počeli smo pre osam godina kao mala kompanija, koja se sada širi. Odlučili smo se za novu grinfild investiciju u Srbiji. Nova fabrika lekova će za tri do četiri godine uposliti hiljadu do dve hiljade ljudi. Način na koji je „FarmaSvis“ do sada organizovala svoj rad je veoma uspešan. Vrlo sam optimističan u vezi njihove budućnosti.

Od kuda to da ste se u „FarmaSvisu“ odlučili da započnete grinfild investiciju?
- Od nadležne agencije iz Austrije smo dobili sertifikat Evropske unije za dobru proizvođačku praksu, za našu prvu fabriku u Srbiji, što je dokaz da smo u stanju da proizvodimo lekove najvišeg kvaliteta. Zato ćemo izgradnjom nove fabrike i proširenjem palete lekova koje ćemo da proizvodimo, lakše da održimo standard.

Koje ćete nove lekove ponuditi srpskom tržištu?
- Imaćemo nekoliko puta veći kapacitet od sadašnje fabrike. U broju pakovanja biće četiri do pet puta veći kapacitet. Osim lekova iz domena kardiologije i antireumatskih lekova, nadam se da ćemo proizvoditi i antiinfektivne lekove.

Da li će oni biti namenjeni isključivo našem tržištu?
- Preko ove grinfild investicije želimo da ustanovimo regionalni proizvodni centar i da nastavimo da lekovima snabdevamo Poljsku, Litvaniju, Letoniju, Češku, Albaniju, Grčku, sve zemlje bivše Jugoslavije, Bugarsku, Rumuniju, Tursku, Izrael, Kazahstan i bivše sovjetske republike.

Investicija od 20 miliona evra
U novu fabriku lekova biće uloženo 20 miliona evra. Upošljavaće u početka samo 200 radnika jer će proces proizvodnje biti automatizovan. Moguće lokacije za izgradnju su kraj autoputa Beograd-Zagreb ili pored starog novosadskog puta.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=113738

Jedino naši političari nemaju pojma čemu služi proizvodnja i zašto treba graditi fabrike.Srbija im je jedino dobra da joj pelješe budžet.:think:
 
Proizvoditi u Srbiji danas je velika prednost jer za 10 godina neće biti takve protekcije. Verujem da ćemo imati koristi od nove investicije u vašoj zemlji. Ovo je nešto što savetujem Upravnom odboru - kaže za „Blic nedelje“ dr Henri Mejer, osnivač privatnog fonda „HBM BioVenčuris“, koji je većinski investitor u „FarmaSvisu“. Ovaj Švajcarac je, inače, prvih 15 godina radio u zemljama u razvoju, nakon toga je mnoge kompanije podigao na noge, a poslednjih godina radi kao profesor. Svoje višegodišnje iskustvo u ulaganju u nove projekte trenutno primenjuje u Srbiji.

henri-mejer-x.jpg


Kakvi su ciljevi „FarmaSvisa“ u Srbiji?
- Kao što znate, počeli smo pre osam godina kao mala kompanija, koja se sada širi. Odlučili smo se za novu grinfild investiciju u Srbiji. Nova fabrika lekova će za tri do četiri godine uposliti hiljadu do dve hiljade ljudi. Način na koji je „FarmaSvis“ do sada organizovala svoj rad je veoma uspešan. Vrlo sam optimističan u vezi njihove budućnosti.

Od kuda to da ste se u „FarmaSvisu“ odlučili da započnete grinfild investiciju?
- Od nadležne agencije iz Austrije smo dobili sertifikat Evropske unije za dobru proizvođačku praksu, za našu prvu fabriku u Srbiji, što je dokaz da smo u stanju da proizvodimo lekove najvišeg kvaliteta. Zato ćemo izgradnjom nove fabrike i proširenjem palete lekova koje ćemo da proizvodimo, lakše da održimo standard.

Koje ćete nove lekove ponuditi srpskom tržištu?
- Imaćemo nekoliko puta veći kapacitet od sadašnje fabrike. U broju pakovanja biće četiri do pet puta veći kapacitet. Osim lekova iz domena kardiologije i antireumatskih lekova, nadam se da ćemo proizvoditi i antiinfektivne lekove.

