Prednost je imati fabrike u Srbiji

Covek u bukvalnom smislu,ili se nelsano sa nama sali,ili nema pojma o cemu prica.
Ako mi iko kaze jedan jedini razlog zasto je bolje unovac uloziti kod nas,a ne negde drugde, ja ga castim

pa kod nas ulazu zato sto nisu obavezni da se pridrzavaju HTZ mera,stroge zastite covekove okoline,nepostojanje jakog sindikata,jeftina radna snaga....ukratko kod nas je lako izigrati zakone bez posledica....a i gospodin dinkic iz budzeta daje pare za svakog zaposlenog....u mojoj opstini je otvoreno nekoliko pogona---otvorili stranci....zaposlili radnike koji nisu ni pocinjali nikad da rade....uzeli pare od drzave...i posle 3 meseca odjavili firme i otisli u svoju zemlju....i niko ne odgovara za te malverzacije...

Да, да....фабрике......поготову оне за рециклажу и прераду којекавог отпада.......
Па фабрике са сумљивим пореклом капитала, које производе најгором могућом технологијом намирнице које конзумирамо, почев од сокова, кекса, чоколада, млека, млечних производа, пива,............фабрике које прозводе сировине, које се гурају у сву храну......Списак је подугачак.

Ovdje je riječ o tvornici lijekova, čovjek je bio jasan.

Па о томе сам и хтео да кажем, најлакше је тровати народ лековима, поред свих фармацеутских установа само нам фали још он........Иовако нам продају лекове које се више нигде не продају, а њему можда остало ''сировине'' на лагеру, па мало да гурне и заради неку кинтицу у Србији........

Па о томе сам и хтео да кажем, најлакше је тровати народ лековима, поред свих фармацеутских установа само нам фали још он........Иовако нам продају лекове које се више нигде не продају, а њему можда остало ''сировине'' на лагеру, па мало да гурне и заради неку кинтицу у Србији........

Honorarno razotkrivas jevrejsko masonske zavere:dontunderstand:

:dontunderstand:

Prijatelju, za koga ti navijaš?

Stvarno mi nije jasan ova izjava. Ti kao da želiš da i ovo malo sirotinje što je ostalo od Srbije totalno propadne i nestane.

U situaciji u kakvoj je sada Srbija, bilo kakva investicija je dobrodošla. Mislim, poklonjenom konju se ne gleda u zube.

Koji su razlozi zbog kojih je taj Švicer procjenio da mu se ulaganje u Srbiju isplati ne bih znao. Očigledno da je čovjek napravio neku računicu i procjenio da mu je rizik prihvatljiv, u suprotnom bi pričao isto kao i ti.

Ako počne da gradi tu fabriku, dobro nam došao, ništa nas ne košta, njegove pare njegov rizik, a mi dobijamo 200 nezaposlenih manje. Nije mnogo, ali i to je mnogo više od ništa.

bereza , SVE NAJBOLJE :bye:

Za koga ja navijam je ocigledno , ali sam po prirodi realista. Investicija u fabriku koja ce zaposljavati 200 ljudi , je velika stvar... Kod nas je iskljucivo do sada ulazak investicia bio iz ''spekulativnih razloga'' . Prve su banke, koje su iznele enogmno velike kolicine novaca ,ostvarujuci ekstra profit na dvostruko vecim kamatama od onih koje iste banke daju u evropi,iako je ovde rizik manji. Mogu se izdvojiti i investicije u kojima su investitori dobijali kredite od drzave, koje bi potom plasirali na drugu stranu,a ovde su investicije propale (sada kod nisa prodaju 10% zavrsenu fabriku koja je trebalo da zaposli 1500 ljudi) .
Ono sto je sustina,je da srbija nema nikakav plus,koji bi doveo investitora ,koji hoce posteno da zaradi profit,nasa birokratija je nenormalan i tera svakog ko hoce ovde da ulaze, osim onih koji to rade iz spekulativnih razloga.

pa kod nas ulazu zato sto nisu obavezni da se pridrzavaju HTZ mera,stroge zastite covekove okoline,nepostojanje jakog sindikata,jeftina radna snaga....ukratko kod nas je lako izigrati zakone bez posledica....a i gospodin dinkic iz budzeta daje pare za svakog zaposlenog....u mojoj opstini je otvoreno nekoliko pogona---otvorili stranci....zaposlili radnike koji nisu ni pocinjali nikad da rade....uzeli pare od drzave...i posle 3 meseca odjavili firme i otisli u svoju zemlju....i niko ne odgovara za te malverzacije...

U rumuniji,bugarskoj, je jeftinija radna snaga nego kod nas.
E jedino to sa davanjem novca iz budzeta, od zastave pa nadalje, mi samo imamo stetu od takvih investicija.

U rumuniji,bugarskoj, je jeftinija radna snaga nego kod nas.
E jedino to sa davanjem novca iz budzeta, od zastave pa nadalje, mi samo imamo stetu od takvih investicija.

da ali vaze zakoni iz EU...nema mesta za mahinacije....moraju se postovati neki standardi....inace srbija je potrebna evropi kao i CG,bosna za prodaju proizvoda koji su zabranjeni u EU...primera radi---svi rashladni uredjaji i klime koji nemaju ekoloski gas ne mogu se prodavati u EU...zato im je neophodno trziste pomenutih banana drzava....onda proizvodi od mesa i meso kojim je prosao rok upotrebe...primera je puno...
a i kad su usle u EU rumunija i bugarska iz njih su neke fabricice preseljene u srbiju ????

Honorarno razotkrivas jevrejsko masonske zavere:dontunderstand:

Не, само сам осетио то о чему сам написао на својој кожи......као и многи......
Фармацеутеска индустрија, најпрофитабилнија и најокорелија у махинацијама.......
а са овим нашима се час посла договоре,,,,,

prednost mozda jeste imati fabriku u srbiji ali nasi politicari to ne zele ,zajedno sa tajkunima koji ih finansiraju ,zasto neznam ali graditi fabrike nebi smetalo ni tajkunima ni politicarima ,a bilo bi dobro za ekonomiju ,ali posto su nasi politicari iskompleksirani ,ne dozvoljavaju to ,jer kako ce oni posle da se reklamiraju kad naprave neki most ili mostic ili renoviraju nekoliko kilometara puta ,kada to bude normalna stvar da se renoviraju putići i mostovi ,kako bi oni na kontu jeftinih i medvedjih usluga ,,koji cine za ovu zemlju i ljude ,,mogli da se reklamiraju,stvarno su jadni ,,,,,,"nije bogat onaj ko uzima i grabi nego onaj koji daje ,,,,,,,,citat iz biblije ,ocigledno je da su nasi politicari jako bedni pogotovo u dusi ,

Back