Da li će oni biti namenjeni isključivo našem tržištu?
- Preko ove grinfild investicije želimo da ustanovimo regionalni proizvodni centar i da nastavimo da lekovima snabdevamo Poljsku, Litvaniju, Letoniju, Češku, Albaniju, Grčku, sve zemlje bivše Jugoslavije, Bugarsku, Rumuniju, Tursku, Izrael, Kazahstan i bivše sovjetske republike.

Investicija od 20 miliona evra
U novu fabriku lekova biće uloženo 20 miliona evra. Upošljavaće u početka samo 200 radnika jer će proces proizvodnje biti automatizovan. Moguće lokacije za izgradnju su kraj autoputa Beograd-Zagreb ili pored starog novosadskog puta.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=113738

Jedino naši političari nemaju pojma čemu služi proizvodnja i zašto treba graditi fabrike.Srbija im je jedino dobra da joj pelješe budžet.:think:

Prosvetlio nas je sve...
 
Jedino naši političari nemaju pojma čemu služi proizvodnja i zašto treba graditi fabrike.Srbija im je jedino dobra da joj pelješe budžet.:think:[/QUOTE]

A kako bi i znali? :dontunderstand:
Pa pogledakj kakvi se mediokriteti danas bave politikom u Srbiji.:mrgreen:
Nedaj boze da im presuse izvori peljesenja, uzeli bi puske pa ko hajduci na ulice i drumove da plackaju.:mrgreen:
 
A kako bi i znali? :dontunderstand:
Pa pogledakj kakvi se mediokriteti danas bave politikom u Srbiji.:mrgreen:
Nedaj boze da im presuse izvori peljesenja, uzeli bi puske pa ko hajduci na ulice i drumove da plackaju.:mrgreen:
A,nemoj tako.:)Pogledaj samo po forumu,koliko izvikani političari što leve,što desne orijentacije imaju pristalica.Niko ne vidi to da su već bili na vlasti a nisu ništa uradili,već krenu da te pljuju čim poimence kreneš da kritikuješ nekog i nabrojiš njegove ''zasluge'' za boljitak i napredak Srbije.:hahaha:
 
Proizvoditi u Srbiji danas je velika prednost jer za 10 godina neće biti takve protekcije. Verujem da ćemo imati koristi od nove investicije u vašoj zemlji. Ovo je nešto što savetujem Upravnom odboru - kaže za „Blic nedelje“ dr Henri Mejer, osnivač privatnog fonda „HBM BioVenčuris“, koji je većinski investitor u „FarmaSvisu“.
Jedino naši političari nemaju pojma čemu služi proizvodnja i zašto treba graditi fabrike.Srbija im je jedino dobra da joj pelješe budžet.:think:

Da, ali imaj na umu da je to u domenu farmako-industrije, tako da svi oni mogu "dobro" da posluju kad imaju posla s 'ludim" narodom koji najvise u Evropi trosi bensedine i kardio-farmatiku.
 
Na žalost, Srbiju prate razne golgote, jedni su dobili zadatak da je teritorijalno unište a drugi ekonomski... i šta ima gore za jedan narod koji gleda kako i fizički izumire.

Nazalost, malo zvocalo potpuno si u pravu.
Veceras sam nesto raspolozen da se zezam, a ti mi upropasti vece sa tom surovom istinom. Hebiga istina uvek najvise boli.
Za ovo nema smajlija!
 
Proizvoditi u Srbiji danas je velika prednost jer za 10 godina neće biti takve protekcije. Verujem da ćemo imati koristi od nove investicije u vašoj zemlji. Ovo je nešto što savetujem Upravnom odboru - kaže za „Blic nedelje“ dr Henri Mejer, osnivač privatnog fonda „HBM BioVenčuris“, koji je većinski investitor u „FarmaSvisu“. Ovaj Švajcarac je, inače, prvih 15 godina radio u zemljama u razvoju, nakon toga je mnoge kompanije podigao na noge, a poslednjih godina radi kao profesor. Svoje višegodišnje iskustvo u ulaganju u nove projekte trenutno primenjuje u Srbiji.

henri-mejer-x.jpg


Kakvi su ciljevi „FarmaSvisa“ u Srbiji?
- Kao što znate, počeli smo pre osam godina kao mala kompanija, koja se sada širi. Odlučili smo se za novu grinfild investiciju u Srbiji. Nova fabrika lekova će za tri do četiri godine uposliti hiljadu do dve hiljade ljudi. Način na koji je „FarmaSvis“ do sada organizovala svoj rad je veoma uspešan. Vrlo sam optimističan u vezi njihove budućnosti.

Od kuda to da ste se u „FarmaSvisu“ odlučili da započnete grinfild investiciju?
- Od nadležne agencije iz Austrije smo dobili sertifikat Evropske unije za dobru proizvođačku praksu, za našu prvu fabriku u Srbiji, što je dokaz da smo u stanju da proizvodimo lekove najvišeg kvaliteta. Zato ćemo izgradnjom nove fabrike i proširenjem palete lekova koje ćemo da proizvodimo, lakše da održimo standard.

Koje ćete nove lekove ponuditi srpskom tržištu?
- Imaćemo nekoliko puta veći kapacitet od sadašnje fabrike. U broju pakovanja biće četiri do pet puta veći kapacitet. Osim lekova iz domena kardiologije i antireumatskih lekova, nadam se da ćemo proizvoditi i antiinfektivne lekove.

Da li će oni biti namenjeni isključivo našem tržištu?
- Preko ove grinfild investicije želimo da ustanovimo regionalni proizvodni centar i da nastavimo da lekovima snabdevamo Poljsku, Litvaniju, Letoniju, Češku, Albaniju, Grčku, sve zemlje bivše Jugoslavije, Bugarsku, Rumuniju, Tursku, Izrael, Kazahstan i bivše sovjetske republike.

Investicija od 20 miliona evra
U novu fabriku lekova biće uloženo 20 miliona evra. Upošljavaće u početka samo 200 radnika jer će proces proizvodnje biti automatizovan. Moguće lokacije za izgradnju su kraj autoputa Beograd-Zagreb ili pored starog novosadskog puta.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=113738

Jedino naši političari nemaju pojma čemu služi proizvodnja i zašto treba graditi fabrike.Srbija im je jedino dobra da joj pelješe budžet.:think:

On će nama dva zeca, tri zeca... :evil:
 
Covek u bukvalnom smislu,ili se nelsano sa nama sali,ili nema pojma o cemu prica.
Ako mi iko kaze jedan jedini razlog zasto je bolje unovac uloziti kod nas,a ne negde drugde, ja ga castim

:dontunderstand:

Prijatelju, za koga ti navijaš?

Stvarno mi nije jasan ova izjava. Ti kao da želiš da i ovo malo sirotinje što je ostalo od Srbije totalno propadne i nestane.

U situaciji u kakvoj je sada Srbija, bilo kakva investicija je dobrodošla. Mislim, poklonjenom konju se ne gleda u zube.

Koji su razlozi zbog kojih je taj Švicer procjenio da mu se ulaganje u Srbiju isplati ne bih znao. Očigledno da je čovjek napravio neku računicu i procjenio da mu je rizik prihvatljiv, u suprotnom bi pričao isto kao i ti.

Ako počne da gradi tu fabriku, dobro nam došao, ništa nas ne košta, njegove pare njegov rizik, a mi dobijamo 200 nezaposlenih manje. Nije mnogo, ali i to je mnogo više od ništa.
 
Covek u bukvalnom smislu,ili se nelsano sa nama sali,ili nema pojma o cemu prica.
Ako mi iko kaze jedan jedini razlog zasto je bolje unovac uloziti kod nas,a ne negde drugde, ja ga castim

ja cu ti reci vise razloga ali posle da se ne javljas smaras sa takvim pitanjima O.K.
Srbija je na rubnom podrucju EU, samim tim transport proizvoda u EU direktno utice na cenu bilo cega proizvedenog u Srbiji i recimo u Turskoj
Manji su nameti za poslodavca u Srbiji nego recimo u Hrvatskoj,ili u Slovackoj,Ceskoj,Poljskoj,Bugarskoj.Sto je veca osnovica plate veci je socialni,penzioni,dodatak za godisnji odmor,..par stotina radnika puta 12 meseci pa ti gledaj koliko je to godisnja usteda.Uprosceno jeftinija radna snaga.
Trece kvalifikovana radna snaga i infra struktura u odnosu na recimo Rumuniju i Bugarsku.
Sve se to gleda i jos mnogo toga kad resis da ulozis desetine i stostine miliona evra.
i ono najbitnije, potkupljivi politicari koji zmure na ekologiju..Jeru EU su ekoloska pravila u procesu proizvodnje rigorozna za razliku od novopridoslica EU u zadnjih 10godina i Balkanskih plemena
 
Covek u bukvalnom smislu,ili se nelsano sa nama sali,ili nema pojma o cemu prica.
Ako mi iko kaze jedan jedini razlog zasto je bolje unovac uloziti kod nas,a ne negde drugde, ja ga castim

Nevjerojatno, sad nije dobar ni neko ko želi da ulaže u Srbiju? :lol: Proizvodnja, zaposlenje radnika, standard, ovo-ono? Ništa, a?

Uspješan strani biznismen (uz to i doktor nauka i profesor) ima svoju računicu, uložio bi 20 miliona eura, sagradio regionalni proizvodni centar i (za početak) prehranjivao 200 srpskih porodica, ali srećom tu je naš vrli Zrnan sa gaćama na štapu da mu pojasni neke stvari na vrijeme jer taj biznismen, eto, nema pojma o čemu priča. :gace:


Priceless.
 
Nevjerojatno, sad nije dobar ni neko ko želi da ulaže u Srbiju? :lol: Proizvodnja, zaposlenje radnika, standard, ovo-ono? Ništa, a?

Uspješan strani biznismen (uz to i doktor nauka i profesor) ima svoju računicu, uložio bi 20 miliona eura, sagradio regionalni proizvodni centar i (za početak) prehranjivao 200 srpskih porodica, ali srećom tu je naš vrli Zrnan sa gaćama na štapu da mu pojasni neke stvari na vrijeme jer taj biznismen, eto, nema pojma o čemu priča. :gace:


Priceless.

E, komsija, da se i ja jednom s tobom slozim..:lol:
 
Svaki ulagac kapitala je dobrodosao.
Mozemo da ne volimo kapitalizam,ali nas samo NJegovo velicanstvo kapital moze izvuci iz krize, u principu ne onaj koji donose mafijasi.Uostalom zemlje iz kojih dolazi novac neka proveravaju kako je stecen.Ovakvu poruku sam svojevremeno uputio i Rusiji.Vidim ovih dana da Putin bas energicno poziva strane ulagace.
U Srbiji mnogi naopako misle da su za narod glavni cinioci politika i stranke???Moja tema na Forumu o privredi uopste nije naisla na odziv .
 
Covek u bukvalnom smislu,ili se nelsano sa nama sali,ili nema pojma o cemu prica.
Ako mi iko kaze jedan jedini razlog zasto je bolje unovac uloziti kod nas,a ne negde drugde, ja ga castim

Ево више разлога.
1. Јефтине, понекад бесплатне сировине
2. Јефтина, понекад бесплатна енергија
3. Јефтина, понекад бесплатна радна снага
Свуда у свету људи су плаћени за свој посао. Једино код нас мораш да платиш да би радио.
:hahaha::hahaha::hahaha:
 

Свуда у свету људи су плаћени за свој посао. Једино код нас мораш да платиш да би радио.
:hahaha::hahaha::hahaha:
To je samo dokaz da su naši ljudi nepovratno izgubljeni i da školstvo ništa ne valja.Ljude treba učiti da sami sebi naprave posao koji donosi pare.Ako radiš za nekog,taj neko te iskorišćava i zarađuje na tebi.
 

Back
Top